Avensis T25 сменен ABS нови проблеми

sources
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юни 2017 22:21
Местоположение: Пловдив

Avensis T25 сменен ABS нови проблеми

Мнение от sources » 21 Юни 2017 22:41

Здравейте от скоро съм собственик на Toyota Avensis T25 2004г. 2.0 D4D 116к.с. комби и вече от скоро и във форума happy.gif . Започвам от там че когато купих колата колата явно имаше проблем с ABS-a защото при температура под 16 градуса ABS-а явно ''работеше'' защото ми отчиташе скоростта с която се движа и изминато разстояние, но ми светиха VSC + TRC OFF. При температура над 16 градуса не ми отчиташе нито скоростта с която се движа нито изминатото разстояние, но не ми светиха VSC +TRC OFF. Смених ABS-a и спирачната течност (доста трудно намерих със моя номер) вече отчита изминато разстояние и скорост винаги, но при запалване на колата след максимум минута без значение дали е в движение светват VSC + TRC OFF и още по гадния проблем не знам има ли връзка при по продължителен завой на дясно колата сама ускорява рязко !!! Гася я в движение и пак веднага на контакт за да спре вдигането на оборотите защото отиват на 5000 чак ако съм на свободна!!! Моля ви помагайте. Има ли някой идея дали може да е свързано с ABS-a ?
Мерси предварително.

peter123
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:57
Местоположение: Blagoevgrad

Avensis T25 сменен ABS нови проблеми

Мнение от peter123 » 22 Юни 2017 17:35

Здравейте,
Нов собственик съм на Тойота Авенсис 2006, 2.2 D4D (дизел) 150 к.с. VIN
Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.
.
Имам сходен проблем с колегата sources.
Преди седмица след палене на колата ми светна лампата за хлъзгав път. колата работеше нормално - може би само малко по-ниски обороти на празен ход.
След това се оказах без скоростомер и всичко след него - километропоказател, разходи и т.н.
Тръгнах по майстори, диагностики - няма записани грешки. Няма датчик за скоростта на скоростната кутия, значи че взима сигнал от ABS-a.
Трябваше да пътувам на 1000 км през уикенда (с 2 деца отзад) и се притесних да не закъсам някъде...
реших да я вкарам във фирмения сервиз на Тойота в Благоевград (Монца).
Казаха ми, че има някакъв проблем с ECU-то на двигателя, но за подробности трябваше да я оставя за няколко дни.
Казаха ми, да карам спокойно, само дето ще ми светнат доста лампи по таблото.
Така и стана - 1000 километра - светнаха 4 лампи - двигател, VSC +TRC OFF и хлъзгав път (не знам как се казва) - но се прибрахме нормално.
Оставих колата в сервиза и след обстойна проверка на проблема ми казаха, че проблемъ е в ABS компютъра. Цена на нов от сервиза 2652.58 лв.
Ясно е, че няма как да стане.
Потърсих такъв и в EBAY намерих няколко за около 450 USD, втора употреба.
Молбата ми е ако можете да ми дадете съвет откъде да намеря на по-приемлива цена или ако някой има данни за съвместимост с други модели, защото има доста ABS-и (помпа с контролер) на доста по-приемливи цени до 100 USD но са с други номера, независимо, че изглеждат по същия начин (или много подобен)
Моделът на компютъра според сервиза е 44050-05080 (след това е сменен с 44050-05081 и са съвместими)
Предварително благодаря на всеки отзовал се ма този "вик за помощ"
С уважение Петър Чимев

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4841
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 136 пъти
Получена  благодарност: 129 пъти

Avensis T25 сменен ABS нови проблеми

Мнение от slowtraveler » 22 Юни 2017 18:52

Огледай дали колегата НИКО няма нещо подобно тук на склад..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
nikdel
Мнения: 129
Регистриран на: 11 Юли 2011 20:16
Местоположение: Пловдив

Avensis T25 сменен ABS нови проблеми

Мнение от nikdel » 30 Юни 2017 10:50

Не съм майстор, но аз бих погледнал Vehicle speed sensor (VSS). Слагат ги в главината на предно ляво колело. Сензора, връзка към него и зъбното колело от което взима сигнал-евентуално почистване и оглеждане на зъбите.
Corolla Liftback 2000г. 4Е-FE GAZ

peter123
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:57
Местоположение: Blagoevgrad

Avensis T25 сменен ABS нови проблеми

Мнение от peter123 » 14 Юли 2017 09:32

Здравейте отново,
Благодаря на Toyota Fan Forever за информацията, която ми изпрати - това беше най-евтиният вариант, който съществуваше за мен.
Не се наложи да сменям ABS-a обаче.
Оказа се, че при укрепването на предната броня, която се беше разхлабила, един болт се е наврял директно в сноп кабели и е дал на късо някои от информационните линии.
Над дясното предно колело (горе вдясно в калника) има един укрепващ болт, който беше изпаднал заедно с пластинката, в която се навива.
И съответно при "оправянето" на калника беше поставен дебел (5мм) винт за дърво и съответно дълъг 3-4 см, за да закрепи калника.
От вътрешната страна на двигателя обаче, точно над дупката има сноп кабели - поне 20-тина.
И винта се е наврял директно в него. Цяло чудо е, че нищо не е изгоряло :-)
Така че, когато правите "подобрения" и навивате разни болтове по пластмасите на този Авенсис, бъдете крайно внимателни, за да не страдате като мен.
Относно майстора...
Монца сервиз ме оставиха без кола 4 дни, за да проверят линиите. Мислех, че наистина са проверили всичко, но... Взеха си парите обаче..
Хората, които откриха проблема са от Крум сервиз Благоевград, които се занимават с диагностика и ремонт на електроника по автомобила.
(Под ремонт разбирайте например... смяна на дефектни елементи по платката на проблемния контролер, а не... "...купи си ABS за 2652.58 лв, пък ние ще ти го сменим...")
Момчетата от сервиза ме впечатлиха с работата си. Работят със всякакви модели автомобили.

Ето данни за контакт със сервиза - моля модераторите да преценят дали да публикуват тази информация.
Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.
Желая ви безаварийно пътуване.
Петър Чимев

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Avensis T25 сменен ABS нови проблеми

Мнение от мехаННика » 14 Юли 2017 09:52

Нищо не казваш за дърводелеца който те уреди с тоя проблем. Нищо лошо за дърводелците, винаги съм се възхищавал на работата им. В автомобилите обаче "дърводелец" е обидно, грубо и некомпетентно изпълнение.

Аватар
Toyota Fan Forever
Мнения: 152
Регистриран на: 19 Яну 2017 10:16
Местоположение: Sofia

Avensis T25 сменен ABS нови проблеми

Мнение от Toyota Fan Forever » 14 Юли 2017 15:17

peter123 написа:
"оправянето" на калника беше поставен дебел (5мм) винт за дърво и съответно дълъг 3-4 см, за да закрепи калника.
Става, но трябва да се внимава!!

Даже по-добро решение няма при откъснати "ушета" на бронята (и предна и задна). Разсвредлова се целия държач на бронята с 3.5 мм свредло и се навива винта през ребрата в отвора. Като се напраави и фрезенк в арката на бронята (ако винта е във видимата част), и винта е със скрита глава, и се тушира с малко полиуретан и точкова боя върху него става евтино, качествено и надеждно!
За задната само винта трябва да е 70-80 мм дълъг :). Държи здраво и при над 230 ъгъла на бронята не Ви маха в огледалото за обратно виждане сякаш някой Ви диша във врата, а пък уж няма други коли около Вас wacko.gif ( а ремонта преди това е бил в НАЙ- доверения сервиз :censored: )
Преместването на единица товар на единица разстояние е работа. Работата извършена за единица време е мощност. Всяка система обаче след Големия взрив се стреми към покой.

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Avensis T25 сменен ABS нови проблеми

Мнение от kickata » 14 Юли 2017 15:31

peter123 написа: Оказа се, че при укрепването на предната броня, която се беше разхлабила, един болт се е наврял директно в сноп кабели и е дал на късо някои от информационните линии
И аз го ядох тоя след оправяне на щета по предната броня в доверен сервиз. Чистачките се пускаха когато си искат и не може да ги спреш докато не извадиш бушона. Голямо чудене падна докато открием проблема... :D
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Didogoliam
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Мар 2018 21:28
Местоположение: Велико Търново

Avensis T25 сменен ABS нови проблеми

Мнение от Didogoliam » 25 Мар 2018 18:44

sources написа:Здравейте от скоро съм собственик на Toyota Avensis T25 2004г. 2.0 D4D 116к.с. комби и вече от скоро и във форума happy.gif . Започвам от там че когато купих колата колата явно имаше проблем с ABS-a защото при температура под 16 градуса ABS-а явно ''работеше'' защото ми отчиташе скоростта с която се движа и изминато разстояние, но ми светиха VSC + TRC OFF. При температура над 16 градуса не ми отчиташе нито скоростта с която се движа нито изминатото разстояние, но не ми светиха VSC +TRC OFF. Смених ABS-a и спирачната течност (доста трудно намерих със моя номер) вече отчита изминато разстояние и скорост винаги, но при запалване на колата след максимум минута без значение дали е в движение светват VSC + TRC OFF и още по гадния проблем не знам има ли връзка при по продължителен завой на дясно колата сама ускорява рязко !!! Гася я в движение и пак веднага на контакт за да спре вдигането на оборотите защото отиват на 5000 чак ако съм на свободна!!! Моля ви помагайте. Има ли някой идея дали може да е свързано с ABS-a ?
Мерси предварително.
Провери си турбото

sources
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юни 2017 22:21
Местоположение: Пловдив

Avensis T25 сменен ABS нови проблеми

Мнение от sources » 24 Юли 2018 16:52

Проблема е решен смених пак ABS-а и всичко се оправи.
Извинявам се за късния отговор. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта