Лоша миризма от климатика

Аватар
gogata_vz
Мнения: 48
Регистриран на: 23 Юни 2010 17:34

Лоша миризма от климатика

Мнение от gogata_vz » 12 Яну 2012 18:29

Здравейте колеги. Искам да ви попитам, от къде може да идва тази лоша миризма (на застоял въздух) в купето, след като пусна климатика? Смених филтъра на купето, защото си помислих, че е от него, но миризмата си остана. Благодаря предварително smile.gif

valcho_91
Мнения: 22
Регистриран на: 30 Окт 2008 18:54

Мнение от valcho_91 » 12 Яну 2012 19:15

Какъв модел е колата? Аз също имах подобен проблем на моята Карина и се оказаха 2 филтъра на скрити под централната конзола.

lubooo
Мнения: 274
Регистриран на: 22 Фев 2010 23:08
Местоположение: Велико Търново

Мнение от lubooo » 12 Яну 2012 19:41

продават се едни флакони с маркуче което се пъха в въздуховодите пръскаш в всеки 12 часа не се пуска да духа и след това 1 2 месеца си за 6 докато не се наложи пак да пръскаш .. в общи линии това е схемата
:thumbsup:
Toyota Corolla E12 2002 1.6 vvti
3ZZ-FE

Аватар
gogata_vz
Мнения: 48
Регистриран на: 23 Юни 2010 17:34

Мнение от gogata_vz » 12 Яну 2012 20:42

Модела е Corolla E12 2004 г. Та да разбирам, че проблема идва от въздуховодите, така ли?

Аватар
desotodorov
Мнения: 377
Регистриран на: 01 Апр 2009 22:44
Местоположение: Ботевград

Мнение от desotodorov » 12 Яну 2012 20:50

Има доста теми във връзка с миризмата от климатика, може и да не са въздуховодите, а радиатора на климатика ти да е набъкан с гадости. При мен беше това...решението не е в спрейовете...или по-точно - е - ама за много кратко wink.gif
Аз всяка година свалям вентилатора и с пръскалка под налягане измивам радиатора с меглио (или някакъв друг обезмаслител) разтворено в топла вода. Освен това си направих и допълнителен филтър (изрязвам от филтър за аспиратор) на всмукателя на въздух, защото от разпрашаването на ремъците по въздуховодите се налепва една мазна черна гадост, която едва ли някой иска да има във въздуховодите на колата си cool.gif
Обичам аз да съм работник, да пея до големия си струг
да дъвча мазния си потник, и да се чувствам като чук !?!
А. Слабаков

Изображение

teodor
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Дек 2006 11:19
Местоположение: Sofia

Мнение от teodor » 12 Яну 2012 20:51

По-точно от охладителя. wink.gif

Аватар
Instruktor59@yahoo.com
Мнения: 233
Регистриран на: 18 Юли 2011 00:10
Местоположение: София

Мнение от Instruktor59@yahoo.com » 12 Яну 2012 22:13

Извадих филтъра на купето (климатика) и бръкнах с ръка до където мога - в посока откъдето идва въздухът... Извадх такива боклуци... парното и климатикът заработиха 2 пъти по-силно, миризмата изчезна (Корола 1,4, 2002).
Каквото сам си направя, никой не може...

Аватар
desotodorov
Мнения: 377
Регистриран на: 01 Апр 2009 22:44
Местоположение: Ботевград

Мнение от desotodorov » 13 Яну 2012 09:56

teodor написа:По-точно от охладителя. wink.gif
Така, така, извинявам се - благодаря колега, охладителя е правилната дума, и се намира в купето под/зад централната конзола :thumbsup: радиатора е при двигателя...бе то и двата са топлообменници, ама за да е по-ясно на собственика на темата.
И - към колегата от предходния пост - аз затова си сложих груб филтър - да не се набиват мизерии до филтъра...най-малкото при карините (не знам дали при вашите е така) е възможно вентилатора да се напълни с листа и какво ли не още, което ама хич не му действа добре.
Обичам аз да съм работник, да пея до големия си струг
да дъвча мазния си потник, и да се чувствам като чук !?!
А. Слабаков

Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Лоша миризма от климатика

Мнение от Japanese_fever » 13 Яну 2012 10:01

Има някакъв авер в Студ. град, ако не се лъжа, който ти прочиства всички въздуховоди с някакви химии и после мирише на убаво.

Климатика трябва да се пуска поне веднъж на седмица за да изсушава влагата във въздуховодитеи и купето, а без влага микробите, мъховте, лишеите и неприятната миризма от тях не виреят!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
CuMo
Мнения: 351
Регистриран на: 19 Авг 2009 21:46

Мнение от CuMo » 13 Яну 2012 13:28

desotodorov написа:Има доста теми във връзка с миризмата от климатика, може и да не са въздуховодите, а радиатора на климатика ти да е набъкан с гадости. При мен беше това...решението не е в спрейовете...или по-точно - е - ама за много кратко wink.gif
Аз всяка година свалям вентилатора и с пръскалка под налягане измивам радиатора с меглио (или някакъв друг обезмаслител) разтворено в топла вода. Освен това си направих и допълнителен филтър (изрязвам от филтър за аспиратор) на всмукателя на въздух, защото от разпрашаването на ремъците по въздуховодите се налепва една мазна черна гадост, която едва ли някой иска да има във въздуховодите на колата си cool.gif
Измиваш радиаторчето на парното?
Може ли малко повече подробности, как го правиш?

Аватар
desotodorov
Мнения: 377
Регистриран на: 01 Апр 2009 22:44
Местоположение: Ботевград

Мнение от desotodorov » 13 Яну 2012 14:02

Не радиаторчето на парното, а охладителя (охлаждащия радиатор на климатика, който е в купето).
Ето тук съм го описал общо взето подробно :

http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?p ... ht=#158659

...и в допълнение - прежалих 7лв и си купих комплект дюзички за фино разпръскване (нещо като насочена разширяваща се струя правят).
Обичам аз да съм работник, да пея до големия си струг
да дъвча мазния си потник, и да се чувствам като чук !?!
А. Слабаков

Изображение

Аватар
manikaaa
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Окт 2014 12:47

Re: Лоша миризма от климатика

Мнение от manikaaa » 13 Ное 2014 10:26

Простете невежеството ми но от месец съм собственик на тойота и още навлизам ..
Къде се намира филтър/купе на Toyota Corolla Д4Д 2.0 e12 hech ?
п.п При обслужването купих филтър купе заедно със др. филтри и ролки , майстора уж ми го смени ,а в купето при палене и изгасване мирише на нафта и прозорците се запотяват по лесно от нормалното МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !!! БЛАГОДАРЯ hmm.gif :help:

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Лоша миризма от климатика

Мнение от ss_mitko » 14 Ное 2014 08:30

manikaaa написа:Простете невежеството ми но от месец съм собственик на тойота и още навлизам ..
Къде се намира филтър/купе на Toyota Corolla Д4Д 2.0 e12 hech ?
п.п При обслужването купих филтър купе заедно със др. филтри и ролки , майстора уж ми го смени ,а в купето при палене и изгасване мирише на нафта и прозорците се запотяват по лесно от нормалното МОЛЯ ЗА СЪВЕТ !!! БЛАГОДАРЯ hmm.gif :help:
Филтъра се намира зад жабката. Когато пуснеш вентилатора от къде взимаш въздух? Ако въртиш въздуха в купето е нормално да ти се изпотяват повече стъклата. Относно миризмата на нафта, странно е, че само при палене и гасене се усеща миризмата. Провери да нямаш теч някъде.

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Лоша миризма от климатика

Мнение от ss_mitko » 14 Ное 2014 19:02

Ето и как се сменя.
Прикачени файлове
New Picture.jpg
New Picture.jpg (83.05 KiB) Преглеждано 2316 пъти
New Picture (1).jpg
New Picture (1).jpg (85.18 KiB) Преглеждано 2316 пъти

Аватар
manikaaa
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Окт 2014 12:47

Re: Лоша миризма от климатика

Мнение от manikaaa » 15 Ное 2014 13:42

Мерси стана дано и спре изпотяването

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта