Поправка на драскотини

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Поправка на драскотини

Мнение от the_rider » 10 Май 2007 09:24

Колеги, имам предложение да обменим опит по поправка на деруги и драскотини, които рано или късно идват до главата на всеки, било от "доброжелатели" било от стърчащи телове клони и тн. Повода е нова такава мнооооого гадна, която се появи тия дни на задния ми калник :censored: . За съжаление не е достатъчно плитка по цялата си дължина за да излезе само с пастиране, а за боядисване на целия калник в момента нямам нито време нито $.
Виждах в един магазин за автокозметика някакви пастелчета, предназначени за тая работа. Някой има ли впечатления от тях?

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 10 Май 2007 16:14

Ползвал съм такова пастелче, по-скоро приличаше червило, вървеше заедно с паста "Turtle Wax". Върши добра работа за драскотини и не пада лесно, дори след 5-6 автомивки. Ползвам съм и пастел на "Sonax", но беше много сух, ронеше се и не бях доволен!

El Camino

Мнение от El Camino » 10 Май 2007 16:45

Predi sedmica i az naprawih edna glupost - kachih dwe kolela na bagajnik za kolela na zadniq kapak i bronqta det se zakrepwa. Tashak gospoja Petrowa, shtoto kakto se ochakwashe i padna na pyt.
Ot tam i draskotinata na zadniq kapak, che se i izkriwi malko...ta nito za boqdiswane, nito za pastirane.

TurtleWax tyrsq, che sym chuwal che sa po dobri ot Sonax, a i towa, deto go prodawat w praktikerite - Nigrin. Nqkakwa antikorozionna obrabotka trqbwa li predi ili sled "boqdiswaneto"? Lakche dopylnitelno...?

Sledq temata s interes!

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 10 Май 2007 17:06

Точно такова пастелче като червило с вакса купих днес за 19.5 wacko.gif
пише че е специално за сребрист цвят но ми се вижда почти бяло ти какъв цвят си ползвал?

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 10 Май 2007 17:29

the_rider написа:Точно такова пастелче като червило с вакса купих днес за 19.5 wacko.gif
пише че е специално за сребрист цвят но ми се вижда почти бяло ти какъв цвят си ползвал?
Тъмно зелено, такава беше и пастата. Купих си ги от един Автосалон преди години, "червилото" май беше бонус към пастата, не помня цената, но едва ли е била толкова висока, по-скоро десетина лева за всичко. unsure.gif
Ел Камино, ако боята е одрана до ламарина, ще ти трябва антикорозионна защита, но ако грундът си стои, т.е. резката е с бял цвят, няма да ти избие ръжда. Вариантът пастел + паста винаги може да се опита, пък ако не си доволен, остава да се китне, шлайфне и пръсне както трябва - боя+лак, по възможност не със спрей. rolleyes.gif

Аватар
kristian
Мнения: 931
Регистриран на: 27 Авг 2006 17:09
Местоположение: Варна

Мнение от kristian » 18 Май 2007 22:15

Пичове,а къде ги има тия пастелчета.Щото на моята каруца за две години бая драскотини успяха да и се по натрупат.пък хич не ми се чува за боя biggrin.gif :thumbsup:
http://www.vbox7.com/play:124bedab
TOYOTA PICNIC 3S-FE
"TOYOTA" 807

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 21 Май 2007 11:52

абе има ги ама .. аз не съм доволен, ужким е за сребриста кола ама... пастелчето е почти бяло и пак си личи

Аватар
kristian
Мнения: 931
Регистриран на: 27 Авг 2006 17:09
Местоположение: Варна

Мнение от kristian » 21 Май 2007 23:20

Ама само в сив цвят ли има?Моята е същата като на снимката на аватара,т.е синя?
Тук във Варна съм виждал един единствен път в един магазин за автоаксесоари и после и там изчезнаха.Имат останал само сив цвят ,ама наистина сребристо сив.
http://www.vbox7.com/play:124bedab
TOYOTA PICNIC 3S-FE
"TOYOTA" 807

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 22 Май 2007 11:14

незнам, аз съм виждал зелено, червено и сребристо, сигурно има и синьо...

dushko
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Апр 2007 00:09
Местоположение: SOFIA

Мнение от dushko » 22 Май 2007 16:45

Мойта Карина си имаше в жабката оригинално Тойота пастелче дву компонентно едното е основния цвят а другата тубичка е лак и двете са с четчици ,като лак за нокти.Върши работа само ако е оригинален цветът на колата.препоръчвам ако са дупчици от камъчета или тънки драскотини да се корегира с игличка или клечка за зъби а не с четките.мисля,че в тм ауто по номера на боята ,който е набит върху евро табелата.обикновенно номера е от три символа например 8К9 ще могат да ви го намерят.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта