Мнения за Corolla E140

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
pivanov84
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Яну 2014 22:14

Мнения за Corolla E140

Мнение от pivanov84 » 26 Яну 2014 22:22

Здравейте,

предполагам, както част от вас преди време и аз се чудя дали да вляза в тойота сектата. Харесал съм си последното поколение корола (примерно тази - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=5hl8km ). Преди бях решил ако ще е тойота, то да е авенсис (2006/2007 година) 2.0 дизел, но сега тези королки ми грабнаха вниманието. По принцип карам малко 10-12к на година, така че, не знам колко е смислено да търся дизел (по-висока цена на обслужване и повече възможни проблеми според тези, които съм питал). И така. В англия този модел не го намирам, тук таме го водят Altis.

поздрави!

pivanov84
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Яну 2014 22:14

Re: Мнения за Corolla E140

Мнение от pivanov84 » 29 Яну 2014 16:12

ъп ?

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Re: Мнения за Corolla E140

Мнение от dracunculus » 04 Май 2014 21:11

Здравей, Колега
Карам следващия вариант на тази Корола, а това е Е150 с 1,6 двигател Валвматик 132 кс, 6- скоростна кутия (за справка- в дадения от теб линк е 1,6 ВВТ-и 124 кс с 5 скорости, но може би положението е идентично). Колата е на 1 година и 5 месеца, купил съм я нова и съм навъртял вече над 57 000 км. Впечатленията са ми като цяло много позитивни. За цялото време единствен дефект, който се появи беше едно глухо потропване в задните амотресьори, които бяха сменени гаранционно от ТМ Ауто без никакви коментари. Освен това, не съм имал НИКАКВИ технически проблеми.
Плюсовете на колата- По отношение на разхода мога да кажа, че като за бензинов двигател без турбо е много добър. Живея в Германия и шофирам всеки ден до работа основно градско и по магистрали БЕЗ ОГРАНИЧЕНИЯ на скоростта- поддържайки скорост 140-170 км/ч, разходът смесен не е никога над 8-8,5 л/100 км, което по мое мнение е много добре имайки предвид условията на експлоатация. Със спокойно каране (80-90) съм постигал реален разход и под този от книжката на колата- 5,1-5,2 извънградско (за справка 5,3 л/100 км според производителя за 1,6 Валвматик-а). Моторът е безупречно тих (на празен ход при ИЗКЛЮЧЕНО радио се чува едвам!!), става по- шумен при натискане във високите обороти. Мощността от 132 кс за варианта 1,6 Валвматик е напълно достатъчна (ако не търсиш спортен автомобил),колата е много пъргава (като за класа си), изпреварва се с нея напълно без проблем. НО иска голямо натискане и връщане на 1-2 предавки, поради крайно малкия въртящ момент (само 160 Нм) и пълна мощност чак при 6400 оборота/мин., което прави много нееластичен двигателя в по- ниските обороти (това е може би единственият огромен минус на колата, поради който следващия път бих предпочел 2,0 Дизел). Като цяло колата е много приятна- за класа си е с достатъчно голямо пространство в купето, за да пътуват 4ма възрастни напълно комфортно, багажникът е достатъчно голям. Возията е страхотна, дори 1700 км на веднъж (Leipzig- София) не се усещат. Материалите в купето са далеч по- качествени от тези при Аурис 2007-2010.
Минусите на колата- както вече казах по- горе- нисък въртящт момент в сравнение с 2,0 Дизел, което изисква голямо натискане при желание за голямо ускорение, а от там и голям разход при рязко/бързо каране. Резервоарът за мен лично е много малък (55л.), което иска постоянно зареждане, ако караш много. Друг минус за мен беше липсата на VSC/Тракшънконтрол дори в средното ниво на оборудване (Луна).
Ако мога да обобщя- от избора си съм много доволен като цяло. Всичко казано по- горе е лично мение. Ако можеш си вземи 2,0 Д4Д, според мен няма да съжаляваш, ако не- звимай бензина. Надявам се да съм помогнал. УСПЕХ. wink.gif smile.gif
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Volkata и 53 госта