Използване на звуков сигнал без основателна причина

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Pyrhel
Мнения: 46
Регистриран на: 03 Апр 2017 19:22
Местоположение: София

Използване на звуков сигнал без основателна причина

Мнение от Pyrhel » 25 Юни 2017 23:25

Не намерих такава тема във форума, а ако има... boo.gif
Та, поздрави на колегата със сребристия РВ Приус, който ми бипкаше на пътя Бургас-Поморие :cheers:
Аз също бипкам на Приуси/C-HR-и и други Тойота хибриди, но болшинството им шофьори приличат на IT-зомбита и са като коне с капаци - 0 ответна реакция или видялите ме са: "WTF?!"

Мотористите са много повече, а си махат, хибридите са единици на фона на целия трафик - защо да не се поздравяваме tongue.gif
 ! Съобщение от: slowtraveler
Темата е отделена от друга тема: http://toyotabg.eu/viewtopic.php?t=32645

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Видях те!

Мнение от WoLF » 26 Юни 2017 00:36

А синята емблема за по-новите не се ли вижда :whistle:
ИзображениеИзображениеИзображение

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Видях те!

Мнение от tora » 26 Юни 2017 09:42

yass написа: ... едно време карах едно БулгарРено и беше много яко, щото винаги като се засичахме с друго си би-бипкахме...
Баща ми също имаше R10 и това го помня, те май и бяха първите коли със светкавица на фаровете и се светкаше.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Видях те!

Мнение от slowtraveler » 26 Юни 2017 10:19

Хм... Като се сетя шкодичката от 1964г също имаше светкавица на фаровете :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

e 10
Мнения: 673
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 2 пъти

Видях те!

Мнение от e 10 » 26 Юни 2017 11:34

А кои са моделите, които за светлинен клаксон са имали гръмотевици на фаровете ppp.gif tooth.gif ?
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Видях те!

Мнение от slowtraveler » 26 Юни 2017 12:05

Гръмотевиците бяха вързани към клаксона, ама от него излизаше само едно плахо мучене tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Pyrhel
Мнения: 46
Регистриран на: 03 Апр 2017 19:22
Местоположение: София

Видях те!

Мнение от Pyrhel » 26 Юни 2017 17:14

WoLF написа: А синята емблема за по-новите не се ли вижда :whistle:
Моята е черна и синьото не се откроява особено, не съм се заглеждал при другите цветове как е

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Видях те!

Мнение от kostadinnm » 26 Юни 2017 21:45

Аз съм против ползването на клаксона, когато не го налага. А за тия светкавици за първи път чувам. На фона на безумията по пътищата, не си създавайте ситуации - то е ясно, че с днешните хибриди се кара по-малко динамично, но нямате гаранция, че не застрашавате по някакъв начин другите участници...
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Видях те!

Мнение от Airfan » 27 Юни 2017 10:15

И как ще се познават членовете на форума или просто ще бибиткаш на всяка хибридна тойота?
Изображение Изображение

Pyrhel
Мнения: 46
Регистриран на: 03 Апр 2017 19:22
Местоположение: София

Видях те!

Мнение от Pyrhel » 27 Юни 2017 11:09

Не се и опитвам да ги познавам, мотористите да не би да са в един и същи клуб всичките :whistle: За форумджиите говорих за Фордовете, тук не виждам нито стикери, нито срещи, няма как да разберем кой какъв е. Затова пуснах и темата - ако някой от "засечените" реши да влезе и провери. Моята например е с Форд лепенки, но едва ли някой, който е бил "освирен" от Приус ще търси извън Тойота форум...

ПП: "Всяка хибридна тойота" вероятно са общо 10 за 3 месеца, откакто се заглеждам... :)

ПП2: Костадине, ти ли си писал на Софийска община да забрани сирените на линейките, че смущават гражданята в иначе този толкова тих, спокоен, културен, дисциплиниран и примерен град? tooth.gif :) w00t.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Видях те!

Мнение от slowtraveler » 27 Юни 2017 11:37

Всеки сам си преценява, но навярно се досещате, че според ЗДвП :
Използването на звуков сигнал в населените места е забранено, освен за предотвратяване на пътнотранспортно произшествие.
За мен е логично да се участва в срещи на съфорумци...
А свиркането по улиците не го смятам за разумно - нали си представяте какво ще стане, ако всеки реши да натисне клаксона в града по някакъв незначителен повод (срещата с друг потребител на същата марка не го смятам за основателен повод - защо не подсвирквате или подвиквате на пешеходеца, използващ същия модел мобилен телефон? )...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Pyrhel
Мнения: 46
Регистриран на: 03 Апр 2017 19:22
Местоположение: София

Видях те!

Мнение от Pyrhel » 27 Юни 2017 22:46

С тия тъпотии и цитираници на ЗДВП ми става ясно защо темите за срещите ви стоят празни и защо форумът не е никак активен на фона на броя Тойоти по улиците thumbdown.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Видях те!

Мнение от slowtraveler » 27 Юни 2017 23:25

Да колега - смятам го за тъпотия да свиркаш на всеки минаващ, независимо дали ти е познат или просто някакъв човек, на който въобще не му пука какъв автомобил управлява......
Имаш нещо против ЗДвП особено в тази му част?! Или за теб има специално изключение?
Мнението ти ме навежда на мисълта, че например едва ли си гледал деца. И съответно все още не ти прави впечатление градският шум... Мога да те успокоя - като минеш през този етап - ще има плавна корекция в мнението ти tooth.gif

А относно форума - тук е демокрация - който иска организира срещи... И който иска - отива на такива срещи. Ти колко си организирал и на колко си ходил?
И да те успокоя - например днес около 1.7х потребители са прегледали форума при около 2.3х сесии. Да, малка част от тях са писали.. Но навярно информацията във форума, генерирана от всички колеги, и днес е помогнала на доста хора да си решат проблема или да се обогатят информационно или технически... Така, че не се притеснявай... :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Pyrhel
Мнения: 46
Регистриран на: 03 Апр 2017 19:22
Местоположение: София

Видях те!

Мнение от Pyrhel » 28 Юни 2017 00:04

За мен не е тъпотия да кажеш добър ден на някой непознат, например. Пак ще дам пример за мотористите - дали се познават всички? А международните шофьори, когато видят навън някой от родината? И да, ще продължа да бипкам на всички, които не ми изглеждат като залупени IT-зомбита - видях, че не съм единствен.
slowtraveler написа:Ти колко си организирал и на колко си ходил?
Ми, аз съм основател на Форд форума и председател на Форд съюза, организирал съм доста срещи, събори, състезания по писти (вкл. и на Дракон), национални срещи и хотели, рекламни мат'ряли, клубни стикери, форумни лепенки, визитки, разпространение, регионални представители, отцепване с полиция и линейки на участъци от републиканската мрежа за каране... Май имам някаква представа кое как става. А, да - ходил съм на всички срещи и на доста от тях съм карал. blushing.gif

ЗДВП забранява говоренето по телефон; нерегламентираните леви и обратни завои; спирането по тротоари и градинки; не казва, че аварийките са бутон "мога да спирам навсякъде", нали? wink.gif

Твоето мнение пък ме навежда на мисълта, че май си от хората, които не им прави впечатление, когато нечии деца тичат в заведенията между масите или врещят като заклани, докато родителите им си чатят? tooth.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Видях те!

Мнение от slowtraveler » 28 Юни 2017 00:34

Похвално за организациите... :thumbsup:
Как определяш кой е залупено IT зомби в движещ се автомобил? За международните шофьори - колко пъти си виждал в чужбина да надуят клаксона 'за здрасти'? Аз - нито веднъж... Сега гледам - например във Великобритания - глоба 1000 паунда за клаксон (подобно на нашия закон)... Ако това те успокоява - май и там само 38% знаят кога могат да използват клаксона...

Относно ЗДвП - да, забранява тези неща... И тези ли правила не ги спазваш?!!
А относно последното ти изречение - честно казано не успях да разбера какво искаш да кажеш... Моите деца не са врещели, тичали са между масите и имат от малки добра банкетна култура... Ама по времето когато растяха нета бе кабелен със скорост 14.4 или 33kbps, та бе трудно да си чатиш в ресторант :whistle:

И отново относно звуковия сигнал - доброто възпитание означава, че не трябва други да страдат заради твои (на всичкото отгоре незаконни) приумици... Присветването на фаровете донякъде бих го приел, защото не създава такъв дискомфорт в градска среда... Въпреки, че и там съм срещал интересно развитие...
Святкам на една мадама че и е спукана гумата и вече джантата и стърже по пътя (да, джамовете ми са доста тъмни и не се виждат добре вътре в автомобила и жестовете). Тя си продължи спокойно... Спрях я след кръстовището. 'Аааа, ами аз си мисля, че ме познавате и затова ми святкате (пак ме е видяла)?!!!' tooth.gif

Така, че за мен е неразбираема реакцията Ви... Представям Ви друга гледна точка, която на всичкото е законна за разлика от Вашата. И също така предполага по-малко 'вмешателство' в живота на другите, които в противен случай би трябвало да слушат вашите подсвирквания, дори и да не искат (например болното им дете току-що е заспало, или са се върнали от нощна смяна?...
И вие казвате, че това е тъпо? no.gif Моооже... Предпочитам 'тъпите' такива правила, приложени из цяла Европа, отколкото 'умните' съграждани, които не ги е еня нито за правилата, нито за останалите хора около тях...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], Semrush [Bot] и 59 госта