Икономичен автомобил ли е Prius?

Публикувай отговор

Какво мислите по въпроса?

Да
107
51%
Не
25
12%
Зависи от шофьора
79
37%
 
Общо гласове: 211

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от dracunculus » 20 Авг 2015 18:09

Ами, не знам за приус.... за мен е много грозен и не ми харесва, не бих го купил никога. Но спорейки на тема хибриди искам да споделя впечатления от Лексус 300Х каран през един Уийкенд. За малкото време мога да кажа- градско в малък град със средно интензивно движение 5,1 на 100, извънградско със 90 до 100... 4,1 на 100, магистрала със 140 до 170.... 6,8 до 7 на 100 (с тази скорост бензиновата ми корола ми дава над 7, а дизеловият аурис 6,5 на 100). Това определено ще е следващата ми кола и то не защото е икономична... все пак тежи над 1800 кг, ами защото е страхотно приятна за каране- мноого тиха, страхотен въртящ момент от мига на натискане на газта (на магистралата издухва спокойно 320, 520 и 525 ки дизел), много пъргава за тонажа си и ''само 223те коня'' и защото тук при мене се намира само за 5000Е повече от новият дизелов авенсис (с БМВ мотора). В хибридите има много качества, които си струва да се гледат и в моя случай това не е разхода. Според мен да се спори по тия въпроси е безмислено..
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от Not_active_user_1 » 20 Авг 2015 18:24

offtopic.gif
SFINKS написа:
Гледай по-позитивно на нещата, усмихвай се повече и се помъчи колкото и да е трудно да използваш по-малко жаргон , повече Български и по-малко препинателни знаци :) .За останалото , не си нито малкият принц , нито караш звездолет че да дойда специално някъде си заради теб и кошницата ти на другият край на Европа .Слез малко на земята :) И да си купиш нещо ново че Приуса ти е вече дърт по всички писани и неписани норми laugh.gif
Ти предложи да дойдеш, а не аз! Амнезия или деменция имаш принце? След Приуса съм купил още 2 НОВИ коли, но това е друга тема... :whistle: А ти кога ще си купиш кола или само лъжите ти ще слушаме за виртуалните бегачки и разходи?
Кажи само какви комплекси избиваш с писането в тема за Приус. Нещо имаш ли да кажеш по темата? Да ти припомня, каква беше, че забравяш:

Икономичен автомобил ли е Prius?

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от Not_active_user_1 » 20 Авг 2015 18:35

dracunculus написа:...искам да споделя впечатления от Лексус 300Х каран през един Уийкенд. ...
Не разбрах за кой Лексус говориш?
GS300H
IS300H
NX300H

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от dracunculus » 20 Авг 2015 18:38

Пардон, IS300H
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от Not_active_user_1 » 20 Авг 2015 18:59

Доста добър разход си направил с IS300H. Поздравления! :thumbsup:
До колкото разбирам не икономичността, а по-скоро визията те вълнуват в един автомобил. Приус от към външност е противоречива кола. Или ти харесва или не. Всичко е въпрос на вкус.
Колкото до разхода на IS300H, смятай 1-2 л. надолу и ще получиш колко ще харчи Приус в твоите ръце!

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от LEXUS » 20 Авг 2015 19:20

prius 3 написа:Доста добър разход си направил с IS300H. Поздравления! :thumbsup:
До колкото разбирам не икономичността, а по-скоро визията те вълнуват в един автомобил. Приус от към външност е противоречива кола. Или ти харесва или не. Всичко е въпрос на вкус.
Колкото до разхода на IS300H, смятай 1-2 л. надолу и ще получиш колко ще харчи Приус в твоите ръце!
Да ти кажа този новият Lexus IS 300h е много усъвършенстван хибрид, мисля,че като усъвършенстваност на хибридната система съотносим към него ще бъде следващото поколение Приус,който се очаква отново да зададе стандартите.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от jim_beam » 20 Авг 2015 19:45

Догодина май ще излезе приус 4.А тоя лексус е много красив,единствено това задно предаване да не беше.Е,и цената де. tooth.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от dracunculus » 20 Авг 2015 22:16

jim_beam написа:Догодина май ще излезе приус 4.А тоя лексус е много красив,единствено това задно предаване да не беше.Е,и цената де. tooth.gif
Задното предаване в съотношение със системите за стабилност работи изключително точно, колата на мокро едва поднася, дори когато се постарая, на сняг представа нямам как ще е... все пак я карах точно 3 дни.. А до цената, стига да има възможността човек, си струва определено. За мен си струва много повече от този авенсис, който споменах.. не че е лош, но 30000Е+ е, Лексуса за 36000E е по-..
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от LEXUS » 21 Авг 2015 06:43

dracunculus написа:
jim_beam написа:Догодина май ще излезе приус 4.А тоя лексус е много красив,единствено това задно предаване да не беше.Е,и цената де. tooth.gif
Задното предаване в съотношение със системите за стабилност работи изключително точно, колата на мокро едва поднася, дори когато се постарая, на сняг представа нямам как ще е... все пак я карах точно 3 дни.. А до цената, стига да има възможността човек, си струва определено. За мен си струва много повече от този авенсис, който споменах.. не че е лош, но 30000Е+ е, Лексуса за 36000E е по-..
Веднага добавям,че в Лексус те таксуват с други цени за поддръжката сравнено с Тойота.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от Kiki » 21 Авг 2015 07:30

LEXUS написа:
Kiki написа: kiki, аз не мисля,че някой иска да те разубеждава за авенсиса. Струва ми се,че ти искаш да убедиш другите,че Приус е неподходящ за твоите цели. Това, мисля, се разбра и вероятно си прав. Не знам защо мислиш,че "не им изнася" да ти отговорят,селд като тях напълно ги устройва Приус за типа експлоатация на колата. При ограничение на магистралната скорост на 140 км./ч. колко ще ти е по-икономичен Авениса - ще ти харчи 5/100км.ма Приус 5.5/100км.
LEXUS, Приуса при 140 км/ч значи харчи 5.5 laugh.gif и върви и на ток.
Ако не е така, интересно какъв бензинав двигател е този, който при 140 харчи 5.5?
Това искам за знам.
За да приключа този спор са разбрахме с това момче с Приуса да отидем на магистралат и да вдигнем 140 и да видим колко ще харчи, защото и той не знае.
Ако наистина е под 6.0 ще си купя Приус. Ако обаче не е така, ревностните защитничи на Приуса да си посипят главите с пепел.
Сигурен съм, че след това ше се запачне, амо то не се кара само на дълго и със 140, ама нали водя спора за дълги разстояния с голяма скорост?
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от LEXUS » 21 Авг 2015 07:36

Не знам колко пъти трябва да се обяснява на всеки поотделно - двигателят на Приус не е стандартен бензинов двигател,а работи по Аткинсън с цел икономия, отделно от това Приус има много по-добра аеродинамика, също така всяко намаляване на скорост зарежда ток в батериите,който се използва примерно при изпреварване или при други режими,като подпомага допълнително основния двигател,с това се постига още по-добра икономия.Просто цялата кола е по-усъвършенствана.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от LEXUS » 21 Авг 2015 07:40

И още нещо - защо ти се "хващаш" само и единствено за скоростта 140 км./ч. на магистрала, дори Авенсис да харчи половин или един литър по-малко,което не мисля ,че е вярно, но въпреки това, какво искаш да кажеш с това? Само със 140км/ч. ли караш по цялата магистрала, движение няма ли,намаляване,изпреварване, динамична промяна в трафика няма ли. Само по магистрала ли пътуваш, нали за да стигнеш до една от двете магистрали пътуваш през града, пътуваш по междуградски пътища с ограничение 90км/ч., навсякъде по тия маршрути Приус е по-икономичен.
Та,какво искаш да /си/ докажеш с тази магистрала. Магистралата е много малка част от общия пробег на автомобила.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от SFINKS » 21 Авг 2015 11:41

prius 3 написа:offtopic.gif
SFINKS написа:
Гледай по-позитивно на нещата, усмихвай се повече и се помъчи колкото и да е трудно да използваш по-малко жаргон , повече Български и по-малко препинателни знаци :) .За останалото , не си нито малкият принц , нито караш звездолет че да дойда специално някъде си заради теб и кошницата ти на другият край на Европа .Слез малко на земята :) И да си купиш нещо ново че Приуса ти е вече дърт по всички писани и неписани норми laugh.gif
Ти предложи да дойдеш, а не аз! Амнезия или деменция имаш принце? След Приуса съм купил още 2 НОВИ коли, но това е друга тема... :whistle: А ти кога ще си купиш кола или само лъжите ти ще слушаме за виртуалните бегачки и разходи?
Кажи само какви комплекси избиваш с писането в тема за Приус. Нещо имаш ли да кажеш по темата? Да ти припомня, каква беше, че забравяш:

Икономичен автомобил ли е Prius?
Аз комплекси нямам :)
Карам скромен автомобил :)
Купил си два нови автомобила след Приуса , да не би случйно да са дизели или бензини , щото се оказва че по форумите сте уж големи фенове на хибридите пък не повтаряте а си купувате дизели и бензини , интересно нали .
По темата , Приус не е икономичен сам по себе си ,освен Приус са нужни още водач с меки колене, дебели нерви и душа на бакшиш евреин :thumbsup:
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от slowtraveler » 21 Авг 2015 13:52

Май пак ще има почивка темата :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Prius?

Мнение от Kiki » 21 Авг 2015 15:05

LEXUS написа:И още нещо - защо ти се "хващаш" само и единствено за скоростта 140 км./ч. на магистрала, дори Авенсис да харчи половин или един литър по-малко,което не мисля ,че е вярно, но въпреки това, какво искаш да кажеш с това? Само със 140км/ч. ли караш по цялата магистрала, движение няма ли,намаляване,изпреварване, динамична промяна в трафика няма ли. Само по магистрала ли пътуваш, нали за да стигнеш до една от двете магистрали пътуваш през града, пътуваш по междуградски пътища с ограничение 90км/ч., навсякъде по тия маршрути Приус е по-икономичен.
Та,какво искаш да /си/ докажеш с тази магистрала. Магистралата е много малка част от общия пробег на автомобила.
Да, последните 6000 км из Европа минах само по магистрала със 130-140 км. Това ме провокира да пиша в темата.
Става въпрос, само за големите скорости. За града всичко е ясно. И понеже аз пътувам повече на дълго, отколкото в града, споделих, че мен Приуса не ме устрайва, защото не е по-икономичен от дизела при големите скорости и затова се опитват да ме изкарат малоумен.
Последно промяна от Kiki на 21 Авг 2015 17:30, променено общо 1 път.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта