Corolla E12 мнения, +/- цени части и др.

Публикувай отговор
Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Corolla E12 мнения, +/- цени части и др.

Мнение от ss_mitko » 13 Авг 2012 15:36

Отварям темата поради големият интерес напоследък от колеги да си закупят такава Корола.
Тук ще изкажа моето мнение и се надявам и колеги с този модел да дадът своето.Това би улеснило желаещите да си закупят Корола без да се налага да пускат нова тема,и ако имат някакви въпроси(двигатели,разходи,и др.) да ги задават тук така темата ще се доразвие и ще бъде по полезна.
Корола 1.4VVTi 2005 г.бензин.Притежавам я вече 5г.в момента е на 90К.Карам я целогодишно около 90% градско (София) като разходът варира от 8 до 10.
В зависимост от сезона,трафика,маршрута,начин на каране и др.Извънградско 5.6 до 7.5 пак всичко е относително.
Виж разхода тук http://www.carspending.com/bg/profiles/ss_mitko

Впечатленията за купето ми са:
+ Салонът е с доста качествени материали за 7г. няма никъде скъсано,отлепено,няма тропащи детайли и други изнервящи елементи.
+ Голямо вътрешно пространство за класа си.
+ Удобни седалки дори и за дълък път.
+ Голям багажник.
+ Доста обезшумено.
+ Добра возия.
+ Добра видимост.
- ниското оборудване,спестени са доста екстри който ги има в другите коли от този клас.(навигация,парктроник и др.)

Впечатления за двигателя:
+ Работи равномерно,загрява за около 4 мин. и подържа една темература постоянно не зависимо дали карам в задръстване или извънградско.
+ Двигателят е тих въпреки ,че е с верига.
+ Пали и при -20 градуса без проблем.Просто японски мотор.
+ При високи обороти няма дразнещи шумове.
+ Ускорява сравнително бързо.
- Държи доста ниски обороти 600/650 и докато свикнеш е малко изнервящо но се свиква.
- Тежи му климатика.(но това е нормално за този мотор)

Впечатления за окачване и возия:
+ Окачването е доста здраво до сега не съм сменял абсолютно нищо.Направен за нашите пътища.
+ Возията е много приятна.Не вози твърдо но не е и най мекото.
+ Висок клиренс,бордюри и легнали полицаи не са проблем.

Впечатления за управлението и спирачките:
+ Управлява се доста лесно,много маневрена,удобна за паркиране.
+ Спирачките са доста добри.
- Тропат водачите на накладките.(често срещан проблем)
- става нестабилна след 150

Впечатления за обслужване,подръжка и резервни части:
Техническо обслужване тип B цени ТМ Ауто към днешна дата.
Масло 83лв.
Маслен филтър 15лв.
Въздушен филтър 36лв.
Филтър климатик 37лв.
Свещи 43лв.
Резервни части не съм сменял до сега и не мога да кажа нищо.
Подръжка:Задни,предни накладки и предни дискове 270лв.цена от преди два месеца.

Основни предимства:
Много здрав двигател и окачване.Сравнително добър разход на гориво.Удобен за шофиране.Идеален както за градско така и за извънградско.
Не е автомобил за състезания. biggrin.gif

Моля да ме извините ако съм пропуснал нещо или съм написал някоя глупост biggrin.gif но това са мойте впечатления.
Дано повече колеги дадът своето мнение за да може търсещите такъв автомобил да се ориентират без да пускат нови теми.
Последно промяна от ss_mitko на 09 Ное 2013 19:04, променено общо 4 пъти.

Аватар
stenly27
Мнения: 40
Регистриран на: 04 Фев 2012 09:04

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от stenly27 » 13 Авг 2012 16:17

Моето мнение е същото. Плюс са ниските годишни разходи за ГО, пътен данък и т.н. Отличен избор в своя клас /градски, семеен автомобил/ :thumbsup:
Toyota Corolla 2.0 D4D 110hp Hatchback`03

Аватар
gogata_vz
Мнения: 48
Регистриран на: 23 Юни 2010 17:34

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от gogata_vz » 13 Авг 2012 19:04

Подкрепям и двама ви. Наистина модела е много здрав и пъргав. Аз съм с 1.6 110к.с. и единствения недостатък (ако може да се нарече недостатък) е по-високия данък. Колкото до разхода-при нормално каране-извън града 5.5-6.0 градско 7.5-8.0 Мисля, че е доволно smile.gif

lubooo
Мнения: 274
Регистриран на: 22 Фев 2010 23:08
Местоположение: Велико Търново

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от lubooo » 15 Авг 2012 16:44

купих япреди почти 3 години , при първия преглед ми казаха че има тръгнал някакъв накраиник по окачването , след 20 хил км по наште мили родни пътища .. отново на преглед на ходова и... ами накраиника вече е заминал а всичко друго е 6 biggrin.gif преди карах орел там всяка година нещо се разхлопваше boxed.gif
колата е перфеткна само незнам как ще понесе газовия инжекцион които съм и замислил :whistle:
Toyota Corolla E12 2002 1.6 vvti
3ZZ-FE

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от saho » 15 Авг 2012 16:57

Трета година е при мен, сменена е една крушка :whistle: .
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

stivi
Мнения: 115
Регистриран на: 29 Мар 2011 22:42
Местоположение: Поморие

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от stivi » 15 Авг 2012 19:40

Единствените минуси /ако мога така да ги нарека/ които откривам засега са недостатъчно добрите възможности за регулиране на шофьорската седалка и прекалено изнервящото пищене на алармата за коланите smile.gif Иначе за 93 000км няма хлоп няма троп,интериора е като нов и единственото нещо което е сменено и не се води консуматив е електронния блок на алтернатора /80лв/ worthy.gif Напоследък забелязвам и че не уцелва от първия път задна,не че хърка или нещо такова просто лоста не влиза където трябва и става от втори опит, но предполагам е въпрос на някакъв реглаж по системата иначе "предните" си влизат като в масло ! Разхода се движи между 5 и 5,7 смесено каране /за 1.4 D-4D говоря/ като за 90кс си върви прилично, но определено в сток състояние не е двигател за състезания а натоварена с климатик не става за "смели" изпреварвания biggrin.gif За сметка на това двигателя е приятно тих и също така много приятен за каране,в общи линии автомобила е перфектен и може да се препоръча за покупка на всеки които търси сигурна кола която да го закара икономично и комфортно от точка А до Б :thumbsup:
1.4 D-4D много добър мотор !

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от Rudy » 15 Авг 2012 22:20

stivi написа: и прекалено изнервящото пищене на алармата за коланите smile.gif :
на всичките си коли досега съм изключвал пищялката за коланите. Достатъчно ми е и че свети лампичката на таблото. Така става при авенсис:
(ако не е същото потърси в нет-а как става за королата):
Turn power on and set counter to "ODO"
Turn power off
Turn power on, within 5 seconds, press and hold the trip-reset button
After 10 seconds, fasten the seatbelt
Release the trip-reset button

.. the display should now change to "B-off", turn power off and release the seatbelt.

The alarm is now disabled. To enable it again, same sequence but push the trip button once again with the seatbelt fastened. The display shows B-on.
Изображение

stivi
Мнения: 115
Регистриран на: 29 Мар 2011 22:42
Местоположение: Поморие

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от stivi » 16 Авг 2012 10:33

Rudy написа:на всичките си коли досега съм изключвал пищялката за коланите. Достатъчно ми е и че свети лампичката на таблото. Така става при авенсис:
(ако не е същото потърси в нет-а как става за королата)
За съжаление не работи при королата,трябва някой да "бръкне" в компа и да спре тая гадост,аз поне не можах да намеря в нета описание за деактивирането на зумера при корола mad.gif
1.4 D-4D много добър мотор !

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от Me4oKyX » 17 Авг 2012 00:13

Няма спиране на зумера като при другите тойоти, най-вероятно, заради БОШ електрониката... Но какво по-хубаво от това laugh.gif Коланите са за добро, така че няма нужда да спирате пищялките, просто си ги слагайте... Не е кой знае колко сложно, дори за 5 мин преход с колата.... wink.gif Че те белите стават за секунди.... А да захапеш волана - за няма и секунда.... Един досаден колан, може да ти спести доста нерви, че и някой зъб... че да ти остане красив носа ..... или много други неща, които ще спести, заради това, че си отделил 5 секунди, да си го турнеш tooth.gif :whistle:

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от saho » 19 Авг 2012 10:09

Защо да не се спират пищялките на е12. Аз ги спрях.
Сега пак съм ги пуснал за да ме подсещат да си слагам колана, че без тях щях да отнеса акт
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от Me4oKyX » 19 Авг 2012 17:05

Имат, но ние говорим за 1.4 д4д - тази дето е с Бош електроника - затова и не става току така... rolleyes.gif

teodor
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Дек 2006 11:19
Местоположение: Sofia

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от teodor » 14 Яну 2013 20:08

Притежавам такава Тойота от нова. Досега не ми е създавала никакви грижи - особено скоростната кутия. Трябва и известно време да се поразработи, след което превключването на предавките не се усеща - работи като вариатор.Поддържа изключително ниски обороти на двигателя, но не е мудна.Реагира добре на кикстарт, бързо сваля една или две предавки и буквално се изстрелва.Добре проходима на сняг и лед, при внимателно боравене с газта не ми се е случвало да закъсвам досега. Колата е стабилна в завои, трудно поднася, дори на сняг. Малко са ми малки предните седалки,а не съм чак толкова едър, ама на задната е доста удобно. Леко дразнят някои несиметричности при монтажа на детайли от интериора. Много бързо се износиха спирачните дискове - 35 000км - може би заради автоматика и градското движение. Изгоряха две крушки - на фар и на горната стоп светлина и това е за пет години. Моята е произведена в Англия-отразено е в серийния номер на рамата. Разхода на гориво е 10 - 12 в града, извън около 6 - 7 зависи от стила на каране. Колицата остаря - 2006-та е , но не ми се сменя - много е приятна и удобна. Комбинацията от този двигател и тази скоростна кутия наистина е много добра.

Една година по-късно - разхода на гориво намаля на 9.0 - 9,5 в града. w00t.gif Не мога да си обясня причината.
Карам колата и в планината, при зимни условия, мъкна вериги в багажника , а още не се е налагало да ги ползвам.
Засега категорично не ми се иска да я сменям.
TOYOTA COROLLA 1.6 VVT-I AUTOMATIC; TOYOTA YARIS 1.0 VVT-I; CHRYSLER 300 M 2.7

colman
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Окт 2012 22:43

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от colman » 15 Яну 2013 23:19

Колеги,как да си пусна зумера за непоставен колан?Благодаря предварително

mityo79
Мнения: 14
Регистриран на: 17 Яну 2013 07:48

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от mityo79 » 17 Яну 2013 08:57

Здравейте на всички собственици на Тойота.Не съм запознат много с моделите на Тойота а и като цяло с колите,къде мога да видя коя корола е Е12 а и други разновидности, например някой сайт който описва по подробно и точно моделите.

Искам да попитам за мнението ви за 1,4i комби (втора употреба). Спрял съм си на този модел защото той ще задоволи нуждите ми за автомобил,но комбито няма ли да тежи на този двигател това ме безпокои, ще я правили тромава и мудна.Предлагат ли се и с климатроници, интересува ме за да не тежи климатика на двигателя.Благодаря предварително за вашето мнение :help: :thumbsup:

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от ss_mitko » 17 Яну 2013 10:10

Ето няколко линка от който можеш да разбереш повече.
http://corolla-e12.ru/
http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... a-corolla/
http://auto.ru/toyota/corolla/

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] и 55 госта