Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
Публикувай отговор
Naskoialan
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юни 2017 23:59
Местоположение: Sofia

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Naskoialan » 03 Юни 2017 00:09

Здравейте,
Собственик съм на Рав4 2006 2.0 vvti колата е чудесна, но от скоро се появи едно виене сякаш е отпред отдясно на случаен принцип е малко и в диапазона 35-50 км. Виенето не е силно и не се проявява винаги. Бихте ли ме упътили за сервиз.
Благодаря :thumbsup:

color
Мнения: 93
Регистриран на: 03 Май 2017 20:24
Местоположение: София

Моля препоръчайте сервиз за ремонт на алтернатори в София

Мнение от color » 06 Юни 2017 20:14

Здравейте, имам нужда от актуална информация за добър сервиз за алтернатори в София. Няколко пъти през годините съм ползвал услугите на сервиза на ул.Одрин в София, не мога да кажа че съм недоволен, но като се има предвид, че за да свалят алтернатора на Авенсиса от подписа ми ще има демонтаж на доста отговорни части имам едно наум. Ако някой може да препоръча добър сервиз, ще съм благодарен.
Toyota Avensis D4D 2.0 126hp
Nissan Primera P10 1.6i 102hp

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Моля препоръчайте сервиз за ремонт на алтернатори в София

Мнение от kostadinnm » 09 Юни 2017 16:01

Т.е. ви трябва нормален сервиз, който да демонтира алтернатора и да го ви го даде/занесе за ремонт. Ето тема пълна с мнения за сервизи в София:
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=29267&start=90
На мен са ми правили ремонт на алтернатора и имах гаранция от 6-месеца мисля от външния сервиз. Това което скъсявало живота на алтернаторите, ако са ниско монтирани, е мръсотията. Така, че е добре да си пристегнете и корите под двигателя, ако е такъв случая.
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Coqsportif
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Юни 2017 01:49
Местоположение: SOFIA

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Coqsportif » 17 Юни 2017 02:16

Здравейте и от мен ! Изчетох доста неща за vvti и стигнах до извода,че ми трябва помощта на МехаННика! :help:

Coqsportif
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Юни 2017 01:49
Местоположение: SOFIA

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Coqsportif » 17 Юни 2017 03:13

Пост номер 2, че няма на къде - похапва масълце!

Stoyan.911
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Юни 2017 09:09
Местоположение: София

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Stoyan.911 » 29 Юни 2017 10:28

Здравейте, на всички. Първи пост във форума, макар собственик на различни Тойоти от около 6-7 години. Първата любов: Айго. Семейния седан: Авенсис. И сега непослушното момче: Рав 4. Равката е 2002г. 2л. дизел D4D SOL. Имам го от около месец, но не мога да случа на човек, които да иска да го поддържа още дълги години. Тъй като с предишните Тойоти нямах опит със сервизите в София, за равката изчетох темите тук и в гугъл се спрях на най-популярните сервизи. За да не пренасям мнението в оплакване, ще кажа че в единия записват часове след 2 седмици. Тъй, като накладките бяха определено за смяна и нямах време, отидох във втория по популярност, където ми смениха накладки, дискове, ревизираха спирачната система и накрая ми я върнаха с блокирал спирачен апарат, като казаха, че ще "малко" загрява но ще се "напасне". След като не успях да я прибера с "малко" загряващия апарат и направих рекламация им трябваше 1 час да чакат да изстине джантата и накладките, за да могат да стигнат до апарата и все пак да му сменят уплътненията. До тук с мрънкането.

В продължение и в трупане на постове, ще добавя, че сега има още нещо което ме притеснявя и то е скърцане при натискане педала на съединителя и като знам колко може да струват съединителите на Равката ми се иска да я погледне човек, на който ще мога да се доверя. Изичтайки форума виждам мненията за мехаННика. Мисля и аз да му се кача на главата. Някакви други идеи?

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от kostadinnm » 29 Юни 2017 16:27

Здравейте.
Благодаря за наистина първия пост(монтаж аларми). Добре сте се ориентирал. Ако е прискърцване(трябва да го прави и на място) и ви се струва, че е идва от самия педал, а не потропвавне/прихлопване има една/едни втулка/и, дето са ми сменяли и на мен на королата. Дори и прихлопване е нормално за двумасови маховици мисля. На мен стария го правеше и новия също го прави. Въпросът е да си върши работата - да зацепва относително ниско. Иначе на королата е непоносимо твърд/тежък - и стария и сменения нов(целия комплект с маховика на LuK).
Всеки случай може да го види някой, че от 2002 е минала колко километра казваш?!
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Plamen85
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Юни 2017 13:09
Местоположение: Сoфия

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Plamen85 » 30 Юни 2017 15:11

Squid написа: Та до момента не съм имал сериозни ремоти освен козметични и смяна на консумативи, но малко по-малко нещата се променят. И поради причината, че не съм обикалял сервизи, съответно нямам човек, на който да си поверя колата с пълно спокойствие. Затова явно ще трябва да пиша на най-споменавания човек в темата( явно с много опит). Ако все пак имате сервиз с добри впечатления със служители с опит ще съм благодарен.
Текущите проблеми с колата не са сериозни, но въпреки това искам да ги реши човек, който си разбира от работата. Най-старият ми проблем е с ръчната спирачка, която понякога задържа. Човека, който ми смени задните накладки преди 3 месеца каза, че проблема е в апаратите и не е сериозно.
Наскоро се появи теч в багажника, за който все още не знам причината. Четох из форума и имаше засечени проблеми в стоповете, от които влиза вода, но при мен на пръв поглед не се забелязва теч там.
Третия проблем е в силни вибрации при спиране при малко по-висока скорост (над 70км/ч.) Отново във форума е засегната тази тема и масовото решение е смяна на дисковете, но се срещат и други причини, така че ще трябва да се види от майстор ( аз с моя аматьорски поглед нищо не установих :D )



Колега , реши ли проблемите и ако да , къде ?

Stoyan.911
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Юни 2017 09:09
Местоположение: София

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Stoyan.911 » 01 Юли 2017 18:16

Благодаря за отговора, kostadinnm. Ще се опитам да се ориентирам и из форума. Равката е на на 260х. км.+ Носена чанта, но все още надявам се лачена. Тези седмици я разхождам из провинцията да видя какъв характер ще покаже. После наистина ми се иска да я погледне сериозен човек.

Що се отнася до съединителите много мнения съм чувал горе или долу да "отлепва", както и като е хидравличен има ли значение, прочие. Моят личен опит с Тойоти от магазина - и Айго и Авенсис е че отлепяше някъде на 60-70% ход.

Xugpa
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юли 2017 10:38
Местоположение: Karnobat

Покупка на Celica 192hp

Мнение от Xugpa » 03 Юли 2017 11:12

Здравейте! Предстои ми закупуване на въпросната Celica. Търся компетентно лице и добър сервиз в София, където могат да и направят пълна и компетентна диагностика. От прочетеното в темите разбрах, че доста потребители се изказват с добри чувства за оказаната помощ от глобалния модератор във форума - мехаННика /който има и сервиз/. За съжаление все още не мога пиша лични съобщения, ще съм благодарен , ако някой помогне за контакт.

rossco72
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Юли 2017 10:36
Местоположение: София

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от rossco72 » 10 Юли 2017 21:48

Така да се каже моя 2 ри пост blushing.gif Искам да се свържа с мехаННика на лс.

Squid
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2017 11:52
Местоположение: Sofia

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от Squid » 11 Юли 2017 16:48

Plamen85 написа:
Squid написа: Та до момента не съм имал сериозни ремоти освен козметични и смяна на консумативи, но малко по-малко нещата се променят. И поради причината, че не съм обикалял сервизи, съответно нямам човек, на който да си поверя колата с пълно спокойствие. Затова явно ще трябва да пиша на най-споменавания човек в темата( явно с много опит). Ако все пак имате сервиз с добри впечатления със служители с опит ще съм благодарен.
Текущите проблеми с колата не са сериозни, но въпреки това искам да ги реши човек, който си разбира от работата. Най-старият ми проблем е с ръчната спирачка, която понякога задържа. Човека, който ми смени задните накладки преди 3 месеца каза, че проблема е в апаратите и не е сериозно.
Наскоро се появи теч в багажника, за който все още не знам причината. Четох из форума и имаше засечени проблеми в стоповете, от които влиза вода, но при мен на пръв поглед не се забелязва теч там.
Третия проблем е в силни вибрации при спиране при малко по-висока скорост (над 70км/ч.) Отново във форума е засегната тази тема и масовото решение е смяна на дисковете, но се срещат и други причини, така че ще трябва да се види от майстор ( аз с моя аматьорски поглед нищо не установих :D )



Колега , реши ли проблемите и ако да , къде ?

Не съм все още. Господата полицаи ми направиха по-сериозен проблем като ми свалиха номерата заради изтекла преди 4 дни книжка, така че няма как да си разреша дребните проблеми по колата.

donito
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юли 2017 20:58
Местоположение: София

Доверени сервизи за Тойота в София

Мнение от donito » 25 Юли 2017 21:58

Здравейте,

От скоро съм собственик на Тойота Ярис и се чудех, къде мога да я обслужа.

След като прегледах темите във форума, разбрах че повечето хора ходят при Механника.

Освен това видях и добри отзиви за следните 2 сервиза:

1. Автосервиз Хонда и Тойота - Дикси 07 ЕООД (кв. Захарна фабрика, ул. „3020-та“, №46)
2. Автосервиз ПитСтоп (София, кв. "Малинова Долина", ул. "Полски бряст", №41)

Някой може ли да даде малко повече информация за тези 2 сервиза или за други подходящи в София.

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Доверени сервизи за Тойота в София

Мнение от miso25 » 26 Юли 2017 08:03

Какво има да се обслужва? Ако е само за масло и филтри мисля, че навсякъде го могат.
Аз лично не останах с добри впечатления от ПитСтоп още преди 5 години. Карах една кола да я прегледат преди покупка и ми дадоха един списък с неща, които трябвало да се сменят. За 3 години така и нищо не смених защото се оказа, че няма проблеми с тези неща (след вторичен преглед при моя майстор след покупката). Ходих за първи преглед при тях защото имаше добри отзиви и имаха софтуер за колата.
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Доверени сервизи за Тойота в София

Мнение от Corolla_E12_hs » 27 Юли 2017 14:42

Аз от 3 години (35 000 км) в Пит Стоп си я обслужвам - от масла и течности, през спирачни дискове до съединител и рейка. Нямам оплаквания, хората даже си казват дали нещо има нужда или не от смяна - казват ми - ей това има още малко живот в него, но го предвиди в даден момент и аз си преценявам кога да го сменя. Такъв е случаят с амортисьорите сега -имат луфт, но не са изтекли - дадоха ми цена за всичко и казаха, че ако искам може и утре да ги сменим, но не са изтървали и може да се кара още.

Има сервизи в които ще те бомбят от раз, няма да ти обясняват какви са вариантите ;)

Най-добре отиди на място и им обясни какво искаш да правиш - плати си да ти огледат колата и да ти кажат кое е спешно и кое не.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта