Проблемно стартиране на Приус

Аватар
plamsav
Мнения: 111
Регистриран на: 04 Апр 2017 18:38
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Проблемно стартиране на Приус

Мнение от plamsav » 08 Дек 2017 11:00

Да сте мили двигателя скоро или да сте минали през дълбока вода с по-висока скорост?

Аватар
plamsav
Мнения: 111
Регистриран на: 04 Апр 2017 18:38
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Проблемно стартиране на Приус

Мнение от plamsav » 08 Дек 2017 11:05

Има голяма вероятност от пропуски в някой цилиндър. На скенера трябва да се гледа "misfire". Ще покаже точно в кой цилиндър е проблема. С Осцилоскоп също ще се види, но трабва някой да разчете осцилограмата.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Проблемно стартиране на Приус

Мнение от BOz » 08 Дек 2017 15:08

plamsav написа: На скенера трябва да се гледа "misfire".
Ако ЕКУ-то на ДВГ-то усети "misfire", той със сигурност ще "вдигне" проблем, съобщавайки чрез светеща лампа.
В случая ако лампата не свети, то няма да има никакъв записан "misfire". И точно за това казах, че този проблем трудно би се хванал с "диагностика".
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
plamsav
Мнения: 111
Регистриран на: 04 Апр 2017 18:38
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Проблемно стартиране на Приус

Мнение от plamsav » 10 Дек 2017 18:44

Според мен проблемът е за специализиран сервиз за хибриди. Ако проблемът продължава единственото, което мога да предложа е да отидете в сервиз. А ако и там не ви помогнат заповядайте в нашия. Сигурен съм, че ще намерим и отстраним проблема.
инж. Пламен Пеев

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Проблемно стартиране на Приус

Мнение от BOz » 11 Дек 2017 10:01

plamsav написа: Според мен проблемът е за специализиран сервиз за хибриди. Ако проблемът продължава единственото, което мога да предложа е да отидете в сервиз. А ако и там не ви помогнат заповядайте в нашия. Сигурен съм, че ще намерим и отстраним проблема.
инж. Пламен Пеев
В случая му трябва просто сервиз, който да си свърши работата, защото проблемът няма общо с хибридното задвижване, за да трябват някакви по-специални знания. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Проблемно стартиране на Приус

Мнение от Hursa » 11 Дек 2017 20:59

BOz написа:Накратко казва (показва) как тропа двигателя, когато работи на 3 цилиндъра - демек симулира проблем да кажем със свещ или бобина.
Благодаря, отново! smile.gif Трябва да се знае английски
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

pet77
Мнения: 67
Регистриран на: 20 Апр 2017 21:43
Местоположение: Ст.Загора

Проблемно стартиране на Приус

Мнение от pet77 » 11 Дек 2017 21:46

Колега дано сподели какъв е бил проблемът,иначе темата остава с догатките.
Auris Touring Sports HSD

Weimas
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Сеп 2017 11:25
Местоположение: Smolyan

Проблемно стартиране на Приус

Мнение от Weimas » 24 Яну 2018 16:44

Точно. Колата е в тойота казаха че е гарнитура на главата. Все още не е направена.
Кара : Toyota Auris Touring Sports 1.8 Hybrid Lease +

pet77
Мнения: 67
Регистриран на: 20 Апр 2017 21:43
Местоположение: Ст.Загора

Проблемно стартиране на Приус

Мнение от pet77 » 24 Яну 2018 22:50

Колега на какви километри е автомобила.
Auris Touring Sports HSD

Weimas
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Сеп 2017 11:25
Местоположение: Smolyan

Проблемно стартиране на Приус

Мнение от Weimas » 25 Яну 2018 13:42

На километража пише 140к. но не вярвам.
Кара : Toyota Auris Touring Sports 1.8 Hybrid Lease +

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Проблемно стартиране на Приус

Мнение от BOz » 25 Яну 2018 16:15

Казаха ли ти конкретна причината защо мислят, че е гарнитура?
1. Компресия мерена ли е и ако да, то каква е?
2. Губиш ли антифриз?
3. Смесва ли масло с антифриз или обратното?

Ако от Тойота не са ти дали причина поради която силно се съмняват в гарнитурата, то аз бих те посъветвал да не си оставяш колата там, за да ѝ махат главата.

offtopic.gif
Подобен случай се разви с колата на сестра ми. Преди 2 месеца изведнъж започна да прекъсва и загаснала. Звъни ми и ми обяснява. Викам ѝ, че нямам възможност да я погледна и да я кара там в някой сервиз около нея. Стои 2 седмици в един сервиз - нищо. Отива във втори сервиз за 1 месец и пак нищо. Докато накрая ми звъни и ми съобщава, че двигателя не е наред, според втория сервиз и искат да го отварят. Тогава взех комуникацията в моите ръце и аз звъннах обратно да ми кажат точно защо искат да го отварят. Е, не можаха да ми кажат точната причина и освен да се скараме друго не направихме. Ядосах се, взех един ден свободен и с въже в гаража да я видя.
Е, в крайна сметка преди 3 месеца във втория сервиз ѝ бяха сменили ангренажния ремък и покрай него и водната помпа. Ама за да махнеш водната помпа трябва да свалиш зъбното колело на разпределителния вал. В крайна сметка не са използвали един инструмент за застопоряване и както често става са скъсали шпонката на колелото. Разчитали идиотите, че ще се държи само на винта да не превърта и така докато загасна колата. Колко ме е яд, че не си освободих пак един ден, за да го сменя аз, ама това е. И освен да се скараме пак със сервиза отново друго не направихме. А уж познати. Баси и познатите...

Та за това пак съвет - ако не ти кажат причина, която да води доста убедително към отваряне на двигателя, то не се съгласявай. Особено, че парите са си твои и ти имаш пълното право да знаеш всяка подробност, която трябва да платиш в последствие!

И защо още веднъж си мисля, че не е за гарнитура. Казваш, че при някакъв престой след това прекъсва. Което навежда към проблем с антифриз към цилиндрите. Ама:
1. Ако е такова количество, което да пречи на паленето, то определено трябва да си забелязал спад на антифриз (нищо не споменаваш тук).
2. При смяна на свещите, което сте направили, това би трябвало да бъде забелязано.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Weimas
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Сеп 2017 11:25
Местоположение: Smolyan

Проблемно стартиране на Приус

Мнение от Weimas » 26 Яну 2018 13:00

Преди 10к километра и сложих газово. След това загуби два по 1 литър. Антифриз. Закарах я при газадиите и казаха че една скоба просълзила. От тогава до сега съм долял около 1 литър. Преди това не е губила и го прреписахме на газовото.
Сега вече разбирам че е съвпадение просто и може да е гарнитура. Няма да я правя там те изкат 2000лв. Да сменят гарнитурата. За тези пари ще сложа керамика и ще окстанат 1000лв. За харчене cool.gif
Кара : Toyota Auris Touring Sports 1.8 Hybrid Lease +

Двигателист
Мнения: 424
Регистриран на: 13 Окт 2008 23:32
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 3S-FE,RAV4 XA30 1AZ-FE
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 19 пъти

Проблемно стартиране на Приус

Мнение от Двигателист » 28 Яну 2018 00:03

Weimas написа: Преди 10к километра и сложих газово. След това загуби два по 1 литър. Антифриз. Закарах я при газадиите и казаха че една скоба просълзила. От тогава до сега съм долял около 1 литър. Преди това не е губила и го прреписахме на газовото.
Сега вече разбирам че е съвпадение просто и може да е гарнитура. Няма да я правя там те изкат 2000лв. Да сменят гарнитурата. За тези пари ще сложа керамика и ще окстанат 1000лв. За харчене cool.gif
Каква е тази керамика и къде се слага?

Аватар
plamsav
Мнения: 111
Регистриран на: 04 Апр 2017 18:38
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Проблемно стартиране на Приус

Мнение от plamsav » 28 Яну 2018 17:44

[quote="BOz"] Казаха ли ти конкретна причината защо мислят, че е гарнитура?
1. Компресия мерена ли е и ако да, то каква е?
2. Губиш ли антифриз?
3. Смесва ли масло с антифриз или обратното?

Ако от Тойота не са ти дали причина поради която силно се съмняват в гарнитурата, то аз бих те посъветвал да не си оставяш колата там, за да ѝ махат главата.

Само като допълнение бих добавил и посъветвал колегите в Смолян да направят съответните манипулации и измервания, които дават 100 % резултат дали проблемът е в гарнитурата. Ако " не са в час " какво правят в сервиза.

Weimas
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Сеп 2017 11:25
Местоположение: Smolyan

Проблемно стартиране на Приус

Мнение от Weimas » 29 Яну 2018 16:33

Двигателист написа:
Weimas написа: Преди 10к километра и сложих газово. След това загуби два по 1 литър. Антифриз. Закарах я при газадиите и казаха че една скоба просълзила. От тогава до сега съм долял около 1 литър. Преди това не е губила и го прреписахме на газовото.
Сега вече разбирам че е съвпадение просто и може да е гарнитура. Няма да я правя там те изкат 2000лв. Да сменят гарнитурата. За тези пари ще сложа керамика и ще окстанат 1000лв. За харчене cool.gif
Каква е тази керамика и къде се слага?
Керамични легла на клапаните.
Кара : Toyota Auris Touring Sports 1.8 Hybrid Lease +

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта