Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Публикувай отговор
Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от peterhr » 04 Окт 2016 23:25

Здравейте,
от скоро съм във форума, благодарение на една Корола :)

Имам няколко въпроса за някои дребни екстри, които на мен ми харесват и ще се радвам ако могат да се подкарат.
Първо да уточня, колата е Е17 фейслифт и е в гаранция.
1. Стъклата ми се водят импулсни, но не може да се вдигат от дистанционното при задържане при заключване. Това поправимо ли е през Techstream? Може ли да се програмира?

2. При отключване или заключване по тъмно не светват никакви фарове. Това също може ли да се програмира?

3. Могат ли да светят задните габарити заедно с дневните светлини (светодиодите) отпред? Аз предпочитам да карам повече на диоди, а автоматичния режим включва късите много рано (според мен).

4. Може ли над определна скорост да се заключват автоматично вратите?

5. Колата има ли нивомер за течността за чистачки?

6. Имам автоматично включване на фаровете, но нямам датчик за чистачките (поне при дъжд не работят автоматично на интервал). Така ли е трябва да бъде? Различни ли са датчиците за дъжд и светлина?

7. Има ли опция за вкарване на видео сигнал в оригиналния дисплей?

8. Интервала за годишно техническо обслужване може ли да се програмира да ме подсеща по-рано, примерно на 13 000км?

Малко са ми странни въпросите, но на мен ми правят впечатление такива "дребни" неща :)
Последно промяна от Akima на 04 Фев 2017 16:19, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Много въпроси за екстри на Corolla E17

Мнение от Рошко » 05 Окт 2016 01:01

1. Не
2. Не. Има единствено функция "Изпрати ме до вкъщи" - когато изключиш двигателя, ако дръпнеш лостчето на чистачките за да светнат дългите, остават да светят една минута, след което угасват.
3. Не. Дневните светлини светят само отпред, Виж, автоматичните фарове вече подлежат на корекция кога да се включат, като нивата на задействие са 5 - Lightest, Lighter, Normal, Darker, Darkest. Тази настройка може да се променя освен с Techstreeam и с китайски донгъл ELM OBD II v 1.5 (!!!) (не 2.1) и с програма Carista за Android. С нея също така може да коригираш миганията за смяна на лентата - 3, 5 или 7, а също и пищенето за задна скорост дали да пищи постоянно или еднократно.
4. Не и с наличното оборудване - евентуално с монтирането на third party оборудване
5. Не
6. Датчикът за дъжд е на стъклото под основата на огледалото, а за фаровете - отпред на таблото под челното стъкло - "гъбата" пред пасажера е за климатика, а пред шофьора - за фаровете. За да се включват автоматично чистачките, трябва лостчето да е щракне на позиция 2. 1 е изключено, 2 - авто, 3 - постоянно.
7. Не, ако смяташ да пускаш клипове и филми през него. Единствено с шепа телефони е възможно да изкараш навигацията на екрана (писано е в темата за навигациите), работи с Galaxy SIII и май имаше някакво HTC, с което също работеше Mirror link-ът
8. Не съм сигурен, че дори и на 15К се включва индикация.

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Много въпроси за екстри на Corolla E17

Мнение от peterhr » 05 Окт 2016 10:33

ОК, благодаря.
Значи единствено ще проверя дали имам автоматични чистачки. Другите екстри явно няма да може да се подкарат.

Вчера (леко ръмеше) ми се стори, че на позиция 2 чистачките си чистеха на точен интервал от време, а не при повече капки на предното стъкло.
Но ще го проверя.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Много въпроси за екстри на Corolla E17

Мнение от Рошко » 05 Окт 2016 10:57

Автоматичните чистачки също имат потенциометър за интервала, но вместо на време, се променя от интензитета на дъжда - дали при повече капки или при по-малко, така че ако интензитетът на валежа е бил относително постоянен, може да ти се е сторило, че чистачките чистят на равен интервал. Включи ги на позиция 2 на сухо, когато не вали. Ще минат веднъж и ще спрат ако са автоматични. Ако продължат да "махат", значи не са автоматични.

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Много въпроси за екстри на Corolla E17

Мнение от Corolla_E12_hs » 06 Окт 2016 18:55

Здравей колега,

честито за колата!

За съжаление не мога да помогна с въпросите ти, но би ли споделил какво ниво на оборудване си взел? Luna, Sol?

И аз съм загледал точно този фейслифт и следя кое какво :)

Благодаря!

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Много въпроси за екстри на Corolla E17

Мнение от peterhr » 07 Окт 2016 10:15

Мерси :)

Нивото е Luna.
Sol съвсем малко го загледах, защото беше с 5 или 6 хиляди отгоре, а реално екстрите, които аз ще ползвам, са безключовото влизане и стартиране на двигателя и сгъването на огледалата. Досега не съм карал кола с LED фарове, вероятно си струват. Но другите екстри поне на мен не са ми толкова необходими, а цената е прекалено висока.

Фейслифта изглежда малко по-различно, по-агресивна е отпред. Отзад са светодиоди габаритите и стоповете. Странно защо са крушки задните светлини и осветлението на задния номер. Можеше и там да сложат диоди и би било по-красиво.

Има датчици в гумите, но реално на таблото не показва числа, а само една иконка за спаднала гума.
Някой може ли да каже тази система дали мери реално налягане, има ли истински датчици в гумите, които безжично да прехвърлят информация за точното налягане?
Може ли налягането на всяка гума да се показва на дисплея?
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

ТТодоров
Мнения: 192
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 30 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Много въпроси за екстри на Corolla E17

Мнение от ТТодоров » 07 Окт 2016 18:40

честито,много безаварийни км желая!

да споделиш как ти се струва като шумоизолация, като поведение и също така как ри се струват фаровете.

аз щях да купувам преди фейслифта Сол 1.6 ръчна, разбрах че ги чистят заради този фейслифт.

от ценовата дават ли отстъпки или понеже е нов,не?

п.п. постни снимки да я видим машина ;)

vetrenec
Мнения: 35
Регистриран на: 05 Юни 2015 17:00
Местоположение: Варна

Много въпроси за екстри на Corolla E17

Мнение от vetrenec » 07 Окт 2016 21:33

И аз днес ходих да тествам 1.6 Луна,но останах много разочарован откъм използвани материали и изработка.Иначе като пространство купето ми хареса ,но багажник никакъв.Предните ми коли бяха Октавия и Мазда 626 макар и по-стари имаха много по-солидни излъчване.
Toyota Corolla E151 LUNA 1600куб.см ;132к.с ; 6 ск. 2012 година

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Много въпроси за екстри на Corolla E17

Мнение от peterhr » 07 Окт 2016 21:38

Мерси.

Преди малко завърших първото по-дълго излизане от града. Изминах около 150км по магистрала. Шумоизолацията е на прилично ниво, но със забележки. Можеше и по-добре. Двигателя не се чува, но има шум от вятър и гуми. Но за мен лично е малко повече отколкото трябва.

Фаровете са много добри, но на мокро халогенната крушка не ми харесва, но това е за всички коли. До сега карах с ксенон и на мокро беше доста по-добре. Дългите са много силни, автоматичното превключване между къси и дълги работи сравнително добре. Но от уличните лампи се гасят дългите.

Да, имали са много наличности и са правили по 14% отсъпка по-рано. Сега ми направиха 9%. МОже би с повече преговори можеше и 10, но аз бързах и не съм се пазарил много.

Утре ще сложа снимки, че имам само тази на аватара.

За сравнението с други коли - Мазда 6 е по-висок клас. Аз също слизам от по-голяма (Рено Лагуна) и много неща в Королата ми се струва, че са икономисани, вероятно заради докарването на определена цена. Авенсис въобще не съм гледал, защото месечната вноска скачаше много. Вероятно там изработката ще е много по-добра и екстрите ще са повече, но срещу 10-ина хиляди в повече.

Октавия имат най-големия багажник в класа си, така че Королата няма как да я бие. За мен критерият за багажника беше дали ще влязат двата куфара , които жена ми препълва като ходим някъде :)
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Много въпроси за екстри на Corolla E17

Мнение от Рошко » 07 Окт 2016 22:20

Щом е Luna, значи нямаш автоматични чистачки. Относно датчиците - има ги да, много са истински даже.. по 120 кинта парчето! Прочети темата за TPMS, разгледай форума, не чакай всичко наготово да ти се напише в тази тема - повечето неща вече са обсъждани и няма кой да тръгне да ги повтаря пак.
Последно промяна от Akima на 04 Фев 2017 16:20, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни мнения.Моля прочетете правилата.

Аватар
Енев
Мнения: 102
Регистриран на: 05 Апр 2016 16:59
Местоположение: София

Много въпроси за екстри на Corolla E17

Мнение от Енев » 07 Окт 2016 22:35

Системата(TPMS) показва само, че има спаднала гума, не показва коя и с колко.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Много въпроси за екстри на Corolla E17

Мнение от Рошко » 07 Окт 2016 22:59

Показва...Но не на дисплея, а само през Techstream. Тогава се вижда точно налягане и температура на всяка гума, т.е. датчиците имат тези функционалности вградени, но не е изкарана информацията на потребителския интерфейс.

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Много въпроси за екстри на Corolla E17

Мнение от peterhr » 07 Окт 2016 23:49

ОК, прочетох я, но и тази система се оказа, че в Тойота е безмислено реализирана.
Абсолютно неизползваема е за крайния потребител. Стара ми кола, беше 2001г., но показваше точното налягане на всяка гума и къде точно на колата се намира.

Аз също ще взема втори комплект джанти, защото и аз не искам да се редя на опашки. Мога и сам да си сменя джантите. Но ще карам 2-3 месеца със светеща лампа.

Започнах темата с идеята да питам за малки и дребни екстри. Но за съжаление инженерите на Тойота са осакатили много глезотии, които ги има в други марки автомобили, на сходни цени. Дори и менюто в Королата няма български език.

Тези всички забележки не правят Королата лоша кола. Напротив, много е добра, но можеше да е още малко по-удобна и разглезваща :)
Последно промяна от peterhr на 08 Окт 2016 09:00, променено общо 1 път.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Много въпроси за екстри на Corolla E17

Мнение от Airfan » 07 Окт 2016 23:51

Королата си я представяй като Мегана на Тойота.
Изображение Изображение

ТТодоров
Мнения: 192
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 30 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Много въпроси за екстри на Corolla E17

Мнение от ТТодоров » 08 Окт 2016 07:02

благодаря за информацията!
колата си е супер балансирана и надеждна

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта