Съвети за покупка на употребяван Prius Hybrid XW20 /2003–2009/ - дискусия и мнения

Публикувай отговор
grosmaster
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Авг 2012 21:07
Местоположение: Пловдив

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от grosmaster » 15 Авг 2012 20:51

IVOtuning написа:При Приус-а нещата са като при всеки друг автомобил (почти) smile.gif
Аз бих гледал да няма шумове, тресене когато се включва термичния двигател, както на място така и в движение
Батерията дали се зарежда и после колко издържа само на ЕВ моде(само на ток)
На голям наклон при спряло положение да се пробва напред назад, не трябва да има трсене/вибрации при потегляне, също и когато се отпусне спирачката(без газ) колата не трябва да тръгва назад.

Масла, филтри като на други коли, с тази разлика че няма аггренажен ремък. Ходова част- здрава, накладки-дискове издържат мноооооого(зависи от стила на каране)
Масло на скоростна кутия- 50 000км мисля беше
За батерията....провери дали решетките за охлаждане са чисти, проверяваш на ЕВ моде колко км издържа и после за колко км се зарежда( зависи много от начина на каране и условията )
Малкия акумулатор дали е наред.

Режимите на работа са два:
нормален и само на ток(който е до 50км/ч)

Екстри: стандартни, не очаквай нищо по-особено- климатроник, ВСЦ, 4 ел.ст, ел, огл., ако е по-богато оборудван - кейлес система, нави, кожа, JBL-озвучителна с-ма

Общо взето е това, сигурно пропускам някои неща.
Евала колега, такива мнения очаквах да получа.
Ангренажа с верига ли е или със зъбни колела.
Другото нещо е, каква е батерията и каква е цената на нова или рециклирана, изобщо как стоят нещата по обслужването и.
Общо взето ще е най-добре, ако някой колега с такава се включи от Пловдив, да е видя и поразгледам на живо blush.gif

Аватар
Чо :)
Мнения: 113
Регистриран на: 11 Юни 2011 18:57
Местоположение: София, Ямбол
Автомобил: Prius 4
Обратна връзка:

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от Чо :) » 15 Авг 2012 22:00

Преди да се спра на Prius, също четох ДОСТА и се колебаех с corola verso.
Общо взето съм изключително доволен и пак бих направил този избор.
Взех Prius 2008 на 58х км преди 15 месеца, сега е на 78х.
До момента само една изгоряла крушка :)
Техническите обслужвания са на всеки 15х "малки" (масло и горивен филтър + диагностика), като на всеки 30х са "големи" (+ смяна на филтър климатроник).
В София беше ~320 лв "голямото" (на 60х), за "малкото" (на 75х) реших първо да проверя по телефона (в София казаха ~220лв, в Габрово/В.Търново и Сливен - ~140лв), дори и с бензина е по-изгодно да си направиш и разходка, аз бях наблизо и останах изключително доволен от Кале Ауто (Сливен) за няма и 2 часа.
Разход 5-6л/100км при 120-150км/ч на темпомат по Тракия, постигал съм и 4.3л/100км до Пловдив и обратно на темпомат.

Батерията най-вероятно ще надживее експлоатацията на колата, има таксиметрови шофьори в щатите на няколко стотин хиляди мили дори и над милион.
До колкото съм срещал цената на нова баерия е ~$2500
http://www.toyota.com/prius-hybrid/warranty.html Hybrid-related components for hybrid vehicles are covered for 8 years/100,000 miles. The HV battery may have longer coverage under emissions warranty. Refer to applicable Owner's Warranty Information booklet for details.

По останалите неща вече са ти писали.

Каквато и да избереш, плати си един преглед+диагностика в ауторизиран сервиз!
Успех :)
Smile is Health rolleyes.gif Keep Smiling ... :D Усмихни се ... Животът е Хубав :thumbsup:

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от Vesko » 15 Авг 2012 22:25

tova za osemte godini me vaji za poslednite hibridi
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

grosmaster
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Авг 2012 21:07
Местоположение: Пловдив

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от grosmaster » 15 Авг 2012 23:00

Чо :) написа:Преди да се спра на Prius, също четох ДОСТА и се колебаех с corola verso.
Общо взето съм изключително доволен и пак бих направил този избор.
Взех Prius 2008 на 58х км преди 15 месеца, сега е на 78х.
До момента само една изгоряла крушка :)
Техническите обслужвания са на всеки 15х "малки" (масло и горивен филтър + диагностика), като на всеки 30х са "големи" (+ смяна на филтър климатроник).
В София беше ~320 лв "голямото" (на 60х), за "малкото" (на 75х) реших първо да проверя по телефона (в София казаха ~220лв, в Габрово/В.Търново и Сливен - ~140лв), дори и с бензина е по-изгодно да си направиш и разходка, аз бях наблизо и останах изключително доволен от Кале Ауто (Сливен) за няма и 2 часа.
Разход 5-6л/100км при 120-150км/ч на темпомат по Тракия, постигал съм и 4.3л/100км до Пловдив и обратно на темпомат.

Батерията най-вероятно ще надживее експлоатацията на колата, има таксиметрови шофьори в щатите на няколко стотин хиляди мили дори и над милион.
До колкото съм срещал цената на нова баерия е ~$2500
http://www.toyota.com/prius-hybrid/warranty.html Hybrid-related components for hybrid vehicles are covered for 8 years/100,000 miles. The HV battery may have longer coverage under emissions warranty. Refer to applicable Owner's Warranty Information booklet for details.

По останалите неща вече са ти писали.

Каквато и да избереш, плати си един преглед+диагностика в ауторизиран сервиз!
Успех :)
Колега, повече от ясно е че преди да купя колата, задължително ще мине през оторизирания сервиз на Тойота в Пловдив.
А като гледам и цените на обслужванията при дилъра какви са, супер.
Просто това ще ми е първата японка която карам и честно казано никога не съм си и мислел че ще се загледам по такава кола, но много ме грабна признавам си.
Иначе при дилъра могат ли да хванат километрите ако са барани и дали имат база данни, ако колата примерно е нов внос и е обслужвана при дилър (дори и в чужбина), какво е правено и тн...

IVOtuning
Мнения: 330
Регистриран на: 13 Авг 2006 22:37
Местоположение: Испания
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от IVOtuning » 16 Авг 2012 00:10

grosmaster написа: Иначе при дилъра могат ли да хванат километрите ако са барани и дали имат база данни, ако колата примерно е нов внос и е обслужвана при дилър (дори и в чужбина), какво е правено и тн...

Двигателят е с верига.

Имат обща база данни, могат да видят какво е правено по колата(друг е въпроса дали ще ти кажат)...предполага се, че като е хибрид ще е минавала прегледи в оторизиран сервиз...
Успех с покупката :thumbsup:

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от SFINKS » 16 Авг 2012 10:14

IVOtuning написа:
SFINKS написа:Който иска да си троши главата негова си работа , да не каже после някой че не е предупреден wink.gif
Феновете на Приуси втора употреба гледам се увеличават само дето никой май още не си е купил такъв , интересен факт wink.gif
Всички викат купи си , купи си ,а те самите от друга страна не искат да станат собственици на това чудо на техниката , защо ли ....
Преди седмица продадох четвъртият ми Приус- всичките втора употреба, един ударен, единия го купих със счупена скоростна кутия. Изпратих кутията в България-гр.Русе( по-точно с. Мартен) ремонтираха я перфектно, така че нищо не е невъзможно.
Следващата седмица ме чака един Приус с батерия за смяна biggrin.gif
Евала колега :thumbsup:
Само че поста ти рязко опровергава теорията за неразрушимата и вечна технология на скоростните кутии и батерии на Приус wink.gif
Доколкото разбирам ще зарадваш поне двама твои клиента с ремонтирани" нетрошими" Приуси , единият със скоростан кутия Made in selo Marten Rusensko , другият със ремонтирана или сменена батерия пак вероятно Български патент ....
Сега ще хвърлиш в мрачни размисли за реалноста всички видиотени фенове които до преди малко си мислеха че тоя автомобил е построен по извънземна технология, с извънземни материали, и само атомен апокалипсис може да го разруши и то евентуално ...
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
D4D
Мнения: 50
Регистриран на: 14 Дек 2009 19:19

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от D4D » 16 Авг 2012 11:18

Сигурно понеже ти се чувстваш като идиот?! След като очевидно нямаш какво повече да напишеш по темата, що драскаш?
Иначе за колегата дето пусна темата - вече е разисквано (макар и предимно от хора дето не са виждали приус на живо):
Scott написа:реалистично разходът е 6.5-8л/100км и много зависи от режима на ползване и начина на каране.
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=6323

IVOtuning
Мнения: 330
Регистриран на: 13 Авг 2006 22:37
Местоположение: Испания
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от IVOtuning » 16 Авг 2012 11:23

SFINKS написа: Евала колега :thumbsup:
Само че поста ти рязко опровергава теорията за неразрушимата и вечна технология на скоростните кутии и батерии на Приус wink.gif
Доколкото разбирам ще зарадваш поне двама твои клиента с ремонтирани" нетрошими" Приуси , единият със скоростан кутия Made in selo Marten Rusensko , другият със ремонтирана или сменена батерия пак вероятно Български патент ....
Сега ще хвърлиш в мрачни размисли за реалноста всички видиотени фенове които до преди малко си мислеха че тоя автомобил е построен по извънземна технология, с извънземни материали, и само атомен апокалипсис може да го разруши и то евентуално ...
Нещо не схващам иронията с "Made in selo Marten Rusensko",mad.gif mad.gif mad.gif
Аз никъде не отричам/поддържам тезата, че Приус е "неразрушим", просто казвам, че и в България има кой да ги оправя тези коли, и то по-добре от официалните сервизи, същите които бяха хвърлили тази ск. кутия на боклука и само повтаряха "нова кутия, нова кутия" ohmy.gif
Всичките коли са продадени в Испания, една дори замина към Сенегал, така че българските колеги може да са спокойни.

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от SFINKS » 16 Авг 2012 11:39

Ivo , ти си първият който ясно написа че Приуса се троши отвсякъде .
До сега ,се застъпваше безумната теория че е едва ли не тоя кошник е такова невероятно инженерно постижение че за него не въжат законите които са валидни за всеки друг автомобил , а именно че всичко се троши ......

П.С. В България няма невъзможни неща , ако знаеш в сервизите около Дупница какви чудеса се правят... Могат да засрамят и инженерният отдел на НАСА , без мйтап .
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

IVOtuning
Мнения: 330
Регистриран на: 13 Авг 2006 22:37
Местоположение: Испания
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от IVOtuning » 16 Авг 2012 11:45

Аз изказвам моите наблюдения върху 200 Приуса (60-70% 2ген), които въртят доста км.
За това и на колегите им казах, че има някои които горят масло, проблеми с ЕКУ, изгорели табла, но никой не иска да го повярва.
Като цяло дават по-малко проблеми от другите автомобили, но за сметка на това по-скъпи.
Всеки сам да си прави сметката.
Аз лично Приус бих карал, но само в града.

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от SFINKS » 16 Авг 2012 11:50

По-добре не пиши повече за проблемите по Приусите че ще докараш инфаркт на някои хора във форума wink.gif

П.С. Всяка седмица изпращам камиони от и за Испания , ако мога да ти бъда с нещо полезен ми пиши :thumbsup:
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

mirott
Мнения: 2101
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от mirott » 16 Авг 2012 12:18

Като цяло като всяка 1 Тойота-всичко и се троши, ама по-малко в сравнение с други марки. Че Приус е добър хибрид, добър е! Ама е Хибрид! И като разход на пари авенсиса ми харчи по-малко и от хибрид, и от дизелова корола... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от SFINKS » 16 Авг 2012 12:31

Сега говорим за нормални хора и нормални автомобили biggrin.gif
Никой не слага в уравнението автомобили на газ/метан , ремонтиране на двора във Вършец и т.н. tongue.gif
Естествено че така е най-евтино .

Мизерият отдавна е показала и наложила най - икономичният вариант за задвижването на един автомобил - метаня
И най-космическият хибрид , всеки един автомобил на метан ще го сложи в малкият си джоб по разход :thumbsup:
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

mirott
Мнения: 2101
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от mirott » 16 Авг 2012 12:40

Да де, нормални хора...ти къде се буташ?! А за Вършец не лай много ти казах, щото мнооого неща не си чувал и виждал, а и с ограничения ти кръгозор най-вероятно няма и да го сториш! За тва-карай дизелова корола на 3 лв нафта, води я на официални сервизи и си трай! Имал пари-дал! Само дето ако си ги изкарал с пот на челото няма да ги пръскаш насам-натам, сещаш ли се?! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif :censored:

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от SFINKS » 16 Авг 2012 12:49

Мой ограничени ми приателю ,
И аз бях " нормален " човек както се изразяваш ти , каквото и да значи това ..
И аз карах дълги години стари автомобили на газ и метан , сменил съм над 10 такива автомобила ...
И аз съм търсил къде ще ми ремонтират нещо по колата с 2 лв по евтино или съм си го сменял сам ..

Ноо , мерси . На мен ми стига тая схема biggrin.gif
Вземи ти да пробваш другата схема :thumbsup:
Да не се окажеш ти прецаканият от живота :thumbsup:

Гледал съм ги и двата филма , уверявам те най-чистосърдечно че не този който си мислиш ти е по хубавият :thumbsup:
Ти също го осъзнаващ може би и заради това реагираш по този начин :thumbsup:

П.С. Ако чуеш някъде някой да подарява пари ми се обади да дойда и аз :thumbsup:
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта