Carina

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
doc
Мнения: 45
Регистриран на: 23 Апр 2006 07:42

Carina

Мнение от doc » 24 Апр 2006 08:04

Дойде и моят ред да изкажа публична благодарност на 20 годишната ми Corolla1.8D и да се похваля с новата си придобивка-CarinaE1.6LB.Христос Воскресе на цялата приятна компания.
CarinaE 1.6 4AFE LB

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 24 Апр 2006 09:28

Во истина воскресе.
Честито за Карината и да ти е на късмет.

Аватар
amazonka
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2006 23:39
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от amazonka » 24 Апр 2006 09:55

Во истина воскресе.
Да си е караш със здраве и много да те радва. :thumbsup: Очакваме снимки biggrin.gif
Toyota Corolla 1.3, 86 HP, sedan - 4 door, 4Е-FE made in Japan - 1999.

Болката учи на мъдрост!

Аватар
max-2
Мнения: 1789
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Мнение от max-2 » 24 Апр 2006 10:35

Во истина воскресе.
4естито, взел си голяма, красива и (както се говори) изкл. надеждна кола :thumbsup:

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 24 Апр 2006 23:17

Во истина воскресе

и честито!!!:)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Мнение от chukov » 25 Апр 2006 12:01

Честитио колега
И аз съм с КАРИНА Е , но дизел
http:/www.penchochukov.com
Yaris P1

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 25 Апр 2006 19:01

a da ti e chestita! :thumbsup:
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

doc
Мнения: 45
Регистриран на: 23 Апр 2006 07:42

първи впечатления

Мнение от doc » 29 Апр 2006 08:51

Приятен за управление,удобен автомобил.За комби е повече от голям,имам чувството,че багажника му няма край.Сипах синтетика от ТМ и смених маслен и въздушен филтър.На 4ти цил. някой е сменил инжектора-зелен е,а другите са сини.Свещта на 4ти е черна от сажди,на останалите са като нови,явно 4ти работи на по-богата смес.Поръчах оригинален инжектор в ТМ-310 лв,но им е слаба организацията с доставките и ще чакам 2 седмици.Май трябваше да проверя и в BOSH за по-евтин аналог.Иначе колата е много запазена и се надявам да влезе скоро във форма :thumbsup:
CarinaE 1.6 4AFE LB

El Camino

Мнение от El Camino » 29 Апр 2006 11:51

Честита да ти е и със здраве да си я караш!
Учудващо е, колко вид имат тези коли и в днешни дни, предвид възрастта си!

Багажника мисля, че няма да ти се отдаде възможност да го напълниш... biggrin.gif Преди няколко седмици се изнасях, т.е. местих. Неща събирани 5 години успях да ги събера в колата.. компютър със CRT монитор и т.н. Моята е седан. Може ще каже някой.. може, ама и 4ри летни гуми имаше, както и един килим 4ри на 3 метра, дето немаше как да не го взема, че ми беше подарък и ме гледаха в ръцете. Предната седалка остана празна!
За мен такова нещо не е правено и нема да направят скоро:).

doc
Мнения: 45
Регистриран на: 23 Апр 2006 07:42

Благодаря на

Мнение от doc » 06 Май 2006 11:01

всички за чудесните пожелания,да сте живи и здрави!
Смених инжектора и всичко е на 6.Оказа се че Карината без проблем си прави 180,моторчето и е като часовник.Единствено в икономичен режим работи малко по-особено,но всяко по-рязко натискане на газта се усеща веднага и колата ускорява стабилно и плътно.Поздрави на всички.
CarinaE 1.6 4AFE LB

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Re: първи впечатления

Мнение от the_rider » 15 Май 2006 14:48

doc написа:Приятен за управление,удобен автомобил.За комби е повече от голям,имам чувството,че багажника му няма край.Сипах синтетика от ТМ и смених маслен и въздушен филтър.На 4ти цил. някой е сменил инжектора-зелен е,а другите са сини.Свещта на 4ти е черна от сажди,на останалите са като нови,явно 4ти работи на по-богата смес.Поръчах оригинален инжектор в ТМ-310 лв,но им е слаба организацията с доставките и ще чакам 2 седмици.Май трябваше да проверя и в BOSH за по-евтин аналог.Иначе колата е много запазена и се надявам да влезе скоро във форма :thumbsup:
Здрасти и честито. Имам точно такава Карина, също комби, със същия ДВГ. И аз сменях един инжектор, но го взех от БОШ. Абсолютно идентичен е, оригиналните също са БОШ. Там обаче, струваше 240лв и го имаше на склад. Ако можеш откажи го тоя в ТМ Ауто и си вземи от Ауто партс.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 15 Май 2006 23:52

E to BOSCH sega praviat nai-defektnite chasti :censored: Niama ni6to po-hubavo ot Iaponskata chast! worthy.gif Moje da dade kolegata 100lv. v poveche,no poveche niama da pipa diuza. cool.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 16 Май 2006 09:50

Abe da ama ne. na nashite toyoti fabrichno im slagat BOSH duzi, taka, che nai-veroiatno i ot TM Auto shte mu dokarat takava.

doc
Мнения: 45
Регистриран на: 23 Апр 2006 07:42

Мнение от doc » 16 Май 2006 18:39

the_rider,понеже ти прочетох постовете след като получих инжектора не успях да го откажа,но на него освен Denso има и знака на Bosh.Колата е същата като твоята,купена е от Горубляне от един от Перник,който внася тойоти от Италия.Също като при теб: харесвам я много,а 10 дни по-късно ми се роди малкия син.Сега се опитвам да получа двете предни биелетки от Англия,но са големи разправии и ще пиша допълнително.Иначе ако някой наистина има нужда от работещия зелен инжектор ще му го подаря
CarinaE 1.6 4AFE LB

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 17 Май 2006 09:22

Еее а честито за сина. drunk.gif
Аз взех биелетки на АС Метал х 25 кинта - турски са, но съм слагал такива части на Рендето /преди да го продам/ и са със сносно качество. А на инжектора, който купих от Бош също има такива знаци. Това са два взаимо-заменяеми номера на Денсо и Бош. Все едно, вече си го взел, може и за добро да е. Аз и сложих и газ и в момента работи много добре. След известни перипетии, разбира се. Тъй, че ако решиш да и слагаш газ, питай да те насоча къде и какво да слагаш да не береш и ти грижи. :thumbsup:
Я кажи повече за Каринката. Коя година е, ква модификация, за колко я взе и т.н.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 63 госта