Ключове & имобилайзери

Публикувай отговор
Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от Vesko » 18 Фев 2014 13:25

А аз си търся смо пластмасовата капачка. :)
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
hyankov
Мнения: 1417
Регистриран на: 11 Сеп 2006 22:05
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от hyankov » 03 Апр 2014 21:31

Здравейте,

Изчетох всичко, но не мога да си отговоря на въпроса който имам, така че питам. В следната ситуация съм... Имам следните ключове за колата (Авенсис 2000г):
Изображение

От ляво на дясно:
Ключа който ми работи напълно - заключва, отключва, пали
Ключа на който му работи само централното - заключва, отключва. Като се опитам да запаля, върти само стартера, колата не пали.
Другите два ключа не знам за какво са, дори не съм пробвал да паля с тях

Както се вижда, най-левия е сдал багажа. Факта че Тойота искат над 80лв за да сменят едни гумени бутончета със себестойност 0.01ст ще го оставя за друга тема. Как да накарам средния ключ да запали? Така ми ги дадоха от Тойота, просто тогава не ми се разправяше, после вече стана късно и т.н.

Предполагам че трябва да отида на ключар? Какво да очаквам като процедура и пари, не искам да дам просто кард бланш на някой да си измисля услуги и цени без да имам представа за нещата :)

Поздрави!

ПС
Забавното е че по втория ключ се виждат следи от употреба. Значи някога е работил. Аларма, ако има някакво значение, имам слагана допълнително, но е напълно независима от тези ключове и даже не е вързана към централното.
Subaru Impreza III Hatchback (2009) - 2.0R MT, 150 hp
Toyota Avensis (2000) - 2.0 D-4D (личен рекорд - 4.1л/100км) - SOLD
Toyota Corolla LE (2000) - 1.8, 125 hp - SOLD

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от Rudy » 03 Апр 2014 21:58

На първия ключ си смени само гумичките - вземи си от:
key.bg
Третищ бутон можеш да изрежеш, ако нямат само с два.
На втория трябва да се види дали има транспондер и ако има да се обучи към колата (по рано в темата са описани няколко варианта). Може и с техстрийм - вече има доста колеги с кабели - може някой да помогне. Другите два ключа палят ли двигателя? Иначе са т.нар. vallet keys - по принцип палят, но не могат да отключат жабката.
На снимката не се вижда, ама май на първите два ключа има допълнително дистанционно?
Изображение

Аватар
hyankov
Мнения: 1417
Регистриран на: 11 Сеп 2006 22:05
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от hyankov » 04 Апр 2014 00:18

Мерси за отговора, обяснява много неща. На първите два ключодържателя е закачено по едно дистанционно за алармата (която е независима, т.е. не е към централното и т.н.).

Поздрави
Subaru Impreza III Hatchback (2009) - 2.0R MT, 150 hp
Toyota Avensis (2000) - 2.0 D-4D (личен рекорд - 4.1л/100км) - SOLD
Toyota Corolla LE (2000) - 1.8, 125 hp - SOLD

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от Vesko » 04 Апр 2014 09:05

На авенисиса ми 1999-та имаше два ключа като първите на виншен вид. И един сервизен, сив на цвят и нарязан по различен начин.

Така, че последните два не ми изглеждат оригинални за колата.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
krass1
Мнения: 54
Регистриран на: 11 Яну 2013 15:20
Местоположение: София

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от krass1 » 08 Апр 2014 17:10

Здравейте колеги,

Реших да си направя и аз втори ключ. Закупих си от ебай използван ключ и сега само остава да си жзема заготовката за ключ и да я нарежа. До момента виждам ,че най тънко са в key.bg.
Мисля да пробвам със инструкциите описани в първия пост , но би ми било по сигурно/спокойно ако го направя със някои който вече го е правил.

Има ли някой колега който да живее в София в района на Младост 1,2,3,4 , Студ. Град , Витоша който да има желание да помогне в удобно за него време.
Toyota Avensis Wagon 2 2007 2.2 D4-D 148hp facelift
Изображение

Аватар
krass1
Мнения: 54
Регистриран на: 11 Яну 2013 15:20
Местоположение: София

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от krass1 » 15 Апр 2014 11:02

Здравейте,

Нарязаха новия ключ и преместиха имобилаизера на ключът на правилното място както е посочено тук > http://www.toyotaownersclub.com/forums/ ... formation/

Успях да обуча дистанционното и сега централното си отваря и затвяря нормално.
Успявам да вкарвам колата в режим да добавя нов ключ към имобилаизера , но след като вкарам новия ключ нещо несработва и той несе добавя. Възможно е да е дефектен чипа или аз нещо да неправя правилно в краина сметка.

Ще съм благодарен ако някои със техстреам + кабел е склонен да ми помогне и да опитаме да добавил новия чип през техстреам-а. Предполагам ,че ако е прецакан чипа то програмата ще си покаже.

Мерси предварително.
Toyota Avensis Wagon 2 2007 2.2 D4-D 148hp facelift
Изображение

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от Scott » 15 Апр 2014 11:43

krass1 написа:...Успявам да вкарвам колата в режим да добавя нов ключ към имобилаизера , но след като вкарам новия ключ нещо несработва и той несе добавя. Възможно е да е дефектен чипа или аз нещо да неправя правилно в краина сметка...
Ако вече има регистрирани 4 ключа мисля че не може да се добавя, трябва да изтриеш всички и да почнеш отначало.

Аватар
krass1
Мнения: 54
Регистриран на: 11 Яну 2013 15:20
Местоположение: София

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от krass1 » 15 Апр 2014 14:53

Здравейте,

При проверка за регистрирани ключове ми показа ,че са 2. Но това се отнася по скоро за дистанционните. За Имобилаизерите несъм виждал процедура за проверка и изтриване.
Поръчах си вече кабел и ще проверя най-точно колко ключа имам и дали чипа работи като престигне.
Toyota Avensis Wagon 2 2007 2.2 D4-D 148hp facelift
Изображение

Аватар
colyo
Мнения: 17
Регистриран на: 29 Апр 2014 19:51
Местоположение: Бургас

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от colyo » 29 Апр 2014 20:03

Поизчетох темата на две- на три и имам едно бързо питане.
От една седмица съм собственик на Тойота Авенсис Версо 2002 и с колата ми дадоха един сервизен ключ и един работен със счупена кутийка. Посъветваха ме да не използвам сервизния ключ като основен и днес ходих до един ключар, да ми оправи счупения. Срещу 25 лв човека ми направи нов ключ и ми прехвърли транспондера в него, но на въпроса колко ще ми струва направата на 2-ри работен ключ ми отговори потресаващите 160лв :censored: ....Все пак попитах може ли да се препрограмира ключ от друга кола и той ми отговори, че може ако му закарам същия модел ключ и срещу 80лв да ми го направи. Освен ИБей има ли откъде да намеря друг ключ или да ми споделите по-евтин вариант? Благодаря предварително.

Аватар
krass1
Мнения: 54
Регистриран на: 11 Яну 2013 15:20
Местоположение: София

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от krass1 » 05 Май 2014 11:03

colyo написа:Поизчетох темата на две- на три и имам едно бързо питане.
От една седмица съм собственик на Тойота Авенсис Версо 2002 и с колата ми дадоха един сервизен ключ и един работен със счупена кутийка. Посъветваха ме да не използвам сервизния ключ като основен и днес ходих до един ключар, да ми оправи счупения. Срещу 25 лв човека ми направи нов ключ и ми прехвърли транспондера в него, но на въпроса колко ще ми струва направата на 2-ри работен ключ ми отговори потресаващите 160лв :censored: ....Все пак попитах може ли да се препрограмира ключ от друга кола и той ми отговори, че може ако му закарам същия модел ключ и срещу 80лв да ми го направи. Освен ИБей има ли откъде да намеря друг ключ или да ми споделите по-евтин вариант? Благодаря предварително.
Най-скъпото в един ключ е електрониката.
Най-ефтино можеж да си намериш електрониката от ибеи. Ако искаш да ти е згъваем ключа съответно си купуваш заготовката 30-40лв + нарязване на ключът 5-10лв + прехвърляне на електрониката 5-10лв. (на мен за кутиика + прехвърлянето ми струваше 50лв). След това следваш интрукциите за програмиране на нов ключ и се надяваш ,че ще стане без проблем. В моя случай дистанционното работи , но имобилайзер чипа нещо неще да се добави към колата.
Сега видях ,че ми е пристигнал кабела за колата и при първа възможност ще напища тук дали съм успял да добавя чипа през techstream-a.

На мен ключът от Ибеи ми излезе 18 паунда + 50 лева заготовка за згъваем ключ. Ако имобилаизер чипа несработи то гледам се продават и само те по 10-тина паунда.
Toyota Avensis Wagon 2 2007 2.2 D4-D 148hp facelift
Изображение

Аватар
colyo
Мнения: 17
Регистриран на: 29 Апр 2014 19:51
Местоположение: Бургас

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от colyo » 28 Май 2014 08:27

Да споделя и аз до къде я докарах. Отидох със счупения ключ при ключар и той ми наряза зъби на нова заготовка и ми прехвърли кутийката с дистанционното и чипа, като ми смени и батерията срещу 25лв. Няколко дни по-късно ми се наложи да клекна рязко и ключа така ми се заби в крака, че чак кръв ми потече. Колко псувах няма да споделям, но се видяхме с една позната, която работи в склад за ключове и ми донесе сгъваема заготовка за 12лв (цена като за наши хора). Отидох при същия ключар и той ми направи сгъваемия ключ, като чипа в началото не хващаше и допълнително го премести, за да хваща. Сега е ОК. Иска ми се все пак да намеря едно дистанционно и да си окомплектовам стария ключ. При моята позната продават и чипове (3-4лв) и ще си взема ако си намеря дистанционно. Въпроса ми е : дали няма да може да се настрои при нужда и външно дистанционно (от аларма)?
WP_001428.jpg
WP_001428.jpg (101.12 KiB) Преглеждано 10485 пъти
ПП: Преди малко говорих с приятел (бивш притежател на TOYOTA RAV4) и той ми сподели, че преди няколко години имобилайзера му направил проблем в Турция и там в сервиз му изключили софтуерно търсенето на чипа. Някой чувал ли е за такова нещо?

Аватар
krass1
Мнения: 54
Регистриран на: 11 Яну 2013 15:20
Местоположение: София

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от krass1 » 29 Май 2014 17:55

Здравей,

Дистанционно като за твоя ключ можеш да си намериш от ebay само виж точния модел изписан на ключът.

Относно чиповете : можеш ли да кажеш какви по точно можеш да намериш за 3-4лв.

Можеш да видиш какъв е твоя от тук : http://www.transpondery.com/transponder ... talog.html
или от тук : http://key.bg/bg/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0% ... 2%D0%B5)/2

на мен ми трява някои от тези. Доколкото разбрах и трите биха паснали.
TX/CR 4D 68 TOYOTA
TX/CR 4D 67 TOYOTA
TX/CR 4D 70 TOYOTA

Относно обучението на дистанционното при мен стана без проблеми със процедурата описана в тази тема. Относно обучение на чипът ако е празен става също със процедурите описани по горе или със mini VCI кабел и techstream софт. Аз се сдобих вече със тях но ми липсва само празния чип зада го обуча.
Toyota Avensis Wagon 2 2007 2.2 D4-D 148hp facelift
Изображение

Аватар
colyo
Мнения: 17
Регистриран на: 29 Апр 2014 19:51
Местоположение: Бургас

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от colyo » 29 Май 2014 20:59

Тази вечер стана късно и не ми е удобно да звъня, но утре ще проверя. По каталог излизаше някакъв ТХ-тексас инструментс. Мисля, че ми спомена и за сайт на фирмата, но за всеки случай ще попитам.
Твоят ключ като моя ли е ?


ПП: Обадих се и се извинявам за подвеждането. В каталога сме гледали цената на друг модел. Като за моята е 15лв (като за наши хора).

lu4ogaz
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Фев 2014 18:59
Местоположение: Велико Търново

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от lu4ogaz » 04 Ное 2014 23:28

Колеги някой знае ли къде могат да програмират дистанционнто-карта за тойота корола версо? Гледам в ибей - http://www.ebay.co.uk/itm/used-Toyota-2 ... d#shpCntId продават употребявани.
До колкото разбрах в БГ / без сервизите на тойта / могат да ми насекат ключ и да ми сложат чип за запалването в подобна кутийка, но не могат да активират бутоните на алармата- централното заключване, което обесмисля нещата - значи трябва да не се активира алармата / и да не се включва сама след минута ... ? /, а да се заключва врата по врата с ключа!!!
Дали може програмира и алармата на показаните по - горе ключове ?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта