Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
dracunculus
Мнения: 1234
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 59 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от dracunculus » 28 Апр 2024 08:00

Гледах ревюта на Камри модел 2025, изглежда много впечатляващо. Има ли някой идея, дали 4х4 вариантът (хибридният) ще се предлага в Европа?
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line ->
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Hursa
Мнения: 4936
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от Hursa » 29 Апр 2024 14:53

Как изглежда е въпрос на вкус. Но как пък не са направили нищо по хибридната система, а теглото увеличено. При корола, при цхр вдигнаха мощността и то "електрическата" мощност значително. А при камри мощността е колкото на приус и цхр плъгин хибрид, доста по-компактни автомобили, по-нисък клас. Търсенето на камри на европазара е много слабо, да бяха се постарали повече с фейслифта - не впечатлява дори по сравнение с другите модели на тойота. 4х4 при практически същата не голяма мощност, но при чувствително по-голямо тегло - дали си заслужава да бъде предпочетено. Да бяха предложили поне плъгин системата на рав и за камри - над 300 кс на по-лекия камри щеше да е привлекателно. И какво е тая "врътка" в средата на това празно поле до централния дисплей - каквато имаше при по старите короли, но бързо се коригираха. Поне да бяха сложили още бутони там или да направят, като при актуалната корола или цхр.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

dracunculus
Мнения: 1234
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 59 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от dracunculus » 29 Апр 2024 16:03

По данни, които намерих теглото (за FWD) е с точно 100кг по-малко от актуалното Камри (1565/1660кг), за AWD не намирам инфо. Да, външния вид и интериорът са субективни като усещане. На мен лично ми харесват. Добре щеше да е да има вариант около 300те коня, да....но този консерватизъм си е характерен за концерна. Също както замяната на GS450h с ES300h.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line ->
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Hursa
Мнения: 4936
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от Hursa » 29 Апр 2024 18:19

Според auto-data - новата е по-тежка, макар и не с много. Консерватизма си е техен проблем - затова и няма нищо интересно във фейслифта на модела, нищо действително интересно, само "козметика", по различно формована пластмаса. Дори вътрешно не е конкурентна - отстъпва на собствените и по-бюджетни модели.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

dracunculus
Мнения: 1234
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 59 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от dracunculus » 29 Апр 2024 19:55

Е това си е твое мнение :D Интериорът (по снимки) ми харесва повече от който и да е друг модел Тойота. Както и повече от актуалното Камри. Слава богу е махната тази У-образна конзола, която изглеждаше (ЗА МЕН!) кофти и стесняваше пространство на лявото коляно на предния пътник (това лично съм го изпитвал...). И слава богу не стърчи грозен лепнат таблет в средата, както е модерно в днешно време и както е в не малко от актуалните Тойоти, вкл. и Королата, която караш ти. И в новия IS300h, например, и в С-Klasse и масово други. То то и това си е до личен вкус, да не го харесваш. На мен ми изглежда отвратително.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line ->
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Hursa
Мнения: 4936
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от Hursa » 29 Апр 2024 20:16

Може и да е само мое мнението, продажбите ще покажат smile.gif Интериора не ми харесва, но може би защото не го намирам в по нормална разцветка и не си го представям в такава. Дисплея, че не стърчи - може би е единственото достойнство на фейслифтовото камри (макар че при королата, вярно много грозно - ми е на много удобно място, както за наблюдение, така и за манипулации, а това е по-важно, според мен). Не знам как е при феислифтовото камри, изглежда тесен и дълъг. Много лошо впечатление прави тая самотна, като присадена врътка в средата на това поле вляво от дисплея. То и самото поле изглежда не на място, все едно е бил предвиден още по-широк дисплей, но са решили да си го спестят.
► Виж съдържание
пс Чак сега забелязах - то не било фейслифт, а се води нов модел - Camry IX (XV80). Така е още по-абсурдно - че е на практика същия автомобил.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта