Чудя се за Toyota Avensis 1998-2000 Дизел

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
alex_varna
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Юни 2006 01:22
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 1 път

Чудя се за Toyota Avensis 1998-2000 Дизел

Мнение от alex_varna » 27 Юни 2006 17:45

Здравейте,
дълго се чудих каква кола да си купя..изчетох всички форуми в нета biggrin.gif разпитах всичките ми познати и накрая сведох избора до Тойота Авенсис (1998-2000), Нисан Примера/Алмера , Мерцедес С220 ,Митсубиши Галант (2000 година) . Всички номинирани са с дизелови двигатели. Ще Ви бъда безкрайно благодарен ако ми помогнете със съвети базирани на Вашия личен опит от гореспоменатите марки, но като цяло май - изборът ми ще е Авенсис ,но все пак нищо не се знае.
Прочетох тук във форума , че и други са се чудили като мен какво да си вземат ...тъй , че не съм сам biggrin.gif
Имам 2ма мои познати , които имат такива Авенсиси и двамата ми спомеха , че излизали някви проблеми по задното окачване ..някакви биалетки ли (минетки ли.. laugh.gif ) не знам ..не му разбирам..но излизали доста скъпо верно ли е? На 1ния му се беше прецакала хидравличната помпа и му казали , че това било типично за този модел?Верно ли е това?
Ще Ви бъда безкрайно благодарен ако ми споделите за всички възможни проблеми . които са типични за този модел и горе-долу колко излиза като цена отстраняването им.
Дизеловите модели само TD ли са или са и TDI? Че по обявите гледам , че различно ги пишат.Колко конски сили са тези двигатели?
Благодаря предварително на всички , които ще ми помогнат със съветите си.Надявам се скоро да си имам Avensis :thumbsup:

Има ли смисъл да вземам бензиновия вариант???

P.S. После ще питам и други работи

Аватар
TATI
Мнения: 2751
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 28 Юни 2006 11:42

http://auto.optima.ua/mark.php?id=81
Тук горе долу можеш да се ориентираш. Модела е Т22 - произвежда се до 2003, когато почват сегашния Т25. Моторите на дизела са 110 к.с., но има и 90 к.с. Турбо дизел са, но има и такива д-4д с интеркулер. Аз мога да ти дам инфомрация за моя авенсис ама той е от новите, макар, че едва ли има огромна разлика, освен че не мога да му туря 15" гуми, ама не е болка. Иначе е много здрава кола - марката тойота като цяло. Има неща които сдават багажа ама в БГ каквото и да караш все нещо се скапва. По отношение на двигателя - ами баща ми има един бус 79г., който не си знае километрите и нищо не е пипано по него, а е експлоатиран зверски. Сменям масло на 7500 със все филтрите - горивен и въздушен. Ремък ангренажен на 60к, нищо че тойота казва на 105к. Това 105 е заради гаранцията да не се набутват гаранционно да сменят щото е около 500лв смяната му. Друго какво да ти кажа - за мен е отличен автомобил както и да го погледнеш. По ходовата част не мога да ти кажа щото е прекалено нов и не съм сменял нищо, ама и по королата на жена ми нищо не е сменяно от 98г до сега, освен едни тампончета на предните стабилизиращи щанги - 14 лв. от ТМ. Сега трябва да и сменям спирачките, че са се поизносили. Ами това е пък ако ти нещо се сетиш питай.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 28 Юни 2006 13:39

TATI написа:ами баща ми има един бус 79г., който не си знае километрите и нищо не е пипано по него, а е експлоатиран зверски.
Hi-ace e necoveshki zdrav bus!Bashta mi ima Hiace'87 godina na 400000km. s originalna hodova chast e oshte,to pochti vsichko mu e originalno ,de :whistle: ,a ot 10 godini se kara samo v BG! rolleyes.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

voodo
Мнения: 28
Регистриран на: 08 Май 2006 12:56
Местоположение: Sofia

Мнение от voodo » 28 Юни 2006 14:20

Колега, карам точно такъв Авенсис от месец и половина. До момента съм му навъртял към 3000 км. Впечатленията ми са, че това е една много добра кола. Особено за дълъг път е просто невероятна. Даде ми ръзход около 6,7-6,8 л. нафта на 100. в града е малко повече - 8-9, според зъдръстванията в София, но не е 12 - 14, колкото ми гореше Форда /бензин/.
Проблемите със задните биелетки са наистина твърде вероятни, моите също се обаждат, но ще ги оправям наесен. Не се отразява на нищо друго, освен че се чува леко потропване при неравности, особено паваж. Засега се ослушвам за оферти, та ако някой го е правил, да сподели опит - цени и майстор.
Всичко друго на колата и е в ред. При смяната на маслото проверих - наистина е сервизирана в ТМ ауто, откакто е внесена преди година. Създава усещане за сигурност и стабилност на пътя. Ако не си карал дизел до момента - свиква се бързо, още повече, че този двигател е много добре преценен и динамиката е отлична.
Това е за момента, насочил си се към правилните модели, аз лично гледах и една Корола със същия двигател, 2000 година, но Авенсиса лично мен ме кефи много повече. От нисаните - примерата е в този клас, но не можах да намеря читав дизел за сравнение /условието бе и да е комби/. Иначе имаше един страхотен, 2000 година, но бензин.
сега Avensis T27 2012 1.6
преди Avensis комби 1998, 2.0 TD

Аватар
alex_varna
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Юни 2006 01:22
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 1 път

Мнение от alex_varna » 20 Юли 2006 00:31

Абе хора що не пишете бе?? Давайте акъли , че наближава време да почвам да търся ... а все още не знам дали съм направил правилния избор..

Аватар
ramaJT
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Юли 2006 19:01
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от ramaJT » 20 Юли 2006 00:44

Ние също търсихме Авенсис комби дизел -междинния модел дето се прави от 2002-3 до 2005 . Но попадах само на некви вносове от Италия , без сервизни документи , уж на 70-80 000км на по 3-4 години , а там гаранцията е 150 000 или 5 години. Сети се колко са читави. Те поне да не бяха удряни , ама моя съвет е ако е от Италия на под или около 100 000км бягай надалече. Иначе съм сигурен че междинния модел е много здрава машина. Един приятел си го взе чисто нов 2002 , за 3 години му направи 130 000км само в България , тая кола не каза "ах". беше 1.6 бензин. Дизела няма да е никак по-зле . Ако е с документи и читав , не се чуди. Ако се откажеш , пиши ми , аз ще го преслушам. Успех
Corolla D-4D

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 68 госта