Toyota Avensis t25 настройки на ключа

limona
Мнения: 78
Регистриран на: 11 Мар 2018 13:56
Местоположение: Sofiq
Получена  благодарност: 1 път

Toyota Avensis t25 настройки на ключа

Мнение от limona » 13 Ное 2023 10:20

Здравейте Колеги!
Имам нужда от помощта Ви относно Toyota Avensis t25 2008 год.
Та така,изпратих вчера приятелката ми да ми донесе нещо от колата и вероятно,когато е заключвала при натискането на бутона Lock той се е подпъхнал под корпуса (пластмасата) на ключа и е стоял натиснат цяла нощ!
Сега бутона за отключване не сработва,когато съм вътре в купето колата се заключва сама и изпълнява някой други функции като отключване и заключване при даване на контакт и .т н.
С две думи не работи адекватно.
Бихте ли ми казали как мога да нулирам настройките на ключа и да възстановя нормалната функция на бутоните или какво трябва да направя в случая?
Благодаря Ви с най добри пожелания и най-вече здраве!

Аватар
mapamop
Мнения: 4083
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 294 пъти

Toyota Avensis t25 настройки на ключа

Мнение от mapamop » 13 Ное 2023 12:22

Бутона извади ли го? Голо дистанционно без кутийката как се държи?
Задавам глупав въпрос да не е заседнало от дългото време в натиснато положение самото микроключе на платката, и да се наложи интервенция с поялника. Предполагаемо лампичката на ключа ще свети непрекъснато, но предвид че диода е със мизерен интензитет на светлината може и да не си личи че свети.
Пробва ли да извадиш за поне 20-30 минути батерията на дистанционното? Т.е. да го рестартираш.
Извън това имаше процедура да си синхронизираш наново дистанционните:
https://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t=23379 (първия пост на Freedom във темата)
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта