Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 21 Юни 2017 20:49

todor87 написа: Ето ви един анализ.
Та нали точно от там бе цитата... Кое е неточното в Закона? Пределно ясно е написано - липса на книжка = спиране от движение...
Също толкова ясно е написано на книжката докога е действителна...
Относно колегата - бих го посъветвал да пусне жалба, указваща, че това му е първо нарушение (ако е така), изряден водач, без умисъл е пропуснал да забележи датата, съдействал е и е взел мерки веднага да бъде отстранено несъответствието (изкарал си е нова книжка)...

Iliyа Damyanov, да, затова много ме е яд, че полицаите тук нямат мотивация.. И съм се карал доста пъти с тях. Например се опитаха да ми пишат акт за мръсен номер, при условие, че тъкмо бях излязал от автомивка (и касовият бон бе в мен), а конкретните тъпанари (не вкарвам всички под общ знаменател) бяха спрели малко след огромна кална локва... Общо взето им казах щом не искат да глобят общината за поддържане на пътя, да се преместят 50 метра назад в локвата и да ги видя как ще изглеждат след 5 минути... Направих и 2-3 снимки на ситуацията... Написаха акта на предходния спрян по същия повод, пуснаха го, и ми върнаха документите да си продължавам...
Да, за съжаление тук не получаваме достатъчно (или никакво) съдействие от полицията... Така, че доста е оставено на самосъзнанието - да спазваме правилата доколкото можем...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от dimkaraganchev » 21 Юни 2017 21:03

Iliyа Damyanov написа: В чужбината въобще не им пука дали си булгар! Ако си плащаш данъците много те обичат и уважават. До скоро си мислех , че са супер гадове и си е узаконен рекет защото доста пари ми смъкват. Но като се поогледах разбрах смисъла от големите данъци.
Ще дам пример за единствения ми контакт с пътна полиция. В делничен ден в пиков час след обед на кръстовище леко ме тръкна чевена кола и избяга. Щетите бяха козметични по бронята. Обадих се по телефона и след няма две минути се появиха някакви цивни с кола без означения но със син букакан. Първо направиха няколко снимки а после освободихме кръстовището. Последва обяснение какво и кога се е случило и ми казаха да си заминавам.След час и половина ми се обадиха от полицията да отида в едно от управленията им с колата. Въпросната червена кола таман я разтоварваха и се оказа Ауди тройка с унгарска регистрация. Питах за шофьора и ми казаха , че нямам работа с него но от любезност ми обесниха че е арестуван и е в друго управление но там нямало паркинг , мен са ме извикали за да вземат проба от боята защото застрахователите го изисквали. Освен това като приключат по моя случай ще го прехвърлят в ZOLL (данъчно митническа служба) защото има адресна регистрация от 7 години в Германия и си търсят пътни данъци на унгарската кола. Абе страшно ми се видя за момента и после като се замислих ми стана още по-страшно. Според мене е наситено с камери които лично аз не виждам и второ за един хулиган на пътя какъв ресурс е използван за да го арестуват за час и половина ...... а тука си има и дрога и оръжие в циркулация......... мисля , че учавстваме в някакъв дирижиран маскарад.
Тъй, де. Там е още по-хубаво, когато нарушиш закона. :)

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от mfandakov » 21 Юни 2017 21:07

Iliyа Damyanov написа:
dimkaraganchev написа: Е, в чужбината ще го посрещнат с отворени обятия. Особено, като разберат, че е булгар... :)
В чужбината въобще не им пука дали си булгар! Ако си плащаш данъците много те обичат и уважават. До скоро си мислех , че са супер гадове и си е узаконен рекет защото доста пари ми смъкват. Но като се поогледах разбрах смисъла от големите данъци.
Точно за това говорех преди няколко поста,това е начинът а не на улицата да касираш.В Германия забравена книжка 10 евро,изтекъл срок справка в системата..млад си под 50г нямаш нарушения нямаш проблеми да си я подновиш глоба 25 евро. Обаче отнета книжка или без книжка глоба от 180 средно дневни надници или затвор до 1 година.Справка http://www.gesetze-im-internet.de/ тук .Не съм против законите,даже мога да кажа че съм доста "дисциплиниран" но това на пътя си е простотия това може да се случи само в една държава където всичко е кампанийно,не е нормално така да се работи от страна на полицаите.Те просто нямат респект,и това е големият им проблем.Ако видят тук в България колега ,хора минали по твоя път ,такова действие от страна на полицаите какво мислиш че ще бъде мисленето им за възможностите на нашата полиция за в бъдеще.Мислеш ли че няма да бъдат респектирани,но това за жалост никога не може да се случи тук понеже ние просто не сме такива хора,просто сме различни хора с дребнаво мислене и си е заложено в голям част от хората тук да бъдат "тарикати" на дребно.Тук сме "андрешковци" и не можем да се променим.За жалост..
Последно промяна от mfandakov на 21 Юни 2017 21:15, променено общо 1 път.
worthy.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 21 Юни 2017 21:12

Действията на полицаите като цяло, и конкретното им действие нямат много общо. В конкретния случай не виждам да са виновни те.. Просто коректно са изпълнили точката от закона.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от dimkaraganchev » 21 Юни 2017 21:16

То, хубаво обвинявате катаджиите, но ако получавате техните заплати едва ли бихте се справяли по-добре. Освен това, негативното отношение на обществото също оказва голямо въздействие. В крайна сметка, какъв ли трябва да си, за да решиш да станеш полицай?

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от mfandakov » 21 Юни 2017 21:25

Ако не им харесва,аз търся десетина човека за озеленяване в Германия да заповядат, или да се стегнат да учат там където се учи за полицаи.Да ги научат как се работи в екип как се работи с респект към гражданите,как се работи професионално.Преди време карах племенница на бал,супер задръстване кръстовището фул с коли и никой никъде не мърда,полицаят седи на тротоара и пуши и гледа и чака някак си кръстовището да се отпуши.Е става ли този....
worthy.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 21 Юни 2017 21:29

mfandakov, точно в такъв случай съм слизал и викал на полицая... Реакцията бе 'ами аз какво да направя' :) :) :)
Не става....
Но ако същия човек бе написал ГРАМОТНО акт за реално нарушение - не виждам в какво би могъл да го обвиниш...

Работата ми е тясно свързана с работа с полицията, та ми е ясно, че има и хора и хора...
Преди време се бяха опитали да минат с АУАН, в следствие на който щеше да има НП за обща сума около 6х.лв...
Но ме хванаха в лошо настроение, щото ме бяха вдигнали посред нощ от леглото, и то заради значително по-незначително нарушение отколкото на колегата...
След правилния разговор с доводи единия АУАН директно бе скъсан заради неграмотно и незаконосъобразно изписан Акт. А по втория влязохме в положението и платихме глоба 10 или 20лв..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от mfandakov » 21 Юни 2017 21:37

По горе нарочно пропуснах да спомена че оставих колата на средата на кръстовището,и отидох при него и го питах защо седи и гледа.Вътре сме 20 коли и все големи и няма мърдане,човека ми вика ...-Господине това тук всяка година е по този начин, и продължава да пуши.Седяхме 20 минути и слязаха хора от колите и за мое голямо учудване без клаксони без нерви един напред друг назад се размърдахме.Хванахме сигналите на светофара и кръстовището се освободи.
Кажете ми сега чия бе тази работа наша на водачите или на пушещият човек със смачкана фуражка.
worthy.gif

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от todor87 » 21 Юни 2017 21:42

slowtraveler написа:
Та нали точно от там бе цитата... Кое е неточното в Закона?
Е стига с това избирателно четене де. Ако беше всичко точно няма да се налага ходене по съдилища. То си пише в статията, че е пълна каша. Като гледам нямаме много общо с германските закони отново...Ама то нали нашите управници повече ги разбират нещата. Пък и има хора като теб, които са съгласни и не им дреме. Все пак не разчиташ на един автомобил. Кво ти пука... :whistle:
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Toyota Yarispz » 21 Юни 2017 22:28

dimkaraganchev написа: То, хубаво обвинявате катаджиите, но ако получавате техните заплати едва ли бихте се справяли по-добре. Освен това, негативното отношение на обществото също оказва голямо въздействие. В крайна сметка, какъв ли трябва да си, за да решиш да станеш полицай?
Тук не се стърпях да не коментирам!
В България никой не може да бъде принуден да работи нещо което не му харесва! Следващото нещо е като ти е малка заплатата винаги можеш да се пуснеш в частния сектор и да си заработиш повече! С един тънък момент между изкарване на заплата и смешен рев за даване на заплата.....! Нали е близко до акъла че ако цял ден си драпаш макарите и чакаш някой да ти даде заплатата .... Те и бай мангал ревът че социалните не им стигат!
tooth.gif Toyota

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от dimkaraganchev » 21 Юни 2017 23:59

И къде е противоречието с моите думи, та така подскачате? Естествено, че качествените хора напускат системата или въобще не си и помислят за нея, при тези условия. Познайте кой остава в МВР.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 22 Юни 2017 08:39

todor87 написа: Е стига с това избирателно четене де. Ако беше всичко точно няма да се налага ходене по съдилища. То си пише в статията, че е пълна каша.
Колега, няма избирателно четене - четете Закона, а не статийки.. Статията е пълна каша, а не Закона.
Ходенето по съдилища в повечето случаи е с цел 'ако може' да се мине метър чрез 'независимата' съдебна система...
Защо мислиш, че тази тема с българският съд всеки път се споменава при проверките от ЕС...

Нормално е, когато не си съгласен с наказанието да възразиш. И е нормално едната страна да се опита да наложи максимално наказание, а другата - да иска минимално... Като ме спираха в Чехия започнаха 'глобата е ДО еди-колко си' (липса на винетка)... Възразих, че това ми е единствено нарушение в Чехия, та да ми кажат ОТ колко е глобата :) И се разбрахме за минимална глоба (платена с карта на място - да има да се учим доста). Но е факт, че чехите бяха митничари, а не полицаи..

mfandakov, боклуци има навсякъде... Навярно варианта е да пускаш жалба срещу конкретни действия и бездействия... Така поне
ще ги накараш да пишат, и има вероятност следващия път да са по-кооперативни... Мисля бях писал как се борих за един знак... Всеки път когато ми изскочи в насрещното погрешно влязъл автомобил се обаждах на 112 и на КАТ да подам сигнал, че поради липса на правилно означение 'чужденците' се бъркат и излизат в насрещното на магистрален път... Отне повече от година, но накрая сложиха малко по-добро означение (макар и не идеално)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от Toyota Yarispz » 22 Юни 2017 17:51

От юридически форум:
"Вече почти няма съдебен състав в районен съд, който да смята, че ако е изтекла шоф. книжка, водачът е неправоспособен. Дори и да има такъв, то на следващата инстанция вече няма...
Накратко практиката гласи:
Изтекла книжка не означава, че водачът е неправоспособен, а означава, че не си е подновил книжката. Това не е нарушение на ЗДвП и по същество се приравнява на това да не си носиш книжката при проверка.
Неправоспособен по смисъла на закона означва, че или не си придобил правата на шофьор или си бил лишен от тях. Правата да шофираш не се придобиват (или отнемат) с едно талонче (книжка) с определен срок на годност, а по друг ред (изпит и пр.) Талончето (книжката) е само документ, който удостоверява, че си правоспособен.
Или още по-просто - шофьорът си е шофьор с или без шофьорската книжка като документ, точно толкова, колкото адвоката е адвокат с изтекла адвокатската карта, а гражданите са граждани с изтекла личната карта.
Изтичането на валидността на въпросния документ не лишава лицето, нито от шофьорска правоспособност, нито от адвокатска правоспособност, нито от гражданска правоспособност.
Противната логика би означавала, че с изтичането валидността на личната ми карта(паспорт) ще престана да бъда гражданин на Република България."
tooth.gif Toyota

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от mfandakov » 22 Юни 2017 17:56

Да, ето това би било вярното тълкуване по твоят казус колега. :thumbsup:
worthy.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Свалени рег.номера от "Пътна полиция" - поради употреба на алкохол от собственика ?

Мнение от slowtraveler » 22 Юни 2017 18:07

Пробвай в съда - тъкмо ще видим дали в юридическият форум са прави :thumbsup:
Вярно, че юристите са странни хора, но интересно как биха тълкували какво означава да притежаваш съответното свидетелство за управление...
Не да си взел изпита, а да притежаваш свидетелството...

Също така е добре да се обръща внимание на детайлите - цитираното мнение е от 2015г, когато закона съвсем не е бил в сегашния си вид (и то точно в частта на нашия казус)...
Няма да ме учуди, ако точно тази съдебна практика да е била една от причините да се внесат тези изменения в Закона...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 64 госта