Как да си монтираме автопилот на Ауриса

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Как да си монтираме автопилот на Ауриса

Мнение от Ael » 31 Окт 2008 00:30

Това го прочетох в руския форум на Аурис , пускам го тука едно към едно БЕЗ ДА СЪМ ГО ТЕСТВАЛ ЛИЧНО ДАЛИ РАБОТИ ! Според братята руснаци това упражнение НЕ РАБОТИ за двигатели 4ZZ-FE какъвто е моя. Всичко изглежда много просто надявам се да бъда полезен на някой с този пост. И така:

Ето частите които ще трябва да си купите:
Кабелче
Изображение
Изображение

Лостче
Изображение
Изображение

Свързвате едната букса на кабела с лостчето
Изображение
Изображение

Махате пластмасовото капаче от дясно на волана.
Изображение
Изображение

Развивате болта и после махате внимателно аирбага (много е важно да не откачате буксата на балона !!!)
Изображение
Изображение

Тук мисля че е възможно да има още един болт от лявата страна който да държи също аирбага но не е ясно ,можете да проверите за всеки случай.
Сега слагате лостчето на местото си
Изображение
Изображение

и завивате с две болтчета здраво да не мърда както е показано на картинката wink.gif
Изображение
Изображение

Горе на волана зад балона ще видите от дясно една свободна букса където трябва да свържете другия край на кабелчето
Изображение
Изображение

Ей така трябва да изглежда след като го вържете.
Изображение
Изображение

След това прикачате кабелчето да не се подмята
Изображение
Изображение

Зглобявате всичко както си е било, давате на контакт и като натиснете бутончето ON/OFF на лоста за автопилота
Изображение
Изображение

... на таблото трябва да светне тази лампа и значи всичко работи както трябва
Изображение
Изображение


Това е всичко, доста руски колеги се радват вече на тази екстра повечето са с двигатели 1,6 бензин.На 1,4 D4D имаше някви оплаквания че не тръгвало на някой но така и не стана ясно дали не е заради неспазвания на инструкцийте. Ако има доброволец който иска да си монтира това нещо ще се радвам да сподели дали всичко е ОК.
Изображение1G-FE

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 31 Окт 2008 09:18

А за Авенсис 2, не видя ли в този сайт да има такова нещо?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 31 Окт 2008 14:03

Това би могло да работи само на двигатели с 'електронна' газ...
За двигателите с жила би била нужна и машинката за преместване на дросела (или опъване на жилото)... :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 31 Окт 2008 14:31

Аз ще ходя да ми сменят маслото тия дни и ще разпитам там ква е историята с допълнителното слагане на Cruise Control Предполагам че ще получа отговори като "няма начин" или "ще ти струва 1500лв", но ще питам да видим...
Изображение1G-FE

jingo

Мнение от jingo » 31 Окт 2008 14:55

Ael написа:Аз ще ходя да ми сменят маслото тия дни и ще разпитам там ква е историята с допълнителното слагане на Cruise Control Предполагам че ще получа отговори като "няма начин" или "ще ти струва 1500лв", но ще питам да видим...
Верен отговор ! ....кажи де го сайта ,та да видим дали неможе от там нещо да намерим !

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 31 Окт 2008 15:55

Ael написа:Аз ще ходя да ми сменят маслото тия дни и ще разпитам там ква е историята с допълнителното слагане на Cruise Control Предполагам че ще получа отговори като "няма начин" или "ще ти струва 1500лв", но ще питам да видим...
Не забравяй да питаш и за Авенсис след 2003г, ако обичаш. :thumbsup:

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 31 Окт 2008 17:03

Кики , гледам че за корола от същата година (е15 ли се води не знам) е идентично с на ауриса. Но за авенсиса може да седят по съвсем различен начин нещата, щото електрониката може да му е различна заради разликата в годините.

http://www.taclub.ru/forum/index.php?s= ... 06&act=idx
Изображение1G-FE

Аватар
REX_TAXI
Мнения: 89
Регистриран на: 17 Ное 2006 20:13
Местоположение: Баня

Мнение от REX_TAXI » 31 Окт 2008 18:33

A някои има ли представа дали подобно нещо става на Ярис 1.4 дизел :whistle: :whistle:
TOYOTA Avensis 2.2 D4D T25
TOYOTA Avensis 2.2 D4D T27
TOYOTA Avensis 2.2 D4D T27
TOYOTA Yaris 1.4 D4D

Аватар
kristian
Мнения: 931
Регистриран на: 27 Авг 2006 17:09
Местоположение: Варна

Мнение от kristian » 31 Окт 2008 22:09

Момци и Момички,проверете за всеки случай в официалните сервизи каква е цената.Щото и аз така смятах че ще кажат 1000+лв ,ама се оказа 119лв с ддс+33.6 за монтаж с 2г гаранция и 1час престой в сервиза.Междувременно ,колегата ми провери за неговото Ауди,и се оказа че цената е 160лв.Така че ,ако модела на колата ви подлежи на подобно управление то всичко което ще ви сложат е точно това лостче и ще "кажат" на компа че вече трябва да слуша там.Т.е. нещата са предварително заложени.Ама не ги слагат ,та да може да ви обяснят на каква далавера сте като си я купувате колата с еди колко си хиледарки по-скъпо оборудване и само сега получавате и БЕЗПЛАТНО ТЕМПОМАТ wink.gif
http://www.vbox7.com/play:124bedab
TOYOTA PICNIC 3S-FE
"TOYOTA" 807

Аватар
b0by
Мнения: 436
Регистриран на: 25 Мар 2008 15:38
Местоположение: София

Мнение от b0by » 01 Ное 2008 00:05

slowtraveler написа:Това би могло да работи само на двигатели с 'електронна' газ...
За двигателите с жила би била нужна и машинката за преместване на дросела (или опъване на жилото)... :whistle:
На Мерцедес съм виждал 124-ка маха се волана и се нахлузва отгоре , нещо от рода на лада мигачите! С на гребенче е и се връзва за жилото на газ-та при дросела! Много елементарно измислено!

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 01 Ное 2008 20:42

Ael написа:Кики , гледам че за корола от същата година (е15 ли се води не знам) е идентично с на ауриса. Но за авенсиса може да седят по съвсем различен начин нещата, щото електрониката може да му е различна заради разликата в годините.

http://www.taclub.ru/forum/index.php?s= ... 06&act=idx
Авенсиса е 2004г :thumbsup:

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 02 Ное 2008 09:54

Еми аурис и корола са 2007 , ето тук -> http://www.thecruisecontrolstore.com/toyotawiring.pdf е обеснено но не толкова подробно за моделите COROLLA, MATRIX, TACOMA,TUNDRA и PRIUS. Както виждаш за всеки модел е доста различно wink.gif

Ето и за Ярисче 2006 - ръчка -> http://www.thecruisecontrolstore.com/ne ... manual.pdf
и автоматик -> http://www.thecruisecontrolstore.com/newyarisinst.pdf
Изображение1G-FE

jsp
Мнения: 131
Регистриран на: 23 Юли 2006 21:44

Мнение от jsp » 02 Ное 2008 21:05

Здравейте,

къде е проверена тази цена и за какъв автомобил е?
kristian написа:Момци и Момички,проверете за всеки случай в официалните сервизи каква е цената.Щото и аз така смятах че ще кажат 1000+лв ,ама се оказа 119лв с ддс+33.6 за монтаж с 2г гаранция и 1час престой в сервиза.Междувременно ,колегата ми провери за неговото Ауди,и се оказа че цената е 160лв.Така че ,ако модела на колата ви подлежи на подобно управление то всичко което ще ви сложат е точно това лостче и ще "кажат" на компа че вече трябва да слуша там.Т.е. нещата са предварително заложени.Ама не ги слагат ,та да може да ви обяснят на каква далавера сте като си я купувате колата с еди колко си хиледарки по-скъпо оборудване и само сега получавате и БЕЗПЛАТНО ТЕМПОМАТ wink.gif
Изображение
Изображение

Аватар
kristian
Мнения: 931
Регистриран на: 27 Авг 2006 17:09
Местоположение: Варна

Мнение от kristian » 02 Ное 2008 21:53

Peugeot!При официалния дилър във Варна.За аудито ,също е проверена при внослителите на Ауди във Варна.
http://www.vbox7.com/play:124bedab
TOYOTA PICNIC 3S-FE
"TOYOTA" 807

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 03 Ное 2008 09:12

http://www.thecruisecontrolstore.com Е американски сайт и вероятно там става реч за американските вариянти на колите. Понякога те доста се различават от европейските особено около моторите така че внимавайте smile.gif
Единият вариянт на цруиз контрола (за Ярис май) прекъсваше сигнала от педала до компютъра на колата и от там подава явно газ като е на автоматично управление. Аз лично много бих се замислил дали да си сложа подобно решение в колата... Ако нещо не работи както триябва или си обърка може и при изключен круиз контрол да не може да се кара колата. Като знам каква електроника правим biggrin.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] и 73 госта