Обратна връзка с екипа на форума

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
drago.76
Мнения: 18
Регистриран на: 22 Мар 2016 14:29
Местоположение: Плевен

Обратна връзка с екипа на форума

Мнение от drago.76 » 26 Апр 2016 11:04

Има логика в твоята филиософия, но аз продължавам да твърдя, че идеята за раздели и подкатегории към тях, значително ще улесни потребителите. Просто пробвайте :) Приятен ден :thumbsup:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Обратна връзка с екипа на форума

Мнение от slowtraveler » 26 Апр 2016 11:18

Не видях отговор на конкретния въпрос :whistle:
Предложение от типа 'абе вие го направете, пък ще видим дали ще работи' не е коректно - такава корекция е сериозен труд за екипа да пресортира нещата.. Да, елементарно е да се създадат секциите, и да се 'изсипе' цялото старо съдържание в един раздел, разчитайки новия постепенно да се запълни...Обаче дали биха искали колегите такова развитие??

Затова и такива корекции се правят не поради внезапно щукнала идея на колеги от форума (още по-малко от колега, който с цялото си уважение, все още не се е запознал и няма практически опит с форума), а след сериозно обмисляне и гласуване от повече участници тук, които да изявят своето желание как да изглежда форума.

Така, че - очаквам смислен отговор на поставения в предходното мнение въпрос.
И ако продължавате да настоявате за дадената промяна - пуснете анкета - там ще си покаже... Но отново съвета ми е да изчакате, да се огледате, да видите защо и как работи дадена функция, и след като понатрупате опит - да осмислите какво би могло да се промени.. Тогава с удоволствие ще разгледаме и обсъдим предложенията...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Обратна връзка с екипа на форума

Мнение от Рошко » 26 Апр 2016 13:02

slowtraveler написа: Предложение от типа 'абе вие го направете, пък ще видим дали ще работи' не е коректно
Що бе...? В Пловдив цяло кръгово за 1 милион+ изльопаха на възлов булевард, което вместо да подобри движението, тотално €б@ м@йката на движението, създаде тотален хаос в целия град и сега обявиха, че експериментът не е успешен и пак се връщат на идеята за кръстовище на 2 нива, ти сега го правиш на въпрос за разделянето на 14 хиляди теми на нов принцип при положение, че човекът е дошъл като месия да ни просветли колко по-удачна би била неговата идея... tooth.gif

Аватар
drago.76
Мнения: 18
Регистриран на: 22 Мар 2016 14:29
Местоположение: Плевен

Обратна връзка с екипа на форума

Мнение от drago.76 » 26 Апр 2016 17:05

Просто отправям предложение с което смятам, че ще се подобри форума за всички.По подредената и концентрирана информация пести време и нерви и разбира се прави форума по полезен и приятен.

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Обратна връзка с екипа на форума

Мнение от Рошко » 26 Апр 2016 17:17

И кое ще й е по-концентрираното на информацията...? Както Slowtraveler вече ти обясни, едни и същи агрегати се влагат в различни модели - Auris, Avensis, Corolla и т.н.... Ако един двигател е обсъждан в раздел Auris и вече е намерено решение на проблема, кое по-точно ще спомогне за концентрирането на информацията, когато някой с Корола зададе въпрос за същия проблем в Corolla секцията?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Обратна връзка с екипа на форума

Мнение от slowtraveler » 26 Апр 2016 18:09

drago.76 написа: Просто отправям предложение с което смятам, че ще се подобри форума за всички.
Добре - никой няма против...
Но отново не отговори на въпроса как би класифицирал един такъв казус при предложения от теб вариант.... ohmy.gif
Моля отговори - при предложения от теб вариант как би постъпил при такъв изключително често срещан вариант - запитване по проблем на агрегат, който се среща при няколко различни модели Тойота....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
drago.76
Мнения: 18
Регистриран на: 22 Мар 2016 14:29
Местоположение: Плевен

Обратна връзка с екипа на форума

Мнение от drago.76 » 27 Апр 2016 00:14

Трябва да се мисли креативно.Трябва да се търсят възможности за развитие.Трябва на потребителя да му е лесно, да му е приятно и комфортно.Точно с тази нагласа Google пробиха и станаха водеща компания!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Обратна връзка с екипа на форума

Мнение от slowtraveler » 27 Апр 2016 07:47

slowtraveler написа: Моля отговори - при предложения от теб вариант как би постъпил
drago.76 написа: Трябва да се мисли креативно.Трябва да се търсят възможности за развитие.Трябва на потребителя да му е лесно, да му е приятно и комфортно.
Хахахах... Разбрах, че май постъпваш като политиците - 'направете еди какво си' - 'ама то е глупаво' - 'е нищо де, трябва развитие' tooth.gif tooth.gif tooth.gif
Гръмките фрази са за площада и политиците - ние тук се опитваме не (само) да дрънкаме, но и ДА НАПРАВИМ нещата работещи... И затова първо ги обмисляме и обсъждаме...
В конкретния случай не можете да ме убедите в правотата си и усещам само отклоняване на конкретен въпрос поради това, че виждате несъстоятелността на предложението си (за конкретните условия) но не искате да признаете грешката си....
Това, че сте виждали такава раздробена структура в други форуми не означава, че такъв начин е приложим за една от най-големите, най-разпространените, но и най-унифицираните компании в света. (Да, в бъдеще може да отворим БМВ секция за новите Тойота двигатели, ама това е друг въпрос tooth.gif ).
Затова смятам дискусията по това твое ново/старо предложение (обсъждано и преди в тази тема) за закрита...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Обратна връзка с екипа на форума

Мнение от tora » 27 Апр 2016 08:22

На мен също все още ми е трудно да се ориентирам в този форум, но смятам, че щом съществува така от 10 години, ще дойде момент да ми е удобен и да го ползвам лесно.

Аватар
drago.76
Мнения: 18
Регистриран на: 22 Мар 2016 14:29
Местоположение: Плевен

Обратна връзка с екипа на форума

Мнение от drago.76 » 27 Апр 2016 08:31

Ооооо Богове, оооо МОДЕРАТОРИ прекланям се пред вашата мъдрост, нека форумът си остане така... shutup.gif АМИН icon_n_bann

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Обратна връзка с екипа на форума

Мнение от zi_zi_top » 27 Апр 2016 08:58

drago.76 написа:Трябва да се мисли креативно.Трябва да се търсят възможности за развитие.Трябва на потребителя да му е лесно, да му е приятно и комфортно.Точно с тази нагласа Google пробиха и станаха водеща компания!
Не бива да се пропуска факта, че в този форум никой не печели пари от това, което прави! wink.gif
За разлика от Google тук всички са на доброволни начала и "само за чест и слава".
Драго, участието във форума е напълно доброволно и не е задължително. На мен не ми харесва телевизията и от 15 години не гледам телевизия.
Всеки прави сам избора си. :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Обратна връзка с екипа на форума

Мнение от slowtraveler » 27 Апр 2016 09:21

drago.76 написа: Ооооо Богове, оооо МОДЕРАТОРИ прекланям се пред вашата мъдрост, нека форумът си остане така... shutup.gif АМИН icon_n_bann
С ироничното си мнение обиждаш всички колеги, участвали в дискусиите по промени във форума... bash.gif
И това съвсем не са само модераторския и администраторския екип - напротив... Всяко предложение бива обсъждано и то пред 'открита публика' с възможност за участие на всички потребители...
С тази цел бе създадена тази тема...
И тази година имаше доста промени във форума точно по предложения на 'редови' колеги.
От друга страна това, че дадено мнение или предложение не е било прието съвсем не означава, че дадения колега е нежелан тук...
И доста от колегите приемат съвсем спокойно такова обсъждане дори и да не е прието дадено тяхно предложение...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Обратна връзка с екипа на форума

Мнение от Airfan » 27 Апр 2016 10:05

Ако не ме лъже паметта, аз предложих тази промяна. Участвал съм във форуми, в които нещата са разделени по модели и във форум, където бяха по системи, като тук. Ами смея да твърдя, че в сегашния си вид е доста по-разумно разпределението, тъй като всеки знае в кой точно раздел да си търси решението за проблема с почистване на EGR примерно, който го има при много модели на Тойота. В обратния случай ще се рови по всички раздели, където едно и също нещо ще се дъвче от относително различен брой потребители.
Изображение Изображение

memorex

Обратна връзка с екипа на форума

Мнение от memorex » 27 Апр 2016 10:39

Според мен кое е по-удобно е въпрос на навик , а изявяването на претенции преди да се добие навика е признак на аматьорско поведение и една позната бг черта между впрочем.Като пример бих дал писането на кирилица , на мен ми беше трудно да свикна с това но сега не ми прави впечатление.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Обратна връзка с екипа на форума

Мнение от slowtraveler » 18 Май 2016 13:02

Благодаря за подкрепата от колегите - значи сме на прав път :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 50 госта