Ключове & имобилайзери

Публикувай отговор
Didoka2
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Юни 2015 11:02

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от Didoka2 » 23 Юни 2015 15:08

Колеги ще помоля за съвет ( предварително се извинявам ако това не е правилното място). Казусът: Харесал съм си една Королa 2003 116к.с. 2.0 D4D, която обмислям да купя. На пръв поглед всичко е наред по ходова част и двигател и т.н. Единственото, което ме притеснява е, че като я закачи мой приятел, със съвсем обикновен софтуеър изкарва неизчистена грешка на имобилайзера. В добавка продавача на колата ми предоставя само 1 ключ и твърди, че той я е купил така и съответно така си я е карал. Задна дясна врата също не се отключва от централното. Въпросите, които се пораждат у мен са следните: Имобилайзера, ключа и вратата са 1 навързан проблем? Фатална ли е тази грешка и колко би струвало отстраняването и в какво се изразява ( премахване на имобилайзер, смяна на ключове, препрограмиране на нови...) ? Трябва ли това да ме откаже от евентуална покупка ? Необходима ли е намеса на официален сервиз на Toyota?
P.S. Изключително бос съм във всичко свързано с автомобилизъм и се извинявам за невежеството си .. това евентуално ще е първия ми личен автомобил и затова съм решил добре да премисля опциите преди да се спра на нещо окончателно. Благодаря за съвета предварително ако някои, който може да ми помогне се нуждае от допулнителна информация по случая да ми пише. Благодаря!

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от zi_zi_top » 24 Юни 2015 09:45

По отношение на задната дясна врата писах в друга тема http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f ... 84#p291184 . Сега заключването на вратата си работи като ново.
А за ключа и имобилайзера е препоръчително да се обърнеш или към оторизиран сервиз на Тойота или към много грамотен и добре технически подготвен ключар.
Успех!

П.С. Сигурен ли си, че е 116 к.с. и е 2003 г. производство. Мисля, че по-мощния ДВГ се монтира след 2004 г., до тогава е 90 к.с. и 110 к.с. (същия ДВГ с интеркулер)
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Didoka2
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Юни 2015 11:02

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от Didoka2 » 24 Юни 2015 13:36

Еми да питах го изрично дали наистина е това мощността. Потвърди. Тя е септември месец може би за това... Мисля да я водя в оторизиран сервиз, но сумата, която ще поискат ме притеснява.. особено ако решат, че се налага някво пренастроиване на имобилайзера или нещо цялостно. Мисълта ми е дали изобщо си заслужава да се взима такава кола и да се вкарвам в ядове от самото начало dry.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7121
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от Akima » 24 Юни 2015 14:07

Острие с кутийка - 20-30 лева.
Дистанционно вътре в кутииката - 60-80 лева.
Транспондер - 5-10-15 лева.
Нарзяване,кодиране и редактиране на списъка с активни ключове - по договаряне.

Сам си прецени - ако я купиш веднага изтрийте останалите ключове от списъка освен този,който е в ръката ти.

При дилъра ключовете бяха 450 лева с ДДС и отстъпка.
Сега може да са 250 - все пак тези модели остаряха.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от zi_zi_top » 24 Юни 2015 22:50

Според мен си потърси друг автомобил. Не се знае какви изненади още те чакат.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

bengazarasz
Мнения: 21
Регистриран на: 20 Сеп 2008 19:16

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от bengazarasz » 29 Юни 2015 08:57

Здравейте колеги,

Счупи ми се ключа и реших да си направя сгъваем. Всичко стана супер- сложиха дистанционното вътре, нарязаха ключа.... Сега се чудя дали има начин и алармата да се задейства от самия ключ. Алармата съм е поставял допълнително и затова е с отделно дистанционно. Предполагам няма да има място в самото дистанционно да се сложи самата платка, но дали има начин да се задейства/обучи от бутоните на за отключване и заключване.

Прилагам снимки на ключа и дистанционното на алармата.

Ще се радвам ако някой сподели опит или идеи.

Поздрави!
Прикачени файлове
IMAG0060.jpg
IMAG0060.jpg (977.06 KiB) Преглеждано 2987 пъти

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от TATI » 29 Юни 2015 19:11

Може, ама с аларма, която ще ти струва по 4 или 5 спрямо сегашната ти аларма.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
kaloian311
Мнения: 268
Регистриран на: 04 Мар 2010 19:23
Местоположение: Пловдив

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от kaloian311 » 29 Юни 2015 19:22

TATI написа:Може, ама с аларма, която ще ти струва по 4 или 5 спрямо сегашната ти аларма.
Не е баш така,има аларми които се свързват към централното на колата и се командват от оригиналното дистанционно на колата .Цената им е около 60лв.и всеки що годе кадърен алармаджия ще му е свърже.Ако колегата е от Пловдив мога и да му помогна.
Изображение

bengazarasz
Мнения: 21
Регистриран на: 20 Сеп 2008 19:16

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от bengazarasz » 30 Юни 2015 10:31

Благодаря колеги!

От София съм. Но май ще питам някой алармаджия тук в София.

Според ден от мен!

Avensis fen
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Окт 2014 09:36

Проблем с ключа/дистанционното на Toyota Yaris 2003 г.

Мнение от Avensis fen » 30 Юни 2015 13:36

Здравейте, закупих си Toyota Yaris 1.0 i 68 к.с. като дистанционното за централното заключване не работи. Тъй като сивия ключ е само за запалване не мога да го ползвам за дистанционно отключване и заключване. Пробвах да обуча централното на автомобила с друго дистанционно по този начин https://m.youtube.com/watch?v=KzdLqWVcReI. Направих всичко, колата се заключи и отключи сама след като извадих черния ключ от контакта като индикация, че е в режим на опознаване пробвах да опозная ключ от друга тойота но не се получи. Пробвах с ключ от дрга марка автомобил но отново не успях. Моля за съвет какво да направя за да заработи централното? Колко би ми струвал ключ в Тойота? Ако си закупя кабел с techstream има ли опция да обуча дистанционно?
Пояснение центалното работи при заключване и отключване на двете предни врати. Черния ключ е с изгорял управляващ чип на платката.
Последно промяна от Akima на 30 Юни 2015 13:42, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.

Аватар
Akima
Мнения: 7121
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от Akima » 30 Юни 2015 13:43

Имам платка от която можеш да ползваш чипа.

Бях я пуснал за продажба - 2-бутонна.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Legion
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Ное 2014 21:55
Местоположение: Пловдив, София

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от Legion » 30 Юни 2015 17:18

Здравейте колеги. Купих един Avensis T25 2007 D4D, но е само с един ключ.
Колко би струвало направата на втори?
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007

Аватар
Akima
Мнения: 7121
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от Akima » 30 Юни 2015 18:28

@Legion
Akima написа:Острие с кутийка - 20-30 лева.
Дистанционно вътре в кутииката - 60-80 лева.
Транспондер - 5-10-15 лева.
Нарзяване,кодиране и редактиране на списъка с активни ключове - по договаряне.

Сам си прецени - ако я купиш веднага изтрийте останалите ключове от списъка освен този,който е в ръката ти.

При дилъра ключовете бяха 450 лева с ДДС и отстъпка.
Сега може да са 250 - все пак тези модели остаряха.
Хубаво е да четеш преди да питаш.

Честито за колата.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

jorodj
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Май 2015 22:31

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от jorodj » 02 Юли 2015 22:20

Здравейте,
Да споделя и моят опит с ключове и имобилайзери за притежателите на Тойота Авенсис Версо.
Необходимата заготовка ,електроника и чип 433MHZ 4D 67 от този линк:
http://www.ebay.com/itm/141280229502?_t ... EBIDX%3AIT

Ключар го наряза за 10 лв.

Обучаване на чипът за да пали с новият ключ:
https://youtu.be/CuyDLIgPSG4

Добавяне и обучаване на дистанционното:

Условия:
- Отключена кола
- Шофьорската врата отворена
- Ключът да не е в контакта

Извършва се следното в рамките на 5 секунди:
Пъхнете ключа в контакта и след това го извадете два пъти. Направете това, без да се включвате на запалване.
Извършва се следното в рамките на 40 секунди:
Затворете и отворете вратата на шофьора два пъти.
Пъхнете ключа в контакта и след това го извадете. Направете това, без да се включвате на запалване.
Извършва се следното в рамките на 40 секунди:
Затворете и отворете вратата на шофьора два пъти.
Поставете ключа в запалването.
Затворете вратата на шофьора.
Включете на положение ON / изключeтe, след като се програмира на новоto дистанционно и да запази съществуващото дистанционно (и).
или
Включете запалването за включване / изключване на два пъти, за да програмирате ново дистанционно и да изтриете съществуваща дистанционно (и).
Извадете ключа от контакта на запалването.
Сега Централното заключване трябва да заключвате и отключвате веднъж, за да програмирате ново дистанционно и да запази съществуващото дистанционно (и).
или
Сега Централното заключване трябва да заключване и отключване на два пъти, за да програмирате ново дистанционно и да изтриете съществуваща дистанционно (и).
Извършва се следното в рамките на 20 секунди:
Avensis - Натиснете бутона за заключване на дистанционното управление за най-малко 1 секунда.
Avensis Verso - Натиснете заключване и отключване бутона едновременно на дистанционното управление за 1.5 секунди.
Извършва се следното в рамките на 3 секунди:
Натиснете бутона за заключване на дистанционното управление за най-малко 1 секунда.
Сега Централното заключване трябва да заключвате и отключвате веднъж.
Ако системата за централно заключване заключва и отключва два пъти последователността не е било успешно.
Отвoрете втарата, за да завършите последователността.

Ако не сте успели от 1-я път опитайте пак.

Поздрави Георги

lu4ogaz
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Фев 2014 18:59
Местоположение: Велико Търново

Re: Ключове & имобилайзери

Мнение от lu4ogaz » 05 Юли 2015 15:28

Здравейте !
Получих изправна чип карта за тойота корола версо, каквато притежавам и аз 2,2 d4d 2007 г. Може ли някой да ми даде координати на човек, който да я програмира, както за командата на запалването, така и за командването на алармата. Алармата е поставяна при покупката на тойотата в България.
Благодаря !

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта