Пътуване с кола из Европа

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Пътуване с кола из Европа

Мнение от Рошко » 16 Май 2016 13:27

В Австрия ще ви е трудно да заредите газ. Газстанциите там са "бели лястовици". В Унгария, няколко километра преди граница с Австрия, има една огромна бензиностанция MOL, на която има и газ, приемат и плащания с карта, така че няма как да те "изпържат" с обменния курс.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Пътуване с кола из Европа

Мнение от nowyaris » 17 Май 2016 08:37

Не е съвсем без колонки за газ .Почти всички OMV по магистралите в Австрия имат.Проблема е че цените по магистралните бензиностанции са доста солени.Ако врътнеш едни 5 километра извън магистрала може да се зареди на доста по-сносна цена.На влизане в Австрия на Никелсдорф проверяват австрийците абсолютно всяка кола.Опашката понякога е огромна.За сметка на това унгарците са станали доста по-лежерни.На австрийските магистрали на много места ограничението е 100 заради някакви природни изисквания.Трябва да се внимава,щото австрийската полиция мамата си е ...... . Цените на горивата в малките градски бензиностанции извън Австрийските аутобани са почти като цените в България.Тук-таме са открити и метан-станции-пише ERDGAS.Не е пропан-бутан.За него търсете LPG. Ako автомобила няма технически проблем в Австриа си го карайте на бензин.
ПП.Освен Виена Залцбург е задължителен-4 часа в повече път,но впечатленията от града са невероятни.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

deqn86
Мнения: 130
Регистриран на: 07 Яну 2013 17:16
Местоположение: a1234

Пътуване с кола из Европа

Мнение от deqn86 » 17 Май 2016 12:59

За Залцбург няма да ни остане време и ще го оставим за друг път. Пропуснал съм, че на магистралата горивото е по-скъпо. Това само за Австрия ли важи или
и за Унгария и Румъния?

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Пътуване с кола из Европа

Мнение от jim_beam » 17 Май 2016 14:37

За Австрия и Сърбия е сигурно!
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
wscientist
Мнения: 104
Регистриран на: 25 Мар 2013 11:35
Местоположение: София

Пътуване с кола из Европа

Мнение от wscientist » 19 Май 2016 11:40

Вчера пътувах през Чехия. Магистралата до Прага все още е в лошо състояние и ремонтите са през няколко километра. Същото важи и за магистралата от Прага до Пилзен. По възможност избявайте маршрутите през Чехия.
Toyota Yaris 1.33 VVT-i, 99hp, 6-степенна, ръчна, 09.2011.

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Пътуване с кола из Европа

Мнение от mirott » 25 Май 2016 11:16

Монтана-Лом пътя е перфектен. След Лом до Видин е средна хубост, по-скоре зле. Видин-Кула-Връшка Чука е добре. На границата няма забавяне никакво, минава се като на светофар. Връшка Чука-Зайчар е добре пътя, като Видин-Кула. Зайчар-Парачин е супер, пътя е нов, има много отбивки и е много красиво. Ограничения 80, 60, 50, 30. Ако си "хванете" водач се кара спокойно със 120-40. На Парачин се качвате на магистрала, вземате си билетче. Плащате в зависимост къде слезете от магистралата, до Белград е 490 динара. Белград-Ниш е 780 динара. След Ниш пътя е спокоен, строят магистрала до Димитровград. Доста време се кара по новопостроени участъци но с ограничение 80...
Бензиностанции има често, горивата са по-скъпи от БГ, LPG има. Цената варира от 56 до 72 динара. В Белград заредих на 56. На магистралата е по-скъпо, но не е фрапиращо, 10-15 динара повече.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Пътуване с кола из Европа

Мнение от slowtraveler » 26 Май 2016 00:00

Връшка чука - Зайчар да не са го оправили? Преди по-малко от година като минавах бе целия на кръпки (мога да пусна видео)...
След Зайчар е супер пътя - потвърждавам...
Магистралата си е по-зле от нашите, ама може да се поддържа над 120км/ч...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Пътуване с кола из Европа

Мнение от mirott » 26 Май 2016 10:03

Е като Видин-Кула е, една идея по зле...но се кара спокойно, няма дупки. Не личи да е правен скоро. Проблемно е Лом-Видин, много пропаднали участъци покрай Дунав, а в селата липсва настилка на места...Северозападнала България...! Само над 1.5 година не могат да ремонтират Монтана-Видин пътя, срамота! Ако беше околовръстното на София до сега да са го претупали...

Георгиев
Мнения: 62
Регистриран на: 07 Юни 2012 07:48
Местоположение: Бургас

Пътуване с кола из Европа

Мнение от Георгиев » 04 Юни 2016 16:25

Здравейте! Планираме пътуване надалеч (Англия) и решихме да е със колата. Тъй като само аз съм шофьор, ще бъде разделено на две или три нощувки. Основните ми притеснения са по отношение на колата, която не е първа младост (Avensis t22 d4d - 2000 г.). Досега не е ходила на толкова дълъг път, ако може да ми препоръчате добър сервиз в Бургас, където да и направя диагностика с евентуални препоръки (чел съм за добър механик, член на форума, но не мога да се сетя). Като цяло досега не съм имал проблеми, с изключение на смяна на демпферен маховик с conversion kit преди 30 000 км, още си върви със 5w40, без почти да го изгаря и сервизните интервали съм ги спазвал коректно.
Honda cr-v III I-CTDI, 2008 г., Avensis 1 Wagon (T22) 2.0 D-4D,2000 г.

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Пътуване с кола из Европа

Мнение от biro » 05 Юни 2016 10:17

До къде в Англия ще пътувате?
Пътувал съм с кола от Русе до Лондон с 2 нощувки. Ставахме по тъмно 10-12 часа шофиране и пристигахме по тъмно, 2ма човека и 4-годишно дете.
На отиване минахме през евро тунела, 2 дни предварително се резервира преминаването с точен час. Цената е 125 евро. Цената на място е двойна.
За малко да изпуснем евро влака, защото имах проблем с GPS-a на тръгване от едно немско селце до Франкфурт в 6:00 сутринта. Карах със 180-200 в Германия, след това в Белгия и Франция има ограничеиня на скоростта. Там пък шофирах с 10км отгоре на показанието на скоростомера, но по GPS (оправи се по пътя) бях в ограниченията. Пристигнахме на терминала в Кале 20 минути преди заминаването на влака, но за щастие ни казаха, че пътуването е отменено поради някакви проблеми с бежанци и ще ни качат на следващия влак след 1 час. Имахме време да хапнем на бързо.

На върщане ползвах ферибот, цената е около 80 евро, но се пътува бавно.

Колата ви трябва да е в много добро състояние за такъв път, не съм сигурен че замяната на демпферния маховик е добра идея .
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

memorex

Пътуване с кола из Европа

Мнение от memorex » 15 Юни 2016 20:59

Ако някой планира минаване на Румъния в момента към Дева,Арад има наводнения от дъждовете.За ниска кола и не само има голям проблем с оцеляването.Умната.

Аватар
ivied
Мнения: 306
Регистриран на: 08 Юни 2014 14:39
Местоположение: Germany
Автомобил: Yaris Cross
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Пътуване с кола из Европа

Мнение от ivied » 19 Юни 2016 21:41

Рошко написа: В Австрия ще ви е трудно да заредите газ. Газстанциите там са "бели лястовици".
не са... в 99% имат газ / LPG
+ 90% в Германия
по-трудно е да намерите бензиностанция (танкенщтеле) без, отколко със... газ
има идеaлни приложения и за Андроид - ако нямате навигация - за да намерите най-близката...
deqn86 написа: За Залцбург няма да ни остане време и ще го оставим за друг път. Пропуснал съм, че на магистралата горивото е по-скъпо. Това само за Австрия ли важи или
и за Унгария и Румъния?
Винаги - навсякъде на магистралите е по-скъпо... само отбийте и ще е по-евтино горивото... Търсете JET - (Австрия, Германия) гарантирано от най-ниските цени за региона... В Австрия бензина е доста по-евтин от Германия, при дизела с малко...
nowyaris написа: Цените на горивата в малките градски бензиностанции извън Австрийските аутобани са почти като цените в България.
уви, по-евтини са... даже (да, в по-големите градове)...
справка за цените в Австрия тук:
http://www.oeamtc.at/portal/spritnews+2500+1394511
въвеждате пощ.код (PLZ)на града/овете, които ви интересуват и и вида на съответното гориво
за Германия тук:
http://www.clever-tanken.de/tankstelle_ ... C3%BCnchen
Последно промяна от ivied на 20 Юни 2016 02:21, променено общо 3 пъти.
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

Аватар
ivied
Мнения: 306
Регистриран на: 08 Юни 2014 14:39
Местоположение: Germany
Автомобил: Yaris Cross
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Пътуване с кола из Европа

Мнение от ivied » 19 Юни 2016 21:59

iovkito написа: Вие голям проблем направихте от една неплатена глоба. Някои ги съдят за присвояване на милиони и им е да не казвам през кое , а тази глоба , в най-лошия случай , просто ще трябва да се плати.
2-3 и 5-но... Приеха (ли) закон за плащане на глобите в ЕС и на място в БГ?!
За кокошка няма прошка - за милиони няма закони...
та така
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Пътуване с кола из Европа

Мнение от iovkito » 19 Юни 2016 22:13

Чувал съм само за глоби от Холандия и Австрия. Аз имам в Германия и Румъния , но не мисля , че някога ще се наложи да ги плащам.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
savov63
Мнения: 98
Регистриран на: 30 Ное 2009 16:08
Местоположение: Приморско

Пътуване с кола из Европа

Мнение от savov63 » 20 Авг 2016 07:36

TOYOTA AURIS D4D

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 60 госта