Carina от чужбина!!!

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 02 Юли 2006 05:33

jamie написа: имам и Нисан, че и Фиат (последния ша го разкарам в най-скоро време) cool.gif
napulno sum suglasen s teb! toya fiat go mahai! happy.gif :thumbsup:

katlak
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Юни 2006 09:59

Мнение от katlak » 02 Юли 2006 10:08

jury написа: Има мотор на Карина под 100 к.с. ! Така наречения Lean Burn e 1.6 и конете, ако не се лъжа бяха 99, или нещо подобно, но във всеки случай са под 100 !
:thumbsup: Да, прав си има един мотор 1.6 Lean-burn на 99к.с., работещ на обеднена горивна смес. Предвид "хубавите" горива в България обаче той не е за препоръчване
Последно да търся ли тоя 99 кс двигател или вярно той за нищо не става! Ако е така и другия 106кс не става на инвалид, то колко ще ми излезе ДДС-то /ако има Еuro1 колата/

Аватар
alex_varna
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Юни 2006 01:22
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 1 път

Мнение от alex_varna » 02 Юли 2006 10:21

katlak написа: Последно да търся ли тоя 99 кс двигател или вярно той за нищо не става! Ако е така и другия 106кс не става на инвалид, то колко ще ми излезе ДДС-то /ако има Еuro1 колата/

За 106 к.с. , с Еuro 1 и ако колата е над 4 години ДДС-то е 1906лв.

В http://www.mobile.bg има актуален Митнически и Данъчен калкулатор.
:thumbsup:

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 03 Юли 2006 01:25

jamie написа:Абе дърво, ти Хонда освен на картинка виждал ли си ???
Ехх,грозна изцепка! dry.gif thumbdown.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 03 Юли 2006 07:58

jury написа:Последно да търся ли тоя 99 кс двигател или вярно той за нищо не става! Ако е така и другия 106кс не става на инвалид, то колко ще ми излезе ДДС-то /ако има Еuro1 колата/
Еее, как да не става за нищо?!
Ти най-добре попитай човек, който има Тойота с такъв мотор, пък после мисли...
Колегата the_rider има такава и доколкото си спомням е казвал, че е влюбен в колата си! Дори беше преспал с новобоядисаната 5-та врата, вместо със жена си! tongue.gif
Изпрати му лично съобщение за отзиви... :thumbsup:
Последно промяна от ToyotaFan на 03 Юли 2006 17:08, променено общо 1 път.

doc
Мнения: 45
Регистриран на: 23 Апр 2006 07:42

Мнение от doc » 03 Юли 2006 13:14

Карам такава карина от няколко месеца и също съм много доволен.Свещите, инжекторите и ламбда сондата са по-специални,има специфична работа на мотора,но не е капризна по отношение на бензина и наистина е по-икономична.При мен проблемите са от това,че реших да и сложа газов инжекцион,а не мога да намеря подходяща програма.Иначе годишния данък е под 30 лева :whistle:
CarinaE 1.6 4AFE LB

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 03 Юли 2006 16:38

ToyotaFan написа:
jury написа:Последно да търся ли тоя 99 кс двигател или вярно той за нищо не става! Ако е така и другия 106кс не става на инвалид, то колко ще ми излезе ДДС-то /ако има Еuro1 колата/
Еее, как да не става за нищо?!
Ти най-добре попитай човек, който има Тойота с такъм мотор, пък после мисли...
Колегата the_rider има такава и доколкото си спомням е казвал, че е влюбен в колата си! Дори беше преспал с новобоядисаната 5-та врата, вместо със жена си! tongue.gif
Изпрати му лично съобщение за отзиви... :thumbsup:
eeeй как тръгват легендите laugh.gif
само го бях турил капака на кревата да го оборудвам бре biggrin.gif после и жената си получи нейното wink.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Мотора си е същия. по-различни са инжекторите и вероятно програмите на РС-то, което ги управлява. Различна е и ламбда сондата. Досега съм имал проблем с един инжектор, който се оказа Бош и струваше 240 кинта. Освен това ми се прецака и алтернатора /също Бош/както и кабела на 3-ти цилиндър /смених ги всичките/, но това няма нищо общо с обеднената смес. Това за 3 години и около 25000 км. От 1 година съм на газ, с обикновена уредба за 600 кинта и след като намерих точен майстор да ми направи реглаж си :whistle:

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 03 Юли 2006 16:42

doc написа:Карам такава карина от няколко месеца и също съм много доволен.Свещите, инжекторите и ламбда сондата са по-специални,има специфична работа на мотора,но не е капризна по отношение на бензина и наистина е по-икономична.При мен проблемите са от това,че реших да и сложа газов инжекцион,а не мога да намеря подходяща програма.Иначе годишния данък е под 30 лева :whistle:
за чий ти е тоя инжекцион бе пич, само пари пръскаш. с обикн уредба си без никви грижи

doc
Мнения: 45
Регистриран на: 23 Апр 2006 07:42

Мнение от doc » 07 Юли 2006 10:17

трябва да върви повече и да яде по-малко с него
CarinaE 1.6 4AFE LB

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта