Тойота Аурис Хибрид 2014

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
nebrejen
Мнения: 48
Регистриран на: 29 Окт 2014 19:59

Re: Тойота Аурис Хибрид 2014

Мнение от nebrejen » 30 Окт 2014 22:03

Airfan За парктроника съм съгласен:) не съм сигурен дали и нашия няма да го има...аз говорих за ПаркАсистан(колата паркира сама)..имаше абревиатура някаква ама не помня..има го серийно на третото ниво на оборудване.
Само да пристигне и ще я снимам:)

Аватар
paco_escobar
Мнения: 98
Регистриран на: 07 Яну 2013 19:43
Местоположение: Варна

Re: Тойота Аурис Хибрид 2014

Мнение от paco_escobar » 30 Окт 2014 22:22

"Батерията надживява автомобила"[/quote]Това ми звучи несериозно thumbdown.gif
Corolla E11 4E-FE Wagon

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Re: Тойота Аурис Хибрид 2014

Мнение от Hursa » 30 Окт 2014 22:35

Всъщност това, за хибрида в студа е любопитен въпрос. За батерията – студа май не и влияе отрицателно – по отношение на живота и. До колкото знам един вариант за съхранение на батерията на лаптопите бил да я свалиш от лаптопа и да я съхраняваш в хладилника:) – е разбира се, ако ползваш лаптопа като настолен, без батерия – особено ако е за игри и искаш да му подобриш охлаждането. Студа сваля драстично капацитета на батерията, но това само докато е студена. Бързо се прогрява когато се използва.
Иначе за останалите елементи на хибридната система студа май се отразява не по зле отколкото на всеки друг автомобил.На ел двигател-генераторите би трябвало дори да се подобри кпд-то докато са студени. На постояните магнити на роторите им студа също би трябвало да влияе благоприятно. За паленето бих се доверил на огромната – по сравнение със стартовите акумулатори – батерия на хибрида. Освен това двигателя е значително облекчен за да пали лесно – което също би трябвало да улеснява паленето зимата. Не задвижва допълнителни механизми – само себе си при старта. „Стартера” му е 45 кс някъде и може да върти двигателя доста време докато „падне” батерията – дори студената батерия.
Е разхода му ще бъде доста по висок отколкото лятото, особено ако ауриса няма това подгряване на антифриза от изгорелите газове. Но северните изпълнения може би го имат.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

nebrejen
Мнения: 48
Регистриран на: 29 Окт 2014 19:59

Re: Тойота Аурис Хибрид 2014

Мнение от nebrejen » 30 Окт 2014 23:10

paco_escobar Всичко свързано с автомобилите е късмет.. Както може двигателя да изкара 500 000км, така и може да сдаде багажа на 50 00...Същото важи и за батериите..Каквото, такова...

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Тойота Аурис Хибрид 2014

Мнение от Airfan » 31 Окт 2014 10:30

Днес бях до Тойота тук в Пловдив да довършат някои неща по моята кола. Та побъбрих с продавачите - на Ауриса и на Корола има паркинг асистант, който сам ти паркира колата, но на Аурис не работел добре, докато при Корола бил перфектен. Честно казано незнаех, че се прадлага и в България, защото за Авенсис не се предлага въобще.
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Тойота Аурис Хибрид 2014

Мнение от slowtraveler » 31 Окт 2014 10:43

Airfan написа:Днес бях до Тойота тук в Пловдив да довършат някои неща по моята кола. Та побъбрих с продавачите - на Ауриса и на Корола има паркинг асистант, който сам ти паркира колата, но на Аурис не работел добре, докато при Корола бил перфектен. Честно казано незнаех, че се прадлага и в България, защото за Авенсис не се предлага въобще.
Не съм сигурен за нашите условия дали ще е приложим паркинг асистента...
Просто тук се навираме в невероятно места, за които паркинг асистента няма да си и помисли, че има място tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Тойота Аурис Хибрид 2014

Мнение от BOz » 31 Окт 2014 11:08

Аз лично на моя Приус пробвах 2 пъти да го използвам. Единия път не успях, защото след 20 секунди дойде кола и трябваше сам да си паркирам, за да не преча.
Втория път имах свободно време, за да "наглася" системата.
Но както каза slowtraveler докато го нагласиш това нещо, то направо може да си пуснеш отпуска. И като реши, че мястото не му харесва, ходи му обяснявай, че има място за паркиране. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nebrejen
Мнения: 48
Регистриран на: 29 Окт 2014 19:59

Re: Тойота Аурис Хибрид 2014

Мнение от nebrejen » 31 Окт 2014 14:38

За мен лично е напълно безмислена екстра.Камерата ми е по важна:)

Аватар
mitko007
Мнения: 86
Регистриран на: 08 Сеп 2009 14:35
Местоположение: Austria

Re: Тойота Аурис Хибрид 2014

Мнение от mitko007 » 01 Ное 2014 05:21

nebrejen написа:За мен лично е напълно безмислена екстра.Камерата ми е по важна:)
Този асистънт е умряла работа. Но за камерата си прав, супер удобство е! Честито за придобивкатаи много безаварийни километри wink.gif
Toyota RAV4 AWD Hybrid

nebrejen
Мнения: 48
Регистриран на: 29 Окт 2014 19:59

Re: Тойота Аурис Хибрид 2014

Мнение от nebrejen » 01 Ное 2014 13:59

Мерси mitko007 :)

Аватар
dap
Мнения: 357
Регистриран на: 14 Дек 2006 09:55

Re: Тойота Аурис Хибрид 2014

Мнение от dap » 03 Ное 2014 16:33

Здравейте,
относно паркинг асистента, тези дни го пробвах многократно на Аурис. Мога да кажа, че не е бавен и се справя доста добре, а и е голяма атракция за минувачите. Забелязах, че е използваем само ако се паркира отдясно по посока на движението.

Поздрави!

nebrejen
Мнения: 48
Регистриран на: 29 Окт 2014 19:59

Re: Тойота Аурис Хибрид 2014

Мнение от nebrejen » 03 Ное 2014 18:13

dap Мерси за инфото. Аз, така или иначе съм я поръчал без ПА, че вдига доста и без това голямата цена:)

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Тойота Аурис Хибрид 2014

Мнение от Akima » 03 Ное 2014 21:52

Hursa написа:Всъщност това, за хибрида в студа е любопитен въпрос. За батерията – студа май не и влияе отрицателно – по отношение на живота и. До колкото знам един вариант за съхранение на батерията на лаптопите бил да я свалиш от лаптопа и да я съхраняваш в хладилника:) – е разбира се, ако ползваш лаптопа като настолен, без батерия – особено ако е за игри и искаш да му подобриш охлаждането. Студа сваля драстично капацитета на батерията, но това само докато е студена. Бързо се прогрява когато се използва.
Иначе за останалите елементи на хибридната система студа май се отразява не по зле отколкото на всеки друг автомобил.На ел двигател-генераторите би трябвало дори да се подобри кпд-то докато са студени. На постояните магнити на роторите им студа също би трябвало да влияе благоприятно. За паленето бих се доверил на огромната – по сравнение със стартовите акумулатори – батерия на хибрида. Освен това двигателя е значително облекчен за да пали лесно – което също би трябвало да улеснява паленето зимата. Не задвижва допълнителни механизми – само себе си при старта. „Стартера” му е 45 кс някъде и може да върти двигателя доста време докато „падне” батерията – дори студената батерия.
Е разхода му ще бъде доста по висок отколкото лятото, особено ако ауриса няма това подгряване на антифриза от изгорелите газове. Но северните изпълнения може би го имат.
Моля те само да не бъркаш литиевите батерии във всичките им разновидности с NiMH пакета на HSD-то на Toyota.

Студът влияе негативно на всички видове батерии - при всички протича електро-химична реакция,но при различните видове влияе на различни показатели.

Температурата е интересен фактор.

Ето ви релевантно изследване:

Изображение

Предполагам,че под подсилени батерии дилърът е имал предвид,че за определени държави пакетите са по-добре изолирани и вероятно имат и някакъв вид отопление.

:thumbsup:

П.С.Не си слагай батерията на laptop-а в хладилника - този продукт има и shelf life - даже и да не се ползва деградира!Едва ли ако ти трябва спешно втора батерия,която да е с пълен заряд ще имаш хладилник под ръка. tooth.gif
А всички останали причини за такъв вид "съхранение" граничат с тъпотия - това не са автомати във варел с масло/консервант - файда няма,ще си старее батерията и това е. sad.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nebrejen
Мнения: 48
Регистриран на: 29 Окт 2014 19:59

Re: Тойота Аурис Хибрид 2014

Мнение от nebrejen » 03 Ное 2014 22:05

Някой знае ли, колко струва подмяна на батерия в този момент? Това е цитат от Тойота Великобритания, но ми се вижда доста евтино 800паунда..
"Will the battery be replaceable in Hybrids or will the car lose its value/the battery very expensive to replace, a bit like an iPhone battery is very hard to replace?
It is extremely unlikely that a battery will need replacing. In the unlikely event that the hybrid battery does need to be replaced and the warranty has expired, the cost is approximately £800. An annual Hybrid Health Check at a Toyota Dealer is the best way to ensure you are safeguarding the health of your vehicle for years to come."

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Тойота Аурис Хибрид 2014

Мнение от Akima » 03 Ное 2014 22:16

Това за кой модел е?
Предполагам за Ауриса гледаш.
Давайте и линкове към тези цитати,че не се разбира.

Нещо не ми се вързва цената - по-скоро това е цената на труда. biggrin.gif wacko.gif

Иначе,сега сериозно,ако това е цената на нова батерия парите са супер - в другата тема се въртяха някакви 4-5-6 хил. лева за Приус.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], Google [Bot] и 70 госта