За тези, които нямат кирилица!

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
Uncle Dido
Регистриран: 03 юни 2008 16:42

За тези, които нямат кирилица!

Мнениеот Uncle Dido » 27 яну 2009 23:43

Причината, поради която пускам темата е, че за улеснението на желаещите има транслатор от латиница на кирилица - както знаем, не всички имат БДС или фонетик.

http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

Просто си пишете съобщението, с бутона "преведи" го обръщате на кирилица, copy - paste и готово.

Благодаря предварително на всички които го използват, за да четем по-лесно мненията им, за които съм повече от убеден че си заслужават.
Изображение

b_d

Мнениеот b_d » 27 яну 2009 23:57

Кирилицата във форума не е и няма да бъде задължителна. Въпреки това четено на мнения написани на кирилица е значително по-лесно. Затова ще направя темата "ВАЖНА"

Потребителски аватар
Bass_Man
Регистриран: 15 сеп 2007 20:38

Мнениеот Bass_Man » 28 яну 2009 02:44

А пък за тези , които нямат но искат БДС или "фонетична" подредба прилагам линк към сайта на Майкрософт с напълно безплатни и съвместими с всички версий на Windows от 2000 насам пакети за инсталация . Както и средства чрез , които можете да си създадете собствена клавиатурна подредба .

http://clients.crossroad.bg/bulgaria/ke ... youts.mspx

За да иснталирате някоя от посочените подредби трябва да свалите единия от файловете "bul_pho.zip" и/или "bul_bds.zip" . след това да го разархивирате и да стартирате файла setup.exe . След това следвайте помощника . След , като инсталацията приключи може да си добавите подредбата от езиковите настройки на вашия Windows .
Например за Windows XP трябва да отидете Start->Control Panel->Regional and Language Options->Languages->Details->Settings->Add и да избере инсталираната подредба . Например фонетиката ще бъде Bulgarian Phonetic .
Клавиатурните подредби работят и под Vista и под 64 битови Windows-и .

diver
Регистриран: 18 авг 2007 10:35

Мнениеот diver » 28 яну 2009 09:20

bad_dog написа:Кирилицата във форума не е и няма да бъде задължителна. Въпреки това четено на мнения написани на кирилица е значително по-лесно. Затова ще направя темата "ВАЖНА"

Именно липсата на цензура прави форума приятен. Всяка забрана дразни, но и напрягането да четеш постове на латиница не е приятно. Затова който има възможност, нека пише на кирилица.
Изображение

maggkrabar написа:останах без пукната пара....

Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 28 яну 2009 11:35

А не е ли по-лесно като пишеш във форума освен бутон "Прати" да има и бутон "Преведи"?

diver
Регистриран: 18 авг 2007 10:35

Мнениеот diver » 28 яну 2009 19:55

Vesko написа:А не е ли по-лесно като пишеш във форума освен бутон "Прати" да има и бутон "Преведи"?

Мислиш ли, че мърдата дет я мързи да диша, ще си направи труда да натисне още един бутон?!
Изображение

maggkrabar написа:останах без пукната пара....

Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 28 яну 2009 20:48

Това с COPY/PASTE мислиш че ще се ползва повече ли? А и трябва да помниш линк за да го ползваш като не си си пред собственото ПЦ.

Личо аз ако има бутон "Преведи" бих го ползвал когато нямам кирилица, но да се сетя за линка да пиша в един броузер и да копирам в друг 95% няма да го правя smile.gif

El Camino

Мнениеот El Camino » 28 яну 2009 21:10

Vesko написа:Това с COPY/PASTE мислиш че ще се ползва повече ли? А и трябва да помниш линк за да го ползваш като не си си пред собственото ПЦ.

Личо аз ако има бутон "Преведи" бих го ползвал когато нямам кирилица, но да се сетя за линка да пиша в един броузер и да копирам в друг 95% няма да го правя smile.gif

Веско, интересно ли ти е дали някой може да бъде в офтопик дори във форум "офтопик"? wink.gif

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Контакти:

Мнениеот Vesko » 29 яну 2009 08:29

Do kolkoto vijdam ot zaglavieto stava vapros za KIRILICA v topika smile.gif

Потребителски аватар
newmiro
Регистриран: 03 апр 2006 21:59

Мнениеот newmiro » 02 фев 2009 16:07

ето това е един кирилизатор (на Инжинера), който ползвам от години и на различни компютри. нямал съм проблеми с него, лесно се инсталира, тъй като има описани всички стъпки, и винаги може да се деинсталира от контрол панел. след изтегляне четете файла xp_bul_offln.htm , там са всички инструкции и е описано всичко, по доста интересен и забавен начин:) този кирилизатор няма да се скапе!
stay up and keep shining!!

slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Потребителски аватар
Bass_Man

Мнениеот Bass_Man » 03 фев 2009 00:14

Миро не , че нещо но кирилицата на инжинера прави много проблеми !
Основно забивки и сини екрани при XP и много други проблеми при Vista .
Принципно да може да не стане на всяко ПЦ или от всеки път но определено не е безпроблемна !
Линка , който съм дал по-нагоре е абсолютно безпроблемен за всички версий на бозата и си е направен от M$ поради недоразумението стандарт за фонетична подредба .
Съветвам те да махнеш тази на инжинера и да сложиш тази на M$ . Иначе инжинера е пич и нищо чудно нещо да са го наредили с връзки !
Това ти го казвам от личен опит от времето когато бях , като китайче и правех по 10-тина ПЦ-та на ден с инсталацийте ! Общо взето бая зор видяхме докато разберем къде е грижата .
За да не съм голословен :
http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=68476
наистина проблема дойде след SP2 .

Потребителски аватар
bizkoff
Регистриран: 15 окт 2008 22:49

Мнениеот bizkoff » 03 фев 2009 09:29

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената, чете се, но не е приятно!
Toyota Avensis 2001god. D4D
Клубът на пешеходците поздравява всички шофьори с песента на Каризма "Минаваш през мен"

Потребителски аватар
newmiro

Мнениеот newmiro » 03 фев 2009 11:25

хмм, странно, от доста време я ползвам тази кирилица и никакви проблеми unsure.gif и на доста други пц-та съм я слагал. на твоя линк освен че има доста факти има и противоречиви мнения, както и доста други линкове за различни кирилизатори, може колегите от там да изберат кой и коя версия да ползват :thumbsup: . явно наистина съществува проблем, с който обаче не съм се сблъсквал до сега :thumbsup:

slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Потребителски аватар
Bass_Man

Мнениеот Bass_Man » 04 фев 2009 02:31

newmiro написа:хмм, странно, от доста време я ползвам тази кирилица и никакви проблеми unsure.gif и на доста други пц-та съм я слагал. на твоя линк освен че има доста факти има и противоречиви мнения, както и доста други линкове за различни кирилизатори, може колегите от там да изберат кой и коя версия да ползват :thumbsup: . явно наистина съществува проблем, с който обаче не съм се сблъсквал до сега :thumbsup:

Само , че към линка добави и моя опит със страшно много машини за единица време + това , съм ти дал единствения кирилизатор от Microsoft правен някога за БГ и работещ под всички версий на бозата след 2000 .
От това просто повече няма какво да искаш .
Всичко друго е всичко друго и нищо повече !
И да всеки сам решава !

Потребителски аватар
newmiro

Мнениеот newmiro » 05 фев 2009 13:29

на твоя линк има всичко и всякакви кирилизатори, от там могат да си избират колегите :thumbsup: успех :thumbsup:

Върни се в “Off Topic”