Тойота Старлет???

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
sawa
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Мар 2006 00:21

Тойота Старлет???

Мнение от sawa » 24 Мар 2006 16:13

Здравейте,
някой от клуба може ли да сподели нещо за въпросният модел?
Намерих си доста запазен представител от 1995г. 1,3 75 к.с., но нищо не знам нито за двигателя, нито колко гори градско/извънградско, нито дали има някакви слаби страни на които трябва да обърна внимание. Изобщо каквото сте чували и знаете за модела ще ми е от полза ако го споделите за което най-искрено ви благодаря.
П.П. Интересува ме разхода особено много понеже съм срещал много противоречива информация. Например градско от 5,5 до 8/100 и извънградско от 4,5 до 6,5/100. Всъщност то зависи до някъде и от това колко ти тежи десния крак, но все пак кажете горе-долу какъв разход мога да очаквам при нормално каране?

El Camino

Мнение от El Camino » 24 Мар 2006 16:51

Useshtam opasnost da si kupish starlet 85, wmesto 95a, shtom kato se sywetwash sys toq forum :whistle:

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 24 Мар 2006 19:36

Znachi dvigatelia e 2E--1.3,12 valve,mnogo dobar,zdrav i varvi mnogo!Az go imam na Corolla i varvi mnogo,ta predstaviam si na Starlet!Po katalog i davat na Starleta 0-100km/h za 10 sec..Razhod niakade mejdu 6.5 i 7/100 gradsko i 4.8-5.3/100km izvangradsko. Savsem vazmojno e dvigatelia da se vgrajda do 95 god. na Starlet,kakto se vgrajda na Corolla do 94 god.!Strahoten e tozi dvigatel ,za obema si varvi blestiashto kolega,az zatova oshte ne sam pusnal v prodajba moita Corolla,koiato e sas sashtia motor 1.3 12v/75 k.c./,prosto MNOGO me radva,da ne govoria,che na uscorenie bie Golf2 i Golf 3 1.8/90 konia/ i Audi B4 2.0 /115 konia/, a mi harchi 8/100 gradsko i 5.3 izvangradsko /kato ne ia nastapvam de/.A po novia 1.3 e 16 klapana,taka,che ti kaji koi si vidial.. wacko.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 24 Мар 2006 21:21

El Camino написа:Useshtam opasnost da si kupish starlet 85, wmesto 95a, shtom kato se sywetwash sys toq forum :whistle:
ohmy.gif , RWD spirat oprez 1984!!! :whistle:

sawa
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Мар 2006 00:21

Мнение от sawa » 24 Мар 2006 22:32

Еееех, колега El Camino може да съм от Левуново, ама не съм от най-крайните къщи. Не така с рогата де! smile.gif Това, че съм нов във форума не значи, че за първи път ще си купувам кола. Това евентуално ще е първата ми Тойота и предвид това задавам може би тъпите си въпроси. Все пак никой не е роден научен и по-добре да задаваш тъпи въпроси отколкото да си траеш и да си умреш неук. Предвид това си спомням какво казваше пофесора ни по Статика: "Когато задаваш въпроси изглеждаш глупав около 5 мин., а когато не задаваш оставаш цял живот". Това е от мен по този въпрос.
Сега за колата. Значи гледах я днес, но никак не ми хареса. Собственика и определено е бил мундар и дори не си е направил труда да я почисти, дори фасовете стояха в пепелника. От такъв собственик аз кола не копувам. Не съм я и пробвал дори. След това гледах друга ТУК със същия двигател е, но боята малко не я бива. На собственика на автокъщата му караха в момента други коли и не можа да ми обърне много внимание. Разбрахме се за утре та спешно ми е нужно да разбера тези километри много ли са на този двигател, какви недостатъци специфични за този модел да гледам? Ръжда по купето няма, освен няколко малки повърхностни язвички. Погледнах я отдолу и всичко ми се видя доста добре. Изпускателната система и катализатора явно са сменяни сколо, защото нямаха и помен от корозия. Това са обаче бели кахъри, мен ме интересува мотора-сърцето на колата.
Ако някой нещо се сети специфично да гледам ще съм много благодарен да го каже, че утре отивам на оглед.
Благодаря ви. Форума е страхотен и не вярвах, че толкова бързо ще се отзовете. smile.gif
П.П. Живея в Мюнхен, Германия за да не се чудите, че колата е в мобиле.де, а автомобила ми трябва за жената, че ще се прибира другия месец към БГ и не ми се иска да се лашка по автобусите, децата ще са с нея, пък и малко повечко багаж ще може да пренесе. Това ще е един вид подарък, понеже отдавна иска малък градски автомобил, който да не се чупи често. Сигурен съм, че съм случил марката, сега остава конкретната кола да бъде закупена. Благодаря още веднъж!

b_d

Мнение от b_d » 24 Мар 2006 22:57

Не се стягай, Сава. Ел Камино се бъзика по-скоро с нас - феновете на старите бангии със задно предаване и възраст над 20 години wink.gif Имаме поне двама членове на форума със Старлети със задно предаване (преди 84-та) и те отнасят майтапа в случая.

П.С. Избора ти е отличен. Може да видиш и варианта с дизелов двигател.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 24 Мар 2006 23:13

*deleted*
Последно промяна от jamie на 17 Апр 2006 14:19, променено общо 1 път.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 24 Мар 2006 23:17

Ekstra e za tia pari! Tova che e na 228000km. niama znachenie,motora e zdrav..Ti kato ia vzimash ia palish ,forsirash,gledash dali pushi otzad kato e zagriala,ako e karana ot karucar...Po princip motora e tipichen Iaponski motor--UJASNO ZDRAV! Niama specifichni problemi,edinstveno garniturata na glavata moje da e otishla za tia kilometri.Kato ia zapalish i zagree,otvori kapaka,forsirai i gledai dali ima mehurcheta v razshiritelnia sad.Mislia,gi znaesh tia neshta. Pokupkata na Starlet si zaslujava otvsiakade,a tova kakva shte vzemesh kato tehn.sastoianie,otgovornostta e tvoia.no specifichni defecti niama! Otdelno mislia znaesh ,che Starlet e nai-zdrav v klasa si!Razgledah Mobile.de i vidiah oshte 2,dobri za tia pari.--Ednata e za 450EU i e na 190000km '91 god..grau-metallic.,drugata e mnogo dobra za 550 EU schwarz-metallic 12mesec'93 god.,96000km.,samo,che pishe "Kuplung defect"--obache ne znam kakvo znachi tova... sad.gif Inache boiata e mnogo dobra,samo triabva edno pastirane na bronite.Razgledai gi i tyah.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

b_d

Мнение от b_d » 24 Мар 2006 23:48

LEXUS написа:,che pishe "Kuplung defect"--obache ne znam kakvo znachi tova... sad.gif In
Значи съединител - сравнително лесно и евтино за ремонт - това си е консуматив на практика...

sawa
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Мар 2006 00:21

Мнение от sawa » 24 Мар 2006 23:57

Мобилето съм го обходил. Обаче Германия е голяма държава, аз нямам нужното време да обикалям та точно за това се спрях на тази обява, която се оказа дори на няколко минути с кола от нас. Лошото е, че собственика на автокъщата е сърбин и балканския манталитет си казва думата. Ако беше немец до сега да съм я пробвал и евентуално купил. Е, дано да е за късмет всичко това. По принцип никога не ме е притеснявала покупката на кола както сега по простата причина, , че жена ми ще е сама. Ако и аз съм там все ще се оправим дори и нещо да се случи в техническо отношение.
Абе важното е да се добере до БГ пък после майстори много...
Хайде лека на всички и дано да няма засегнати от предпоследният ми пост. И аз се майтапя и приемам шегите, но явно вие тук си имате закачки които още не мога да разбера. rolleyes.gif :thumbsup:

Аватар
Lubo_car
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2005 22:40
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Lubo_car » 25 Мар 2006 16:30

LEXUS написа:Az go imam na Corolla i varvi mnogo,ta predstaviam si na Starlet!Strahoten e tozi dvigatel ,za obema si varvi blestiashto kolega,az zatova oshte ne sam pusnal v prodajba moita Corolla,koiato e sas sashtia motor 1.3 12v/75 k.c./,prosto MNOGO me radva,da ne govoria,che na uscorenie bie Golf2 i Golf 3 1.8/90 konia/ i Audi B4 2.0 /115 konia/, a mi harchi 8/100 gradsko i 5.3 izvangradsko /kato ne ia nastapvam de/... wacko.gif
...аз съм имал такава Корола, и за мен това е най-добрата кола в класа си за времето. Върви удивително за двигател с такъв обем, харчи сравнително малко, убииствено здрава е, много лесна за управление и със страхотно балансирана ходова част.
А за Старлета.....аз на такава кола се научих да карам, само, че беше 90-та година 1000 кубика 4 скорости без грам екстра ( пардон ел.фарове). Та този визиран от мен Старлет беше със трагична ходова част, тотално заминали сегменти и вложки, ужасен външен вид и куп други проблеми. Беше каран от сума ти и народ, без грам "жалене". Съответно и аз допълних картинката с душманско каране около половин година...както се казва "колкото може". Е как не ме остави на пътя тази кола незнам.
А и доколкото знам, дълги години този модел беше номер едно по здравина, и то не само в класа си..... :thumbsup: !
VRC-VarnaRacingClub 2001
Mazda RX-7 FC TII
0899-87-86-88

Аватар
JoroBoy
Мнения: 53
Регистриран на: 30 Мар 2005 00:36
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от JoroBoy » 25 Мар 2006 20:03

....kolata e strahotna....karam takava pochti vseki den.....unikalno zdrava....super burza i purgava....edinstvenia minus spored men e che niama servo upravlanie,no ne e bolka za umiralka!Razhoda v BG edva li sha ti padne pod 8.5 gradsko mojesh da budesh siguren.....prosto benzina nali se seshtate kuv e! wink.gif
Toyota Corolla E10 4E-FE 1.4XLi 90Ps 16v Born 28.09.1993 in Japan

Guest-a

Мнение от Guest-a » 25 Мар 2006 23:44

bad_dog написа: Имаме поне двама членове на форума със Старлети със задно предаване (преди 84-та) .
сложи ги трима с мен :laughing6:
От петък насам и аз съм вече в групата biggrin.gif

b_d

Мнение от b_d » 26 Мар 2006 09:04

Guest-a написа:
bad_dog написа: Имаме поне двама членове на форума със Старлети със задно предаване (преди 84-та) .
сложи ги трима с мен :laughing6:
От петък насам и аз съм вече в групата biggrin.gif
Еми честито!!!

sawa
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Мар 2006 00:21

Мнение от sawa » 26 Мар 2006 11:13

За съжаление аз все още не съм във вашата група. Вчера както ви бях писал щях да ходя да гледам Старлета, но за мое най-голямо разочарование когато отидох пишеха договора за покупко-продажба с друг клиент sad.gif и я изтървах за минути. Карай, здраве да е, ще търся нещо друго. Лошото е, че не се срещат много по обявите и по автокъщите, а ако се срещне нещо то ще е в лошо състояние.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта