Дайте да вземем да се съберем

В този форум ще се обсъждат срещите - национални, регионални и квартални :)
agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 14 Апр 2006 13:28

status: за БАН

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 14 Апр 2006 19:17

Мерси за линка.

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 21 Апр 2006 11:27

На практика се опасявам, че доста фенове на клуба може да се почувстват малко засегнати от начина на вземане на решение за най-важното общо мероприятие. Защо тези фенове да нямат право на глас в обсъждането? Кой сега ще се осмели да си каже мнението, като е видял досега как се вземат решения от името на всички? Ако има съвсем леко пренебрегнати фенове в клуба, форума се лишава от техните искрени мнения. Когато мненията не са искрени, се заражда лека форма на лицемирие и съответно отлив от форума.
Мисля, че решението за мястото на срещата трябва да се вземе в полза на най-многобройната група земляци. Още не сме преброили желаещите за среща на 28 май, за да определяме място за срещата.
Препоръчвам първата национална среща да бъде опознавателна. Още не се познаваме, още не сме превърнали срещите в рутина, още не сме си омръзнали взаимно, за да плануваме туристически разходки по време на срещата.
Би трябвало целта на срещата да бъде:
1. Опознаване на феновете помежду им.
2. Опознаване на техните Тойоти. Това е уникално лесен начин да опознаеш другите модели на марката, включително всички атрактивни и тунинговани модели.
3. Споделянето на натрупания опит в експлоатацията и обслужването на колата. Това е най-сериозната част от срещата за всички техничари.
4. Тест на чужда Тойота.
............................................................................................
10. Разходки за скучаещите по време на срещата.

El Camino

Мнение от El Camino » 21 Апр 2006 11:54

sluchaen_fen написа:....
Препоръчвам първата национална среща да бъде опознавателна. Още не се познаваме, още не сме превърнали срещите в рутина, още не сме си омръзнали взаимно, за да плануваме туристически разходки по време на срещата....
Toва като го прочетох се сетих за дефиницията на ФИАТ на немски:
Fehler In Allen Teilen - демек - грешка по всички параграфи:).
Скиф тук и разпусни малко:)
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t=728
:whistle:
sluchaen_fen написа: ............................................................................................
10. Разходки за скучаещите по време на срещата.
Скучаещите...? Toва някаква иновация на клуб Сааб ли трябва да е? rolleyes.gif

Въпреки, че няма да мога да участвам, смятам че мястото и времето са добре подбрани - края на май.. родопите... ЕЕЕЕЕЕХ!
Картинг пистата е добра идея естествено - все пак е най - голямата в БГ, да не споменаваме, че имат два вида картове с различна мощност :whistle:
На по спокойните драйвъри препоръчвам да пият една бира на бачковчския манастир, докато феновете направят едно качване до кръстова гора. За мен е закон всеки път като се върна в БГ да се кача горе. Неописуемо удоволствие е и пътя и мястото.
Асеновата крепост е интересна и заради рали отсечката над нея...
Писта дракон работи само в неделя се оказа! Опитайте да уговорите нещо предварително според мен!
Чудните мостове са малко над Асеновград - пътя е страхотен! Абе... Пловдив е мястото! cool.gif

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 21 Апр 2006 12:44

sluchaen_fen написа:На практика се опасявам, че доста фенове на клуба може да се почувстват малко засегнати от начина на вземане на решение за най-важното общо мероприятие. Защо тези фенове да нямат право на глас в обсъждането? Кой сега ще се осмели да си каже мнението, като е видял досега как се вземат решения от името на всички? Ако има съвсем леко пренебрегнати фенове в клуба, форума се лишава от техните искрени мнения. Когато мненията не са искрени, се заражда лека форма на лицемирие и съответно отлив от форума.
Мисля, че решението за мястото на срещата трябва да се вземе в полза на най-многобройната група земляци. Още не сме преброили желаещите за среща на 28 май, за да определяме място за срещата.
El camino, защо се хващаш с ирония за думата "познаваме" от моето мнение, а пропускаш много по-съществените неща, като горния цитат. Ето какво става, когато някой като мен се осмели да дава мнение за срещата. Колеги, моля не се изказвайте за срещата като мен, защото ще съжалявайте.
Досега не видях тема за проведена национална среща, което не означава, че не е имало такава. От линка, който пусна за среща на максимум 10 (десет) фена, не си направих извода, че се е състояла национална среща.
El Camino написа:Скучаещите...? Toва някаква иновация на клуб Сааб ли трябва да е? rolleyes.gif
На 25 март Клуб Сааб проведоха зимна неофициална среща. В България има приблизително 16 000 Тойоти и 500 Сааби. Вижте участниците в саабската среща
Да се надявам ли, че на 28 май ще бъдем 32 пъти повече участници от саабската среща? Ще се съберем ли 1400 Тойоти? El camino ли трябва да се подиграва на клуб Сааб или ... да се представим по-добре на срещата?
Последно промяна от sluchaen_fen на 21 Апр 2006 13:04, променено общо 1 път.

El Camino

Мнение от El Camino » 21 Апр 2006 13:04

@случаен фен

Не приемай отговора ми като ирония или заяждане. Естествено е всички, които отиват там да отиват с нагласата за нещо хубаво и всеки да иска да допринесе за него. Сигурно имаш опит, аз дори претенции нямам за такъв.
Срещите на Тойота в Германия обаче, дето се събират толкова коли колкото са Саабите в БГ, са доста свободни като организация.

Но принципно, дори на среща с гадже като се ходи за сефте, торбата със очакванията, претенциите и настройките се оставя в къщи зад входната врата. Също така хубаво е, да има присъствие, но по това да се сравнява качеството по бройката, не вярвам и ти да си вярваш.

Национална, регионална или самосиндикална среща... хубаво де, такава да е. Много сложни думички, даже не ми се мисли как трябва да се класифицират срещите до момента в София:)

Родопите, май месец! Отпуснете се и се импровизирайте! Ако бях една туристическа агенция, щях да ви направя безплатна money back застраховка срещу "скука"! :thumbsup:

И последно от мен - за бога колеги, давайте мнения:)! Аз - сташилището ще си мълча вече, щото казах каквото имах. Хау! biggrin.gif .

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 21 Апр 2006 13:23

[quote="Kanchev85"]mitiracing ,ina4e 6te vzema da si kupja edno BMW kato gledam kolegite ot BMW-foruma se sabirat vsjaka godina i sa dosta organizirani

Ne pravi tazi ogramna greshka s BMW-to ,edno che vsi4ki Bmw sa kashnici ,vtoro tiq ot foroma im sa po zle i ot ribarite.
Edin ot moite priateli e ot tqh i predi 3-4 dena se pusnahme.Negovoto Bmw e 318IS 140hp a az sam 1.5 90hp i ako iskash mi vqrvai che na 400 metra mu skasah gaza,ne mojeshe da povqrva.Sigurno po natatak mojeshe i da me biq ama nie se bqhme razbrali samo na 400metra:)))[/quote]
Kunchec85 твоето Пасео не е ли едно синио с едни хубави джанти мн често го засичам из софийските улици.Може и да се бъркам :whistle: unsure.gif

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 21 Апр 2006 13:53

Дотук правих опити да споделя своя опит за организирането на подобни срещи, но това съвсем не означава, че трябва непременно да се възползвате от опита ми.
Не наблягам на количеството Тойоти, които ще съберем на едно място. Наблягам на феновете и тяхното мнение относно общите мероприятия. Не ми харесва мълчанието на колегите. Не е трудно всеки да напише "В момента съм в (... населено място). Устройва ме среща на ... (дата) от ... часа в района на гр. ......... или местността ........... Планувам 1 или 2 дни престой. Най-съществено от срещата за мен ще бъде ... (да разгледам ...., да пробвам колата на ...., да науча ..., да се запозная с ..., да се забавлявам ... , и т.н.). Не ми харесва идеята за ... (гонка на пистата, преспиване, рано ставане, пиянска вечер, липса на луксозно заведение около мястото на срещата, групиране на познати и скука за непознатите, дълъг автопоход и т.н.)." Всеки от нас е капризен по своему и затова е нелогично сегашното затишие.
Всеки фен клуб събира членове с общи интереси. Защо да си крием интересите, когато сме в един клуб и ни предстои общо мероприятие?
Надявам се никой да не бъде въвлечен в спор заради изказани предпочитания за срещата. Така или иначе до 1-2 години ще се опознаем достатъчно добре, защо сега да прилагаме тактика "мълчание, изчакване, смирение, другите да пишат, аз да не се изложа, да не давам инфо за себе си".
Срещата е за фенове и Тойотите им. Дори за тези, които скоро са се разделили със своите Тойоти. Хората провеждат срещите, а колите са повода.
Прекалих в писането по тази тема и затова ще продължа след като прочета следващите няколко мнения.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 21 Апр 2006 14:13

Случаен фен, ако някой мълчи и е пасивен - това не е поради опасения че ще се "изложи". В този клуб подобно понятие никога не е хващало корени. Често обаче човек не е наясно с планове и възможности - как тогава да каже "Ще дойда" или "Няма да дойда" ?

El Camino

Мнение от El Camino » 21 Апр 2006 15:06

jamie написа:Случаен фен, ако някой мълчи и е пасивен - това не е поради опасения че ще се "изложи". В този клуб подобно понятие никога не е хващало корени. Често обаче човек не е наясно с планове и възможности - как тогава да каже "Ще дойда" или "Няма да дойда" ?
Хахахаха, гузен негонен бяга, а Jamie biggrin.gif biggrin.gif :whistle: tongue.gif

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 21 Апр 2006 15:09

Camino, аз зарад тебе пиша уе :whistle:

El Camino

Мнение от El Camino » 21 Апр 2006 15:11

Taka ша кайш ти tongue.gif, ама каминчето има извинителна билежка :whistle:

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 21 Апр 2006 16:49

jamie написа:Често обаче човек не е наясно с планове и възможности - как тогава да каже "Ще дойда" или "Няма да дойда" ?
Най-важното е да има мнения от повечето активни потребители как си представят националната среща, независимо дали ще имат възможност да присъстват. Някои вече писаха по този въпрос, но ще ги помоля да пуснат отново едно обобщено и мотивирано мнение.
Колега Jamie, смятам, че местоположението на звездите спрямо твоя РС е абсолютно благоприятно да пуснеш обстойно мнение в тази тема за твоя поглед на провеждането на срещата. Досега не прочетох такова мнение от твоя страна. Имаш над 1000 мнения и още едно мнение едва ли ще те затрудни.

1 - Място на срещата. Твоето местоживеене. Ще се съобразиш ли с общото мнение на най-голямата група живущи в даден регион?
2 - Дата на срещата. Начален час
3 - Продължителност на срещата. С/без преспиване.
4 - Примерен дневен ред за провеждане на срещата.
5 - Кое е най-същественото за теб от срещата?
6 - Какво мероприятие от дневния ред ще ти хареса?
7 - Какво мероприятие от дневния ред няма да ти хареса?
8 - Друг коментар.

Логично е първо най-активните потребители да започнат с подобни отговори. Смятам, че до няколко дни вече може да се придобие представа за предстоящата среща. Надявам се, че няма да има активни напоследък потребители, които няма да пуснат свое подробно становище. Трябва да започнем събирането на мнения по въпросите. Иначе сме в застой.

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 21 Апр 2006 18:34

досегашните срещи са били много интересни. и без голяма организация ще е екстра, така че направо гледайте да си освободите въпросните дати. ще покараме тойотите, ще покараме картинг, ще хапнем, ще пийнем, ще се видим, малко снимки и видео - при всички положения ще е интересно.
status: за БАН

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 26 Апр 2006 00:35

На 13 април обсъждахме да направим пробна среща в София на 30 април (тази неделя) от 11 часа. Днес гледах прогнозата за времето и не би следвало да имаме съмнения за лошо време. Мястото може да го уговорим в края на седмицата. Например в петък вечер да уточним мястото.
Напомням, че съобразихме датата да не съвпада с мероприятието на първото драг състезание за сезона на пистата в с. Божурище от предходния ден.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта