Пазарлък с официален дилър

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
don_balon73
Мнения: 24
Регистриран на: 23 Яну 2017 14:29
Местоположение: Plovdiv/Burgas

Пазарлък с официален дилър

Мнение от don_balon73 » 28 Фев 2017 13:19

Здравейте, от известно време се оглеждам за Тойота Авенсис, като гледам предимно обявите на официалните дилъри за автомобили втора ръка. Уж тези автомобили са проверени, със сервизна книжка и история и т.н. Друг е въпросът защо в такъв случай не дават някаква гаранция, примерно 6 месеца, но това е друга тема. Та въпросът ми е дали има възможност обявената цена за автомобил втора употреба да се пазари? Или цените са твърди и отстъпки няма? Някой пробвал ли се е да го прави? Става въпрос примерно за ТМ Ауто София, Спекта Бургас, Ником Русе и другите официални дилъри на марката.

homie
Мнения: 45
Регистриран на: 04 Май 2016 09:37
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis

Пазарлък с официален дилър

Мнение от homie » 28 Фев 2017 14:10

Здравей,
Моята кола я взех употребявана от дилър на марката. От цената не успях да отбия, но получих "бонуси" като пълно обслужване, пребоядисване на някои детайли, прехвърлянето и др.
Получих и гаранция 3м. или 10 х. км. за двигателя само, но пак е нещо.
Toyota Avensis Estate T25, 2AD-FTV, 2008

don_balon73
Мнения: 24
Регистриран на: 23 Яну 2017 14:29
Местоположение: Plovdiv/Burgas

Пазарлък с официален дилър

Мнение от don_balon73 » 28 Фев 2017 14:26

Благодаря! Те принципно тези автомобили трябва да са проверени и обслужени :D Поне така пишат. Иначе прехвърлянето си е разход, поне едни 500-600 лв. излиза, което дефакто си е отстъпка някаква. Прехвърлянето на реалната цена ли става, или пак нещо се циганят? И още - кеш ли я взе, или на лизинг? Чувал съм, че при кешово плащане веднага са по-отстъпчиви :whistle:

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Пазарлък с официален дилър

Мнение от veso_hds » 28 Фев 2017 15:29

И с официалните дилъри става пазарлък.Трябва да бъдеш по-настоятелен.Наистина като видят пачката с парите стават по-отстъпчиви.Задължен си да пробваш. :D
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

don_balon73
Мнения: 24
Регистриран на: 23 Яну 2017 14:29
Местоположение: Plovdiv/Burgas

Пазарлък с официален дилър

Мнение от don_balon73 » 28 Фев 2017 15:54

Естествено, че ще се пробва, въпросът е дали има много смисъл да не се престаравам wink.gif Иначе пачката с парите няма да я нося, освен някое извлечение от сметка :) Чета обаче сега разни истории, то изобщо не е гаранция, че ако вземеш автомобил от официален дилър, няма да има проблеми след това. Явно само ги излъскват, най-много някое масло да сменят и хайде на пазара. Единственото предимство е сервизната книжка, историята и реалните километри, като за последните също трябва да се има едно на ум.

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Пазарлък с официален дилър

Мнение от ss_mitko » 28 Фев 2017 16:08

Може да се преговаря, аз съм го правил и ми свалиха 600лева. В ТМ Ауто запад през 2008г. Отделно пребоядисаха предната решетка защото имаше следи от камъчета, но обслужването си беше за моя сметка.

Аватар
kirenski
Мнения: 26
Регистриран на: 17 Сеп 2012 14:59
Местоположение: София

Пазарлък с официален дилър

Мнение от kirenski » 28 Фев 2017 16:29

TM Ауто София - миналата година си харесах една РАВ- ка и след преговори,ми отбиха от цената 1 500 лева, + обслужване (ТИП В)+козметични забелжки за тяхна сметка+ нова лайсна на предна броня ,но до сделка не стигнахме ,предпочетох за малко от горе ,да взема нова :thumbsup: ,та пазарлъка винаги го има :) :) ,независимо от дилъра,марката и т.н.
РАВ 4 -2.2 DCAT- 2016 -AUTOMAT
C4-1.6/4AL-2006

Аватар
Toyota Fan Forever
Мнения: 152
Регистриран на: 19 Яну 2017 10:16
Местоположение: Sofia

Пазарлък с официален дилър

Мнение от Toyota Fan Forever » 01 Мар 2017 18:18

don_balon73 написа: Та въпросът ми е дали има възможност обявената цена за автомобил втора употреба да се пазари? Или цените са твърди и отстъпки няма? Някой пробвал ли се е да го прави? Става въпрос примерно за ТМ Ауто София, Спекта Бургас, Ником Русе и другите официални дилъри на марката.
Разбира се !!! Правете го! Колкото по-нагоре в йерархията се домогнете с пазарлъка толкова по-голяма отстъпка можете да спазарите. Особено ако автомобила, който сте харесали се е позадържал. Например спортен а-л купувайте в началото на зимата, а SUV през лятото!
Маржът в Used Cars надхвърля в пъти този за новопродадените автомобили. Целта е винаги един автомобил да остане във въртележката на препродаването в системата им. Така се оплитат всевъзможни търговски капани, но крайния ефект е ПЕЧАЛБА и то ДОВОЛНА!
Преместването на единица товар на единица разстояние е работа. Работата извършена за единица време е мощност. Всяка система обаче след Големия взрив се стреми към покой.

kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Пазарлък с официален дилър

Мнение от kiks » 01 Мар 2017 19:45

Ако искаш да си оставиш колата за продаване или изкупуване, задължително си плащаш за преглед и ти казват какво трябва да се оправи. Така че би трябвало да са проверени. По принцип ТМ Ауто имат гаранция 6 м. или 10 000 км., за Спекта Ауто незнам. Още по добре ако имат фабрична гаранция година /две. По скъпо идва, но по добре от нов внос и перфектно техническо състояния на кола, пристигнала на автовоз. Ако колата се позадържи така или иначе свалят обявената цена. Преди следях една Корола Версо и поне свалиха цената около 2 000 лв за 6 месеца. Предлагат разни подаръци още по телефона, ако те усетят че не ти харесва :) примерно навигация или нещо друго, вече не помня какво.
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Пазарлък с официален дилър

Мнение от Not_active_user_1 » 02 Мар 2017 12:55

Пазарлъка върви и то яко. Трябва обаче и да го умееш. Абе щом до 25% може да се смъкне на нова кола смятай! Е вярно, че беше преди фейслифта, но все пак си беше нова. И парите в кеш действат наистина много добре при пазарлък! Удряш кеша в масата и заявяваш, че това са ти парите и повече нито имаш, нито ще дадеш, а ако не стане при него отиваш при конКУРенцията. Подал си топката на отсрещната страна и той е в шах. Обикновено тази система работи, но трябва и да умееш да го убедиш. Вземаш някоя много тънка оферта от друга марка за нещо подобно и му казваш и му е показваш, че се двоумиш между двете и ще избереш тази с по-ниската цена. Късмет!

don_balon73
Мнения: 24
Регистриран на: 23 Яну 2017 14:29
Местоположение: Plovdiv/Burgas

Пазарлък с официален дилър

Мнение от don_balon73 » 02 Мар 2017 13:06

Със сигурност трябва да има поле за пазарлък, още повече като знам на какви ниски цени изкупуват автомобилите и каква яка надценка им слагат после при продажбата. Това с прегледа обаче не го разбрах rolleyes.gif Т.е. преди да ти вземат колата, си задължен да я оправиш според това, което е излязло на прегледа? Или те после я оправят за своя сметка?

kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Пазарлък с официален дилър

Мнение от kiks » 02 Мар 2017 13:23

Няма сметка да ти я оправят за своя сметка :) На познат така усетиха някакъв по сериозен проблем по колата и така не се разбраха да я продават през дилъра. Примерно имат някакви стандарти: дилър ти казва биалетки за смяна задължително, познат-майстор ти вика няма проблем, само леко са тръгнали, може още доста така да караш.
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012

kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Пазарлък с официален дилър

Мнение от kiks » 02 Мар 2017 13:33

prius 3 написа: И парите в кеш действат наистина много добре при пазарлък!
В Германия има автокъщи където и евро не искат да свалят! Мисля, че бяха Auto Land. Дори показваха, как някаква Зафира я продават на загуба.
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012

don_balon73
Мнения: 24
Регистриран на: 23 Яну 2017 14:29
Местоположение: Plovdiv/Burgas

Пазарлък с официален дилър

Мнение от don_balon73 » 04 Мар 2017 19:44

Конкретната обява, която следя, е отпреди 2 седмици и явно не се радва на особен интерес, за това време е прегледана от около 100 човека :D Ще изчакам още малко, да видя дали ще има промяна в цената, което малко ме съмнява. Ако дотогава не ме изпреварят :)

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Пазарлък с официален дилър

Мнение от Not_active_user_1 » 06 Мар 2017 00:03

kiks написа:
prius 3 написа: И парите в кеш действат наистина много добре при пазарлък!
В Германия има автокъщи където и евро не искат да свалят! Мисля, че бяха Auto Land. Дори показваха, как някаква Зафира я продават на загуба.
Има ги и такива борсуци, които не мърдат от цената. Това с продажбата на загуба е антиреклама за тях, че не са могли да си направят добре сметката. От такива по-добре надалеч. Далеч съм от мисълтта, че са е продали на агуба де, но е друга тема. Има обаче едно изискване, че имаш определен лимит при покупките в кеш. поне в немско повече от 10 000 евро не можеш да платиш на ръка по закон. А някои и дори под тази сума не приемат пари, а искат с банков превод или кредитна карта. На мен дори са ми качвали цена в автокъща. Смъквам цената на колата и ще я вземам. Идва шефа на автокъщата и заявява друга по-висока от обявената цена. Ама как така му викам. Ние ще пишем договора за продажба вече и парите са нагласени. Да, ама не. Някви араби мазни бяха. Предполагам е някаква схема, дали някой много навит ще клъвне. Не им се получи естествено...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта