Втулки на спирачни апарати

Аватар
nikdel
Мнения: 129
Регистриран на: 11 Юли 2011 20:16
Местоположение: Пловдив

Втулки на спирачни апарати

Мнение от nikdel » 08 Юли 2012 08:49

След смяна на накладките(предни) се появи едно потропване при движение по неравности.Установих че тропат спирачните апарати,по точно втулките на водачите, явно от по-голямото им изваждане за новите накладки.Въпроса ми е някой решавал ли е този проблем и как.Продават ли се отделно втулки или се правят?Евентуално размери някакви ако се наложи да правя нови.Или да викам неволята. biggrin.gif
Колата е корола Е11.
Corolla Liftback 2000г. 4Е-FE GAZ

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Re: Втулки на спирачни апарати

Мнение от max-2 » 08 Юли 2012 10:18

Ако са вадени водачите има вероятност да не е сложена гумичката, която лежи в канал на единия водач. Тя е точно за това, да не позволява тракане,защото дори при изрядни водачи има лека хлабина. Ако са ръждясали и износени вече е друг въпрос. Ако искаш обади се да погледна колата, консултацията е безплатна. 0893632177
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Втулки на спирачни апарати

Мнение от ss_mitko » 08 Юли 2012 17:07

nikdel написа:След смяна на накладките(предни) се появи едно потропване при движение по неравности.Установих че тропат спирачните апарати,по точно втулките на водачите, явно от по-голямото им изваждане за новите накладки.Въпроса ми е някой решавал ли е този проблем и как.Продават ли се отделно втулки или се правят?Евентуално размери някакви ако се наложи да правя нови.Или да викам неволята. biggrin.gif
Колата е корола Е11.
Аз имам същият проблем.Втулките се продават комлект заедно с челюста,питах колегата Toyota_forever комлекта е над 100лв.При мен едната гумичка е скъсана и водачът беше ръждясъл,почистих го но гумичката си е скъсана и водача потропва.В Евро 07 има комплект гумички 30лв. но не са същите а подобни.
Прикачени файлове
diag_2pTGiS.png
diag_2pTGiS.png (65.46 KiB) Преглеждано 3732 пъти

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Втулки на спирачни апарати

Мнение от Me4oKyX » 08 Юли 2012 21:39

Тия тъпи гумички са БОМ БОК. Дори оригиналните от Тойота да вземеш за колосалните 200+лв, пак започват да тропат след има-няма 60-70000км.... Което си е чист абсурд! Тези дни ще правим на моята Корола такива, но плътно влизащи, от друг практически вечен материал, както трябва на струга, за да пасне приказно и повече да няма дрън-дрън-мрън.... Ще пиша пак, като ги турнем, че това наистина влудява много.... все едно нямаш здрав тампон по окачването да го еееееееееееееее..ааа .... До края на тази седмица, ще имам точен отговор, че ако трябва, ще се направят по много комплекти, за трошливите такива, че то иначе няма качествено решение :thumbsup:

Аватар
nikdel
Мнения: 129
Регистриран на: 11 Юли 2011 20:16
Местоположение: Пловдив

Re: Втулки на спирачни апарати

Мнение от nikdel » 09 Юли 2012 06:40

Това в зеленото ли са гумичките,че другото са маншони.
Явно бързо се разтропват, защото на апарата пише Лукас. biggrin.gif
Прикачени файлове
diag_2pTGiS.png
diag_2pTGiS.png (59.63 KiB) Преглеждано 3698 пъти
Corolla Liftback 2000г. 4Е-FE GAZ

niki60
Мнения: 147
Регистриран на: 14 Фев 2007 12:27
Местоположение: VARNA 1999-toyota corolla AE 111 2007-honda accord sport
Обратна връзка:

Re: Втулки на спирачни апарати

Мнение от niki60 » 31 Окт 2012 18:11

колеги-как решихте проблема със водачите,че и при мен се появи това дрънчене,не помага нито смазване ,нито натягане на спирачните пружини?

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Втулки на спирачни апарати

Мнение от Akima » 31 Окт 2012 21:32

Пиши ЛС на Мечо - поста му е над твоя в темата - той ще ти сподели как е решил въпроса - още го тества,но според мен е работещ вариант.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
nikdel
Мнения: 129
Регистриран на: 11 Юли 2011 20:16
Местоположение: Пловдив

Re: Втулки на спирачни апарати

Мнение от nikdel » 01 Ное 2012 14:35

niki60 написа:колеги-как решихте проблема със водачите,че и при мен се появи това дрънчене,не помага нито смазване ,нито натягане на спирачните пружини?
Моите ги натъпках с графитна грес и сега се държат добре,но при следващото отваряне смятам да подменя гумичките с О-пръстени с подходящ размер.
Corolla Liftback 2000г. 4Е-FE GAZ

vertikal
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Ное 2015 12:57
Местоположение: Пловдив

Втулки на спирачни апарати

Мнение от vertikal » 10 Авг 2016 17:32

Me4oKyX написа: Тия тъпи гумички са БОМ БОК. Дори оригиналните от Тойота да вземеш за колосалните 200+лв, пак започват да тропат след има-няма 60-70000км.... Което си е чист абсурд! Тези дни ще правим на моята Корола такива, но плътно влизащи, от друг практически вечен материал, както трябва на струга, за да пасне приказно и повече да няма дрън-дрън-мрън.... Ще пиша пак, като ги турнем, че това наистина влудява много.... все едно нямаш здрав тампон по окачването да го еееееееееееееее..ааа .... До края на тази седмица, ще имам точен отговор, че ако трябва, ще се направят по много комплекти, за трошливите такива, че то иначе няма качествено решение :thumbsup:
Здравейте колеги, имам Авенсис Т25, 2005г и отскоро се появи същият проблем..тропане в спирачните апарати при движение по неравности. Смених водачите, ефектът беше за 200км. Бих искал да се свържа с Ме4оКуХ , но нямам все още право да пиша на ЛС. Някой от вас да помогне да се свържа с него.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта