Покупка на кола! Моля за точен отговор !

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
gogo333
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Май 2007 21:59
Местоположение: Sofia

Покупка на кола! Моля за точен отговор !

Мнение от gogo333 » 29 Май 2007 21:14

Здравейте !

Нов съм за този форум и така също новак за Японските коли.
Както повечето хора можеби съм чул и видял от познати за качеството на тези коли.
Насочил съм се към Карина 2.0 D или Корола 2.0 D или 1.6 бензин.
Като години ако има възможност от последните в смисъл 97 за карините и незнам за королите ама и те там някъде.

Въпросът ми е следният:
До колкото се запознах след 4-5 дена четене по форуми с японските коли тези които са произведени в Япония са с буква " J " , а тези които са сглобени в Англия са с "S".

Интересува ме тъй като ще взимам колата от Австрия или от Холандия тоест от европейският съюз дали ако колата е Японска сглобка се плаща някакъв данък (мито). За тази която е сглобена в Англия предполагам няма проблеми от този род.

Искам да кажа, че прочетох в форума темата за митата но тя е от миналата година, търсих и в Гугъл но нищо не намирам. По други форуми четох за мита работи, но нищо wacko.gif
Моля ако може някой да ми разясни нещата ! :help:
Неразбира! Пита! Обяснете му :)

El Camino

Мнение от El Camino » 29 Май 2007 22:08

Toчен отговор:

http://www.mitnica.com/

Аватар
evgsto
Мнения: 94
Регистриран на: 11 Ное 2006 09:07
Местоположение: Sofia

Мнение от evgsto » 29 Май 2007 22:30

ne bi trqbvalo zashtoto to ve4e edin pat e plateno kato e vlezla kolata v EU, moqta e na invalid ama samo si doplatih ralikata v konete
TOYOTA PASEO

Никола Карагьозов
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Юни 2007 00:01

Мнение от Никола Карагьозов » 06 Юни 2007 02:36

Нищо не Плащаш - дали ще я Купиш от Варна,Пловдив,Кьолн,Нюрнберг,Атина,Букурещ,Париш - все тая wink.gif Плащаш толкова колкото все едно си я взел от сьседа - с единствената разлика че има превод на договора за покупко продажба - Единствено от Швейцария има мито което е в Размер на 10% от фактурната стойност и 20% ДДС от Фактурната стойност или обявената в договора за покупко продажба цена :thumbsup: :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта