Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Публикувай отговор
rossenboy
Мнения: 73
Регистриран на: 13 Ное 2012 15:45
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от rossenboy » 12 Дек 2016 16:11

miso25 написа: Да попитам - Версо 2011г. и при него ли фаровете са през (-) както е при предния модел. Защото искам да си купя модул, но за всеки случай питам.
Колега, виж на стр. 31 от темата съм описал монтажа, модула го купих от магазин на ул. Иван Асен в София (мисля че е описан на стр. 19). И да, мисля че се управляват по минус.

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от miso25 » 13 Дек 2016 08:22

Благодаря ти за отговора. На старата кола го бях слагал и нямаше грижи, на тази не знаех дали пак е по (-). Мерси за снимковия материал за релето, явно тук има малка разлика. Мисля тези дни да го взема и да го монтирам.
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от spiridoncho » 17 Дек 2016 11:39

Дойдоха ми мойте "ламби" и на първо четене мисля, че свети много добре. Като ги тествах с окомера със сигурност свети по ярко от 20W лампа, така че може и да ги има рекламираните 1000 лумена. За да светят минус си взимат от мигача, а плюса се захранва някъде след контакт или през модул. Тъпото е, че на този студ не ми се монтира. А и мисля нещо през реле да ги направя за да могат да гаснат при включване на къси или най добре при габарити. Трябва да видя дали и габаритите се управляват по минус. Като консумация консумират под 600мА. Не съм ги мерил с точност, но захранването което ползвах да ги тествам мери тока от 600мА нагоре и отчете 0, което ще рече, че консумацията е нищожна, и ако са захранени преди да е запалила колата не биха бутнали акумулатора. Иначе мигача заради товарните съпротивления смуче към 2А. И ако изгорят диодите никой няма да разбере, че не му свети ламбата :D .
Оказа се, че могат същите да се вземат от ТУК, но излизат с 15-17лв по-скъпо, но пък чакането не е толкова. Случайно попаднах на този линк т.е. може да ги има и на други места. Магазина от който пазарувам ксенони и лед светлини не ги предлага, иначе цената мисля ще е по добра.
Това е за сега като инфо от мен. Остава да намеря време и да измисля начин да ги вържа. Най-лесното е да ги захраня някъде от бушониерата, но ми се иска да се изключват при габарит или къси. Сърби ме и за модул, че е по яко но нещо не ми се дават още 20 кинта на този етап.

Едит: Не издържах и в 13:30 се сдобих и с модула HIDBG предложен от @freedom назад в темата. Между другото смених единия мигач и като осветеност Led-a дава същата светлина както мигача. При теста в къщи бялата светлина беше около 2 пъти по-ярка. Не знам обаче още как ще изглежда на колата. Като монтирам, ще пусна и аз една снимка да се види как свети.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

smng0303
Мнения: 43
Регистриран на: 18 Сеп 2016 15:49
Местоположение: Varna

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от smng0303 » 20 Дек 2016 14:43

Странна работа на фарове при Авенсис III. При позиция "АУТО" светят и понякога изгасват по време на движение а друг път въобще не светват и трябва да превключа с лостчето! Когато изгасват се усилва светлината на арматурното табло. Някой сблъсквал ли се е с подобно неудобство?

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от biro » 20 Дек 2016 14:51

Точно това е функцията АУТО. Светят само когато се налага (сензора за светлина оценява дали е тъмно, за да се включат фаровете). Упътването за автомобила си не четете ли?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от WoLF » 20 Дек 2016 15:25

Фаровете при такъв режим би трябвало да действат така - според осветяването на сензора за светлина да реагират след 2-3 секунди, т.е. ако се затъмни сензора би трябвало да пали фаровете и обратно... Закъснението е нарочно, за да не си като дискотека като минаваш през типичният българки междуградски път - дърво на всеки 10 метра tooth.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

smng0303
Мнения: 43
Регистриран на: 18 Сеп 2016 15:49
Местоположение: Varna

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от smng0303 » 20 Дек 2016 17:42

Аз си мисля, че имам опция дневни светлини! Да се е.....
Не съм чел, щото е Дойч...
То така бях и с паленето-кой да ми каже, че се натиска съединител!- а ръчната.... :thumbsup:
Тоя сензор мога ли да скопя, за да не изгасят!?

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от spiridoncho » 23 Дек 2016 19:36

Днес беше топло та си поиграх и ето при мен как стана. Мисля, че има достатъчна яркост. Нощно време не ми изглеждат достатъчно ярки и да заслепяват, но това си зависи и от рефлектора на самият мигач. Но мисля, че всички са направени да разсейват повече. Не знам как ще са в мъгла ако не се гасят със късите.
2016-12-23 15.02.32.jpg
2016-12-23 15.02.32.jpg (175.19 KiB) Преглеждано 2706 пъти
2016-12-23 16.09.53.jpg
2016-12-23 16.09.53.jpg (187.89 KiB) Преглеждано 2706 пъти

Тъпото стана, че ми изгоря новозакупеният DRL модул HID01BG или там както беше от 19-та страница. Свързах го и нещо изпуши. Върнах го и ми върнаха парите. Лошото е, че беше последния и повече такива нямало да зареждат. Щяло да има по скъпи, но съвсем различни. Сега се чудя дали да взема CarDRL® 4Minus за 32лв, който е аналогичен на HIDBG модула, но е различен за фарове управлявани по + и по - т.е. има 2 версии модула. В момента Светлините съм ги вързал към релето за бензиновата помпа и се пускат при завъртане на стартер т.е. не светят при подаване на контакт, а едва ли не след запалване. Има и вариант да ги вържа през реле с нормално затворен контакт за да се гасят при пуснати къси и да не ползвам никакви модули. Че ако пак изпуши нещо незнам. Особено ако е поръчано от друг град. То транспорта ше се върже повече от устройството.

Edit: Мисля, че при мен късите си се управляват по плюс, но не обърнах добре внимания. Мисля, че при включени къси имаше напрежение на предпазителите, а при изключени същото отсъстваше. Но пък за сметка на това дългите са си по минус, защото на техните предпазители се появяваше напрежението още с пускането на късите. Ще направя по детайлни измервания преди да поръчвам нов модул за ДРЛ. Дори и да се управляват фаровете по минус, на който му трябва сигнал при пуснати къси светлини да изключва нещо, спокойно този сигнал може да се вземе от предпазителя за регулатора нивото на фаровете. Там има напрежение чак при пуснати къси светлини.

Edit 2: Ей сега направих замервания и потвърждавам на 100%, че късите се управляват по + а дългите по -. Така че който няма фабричен DRL не всички фарове при Тойота се управляват с -. Сега се чудя какъв DRL модул да си поръчам. Този ме блазни, но не знам по + или по минус, че са 2 версии. За сега ще ми свърши работа по +, но за в бъдеще ако реша да пусна дългите за DRL ако тия светодиоди се окажат калпави, ще ми трябва от другия модел. Като гледам диодните габарити ми искараха 3 месеца. Дано тези дневните се окажат по яки.
Другия вариант е да мина с най евтиния ДРЛ от Тук. Поне ще си спестя главоблъсканици. А може и както съм го свързал сега да му сложа едно реле да гаси дневните при пуснати къси и да не се занимавам повече с глупости.

За който му трябва инфо, консумацията на тези дневни светлини при около 12v е около 600mA. Казвам около за да не цитирам точни цифри. Тока е мерен само на акумулатор при напрежение около 12.2v. Което ме навежда, че трябва да си заредя акумулатора.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от miso25 » 24 Дек 2016 19:27

Колега, тази седмица аз купих последната бройка от HID01BG. И на мен ми казаха, че е последнтата бройка и повече няма да се правят от този модел, щяло да има други, но на двойна цена. Иначе днес го вързах моят вкл. и зеления кабел и вс. си работи както трябва включително и при включване на габарити от ключа модула се изключва.
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от spiridoncho » 26 Дек 2016 13:09

Такъв ми бил късмета. Модула изпуши при несвързан захранващ плюс т.е. бях свързал минуса и плюса след контакт, и без никакъв товар. Или схемата е била дефектна, или думне ли ти предпазителя можеш да очакваш изпушване. Между другото не знам защо, но повечето консуматори в Тойотите се управляват по минус, включително и оперативните вериги на релетата. Не мога да разбера от чий зор го правят така. Освен да мъчат ползвателя ако иска да си върже нещо допълнително да бере ядове с прекарване на маса чак от акумулатора или да се чуди как да прекъсва инсталацията или да преработва модули.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от Akima » 29 Дек 2016 18:01

spiridoncho написа: Освен да мъчат ползвателя ако иска да си върже нещо допълнително да бере ядове с прекарване на маса чак от акумулатора или да се чуди как да прекъсва инсталацията или да преработва модули.
Всеки иска да си пази интелектуалната собственост. :whistle:
Не е случайно, че тази островна държава "ражда" голяма част от качествената потребителска електроника на планетата и все още е производител №1, въпреки силните конкуренти като Тайван и РК.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

rovers
Мнения: 74
Регистриран на: 20 Ное 2015 16:18
Местоположение: София

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от rovers » 03 Яну 2017 13:20

IliaB написа: Здравейте,
По инсталацията не съм пипал нищо освен че намерих къде идва ток след запалване на двигателя.
Това е линка на продавача, ако си поръчвате внимавайте за цокъла с който е вашия мигач!
На колата имам автоматично пускане на фаровете при затъмнение, пуснах го на автоматично и го забравих вече .
Благодаря на колегата за линка и споделянето. От миналата седмица и аз съм с дневни светлини като тези и най-после мога да ползвам автоматичните светлини. Имаше малко объркване в началото докато разбера, че при автоматична настройка фаровете гаснат при отваряне на вратата, а не след изгасяне на двигателя.
T25 2.2 150 hp 2008

NEUSPEED
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Юли 2015 13:03
Местоположение: Перник

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от NEUSPEED » 15 Яну 2017 16:43

IliaB написа: Здравейте,
Май открих поне за мен най-удачния начин за дневни светлини. Автомобила ми е Авенсис T25 2007г. Замених предните мигачи с комбинирани лед светлини за дневни и мигачи. Когато запаля, предните мигачи светят като дневни светлини в момента който подам сигнал с мигач съответния мигач почва да мига в жълто. А фаровете съм оставил на автоматичния контрол. Ако някой проявява интерес ще му изпратя линк от къде си ги поръчах.
Колега да те питам за монтожа как го направи? Аз съм с Т25 преди фейса и си поръчах като твоите дневни в мигача. Вчера пристигнаха и днес се заех да ги монтирам. Но на мен мигачите са заедно с късите под една капачка и трябва сега да я побългарявам за да минат кабелчетата през нея, и ме притеснява да не почнат да се потят фаровете.
Toyota Avensis T25 2.2D4D

Аватар
IliaB
Мнения: 13
Регистриран на: 28 Яну 2015 16:03
Местоположение: Пловдив

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от IliaB » 16 Яну 2017 10:11

Здрасти NEUSPEED.
При мен се получи безпроблемно защото съм с феслифта. За съжаление не мога да съм ти от полза :(
Toyota Avensis T25 2.2 d4d

NEUSPEED
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Юли 2015 13:03
Местоположение: Перник

Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Мнение от NEUSPEED » 16 Яну 2017 10:31

Да, видях че при фейслифта мигача е отделно и няма капаче върху него. Ще се наложи да измисля някакъв вариант с дупчене на капачката и да сложа маншонче за да не прави конденз фара. Или да се откажа от тези крушки, но не ми се иска, защото ги сложих вчера за проба и ми хареса как светят.
Toyota Avensis T25 2.2D4D

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта