TRC OFF и VSC светят постоянно - Corolla Verso E121 1.8 VVTi

zagz
Мнения: 13
Регистриран на: 19 Окт 2013 10:53

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от zagz » 28 Окт 2013 20:46

chukich написа:колега, според мен е от настройките на газовото.

при мене, когато ми сложиха газовото и така ми светваха всичките от теб изброени лампички, всичко светваше като коледна елха.
след 2-3 настройки на газовото и всичко се управи. Грешката, която даваше компа е "бедна горивна смес" . тойотите са много капризни и газаджията доста си поигра докато вкара точните стойности на газоподаване в различните обороти.

а иначе при три чисти паления и автоматично се изчистват грешките и за това изгасят лампичките.

според мен е това проблема.
Колега chukich има логика в твоето мнение, но ако предположим, че причината е от бедна смес на газ то на бензин след три чисти старта би трябвало да изгаснат, но при мен продължава да си светят.
КОРОЛА ВЕРСО 1.8 VVT-I Газов инжекцион EASYJET

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от Airfan » 28 Окт 2013 20:46

Scott написа:
Airfan написа:При всички положения при диагностиката ще си каже кой модул не е наред.
При толкова много светещи индикатори е много вероятно източника на проблема да няма нищо общо с техните модули. Напр, повреден реле-регулатор на алтернатора може също да предизвика светещи TRC OFF и VSC. Изгорели предпазители също могат да предизвикат този проблем, диагностиката е дотолкова успешна, доколкото познанията на техника се простират отвъд простото 'прочитане' на грешките.
Съгласен съм. Аз не познавам нито един читав диагностик, който да не чете просто грешките, а да разсъждава над тях.
Изображение Изображение

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от Kiki » 28 Окт 2013 21:06

И на мен ми се струва, че проблемът е от настройка на газовата инсталация. На много таксита им светят тези лампички, ама те си карат.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от chukich » 28 Окт 2013 21:20

zagz написа:
chukich написа:колега, според мен е от настройките на газовото.

при мене, когато ми сложиха газовото и така ми светваха всичките от теб изброени лампички, всичко светваше като коледна елха.
след 2-3 настройки на газовото и всичко се управи. Грешката, която даваше компа е "бедна горивна смес" . тойотите са много капризни и газаджията доста си поигра докато вкара точните стойности на газоподаване в различните обороти.

а иначе при три чисти паления и автоматично се изчистват грешките и за това изгасят лампичките.

според мен е това проблема.
Колега chukich има логика в твоето мнение, но ако предположим, че причината е от бедна смес на газ то на бензин след три чисти старта би трябвало да изгаснат, но при мен продължава да си светят.
свали акумолара както казваш, че си направил по-рано, за да се изчисти грешката и още от първото палене карай само на бензин без да минаваш на газ нито веднъж.... ако нищо не светва, мини на газ и ако светне значи е от настройките на газовото
успех
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

zagz
Мнения: 13
Регистриран на: 19 Окт 2013 10:53

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от zagz » 28 Окт 2013 23:22

Аха ОК, утре ще правим проби.
Лека вечер.
КОРОЛА ВЕРСО 1.8 VVT-I Газов инжекцион EASYJET

zagz
Мнения: 13
Регистриран на: 19 Окт 2013 10:53

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от zagz » 29 Окт 2013 15:25

добър ден момчета днес хосих до тойота бургас и записах час за четвъртък понеже нямало за днес и утре свободни навръщане минах през един сервиз, където ми закачиха колата с аутоком и компютъра изписа грешки С1201 и С1208 също така майстора каза, че волана не е калиброван после се опита с някакво мостче сложи го на диагостичната букса и даде на контакт въпросните светлини по таблото си стояха без да мигат а мигаше чека, пробва няколко пъти с мостчето и ми каза, че не става и трябва да отида в тойота
някой знае ли как се калибрира волана. показанията от диагностиката показваха минус 42 градуса завой на ляво а волана и гумите си бяха направо. ако някой знае какъв е проблема моля да помага.

Между другото навръщане от сервиза ми светна и чека с около 100 км в час може ли да има нещ общо с бърниканията на въпросния техник
с това мосче, благодаря преварително за отговорите
КОРОЛА ВЕРСО 1.8 VVT-I Газов инжекцион EASYJET

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от TATI » 29 Окт 2013 15:34

Не си писал от кой край на света си, ама щом си ходил в Бс, потърси колегата diesel_power тук от форума, за да ти реши проблемите.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

zagz
Мнения: 13
Регистриран на: 19 Окт 2013 10:53

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от zagz » 29 Окт 2013 18:17

TATI написа:Не си писал от кой край на света си, ама щом си ходил в Бс, потърси колегата diesel_power тук от форума, за да ти реши проблемите.

Дано колегата diesel_power е прочел темата, защото не мога нещо да се свържа с него на лични.
КОРОЛА ВЕРСО 1.8 VVT-I Газов инжекцион EASYJET

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от chukich » 03 Ное 2013 09:24

колега, в крайна сметка какво се оказаха тези грешки?
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от veso_hds » 03 Ное 2013 19:38

Ето ти координатите на дизела:тел. 0899 182 194 , 056/58 80 20 Яни Петров -управител
адрес - гр.Бургас , ж.к. Славейков, ул.Яким Якимов 5
в двора на СБА до магазин LIDL
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

zagz
Мнения: 13
Регистриран на: 19 Окт 2013 10:53

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от zagz » 05 Ное 2013 19:20

здравейте всички, днес се решиха проблемте ми от десетдневно ходене из сервизите оказа се луфт в карето, което се намира от волана към рейката, а не както ми казаха в тойота, че рейката е за рециклиране и щяла да падне.
проблемите ги реши колегата diesel_power днес бях при него в сервиза синхронизира ми вола обра луфтовете по шлица на кормилния механизъм и всички лампи изгаснаха. Волана го синхронизира по софтуерен път, а не както ми казаха в тойота, че не можело и трябвало да се презацепва самата рейка. И тук искам да изкажа хиляди благодарности на този много кадърен механник diesel_power както и на всички, които ми помогнаха със съвети и идеи
КОРОЛА ВЕРСО 1.8 VVT-I Газов инжекцион EASYJET

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от Lakokara4a » 05 Ное 2013 20:49

Радвам се колега, че си успял да се оправиш с проблема. Колкото до човека от Бургас само добри думи мога да кажа за него. Лятото бях на море и закъсах с клапана за отработени газове. Той ми помогна и то не само с него. Човек оценява помощта, когато е далеч от дома и не може да се справи сам с проблема. Даже и сега, ако имам проблем ще се обадя по телефона за консултация.
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

Ivan Mihalev
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Юни 2015 11:28

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от Ivan Mihalev » 28 Юни 2015 12:12

Здравейте,
наскоро си купих Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2005.

Имам сходен проблем с въпросните два сигнализатора на таблото - TRC OFF И VSC.

При мен проблемът е,че тези два индикатора светват,когато карам на дълъг път при по-висока скорост и след като угася колата и я запаля отново те вече са изгаснали.

Благодаря Ви за помощта!
Последно промяна от Akima на 28 Юни 2015 13:08, променено общо 1 път.
Причина: Правопис.Логика.Вежливост!

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: TRC OFF И VSC СВЕТЯТ ПОСТОЯННО

Мнение от iovkito » 28 Юни 2015 13:04

Щом светват , диагностика , за да се види грешката , която е записана.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: TRC OFF и VSC светят постоянно - Corolla Verso E121 1.8

Мнение от Akima » 28 Юни 2015 13:14

Не знам защо го изтупа в тема за бензинова Corollа при положение,че има тема за дизелов Avensis с подобен проблем и то в подредения раздел Двигатели.
Прочети правилата и важните теми!


1.Катализатор - O2 Sensor Bank 1 - успех и потвърди с тест,за да ти отцепя темата преди да се появят още въпроси.

2.ABS система - гривни и т.н.

3.Различен диаметър гуми - с какви си и на колко години - опиши всички параметри!
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dracunculus и 29 госта