Светлини Rav4 3

Аватар
optimo
Мнения: 372
Регистриран на: 12 Ное 2019 22:10
Местоположение: sofia
Автомобил: Rav4

Светлини Rav4 3

Мнение от optimo » 17 Апр 2020 18:53

Съгласен, но както споменаха това че Не са по мощни , имат перфектен фокус. Отделно, по икономични/зелени много дълъг живот , не прогарят рефлектор...
Не ги прави законни.

Биро, дизайна на фара е отговорност на производителя. Каква е връзката с източника на светлина. Новите лед крушки, покриват идеално фокуса на халогената крушка. Качествените са и с регулатор на напрежението, за да не трепти блести и.тн.
Един въпрос, на фар с лупа, формата на лъча се определя от оптиката.
Филипс лед е с 20% по слаб от Найтбрейкър +150%, но осрама е законен...

Оказа се че в УСА, можеш да позваш лед, Е УСА не разбират, осъдиха германците за читърство, колите са им наполовина по евтини, горивото също.
Малка разлика, автомобилния пазар е свободен и конкурентен. В ЕС , е социален, да се грижат за немските работници, а ние в бг да плащаме, освен това и ни подбъзикват.
Биро можеш ли да си представиш в Европа да се появи производител като тесла ????
Как се казва всички са конкурентни, но някой си имат държава зад тях

Аватар
biro
Мнения: 2652
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 71 пъти

Светлини Rav4 3

Мнение от biro » 17 Апр 2020 20:07

Формата на лъча рязко се променя поради мястото на светодиода спрямо нажежаемата жичка - фокусното разстояние от отвора на рефлектора до жичката/диода . Жичката свети под ъгъл 360 градуса докато диода на максимум 180.
Виждал съм афтурмаркет лед на лупи - нищо общо с фабричен лед или пък със стандартните крушки. Много отблясъци, сенки в светлинното петно. Често шофирам по тъмно извънградско и пречи - вадят очи всякакви. Обаче човека е модерен с лед, свети бяло сякаш кара нова кола.

Пак казвам не всичко е мощност и лумени. Дневни светлини с 30% мощност на дългите при някои ситуации заслепяват пък само 15-20 вата. Зависи от начинът на насочване на светлината. Щом фарът е сертифициран за крушка с нажежаема жичка не си ти по-умен от инжинерите конструктори да казваш, че няма проблем с лед крушка.

В ЕС отдавна има тесла. Сравнението Сащ Ес не необходимо. По цял ден работя и с двете, а и с Азия Австралия. Преди години внасях за собствени нужди един медикамент Restasis от Сащ. Тамошната FDA одобрила употребата на медикамента, но пък EDA още не до онзи момент. Изтъкнат варненски лекуващ ме офталмолог беше заинтересован от медикамента, искаше да обяснявам на пациентка как става вноса.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
optimo
Мнения: 372
Регистриран на: 12 Ное 2019 22:10
Местоположение: sofia
Автомобил: Rav4

Светлини Rav4 3

Мнение от optimo » 17 Апр 2020 21:07

Качествените ледове покриват перфектно фокуса и дори работят добре на рефлектор, а на лупа са неразличими. За инженерите, не бих заложил, още повече , че някой в еврокомисиите някога е слуша инженер за нещо си.
Това си е направо за виц, Евро чиновници потърсили мнението не инженер.
Все пак инженери има и извън ЕС и там нямат проблем с лед. Сам по себе си лед няма технически проблем, проблема е че разваля монополи и далавери.
В къщи съм с 10 крушки по 100w или 1кв на час. Сега с лед 10х по малко , а да не забравям, още няма нито една изгоряла лед крушка, , а тези на свтлана ги сменявах всеки месец.

Виждал съм тесли в бг, приказката е че визионер емигрант от Южна Африка , няма никакъв шанс в ЕС , камо ли да направи собствена автомобилна компания - която да стане 3 по производство ( за сега ) , да споменавам ли че тоя човек разби и руския монопол за изстрелване на сателити

Аватар
biro
Мнения: 2652
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 71 пъти

Светлини Rav4 3

Мнение от biro » 17 Апр 2020 21:15

Глупости на търкалета. Вземи си ледове на лупите и ще ги сравним с фабричните.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
optimo
Мнения: 372
Регистриран на: 12 Ное 2019 22:10
Местоположение: sofia
Автомобил: Rav4

Светлини Rav4 3

Мнение от optimo » 17 Апр 2020 21:29

https://www.youtube.com/channel/UCVOiJI ... Thg/videos

Моля, човека дори се е постарал да има възпроизводимост при тестовете

memorex

Светлини Rav4 3

Мнение от memorex » 17 Апр 2020 21:44

Аз съм съгласен с колегата Biro.Не съм разсъждавал по въпроса в детайли , но поне заради факта че има лещи преди лупите тези лед крушки колкото и голям по-голям интензитет да имат,ограничават снопа светлина в очертан сектор кйто лично мен ме дразни.Другото е че евтините ледове дори и интензитет нямат и вентилаторите им са навъвън и прашасват ,а скъпите с добър интензитет и без вентилатор са над 100$ комплекта.
Позицията диодите и размера на стеблото също оказват съществено значение .

Аватар
biro
Мнения: 2652
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 71 пъти

Светлини Rav4 3

Мнение от biro » 18 Апр 2020 07:41

optimo написа: 17 Апр 2020 21:29 https://www.youtube.com/channel/UCVOiJI ... Thg/videos

Моля, човека дори се е постарал да има възпроизводимост при тестовете
Това е канал. Кое видео да погледна, че не ми се гледат всичките. Не че от видео може да разбереш реалността.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Светлини Rav4 3

Мнение от gimara » 18 Апр 2020 12:59

optimo написа: 17 Апр 2020 21:07 Качествените ледове покриват перфектно фокуса и дори работят добре на рефлектор
Това съждение, как би го доказал ? С клипове в Ютуб ? Има измервателна техника за тази работа. Ако ти се чете:Светодиоды вместо галогенок в штатных фарах: полный провал!
Но могут ли светодиоды полностью заменить галогенные лампы ближнего света в автомобилях? Конечно, нет. Законы физики никто не отменял. Если вы часто ездите по темным дорогам или шоссе, то поставив LED лампы для ближнего света вы не будете ощущать себя за рулем комфортно, тем-более при движении на скорости и в темноте, из-за маленькой дальности света, который дают светодиодные лампы.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4931
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 154 пъти
Получена  благодарност: 143 пъти

Светлини Rav4 3

Мнение от slowtraveler » 18 Апр 2020 17:00

Проблемът съвсем не е чак толкова технически...
Проблемът е както писах по-горе, че НЯМА КАК ДА ГАРАНТИРАШ, че дадената модификация (например промяна на излъчвателя) няма да пречи.
Плюеш инженерите, но те са проектирали, изпитали и сертифицирали даденото изделие... Ако ти го направиш същото - лошо няма - ползвай си модификацията на воля...
Всичкото останало са вероятности от рода 'ама то като го гледам - сигурно няма да заслепява и т.н.'...
Между другото точно в този форум преди сигурно около 10-12г водихме подобни спорове и си бяхме направили среща по темата :)
viewtopic.php?t=9225
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 5 госта