Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Публикувай отговор
Аватар
vessonik
Мнения: 166
Регистриран на: 17 Фев 2009 12:59
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от vessonik » 23 Ное 2013 11:16

biro написа:
vessonik написа:
Ако искаш да ти е направено перфектно отиди в Тойота. Не знам какъв ти е приоритета - цена или качество.
Питах в Тойота. Там няма много възможности. Поставят някакъв модул и работят само късите на 100%. Цената е 140 лв. когато за 20 лв. решаваш въпроса както е писал по-рано колегата Фрийдам. Това решение използвах за 2-3 месеца, но модулът изгоря и трябваше да го демонтирам веднага на място, за да си спася акумулатора...Писал съм за недостатъка по-горе....
Toyota Avensis T 25, 2.0 D4D, 1AD-FTV, 126 к.с.

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от miso25 » 26 Ное 2013 08:33

saho написа:За късите модул кардрл4с "+" може и друг монтажа е лесен. Под волана има всички необходими жици към които да се свърже - минус, плюс, плюс след контакт, дълги, габарит. Само жълтите кабели се удължават и преминават в един отиващ в кутиика с реле над радиатора, там се свързва след релето. Това е, модула със свинска опашка се хваща някъде и си го слушаш кагато пали и гаси фаровете, приятен е
Тука ще попитам нещо, което ми е интересно дали е възможно - след като отдолу под волана има всички необходими кабели не може ли да се подаде непрекъснат + на фаровете след запалване на двигателя???? На предната ми кола Рено Сценик както и при тази на жена ми Шевролет Калос в момента, в който запалиш двигателя фаровете се вкл. и веднага след изкл. на двигателя или отварянето на шофьорската врата фаровете угасваха!!! При това положение няма нужда от релето, модули и тем подобни.
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Дневни светлини

Мнение от saho » 26 Ное 2013 09:11

Може, но ще светят /на контакт/и винаги на макс товариш инсталацията, зареждането и батерията. Докато модула е интелигентна електроника палеща фаровете само когато алтернатора подава напрежение над 13в., светва ги плавно от 20% - до 100% пожелание.
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от miso25 » 26 Ное 2013 09:54

За мен лично е по-удобно да го направя да си светят винаги, а не през модул. Както казах 2 коли са ми били така, но искам да уточня, че фаровете се вкл. само когато двигателя е запален, а не като се даде на контакт ключа. Аз не знам кой кабел трябва да се даде на + през ключа за да работят фаровете. Ако някой може да каже кой е кабела или как е цялата схема на връзване ще съм благодарен.
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Дневни светлини

Мнение от saho » 26 Ное 2013 17:41

Лесно, търсиш кабел по който има + след като запалиш мотора, но задължително трябва да се включат фаровете с реле, че не се знае какво ще изгасне. На всяка кола е различно.
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дневни светлини

Мнение от Vesko » 26 Ное 2013 18:34

Най-лесно е да си вземете схемата и там пише на кой кабек, какво има. IG-nition сигнала го има на ключа на чистачките.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Re: Дневни светлини

Мнение от todor87 » 26 Фев 2014 20:56

vessonik написа:
todor87 написа:Само да отбележа,че днес си монтирах модула HIDBG-01 и останах доволен.Всичко работи перфектно.Много благодаря на колегите Freedom и Lederman за подробните обяснения.

п.с. Само информативно да попитам дали и при вас загрява самия модул?При мен загрява до определено положение,но определено не мога да си задържа пръста върху него.Аз си мисля,че е нормално но все пак да питам...:)И на постоянния + на модула трябва ли да сложа бушон?
Поставиха модул HIDBG-01 вкутията за релетата над радиатора на 4-ти юни. Вчера се случи нещо крайно неприятно, което ако не знаеш къде е и не си в час, може да ти коства акумулатора и да не можеш да запалиш... При изгасване на двигателя, късите фарове останаха да светят и добре, че случайно ги видях. Изпробвах всички варианти за гасене на фаровете, без да откача акумулатора, но безуспешно. Наложи се да свалям капаците на двигателя, да отворя кутията с релета и да извадя модула. Тогава фаровете влязаха в нормален режим на работа. Ако се случи на незнаещ колега или на жена, да го имат предвид. Модула върнах в магазина и продавачката веднага и охотно си го прибра и ми върна парите. Трябва да си пазите и носите гаранционната карта!
Потвърждавам казаното от колегата.И при мен днес останаха да светят, но за кратко.При последващото палене и гасене нямаше проблем, но докога ли........ ohmy.gif
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Дневни светлини

Мнение от zi_zi_top » 26 Фев 2014 21:02

По-добре го махни преди да се е спекъл, че не знаеш какви пораззи ще направи.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дневни светлини

Мнение от nowyaris » 26 Фев 2014 23:25

biro написа:
vessonik написа:
biro написа:В Русе.
Може ли телефон или мейл на този, който го е направил. В София правят разни свободни съчинения и като видиш резултата да ти се приплаче bash.gif Висят релета и кабели...трагична работа....
Сервиза се казва Електра, на старото разградско шосе. Не съм гледал как са го свързвали и не ме интересува щом работи.
Ако искаш да ти е направено перфектно отиди в Тойота. Не знам какъв ти е приоритета - цена или качество.
Аз също съм от Русе,и Димитър,собственика на сервиза който е посочен ми е личен приятел,който от 4 години ми обслужва Яриса.Ама аз си реших проблема въпреки неговите предложения по друг начин.Залепих малка бележка на радиото : "Жена,моля те да включиш фаровете". biggrin.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
nikdel
Мнения: 129
Регистриран на: 11 Юли 2011 20:16
Местоположение: Пловдив

Re: Дневни светлини

Мнение от nikdel » 27 Фев 2014 06:44

miso25 написа:За мен лично е по-удобно да го направя да си светят винаги, а не през модул. Както казах 2 коли са ми били така, но искам да уточня, че фаровете се вкл. само когато двигателя е запален, а не като се даде на контакт ключа. Аз не знам кой кабел трябва да се даде на + през ключа за да работят фаровете. Ако някой може да каже кой е кабела или как е цялата схема на връзване ще съм благодарен.
На моята докато търсих кои са кабелите под кормилото с пробна лампа на една от клемите затворих веригата с минуса през лампата и фаровете светнаха.След това беше лесно.Сложих едно реле за време (7-8 лв) и след даване на контакт на 10 сек. късите светват.
Corolla Liftback 2000г. 4Е-FE GAZ

atamo
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Май 2012 15:00

Re: Дневни светлини

Мнение от atamo » 27 Фев 2014 09:10

Вчера си закупих модула HIDBG-01 и почвайки да го инсталирам по схемата на Freedom на Corolla Verso 2006 бензин, установих че нямам реле за вентилатор 2. Затова може ли някой да ми каже, откъде да взема „+“ от контакт в близост до кутийката с H-LP Relay?

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от miso25 » 27 Фев 2014 09:32

nikdel написа:
miso25 написа:За мен лично е по-удобно да го направя да си светят винаги, а не през модул. Както казах 2 коли са ми били така, но искам да уточня, че фаровете се вкл. само когато двигателя е запален, а не като се даде на контакт ключа. Аз не знам кой кабел трябва да се даде на + през ключа за да работят фаровете. Ако някой може да каже кой е кабела или как е цялата схема на връзване ще съм благодарен.
На моята докато търсих кои са кабелите под кормилото с пробна лампа на една от клемите затворих веригата с минуса през лампата и фаровете светнаха.След това беше лесно.Сложих едно реле за време (7-8 лв) и след даване на контакт на 10 сек. късите светват.
Ако се сещаш и ако може да споделиш какъв е цвета на кабела ще съм ти благодарен.
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

atamo
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Май 2012 15:00

Re: Дневни светлини

Мнение от atamo » 04 Мар 2014 18:39

Открих къде се намира реле за вентилатор 2, но след монтажа на модула, започна да се случва нещо интересно. При включен модул на празен ход двигателят работи на 850 оборота, а при изключен модул или включени къси светлини двигателят си работи нормално на 900 оборота.
Някои да има идея защо се получава това и как да се избегне?

Аватар
Nedkow
Мнения: 1773
Регистриран на: 26 Фев 2008 00:25
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 1 път

Re: Дневни светлини

Мнение от Nedkow » 04 Мар 2014 22:06

Компа не вижда консуматора и не корегира празния ход :thumbsup:

stivi
Мнения: 115
Регистриран на: 29 Мар 2011 22:42
Местоположение: Поморие

Re: Дневни светлини

Мнение от stivi » 08 Юли 2014 17:47

Днес най-после и аз намерих време да ида и да сложа модул за DRL включващ дългите на 30% при човек препоръчан от колегата "vessonik" worthy.gif ,вече няма да се притеснявам че някоя кука ще ми отнесе 20лв задето съм пропуснал да запаля тъпите фарове в града при 30 градусова жега и да харча пари за смяна на крушки ! За тези от Бургас които искат да направят тази процедура мога и аз да препоръчам човека-свърши работата бързо и качествено ! Яни Петров - тел. 0899182194. Сервизът му е до Лидла, който се намира в дясно на кръговото на входа от София. Цената за модула+монтажа беше 70лв !
1.4 D-4D много добър мотор !

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта