Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Публикувай отговор
Аватар
iovkito
Мнения: 2864
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 12 пъти
Получена  благодарност: 70 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от iovkito » 29 Юли 2014 20:46

nowyaris написа:.За Мюнхен не мога да преценя.
Аз поне го обиколих 2 пъти целия , когато се изгубих , защото още нямах навигация. Не ми се стори голям , да е 3-4 пъти по-голям от Добрич.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от nowyaris » 30 Юли 2014 16:04

iovkito написа:
nowyaris написа:.За Мюнхен не мога да преценя.
Аз поне го обиколих 2 пъти целия , когато се изгубих , защото още нямах навигация. Не ми се стори голям , да е 3-4 пъти по-голям от Добрич.
biggrin.gif Там някъде е .......
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

SLX
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Май 2008 09:53

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от SLX » 01 Авг 2014 11:26

Здравейте пичове,
изкушен съм от П3. Попрочетох мненията ви тук и още съм изкушен ohmy.gif
Гледам някаква, внесена от Германия http://www.mobile.bg/11406267393660637
Да питам дали по номера на рамата дилърите в София могат и ще проверят нещо от сервизната история на тази кола?
Е, и за общо мнение де.

Аватар
smsdeliverer
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Юли 2010 12:30
Местоположение: Пловдив
Автомобил: LEXUS NX300H F sport
Обратна връзка:

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от smsdeliverer » 01 Авг 2014 18:41

Да могат да ти проверят всичко, което е ставало в оторизираните сервиз на Тойота, поне за кога е влизало последно там и на колко км. е била.
Мултимедийната система както виждам от тези снимки не е оригинална.
Колата по това описание даже трябва да има още гаранция.
Lexus NX 300H F sport

Авитохол
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Ное 2013 10:28

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Авитохол » 12 Авг 2014 15:20

Здравейте колеги,

нов съм във форума и може би не пиша съвсем по темата, но все пак ще се пробвам:

възнамерявам да си купя 3-то поколение Приус от Холандия/Германия това лято. В тази връзка приемам всякакви съвети за 2-ра ръка Приуси, които имате от собствен опит.

Бихте ли си взели Приус от 2009г (т.е 5 годишен вече), който е каран само 15-30,000км (от официален тамошен дилър на марката и със пълна сервизна история)? Някакви съображения за дълголетието на голямата батерия в случай, че колата не е била карана много-много 5 години?

Случайно някой от форумците да кара такъв Приус във/край Варна?

Много благодаря за всички коментари (може и на лично, ако смятате, че е totally off-topic).

Аватар
BOz
Мнения: 4317
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 133 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 13 Авг 2014 13:33

Мисля, че ако прочетеш 3 теми за Приус, които има в този форум, ще си отговориш сам на всички въпроси, които имаш.
Взимай смело и каквото сабя покаже.
Най-добре ако вземеш някой Приус, който има да речем 1 година оставаща гаранция, ако имаш тази финансова възможност.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
BOz
Мнения: 4317
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 133 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 20 Авг 2014 20:04

Относно удължаването на гаранцията на батерията до 10-тата година.
Сега се рових в Тойота ЮК и намирам следната информация:
A free Hybrid Health Check is now included with any Hybrid Service. But if you're not due a service for a while you can still benefit from the Hybrid Health Check at a cost of £39.
Не знам това хибридно сервизиране колко струва, но ако искаш да минеш само теста на батерията и да получиш удължаване на гаранцията на батерията с една година, то трябва да платиш 39 Лири.

В България:
При извършването на успешен тест на хибридната батерия и в случай, че автомобилът отговаря на всички критерии за издаване на сертификат, собственикът на съответния
автомобил следва да заплати на представителството извършило теста сумата от 234.00 лв с ДДС.
Страхотна оферта и разлика. Просто нямам думи...
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 23 Авг 2014 00:09

SLX написа:Здравейте пичове,
изкушен съм от П3. Попрочетох мненията ви тук и още съм изкушен ohmy.gif
Гледам някаква, внесена от Германия http://www.mobile.bg/11406267393660637
Да питам дали по номера на рамата дилърите в София могат и ще проверят нещо от сервизната история на тази кола?
Е, и за общо мнение де.
Това е кола, която изкушава, но обявата и снимките от обявата будят съмнения. Не се хвърляй на най-ниските цени, защото обикновено после ти излизат през носа. Гледай нещо в средния диапазон с история и е мини през сервиз да е видят! Бъди малко психолог и ако продавача се дърпа от оглед и буди някакви съмнения, по-добре зарежи и търси на друго място! Не се хвърляй на първата оферта! Огледай няколко коли, покарай и си изгради някаква представа за това което искаш и си готов да купиш.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 23 Авг 2014 00:18

Авитохол написа:Здравейте колеги,

нов съм във форума и може би не пиша съвсем по темата, но все пак ще се пробвам:

възнамерявам да си купя 3-то поколение Приус от Холандия/Германия това лято. В тази връзка приемам всякакви съвети за 2-ра ръка Приуси, които имате от собствен опит.

Бихте ли си взели Приус от 2009г (т.е 5 годишен вече), който е каран само 15-30,000км (от официален тамошен дилър на марката и със пълна сервизна история)? Някакви съображения за дълголетието на голямата батерия в случай, че колата не е била карана много-много 5 години?

Случайно някой от форумците да кара такъв Приус във/край Варна?

Много благодаря за всички коментари (може и на лично, ако смятате, че е totally off-topic).
Ако мислиш, че има Приус на 5 г. с РЕАЛНИ 15-30 000 км. в Германия (за Холандия не знам, може пък там да има biggrin.gif ), много се лъжеш. Колите със забравените бастуни в багажника от стари бабички, които са ходили веднъж в седмицата до магазина, отдавна ги разпродадоха. tongue.gif
С батерията нямаш никакви грижи. Ей тука имаше един колега, който раздуваше лакърдии за батериите как се скапвали след 10-тата година, но тези неща само той си ги знае, без реално да се случват на собствениците на П3. :whistle:
Във връзка с темата на скоро четох статия в Ауто Билд, че П3 е колата, която спокойно може да се купи със затворени очи. Това немците да ти го напишат е голямо признание. Така, че можеш смело да купуваш без много притеснения, но като се има предвид, какво се внася в БГ е редно да си отвориш поне едното оченце и да е закараш да е прегледат. wink.gif

Аватар
BOz
Мнения: 4317
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 133 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 25 Авг 2014 03:13

prius 3 написа:... Ей тука имаше един колега, който раздуваше лакърдии за батериите как се скапвали след 10-тата година, но тези неща само той си ги знае, без реално да се случват на собствениците на П3. :whistle:
...
Не знам за кой колега говориш, но аз ще кажа как стоят нещата към днешна дата в България с грийн такситата.
От 40 коли, към този час (в момента) чакат 2 коли за смяна на батериите в Тойота. Коли на 2 години. Едната е на 146к километра, другата на 156к.
Тотал 2 сменени батерии от 40 автомобила.
Шанс или не не коментирам, но 2 от 40 са си 5% умирачка. Пък ти продължавай с твоите безсмъртни и самурайски батерии. laugh.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 25 Авг 2014 16:33

BOz написа:
prius 3 написа:... Ей тука имаше един колега, който раздуваше лакърдии за батериите как се скапвали след 10-тата година, но тези неща само той си ги знае, без реално да се случват на собствениците на П3. :whistle:
...
Не знам за кой колега говориш, но аз ще кажа как стоят нещата към днешна дата в България с грийн такситата.
От 40 коли, към този час (в момента) чакат 2 коли за смяна на батериите в Тойота. Коли на 2 години. Едната е на 146к километра, другата на 156к.
Тотал 2 сменени батерии от 40 автомобила.
Шанс или не не коментирам, но 2 от 40 са си 5% умирачка. Пък ти продължавай с твоите безсмъртни и самурайски батерии. laugh.gif
За същият колега става на въпрос! biggrin.gif
Я пак провери за батериите, колите на Грийн Такси и на колко години са и дали са купени нови! :whistle:
Твоята кошница на колко годинки беше? Колко пъти смени батерията да те питам или ще кажеш, че тя от стария мат'рял дет' не се развалят. tooth.gif
Може пък късмет да си имал... tooth.gif
Имаше един колега, дето много се притесняваше, как ще влиза и излиза от подземен гараж с Приус без да удря стените. Ей тук от вчера, прясно-прясно видео съм ти пуснал от камерата на колата да видиш. Ако това не ти е достатъчно мога да организирам курсове за калпави шофьори! Това е Приуса ми ей, да не кажеш, че е БМВ! tooth.gif
https://www.youtube.com/watch?v=eS3asOi ... e=youtu.be

Аватар
slowtraveler
Мнения: 5003
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 172 пъти
Получена  благодарност: 153 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от slowtraveler » 25 Авг 2014 16:38

Тези правоъгълничета на фаровете като фоново осветление ли са?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 25 Авг 2014 16:52

Питай Тойота! tooth.gif Не съм запознат с правоъгълничетата. Вълнува ме факта, че не обирам стените, както колегата мисли и че фаровете са перфектни въпреки правоъгълничетата. tongue.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 5003
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 172 пъти
Получена  благодарност: 153 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от slowtraveler » 25 Авг 2014 16:58

Имах предвид, че като наближиш стена и се вижда доста ярко осветен правоъгълник над линията на сряза на късите светлини...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 25 Авг 2014 17:04

Притеснително ли е това или и фаровете, както и батерията са на път да си 'одят? biggrin.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост