Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Публикувай отговор
Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Рошко » 17 Авг 2009 22:06

Rudy написа:
Ebay link:
Toва е точно аукциона, от който и аз го купих. Надявам се да пристигне скоро. Аверчето, което ми го поръча е получил известие, че има пратка в пощата, но не е успял да отиде днес. Надявам се да е това, но той чака и друга пратка от ebay, така че... Божа работа.

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Рошко » 18 Авг 2009 11:43

1.6 VVT-i написа:Аверчето, което ми го поръча е получил известие, че има пратка в пощата, но не е успял да отиде днес. Надявам се да е това, но той чака и друга пратка от ebay, така че... Божа работа.
ИзображениеИзображениеИзображение Tочно моето лостче е получил, днес ще ми го донесе!ИзображениеИзображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2843
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Мнение от iovkito » 18 Авг 2009 16:10

Колега , и ти се уреди . ;) Някой запознат ли е , дали тази букса я има и на Avensis d4d 2,0 2006 год , най - ниско ниво на оборудване ?

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 18 Авг 2009 16:14

Пък и да я няма какво от това ? Имате ел. схемата трябва един кабел да се прокара .

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 18 Авг 2009 18:50

iovkito написа:Колега , и ти се уреди . ;) Някой запознат ли е , дали тази букса я има и на Avensis d4d 2,0 2006 год , най - ниско ниво на оборудване ?
Провери според ВИН-а кога е произведена. Ако си преди март 2006 има шанс.
Изображение

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Рошко » 18 Авг 2009 20:10

Пробвах го за малко и всичко си работи перфектно, само че го свалих докато не се сдобия с оригиналната пластмаса с дупката, че не ми се дупчи моята. Ако има някой от Пловдив и региона с Корола/Аурис/Авенсис, който се двоуми дали ще работи на неговата кола, може да почерпи някоя биричка и да го пробваме... tongue.gif Даже и с Torx T-30 се снабдих днес за целта :thumbsup:

Lamdon
Мнения: 19
Регистриран на: 10 Юли 2009 17:50

Мнение от Lamdon » 19 Авг 2009 15:36

И на мен ми пристигна днес лостчето да видим какво ще стане...

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 19 Авг 2009 16:44

Rudy написа:
iovkito написа:Колега , и ти се уреди . ;) Някой запознат ли е , дали тази букса я има и на Avensis d4d 2,0 2006 год , най - ниско ниво на оборудване ?
Провери според ВИН-а кога е произведена. Ако си преди март 2006 има шанс.
Извинявай - подвел съм те без да искам - границата е Януари 2006. Виж първия пост по темата и линк-а към английския форум, откъдето започна всичко.
Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2843
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Мнение от iovkito » 19 Авг 2009 21:47

Rudy написа:
Rudy написа:
iovkito написа:Колега , и ти се уреди . ;) Някой запознат ли е , дали тази букса я има и на Avensis d4d 2,0 2006 год , най - ниско ниво на оборудване ?
Провери според ВИН-а кога е произведена. Ако си преди март 2006 има шанс.
Извинявай - подвел съм те без да искам - границата е Януари 2006. Виж първия пост по темата и линк-а към английския форум, откъдето започна всичко.
Ще си купя лостчето за проба и ако проработи и при мен , ще си взема нова пластмаса за волана. Гледах по таблото доста време , но никъде не видях очертана лампичка cruise. Твоят темпомат като е изключен вижда ли се бледо очертанието на надписа по таблото ?

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 19 Авг 2009 22:47

iovkito написа:Гледах по таблото доста време , но никъде не видях очертана лампичка cruise. Твоят темпомат като е изключен вижда ли се бледо очертанието на надписа по таблото ?
Това, че не го виждаш да не те притеснява, със сигурност таблото е едно и също при всички нива на оборудване, виж комп-а може да е различен...
Изображение

Lamdon
Мнения: 19
Регистриран на: 10 Юли 2009 17:50

Мнение от Lamdon » 20 Авг 2009 00:01

Колеги - днес успешно си монтирах лостчето и при мен работи :-) появи ми се обаче неочакван проблем - ел стъклата преди ми се затваряха без да натискам копчето за затваряне постоянно. Това вече не е възможно.. Някакви идеи? Ако изчистя компютъра от грешки дали ще се оправи?

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 20 Авг 2009 00:06

Lamdon написа:Колеги - днес успешно си монтирах лостчето и при мен работи :-) появи ми се обаче неочакван проблем - ел стъклата преди ми се затваряха без да натискам копчето за затваряне постоянно. Това вече не е възможно.. Някакви идеи? Ако изчистя компютъра от грешки дали ще се оправи?
Загубил е настройки компа най-вероятно, заради откачен акумулатор или друга причина. Задръж копчето надолу като сваляш 10 секунди - нищо, че е най-долу, продължавай да го държиш. После вдигаш нагоре, като пак броиш до 10, въпреки, че е стигнал най-горна точка. След това на всички други копчалъци по този начин, за да действат както си трябва. Имай предвид, че всяка врата отделно е правиш, на след това няма да имаш грижи :thumbsup:

П.П. Нали копчетата са с 2 степени - натискаш най-силно, до втората, която се води Ауто happy.gif

p_zarkov
Мнения: 120
Регистриран на: 31 Май 2008 11:15
Местоположение: Русе

Мнение от p_zarkov » 20 Авг 2009 00:48

Bass_Man написа:Пък и да я няма какво от това ? Имате ел. схемата трябва един кабел да се прокара .
така така ,аз понеже писах по-горе че нямам толкова много кабелчета в буксата да питам за схемата дадена от колегата shtephan на втора страница от темата ли става на въпрос ?
Понеже мога да намеря технически по грамотен от мен колега коя схема да му покажа ?Все ми се струва че при мен мисията е невъзможна,но дано греша.Ако може някой да даде идея . БЛАГОДАРЯ!

Lamdon
Мнения: 19
Регистриран на: 10 Юли 2009 17:50

Мнение от Lamdon » 20 Авг 2009 11:16

Благодаря ти Me4oKyX Ще пробвам и ще пиша резултат. Аз изключих акумулатора докато работех по Airbag-а.. Сега остава да си купя от ТМАуто кора с дупка- че моята я направих ужас:-) Нещо ми отплесна боркороната и сега стана доста голяма.. 1.6 VVT-i - може ли да напишеш part номера на кората с дупка - да не се налага да го търся. Благодаря!

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 20 Авг 2009 17:46

1.6 VVT-i написа:Пробвах го за малко и всичко си работи перфектно, само че го свалих докато не се сдобия с оригиналната пластмаса с дупката, че не ми се дупчи моята. Ако има някой от Пловдив и региона с Корола/Аурис/Авенсис, който се двоуми дали ще работи на неговата кола, може да почерпи някоя биричка и да го пробваме... tongue.gif Даже и с Torx T-30 се снабдих днес за целта :thumbsup:
Ей Свет ,аз съм навитак за офертата да пробвам за мойта а от мен имаш едни безплатни ваденки за жантите tongue.gif
Изображение1G-FE

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост