[Зимни Гуми] 2015 - 2024 - обсъждане,мнения,препоръки и цени.

Публикувай отговор
Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: [Зимни Гуми] 2015-2016 - обсъждане,мнения,препоръки и це

Мнение от Scott » 02 Дек 2015 09:44

slowtraveler написа:
BOz написа:.....най-добрите зимни гуми на един мост не могат да се сравняват с най-скапаните зимни гуми на два двигателни моста. ....
Напълно съм съгласен...
Не забравяйте, че има и спиране след тръгването, а там и 4 двигателни моста да има колата спирачния път е същия като на нормална кола и зависи до голяма степен от гумите.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: [Зимни Гуми] 2015-2016 - обсъждане,мнения,препоръки и це

Мнение от BOz » 02 Дек 2015 10:31

Scott написа: Не забравяйте, че има и спиране след тръгването, а там и 4 двигателни моста да има колата спирачния път е същия като на нормална кола и зависи до голяма степен от гумите.
Това е напълно така. Но за разлика от спирането, то при тръгване много по-лесно се усеща сцеплението от колкото при спиране и разликата се хваща много по-лесно.
А точно и за това ти мнение всеки път предупреждавам новобранците, които се качили на 4х4 много да внимават първата си зима. Защото реално когато караш 4х4 автомобил не се усеща колко е хлъзгаво за разлика при един двигателен мост. И реално много често се получава така, че колата тръгва по-бързо от това за какво разстояние може да спре или пък завие. И го казвам от личен опит. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: [Зимни Гуми] 2015-2016 - обсъждане,мнения,препоръки и це

Мнение от andrian999999 » 02 Дек 2015 14:53

BOz написа: А най-добрите зимни гуми на един мост не могат да се сравняват с най-скапаните зимни гуми на два двигателни моста. Пример - преди с 220 коня на 100% дъжд (мокър асфалт), на 100% педал на газта и то на 1-ва скорост не може да превърти гумите. Сега с някакви умрели 160 коня, с най-добрата лятна гума, то и на 2-ра си върти гумите без проблем. Луда работа. tooth.gif

Иначе сега след 10 километра каране, то съм доволен от това, че са нетипично тихи като за зимни гуми. А това за мен беше един от критерия ми за избор.
купи си кола със задно предаване и няма да върти олекналата предница и на 2-ра . А това за най-спънатите коли на един мост не е много истина и мога да го докажа съвсем скоро като падне снега . Хубавата гума на един мост няма равна и е много, ама много по добра от най-скапаната гума на 2-моста .
професионален мапер

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: [Зимни Гуми] 2015-2016 - обсъждане,мнения,препоръки и це

Мнение от BOz » 02 Дек 2015 21:58

andrian999999 написа:
BOz написа: А най-добрите зимни гуми на един мост не могат да се сравняват с най-скапаните зимни гуми на два двигателни моста. Пример - преди с 220 коня на 100% дъжд (мокър асфалт), на 100% педал на газта и то на 1-ва скорост не може да превърти гумите. Сега с някакви умрели 160 коня, с най-добрата лятна гума, то и на 2-ра си върти гумите без проблем. Луда работа. tooth.gif

Иначе сега след 10 километра каране, то съм доволен от това, че са нетипично тихи като за зимни гуми. А това за мен беше един от критерия ми за избор.
купи си кола със задно предаване и няма да върти олекналата предница и на 2-ра . А това за най-спънатите коли на един мост не е много истина и мога да го докажа съвсем скоро като падне снега . Хубавата гума на един мост няма равна и е много, ама много по добра от най-скапаната гума на 2-моста .
И аз мога да го докажа с видео.
Преди 3 години специално ходихме на Витоша и имаше видеа за доказателства. С два моста и най-скапаните гуми така драпа колата, че никоя кола на един мост с чисто нови топ-премиум гуми не може дори да се доближи до тракшъна на моята с 2 задвижващи моста.
Общо взето колата на един мост до където стигаше и умираше. аз там умишлено спирах и тръгвах от 0км/ч без да превъртат колелата почти.
След този ти коментар силно се съмнявам, че дори си карал кола с два задвижващи моста. Тук не говорим за сравнение. А нещо като да сравняваш компютри с компоти общо взето. tooth.gif

Ето ти 2 моста и зимни гуми почти галоши:
https://www.youtube.com/watch?v=lGxj3fyBtpU

Ето ти и един мост с топ премиум чисто нови гуми:
https://www.youtube.com/watch?v=B6mQk3ZVHjQ

Както казах до там, където стигнаха топ премиум гумите, аз там с двата моста спирах на едно място и тръгвах без да превъртам гумите.
Ако ти имаш обратното видео, то сподели.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: [Зимни Гуми] 2015-2016 - обсъждане,мнения,препоръки и це

Мнение от slowtraveler » 02 Дек 2015 23:59

Ааа, Адриан слага едни гуми с кабърчета отдолу - играе нелегално tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: [Зимни Гуми] 2015-2016 - обсъждане,мнения,препоръки и це

Мнение от andrian999999 » 03 Дек 2015 00:25

само мога да кажа , че човека с бмв-то не може да кара !
1.тръгва от завой а на клипа се вижда че 10 метра по надолу е асфалт , аз бих засилил колата, да не говорим , че трябва да си пълен аматьор да не издрапаш при толкова елементарни условия, топло на места оголен асфалт и топяш се лед
2. 100% съм сигурен , че момчето не е изключило тракшън контрола , а той го спира, добре, че няма повече сняг щото ще му замирише на запален съединител а то няма да мирише от него.
професионален мапер

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: [Зимни Гуми] 2015-2016 - обсъждане,мнения,препоръки и це

Мнение от BOz » 03 Дек 2015 11:50

andrian999999 написа:само мога да кажа , че човека с бмв-то не може да кара !
1.тръгва от завой а на клипа се вижда че 10 метра по надолу е асфалт , аз бих засилил колата, да не говорим , че трябва да си пълен аматьор да не издрапаш при толкова елементарни условия, топло на места оголен асфалт и топяш се лед
2. 100% съм сигурен , че момчето не е изключило тракшън контрола , а той го спира, добре, че няма повече сняг щото ще му замирише на запален съединител а то няма да мирише от него.
Аз пък ще ти кажа, че си в грешка и на двата ти коментара.
Елементарни условия ама друг път. Само като отидеш на тази улица при зимни условия и ще видиш реалността каква е. И повярвай, при истински зимни условия с един мост няма да ти хрумне да се катериш, а на спускане ще те е страх дали въобще колата ти ще може да спре върху снега. tooth.gif
Отделно, че точно лугата подхлъзга много колата и след като се светнаха, че трябва сняг за зимнит гуми, това е клипчето, в което най-много успя да се качи кола. Бяхме по спомен 5 коли. Само върху снега се успяваше да се качи човек до там. Ама ти знаеш де, нали си бил. Най-лесно е зад клавиатурата да се говори всички колко са зле и не могат да карат, ама при реални условия нещата са доооста различни. biggrin.gif
А и в крайна сметка какво казваш, че щял си да се засилиш и такива коментари. Каквито условията за едната кола, такива и за другата, нали? А сам може да видиш двата моста с каква скорост минава покрай камерата, като тази скорост въобще не е максималната и с каква максимална скорост минава единия мост. tooth.gif
Може ли да ми кажеш дали въобще си карал кола с два задвижващи моста, защото предвид коментарите ти аз лично много се съмнявам?
slowtraveler написа:Ааа, Адриан слага едни гуми с кабърчета отдолу - играе нелегално tooth.gif
При такива условия като на клиповете кабърчета няма да му помогнат въобще. Да беше лед разбирам, ама като си е наклон и лигава основа, кабъра няма да му помогне кой знае колко.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Re: [Зимни Гуми] 2015-2016 - обсъждане,мнения,препоръки и це

Мнение от skydiver » 03 Дек 2015 12:00

Хубавото в случая е, че когато колата не може да изкачва повече , не тръгва назад!
Щото доста тук вероятно сме го "яли" в такива ситуации.
И аз , са радост или мъка , живея в същия "Бевърли Хилз" , само дето освен баира, имаш и плавен завой на почти 90* - нито да се засилиш, нито да видиш дали някой слиза отгоре boxed.gif ...
Да видим тази година как ще е, преди време А4 куатро се качваше с мъка (само по-ниското тегло ме спасяваше),а един LC къса база едвам го изкарахме от дълбокия сняг...
С две думи - за децата е щастие, за нас - премеждие.
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: [Зимни Гуми] 2015-2016 - обсъждане,мнения,препоръки и це

Мнение от andrian999999 » 06 Дек 2015 19:07

BOz написа:
andrian999999 написа:само мога да кажа , че човека с бмв-то не може да кара !
1.тръгва от завой а на клипа се вижда че 10 метра по надолу е асфалт , аз бих засилил колата, да не говорим , че трябва да си пълен аматьор да не издрапаш при толкова елементарни условия, топло на места оголен асфалт и топяш се лед
2. 100% съм сигурен , че момчето не е изключило тракшън контрола , а той го спира, добре, че няма повече сняг щото ще му замирише на запален съединител а то няма да мирише от него.
Аз пък ще ти кажа, че си в грешка и на двата ти коментара.
Елементарни условия ама друг път. Само като отидеш на тази улица при зимни условия и ще видиш реалността каква е. И повярвай, при истински зимни условия с един мост няма да ти хрумне да се катериш, а на спускане ще те е страх дали въобще колата ти ще може да спре върху снега. tooth.gif
Отделно, че точно лугата подхлъзга много колата и след като се светнаха, че трябва сняг за зимнит гуми, това е клипчето, в което най-много успя да се качи кола. Бяхме по спомен 5 коли. Само върху снега се успяваше да се качи човек до там. Ама ти знаеш де, нали си бил. Най-лесно е зад клавиатурата да се говори всички колко са зле и не могат да карат, ама при реални условия нещата са доооста различни. biggrin.gif
А и в крайна сметка какво казваш, че щял си да се засилиш и такива коментари. Каквито условията за едната кола, такива и за другата, нали? А сам може да видиш двата моста с каква скорост минава покрай камерата, като тази скорост въобще не е максималната и с каква максимална скорост минава единия мост. tooth.gif
Може ли да ми кажеш дали въобще си карал кола с два задвижващи моста, защото предвид коментарите ти аз лично много се съмнявам?
лично мога да ти го покажа някоя късна вечер след 23;30ч. като натрупа сняг на Витоша, ама ти няма да дойдеш, все ще имаш извинение. Карам Фиат пунто дизел 86 к.с. с предни зимни задни летни щото ме мързи , така колата е по нестабилна. а относно коментара ти за спускането надолу , намери някой приятел със 4х4 бегачка да направим няколко спускания от копитото надолу, силно ще се разочароваш обещавам ти.
професионален мапер

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: [Зимни Гуми] 2015-2016 - обсъждане,мнения,препоръки и це

Мнение от BOz » 07 Дек 2015 22:24

andrian999999 написа: лично мога да ти го покажа някоя късна вечер след 23;30ч. като натрупа сняг на Витоша, ама ти няма да дойдеш, все ще имаш извинение. Карам Фиат пунто дизел 86 к.с. с предни зимни задни летни щото ме мързи , така колата е по нестабилна. а относно коментара ти за спускането надолу , намери някой приятел със 4х4 бегачка да направим няколко спускания от копитото надолу, силно ще се разочароваш обещавам ти.
С удоволствие бих приел, но вече не карам 4х4 автомобил, за да ти покажа каква е реалността.
Между другото спора с останалите БМВ-та тръгна от абсолютно същата тема и предложение.
Е, както виждаш съм се отзовал, та и филмчета има, нали?
И това ти мнение просто доказва наистина, че не си карал 4х4 автомобил, за да говориш такива небивалици.
Нищо, простено да ти е. Но не живей в заблуждение.
Все едно аз да кажа, че утре излизам срещу Кличко и го нокаутирам в 10-тата секунда. Горе долу така ти звучи предложението за сравнение и надуване. Според теб има ли смисъл в тази битка? Нищо, ако бях Кличко, щях да ти покажа къде зимуват раците. tooth.gif

п.п. И това за спускане от Копитото е някакво изказване на някой 18 годишен тийн. Споко, не бих приел такова предизвикателство, защото там трябва да нямаш мозък, за да правиш такива лапаташки изцепки. Реалността е показала, че печели този, с най-малко мозък и ниско чувство за самосъхранение. Е, аз съм от обратните хора, имам силно чувство за самосъхранение и не бих приел никога такова малоумно предизвикателство. Чувствай се победител там.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: [Зимни Гуми] 2015-2016 - обсъждане,мнения,препоръки и це

Мнение от andrian999999 » 10 Дек 2015 12:51

BOz написа:
andrian999999 написа: лично мога да ти го покажа някоя късна вечер след 23;30ч. като натрупа сняг на Витоша, ама ти няма да дойдеш, все ще имаш извинение. Карам Фиат пунто дизел 86 к.с. с предни зимни задни летни щото ме мързи , така колата е по нестабилна. а относно коментара ти за спускането надолу , намери някой приятел със 4х4 бегачка да направим няколко спускания от копитото надолу, силно ще се разочароваш обещавам ти.
С удоволствие бих приел, но вече не карам 4х4 автомобил, за да ти покажа каква е реалността.

п.п. И това за спускане от Копитото е някакво изказване на някой 18 годишен тийн. Споко, не бих приел такова предизвикателство,
Отговор типичен пример за тема изгоден ли е приус , или колко харчи приус! Обясни ми написаното
" С удоволствие бих приел, Споко, не бих приел" п.п. На писане го вадиш голям , но в действителност ...... laugh.gif
професионален мапер

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: [Зимни Гуми] 2015-2016 - обсъждане,мнения,препоръки и це

Мнение от andrian999999 » 10 Дек 2015 13:11

BOz написа: Най-лесно е зад клавиатурата да се говори всички колко са зле и не могат да карат, ама при реални условия нещата са доооста различни. biggrin.gif
Форумен драскач си да знаеш от тези с европейските ценности , "ама при реални условия нещата са доооста различни" ИЗДИШАШ , аз не те карам да се състезаваме в София между колите и да застрашаваме другите участници в движението, а горе на Копитото след 00:00ч , ама ти никога не си се качвал когато си имал 4х4 кола, тя е за пред жената , и за пред кафето и да обясняваш предимства.... качваме се горе и ти показвам , че почти нямаш предимство с 4х4 на спускане без да се състезаваме само ще караш по мен , после аз по теб, но ти даде задна. Затова си пиши в темата за приус и не говори ,че най-скапаните зимни на 2 моста са по добри от най-хубавите зимни на един мост
п.п. Мога да ти обясня къде има предимство кола 4х4 пред кола с един двигателен мост, но трябва да е с хубави гуми , с керливи гуми и 8х8 да е нищо не става
професионален мапер

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: [Зимни Гуми] 2015-2016 - обсъждане,мнения,препоръки и це

Мнение от BOz » 10 Дек 2015 17:16

Какво се правиш на ощипана девственица не мога да те разбера.
Естествено, че на спирачен път тази кола с по-хубавите гуми ще спре по-бързо и това не съм го отричал до сега. А и не е повдигано като въпрос.
Просто ти ми подскочи, че на едно елементарно изкачване с кола на един мост и хубави гуми си щял да бъдеш по-добър от такава със скапани зимни гуми, ама с два задвижващи моста.
И не извъртай темата, а просто си спомни от къде тръгнаха писанията. Не е сложно да прочетеш историята, за да се правиш на голям разбирач, че еди кой си не можел да кара, че не били изключили системите за стабилност и т.н. Точно тези ги слушах много и за това направихме едни елементарни клипчета, в които е показано разликата на един и съответно два задвижващи моста, когато става въпрос за сцепление, необходимо за катерене. За спускане, където ти трябва само спирачка, то отново имаш 2 моста на спиране и при еднакви други условия колата с по-добри гуми ще спре по-бързо. Логично е това и не мисля, че въобще го обсъждаме.

И аз ти предлагам нещо - като падне хубавия сняг, то ще може ли да отидем, ей така за шоуто, на същата улица, където е сниман клипа, да видя как без проблем ще качиш изкачването, както сам каза, че било много елементарно и въобще не бил проблемен въпросния участък? С 2 моста и скапани зимни гуми с 4 човека в колата се качва леко трудно, без никакъв проблем. Демек вече с боксуване, а не като на клипа без да превъртат гумите , където настилката вече не беше зимна реално.

п.п. Аз на кафе не съм ходил от ~15-на години, а ти? С жената сме заедно от както карах Москвич. Никой не знаеше, че БМВ-то ми е било 4х4. Та чакам да кажеш отново за какво ми е бил 4х4 автомобил.

п.п.2 Пак да те попитам - защо предлагаш да се качваме някъде, като споменах, че нямам вече 4х4 автомобил? Каква ти е логиката на писането въобще? Заяждане?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

aston
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Авг 2015 17:53

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от aston » 29 Дек 2015 16:24

В момента гумите ми са 215/45 R17. Оказа се че при зимните този размер е доста скъп и с по-малка възможност за избор и ми препоръчаха алтернативни размери. Проблемът е, че в два различни сервиза ми препоръчаха различни размери като " най-добри ". Единият е 225/45 R17 а другият 205/50 R17 Според вас кой е по-добрият вариант за нашите улици и за каране предимно в градски условия?
Последно промяна от Akima на 29 Дек 2015 21:04, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Re: Ще карате зимата само със зимни май?

Мнение от skydiver » 29 Дек 2015 16:36

aston написа:В момента гумите ми са 215/45 R17. Оказа се че при зимните този размер е доста скъп и с по-малка възможност за избор и ми препоръчаха алтернативни размери. Проблемът е, че в два различни сервиза ми препоръчаха различни размери като " най-добри ". Единият е 225/45 R17 а другият 205/50 R17 Според вас кой е по-добрият вариант за нашите улици и за каране предимно в градски условия?
На какво возило ще ги монтираш тези гуми?
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта