Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Публикувай отговор
Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Bass_Man » 30 Дек 2016 19:08

Виж колко е лесно когато няма нужда от гадаене :whistle: !
Проблем е обаче че е била толкова много извън граници! Би било хубаво да отидеш да го погледнат пак в близко бъдеще. Защото това може да е знак че някой компонент си отива или че има запушване някъде.

Дени
Мнения: 42
Регистриран на: 27 Ное 2016 15:12
Местоположение: Бургас
Автомобил: Toyota corola

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Дени » 31 Дек 2016 15:32

Скоро ще направя профилактика на газовото.Мисля до сега нищо не е сменяно. :thumbsup:

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от spiridoncho » 09 Яну 2017 11:24

Един лек ъп за мойто газово течна фаза by Vialle. Сутринта се присетих и му закачих OBD скенера да видя на каква температура превключва. Първоначално запалих на -10гр. Не съм я засичал колко е работила (може би около 3-4 минути) но когато обърна на газ температурата на двигателя беше 16гр. Мисля, че е доста добре. Принципно времената на изчакване може малко да се пипнат. Особено когато е доста по топло ми се струва, че изчаква повечко преди да обърне на газ. Всичко идва от първоначално заложеното време за качване на налягането и теста на системата, който е около 45 секунди, и след това се активира изчакването по температура т.е. мисля, че времената по температура могат да се намалят с около минута. Но за тази цел трябва да направя разходка до Пловдив.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Миланов » 09 Яну 2017 19:39

А мислиш ли дали случайно завода производител е заложил такива времена на превключване. И то голяма икономия ще падне, като времето на превключване се намали с някакви секунди. А и едно ходене до Пловдив и обратно за да се извърши тази процедура, като разход на пари и време ще обезмисли за доста голям период цялото това начинание. Извинявам се , но не можах да се сдържа. То икономия , икономия , но в един момент става майка на мизерията.

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от spiridoncho » 09 Яну 2017 20:37

Колега Миланов. Колко газови течна фаза монтира, и до колко си в час с тях за да се изказваш толкова крайно? Тук не става въпрос за "Икономия майка на мизерията" а за оптимизиране времената на газовото. Не забравяй, че газ се слага и за икономия :thumbsup: . При положение, че може да работи на газ безпроблемно на по-ниски температури без да се злоупотребява защо пък не. Така или иначе има задължителен тест от 45 секунди т.е. с това време могат да се намалят всички останали времена защото със сигурност за разхода е от значение особено ако имаш къси отсечки. Дали са стандартни заводски настройки хм.... мислиш ли, че е съобразено времето за тест + времето за изчакване заради околната температура? Ами повярвай ми не е. Като си взех колата ми казаха, че 45 секунди работи на бензин и след това обръща на газ без оглед на околната температура. Ами оказа се, че не е така. Просто някои неща не са съобразени и могат да се доизкусурят. Сега на студеното времената са ОК, но при температури от 0 до 10гр работи излишно дълго на бензин (превключва чак на 30гр). Ами на толкова превключва и обикновенния газов инжекцион, а уж съм сложил течна фаза на която рекламата и е "Не се влияе от околната температура".
Аз до Пловдив за едни настройки няма да отида защото не си струва. Но ако имам път задължително ще се отбия. И дали ще е "яката мизерия" ще ми кажат от сервиза. Нали се сещаш, че ако има проблем фирмата монтирала газовото няма да се навие да прави нищо защото газовото е в гаранция. И да те светна, че ако искам икономия ще паля принудително на газ, а няма да ходя да ми оправят настройките. Аз искам максимална икономия при пълен автомат :thumbsup: .
П.С. От време на време ходя до Пловдив само за да пия кафе с приятелки. Викаш от "Мизерия" да не ходя да ми настроят газовото и да не се занимавам с чужди, А? Че е по икономично :) .
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Миланов » 09 Яну 2017 21:37

Добре колега,всеки е свободен е да прави това, което мисли за правилно. Един въпрос. Газовия инжекцион е Виале LPI или Виале LSi.

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от spiridoncho » 09 Яну 2017 21:46

Vialle LSi (LiquidSi).
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

heimmdal
Мнения: 29
Регистриран на: 02 Яну 2017 03:18
Местоположение: София/Видин
Благодарил/а: 1 път

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от heimmdal » 13 Яну 2017 06:28

някой има ли мнение за газова уредба на dual vvti yaris? По скоро имате ли оплаквания?

Аватар
mariooo1
Мнения: 56
Регистриран на: 16 Сеп 2009 17:56
Местоположение: бургас

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от mariooo1 » 15 Фев 2017 06:14

Няма оплакване след 30 000км дуел ввти
YARIS 1.8 VVT-I TS

bitaka
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Мар 2017 20:10
Местоположение: Sofia

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от bitaka » 22 Мар 2017 20:57

Здравейте,

Взех си Toyota Corolla 1.4VVTI 2000 година и искам да си сложа ГАЗ, но искам нещо по-добро от обикновенна ГУ и поради тази причина се обърщам към вас за съвет, марки, модели, цени и каквото може да ми кажете най-подходящо, което мога да си сложа.

Попорочетох темата отгоре отгоре, но не стигнах до конкретен отговор на моя въпрос. :)
Toyota Corolla (E110) 1.4. 2000 г.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Akima » 22 Мар 2017 21:12

За VVTi ви е необходимо ГИ - при правилна настройка не е необходима и система за омасляване на клапаните.
Свържете се със съгражданина си http://www.toyotabg.eu/memberlist.php? ... ile&u=2617.
Поздрави. cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

bitaka
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Мар 2017 20:10
Местоположение: Sofia

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от bitaka » 23 Мар 2017 23:26

А да попитам хора с опит, тъй като багажника не е много голям, какво може да се измисли, за да не се заема цялото пространство от "резервоара"? Т.е. ако е на мястото на резервната гума, то ще бъде надигнат багажника и неудобен, ако е в самия багажник ще го заема половината, та какво може да се излисли? Или по-добре да не откриваме толата вода, какви са вече практиките?
Toyota Corolla (E110) 1.4. 2000 г.

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от dimkaraganchev » 26 Мар 2017 19:45

Чак пък половината...На Алмера N16 сложих 20 литрова бутилка. То и по-голяма не е нужна. Ето, как изглежда:

Изображение

Ixidor
Мнения: 19
Регистриран на: 14 Фев 2015 18:04
Местоположение: София

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Ixidor » 28 Мар 2017 13:32

Ярис 1SZ-FE 1999г. на газ от две години или 35 000 км (общо колата е на 190к "УЖКИМ"). Доскоро никакъв проблем, докато не дойде застудяването миналия Ноември. Незапалване на първи цилиндър от време на време в студеното като нямаше промяна на вървежа, нито да тресе или каквото и да е. Сега след отвяряне днес - два изгорели клапана.

Лятото на 2015 светна чека като десетина дни карах така. Оказа се бедна смес, но освен този случай не съм имал друг такъв. На смяна на филтри са гледани настройките и винаги са били наред. Нямам OBD2 връзка, защото ми казаха, че за моята кола е неприложима. Някой може ли да потвърди това?

Трябваше да питаме нещо по телефона хората от плевенския тойотски сервиз, които казаха, че тъкмо 35к им трябвало на клапаните на газ - те даже не знаеха че е на газ, просто по телефона, когато разбраха, че има изгорели клапани на толкова километри, попитаха дали е на газ. Според човекът, който ще шлайфа главата, газта не е виновна.

Това, което не знам за момента, е на какво ще карам след ремонта.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от slowtraveler » 28 Мар 2017 13:44

Възможно е от бедна смес да заминат клапаните... При 'газираните' автомобили се случва по-често...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта