Нова придобивка за мен и KANU

jamie: "Абе съвсем сериозно предлагам подфорум "Субару". Така и така Тойота ще ги купи."

BD: "Станаха нещо доста Миати-те напоследък"
Публикувай отговор
Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 05 Ное 2009 07:30

O6te kato ia vzehme si be6e taka. ot snimkite se vijda 4e zaednia desen e osta po razpanat ot levia, ne znam kakvo mu ima to4no. Komunikirah s DMS Northa America i te kazaha da gi razglobia i da im pratia snimki na sastoianieto na karantiite za da im stane po iasko kakvo e polojenieto. Naistina sa mnogo rajdiasali. Kato im pratia snimki te 6te im kaja koi 4asti da im pratia i kolko to4no 6te mi struva. Kato gruba smetka mi kaza 4e pone rebuilt kit za vseki shock 6te triabva + 3 do 4 chasa rabota. Kit-a e $140 na strut i vzemat $65 na 4as, taka 4e 6te mi izleze orientirova4no kolo $900-1000 sys shipping-a, no do kolkoto razbiram niama da badat resurfacevani prujinite ili samata ob6ivka na strutovete, koeto mene malko ne me kefi. Ne 4e 6te ima zna4enie kak izglejdat, vajnoto e da rabotiat dobre, no tia rezbata na coilovete i miastoto za nastroikite, vijda se na snimkite kak samite im cylinder shafts imat rajda po tiah........neznam i az umuvam go tuk.

Pri polojenie 4e moga da si kupia 4isto novi na niakoia po nova marka i ne tolkova race proven za $1500-1600. Verno e 4e DMS sa na svetovno nivo no ne sa mi po djoba.

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 05 Ное 2009 07:40

K-A-N-U написа:O6te kato ia vzehme si be6e taka. ot snimkite se vijda 4e zaednia desen e osta po razpanat ot levia, ne znam kakvo mu ima to4no. Komunikirah s DMS Northa America i te kazaha da gi razglobia i da im pratia snimki na sastoianieto na karantiite za da im stane po iasko kakvo e polojenieto. Naistina sa mnogo rajdiasali. Kato im pratia snimki te 6te im kaja koi 4asti da im pratia i kolko to4no 6te mi struva. Kato gruba smetka mi kaza 4e pone rebuilt kit za vseki shock 6te triabva + 3 do 4 chasa rabota. Kit-a e $140 na strut i vzemat $65 na 4as, taka 4e 6te mi izleze orientirova4no kolo $900-1000 sys shipping-a, no do kolkoto razbiram niama da badat resurfacevani prujinite ili samata ob6ivka na strutovete, koeto mene malko ne me kefi. Ne 4e 6te ima zna4enie kak izglejdat, vajnoto e da rabotiat dobre, no tia rezbata na coilovete i miastoto za nastroikite, vijda se na snimkite kak samite im cylinder shafts imat rajda po tiah........neznam i az umuvam go tuk.

Pri polojenie 4e moga da si kupia 4isto novi na niakoia po nova marka i ne tolkova race proven za $1500-1600. Verno e 4e DMS sa na svetovno nivo no ne sa mi po djoba.
Ами то отвън с тия ръждясали резби смееш ли да караш? В някой завой perch-а току виж изкъртил остатъка от резбата ...
Виж там ръждата можеш ли да я махнеш с нещо и да видиш под нея какво е останало

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 05 Ное 2009 07:50

Според мен тва окачване е за мексиканците - моята теория е ,че предишния собственик е бил карал колата за последен път на някакви пътища дето било натъпкано със сол и луга ,после е останала неИзмита и окачването полека лека е станало като котвата на Титаник!

А тези за пръскане какви са ,кое се пръска на coilOvers? Щото моите BuddyClub са пораждясали по резбите ,Tein-a маи са неква много корава нераждавейка - поне за сега ръжда немат.
Изображение

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 05 Ное 2009 07:50

Kato gi razglobia 6te se probvam da svalia rajdata niakak si. Ako niakoi ima ideia za lesen i efikasen na4in da predlaga 4e ako ne 6te triabva po staria: drelka + telen nakrainik i do metal sad.gif kato znam kakva maka 6te e taka i mi stava lo6o.

b_d

Мнение от b_d » 05 Ное 2009 07:54

С някаква химия няма ли да стане?

Ако могат да се извадят пълнителите и да остане само обвивката може и някой електро-химичен процес да спретнете набързо :thumbsup:

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 05 Ное 2009 07:54

K-A-N-U написа:Kato gi razglobia 6te se probvam da svalia rajdata niakak si. Ako niakoi ima ideia za lesen i efikasen na4in da predlaga 4e ako ne 6te triabva po staria: drelka + telen nakrainik i do metal sad.gif kato znam kakva maka 6te e taka i mi stava lo6o.
Бе кви телени четки:) Аз нали имам супра т.с. имам псакоСтруйка мога да ти дам сетъпа ,само че после ша требе да черпиш един картинг wink.gif
Изображение

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 05 Ное 2009 08:00

bad_dog написа:С някаква химия няма ли да стане?

Ако могат да се извадят пълнителите и да остане само обвивката може и някой електро-химичен процес да спретнете набързо :thumbsup:
I az za ne6to takova si misleh ili deto vika Lorda za piasakostruika.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 05 Ное 2009 08:00

Probvai sus solna kiselina, ako moje da se nameri ili nqkakuv drug preobrazovatel... :whistle:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

b_d

Мнение от b_d » 05 Ное 2009 08:05

K-A-N-U написа:
bad_dog написа:С някаква химия няма ли да стане?

Ако могат да се извадят пълнителите и да остане само обвивката може и някой електро-химичен процес да спретнете набързо :thumbsup:
I az za ne6to takova si misleh ili deto vika Lorda za piasakostruika.
Според мен с пясъка трябва много да се внимава, защото "яде". По-принцип може да пробваш вместо в кварцов пясък да се ползва нещо друго, което е по-малко абразивно (като сода).

Иначе след почистването може една бърза галванизация може да спретнете.

b_d

Мнение от b_d » 05 Ное 2009 08:07

http://antique-engines.com/electrol.asp


Също така доказано ОЦЕТА работи много добре

http://www.ehow.com/how_2180904_remove- ... negar.html

Ако се ползва киселина трябва да се ИЗМИЕ много добре накрая.

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 05 Ное 2009 08:27

LordDigital написа:А тези за пръскане какви са ,кое се пръска на coilOvers? Щото моите BuddyClub са пораждясали по резбите ,Tein-a маи са неква много корава нераждавейка - поне за сега ръжда немат.
Ами PB Blaster от местния Pep Boys, Lowes, т.н.

http://blasterchemical.com/display.cfm?p=50003&pid=4

А инак Kroil май било най-доброто - ползват го индустриално и т.н., но трябва да поръчваш online:

https://secure.concentric.com/kanolabs. ... chor173855



Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 06 Ное 2009 07:47

Lorda go znae tozi PB Blaster, az go imam su6to, no ne znaeh, 4e se polzva za smazvane su6to. Az go polzvam samo za hyper zavareni ot rujda gaiki.
Pomaga dosta, ama mai e vrashkan s nafta.
Trqbva nqkoi put da probvam da napruskam kato na reklamata edna plasmasova 4asha da vidq za kolko minuti 6te iz4ezne. laugh.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 06 Ное 2009 09:17

Japanese_fever написа:4e se polzva za smazvane su6to
Никой не говори за смазване тука, а за ръжди

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 14 Ное 2009 18:28

Zdraveite kolegi. Reshih da hodia na poslednia za sezona Rally-X v raiona. Event-a e na okolo 3 4asa pat ot Chicago v Wisconsin, utre sutrinta okolo 9am triabva da sam tam, taka 4e 6te se tragva okolo 6am. Ako na niakoi slu4aino mu se idva da se obajda, za sega niamam nikoi potvardil 4e 6te doide s men. Edno priatel4e kaza 4e moje da doide no ne e sigurno.

Eto i informacia za event-a: http://w-a-g.org/events/rallycross/2009 ... 5/info.htm

Ako vi se idva, na mne 6te mi e pove4e ot priatno. :thumbsup: Sega otivam kam garaja da smenia ventilacionnite klapani na rezervoara 4e doidoha minalata sedmica i da ponaglasia tui onui po kolata. tongue.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 15 Ное 2009 05:47

Uspeh i safety first!!! :thumbsup:
Mnogo bih iskal da si napravq edna ekskurijka do WI s teb, no nqma da moga, za6toto imam nedeln class. mellow.gif shutup.gif
Dano da ima nqkoi da snima.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта