2007 - годината на Toyota

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 29 Дек 2006 14:07

jamie написа:
hyankov написа:Хехе
И ако трябва да избираш между качествена кола която е красива и качествена кола която не е красива... ? Защото не само Тойота е "здрава".

Както и да е, продължавайте си спорчетата, съжалявам че се намесих.
Тук ще те подкрепя. Има много модели на разни производители които са читави. Различното при Тойота (и не само - повечето японски производители са на същия хал) е че прилагат тотална политика за подобряване на качеството при това с повишаване ефективността на труда. Лесно е да пуснеш 1 качествен и 20 калпави (недомислени) модела. Трудно е обратното. Не забравяй също и това че японците произвеждат за 3 пазара (Европа, Щатите и Азия-Япония). Разлики между отделните издания на един и същ модел има.
Да всъщтност това което се предлага на Американския пазар има разлика с европейския.Всеки си има вкус и предпочитания мен лично моделите за Европа си ми харесват достатъчно за да ми задоволят пък и като съдя доста тойоти се карат в Бг явно не са от най-грозните

П.С лични предпочитания

Аватар
hyankov
Мнения: 1417
Регистриран на: 11 Сеп 2006 22:05
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от hyankov » 29 Дек 2006 19:09

Значи... не съм искал да обидя никой. Марката Тойота ми харесва. Просто исках да кажа че ако имам парите да си купя нова Тойота, ще ми е трудно да си харесам не-спортен модел. Просто не ми харесват на външен вид.

Но като се замисля, това не е само при Тойота. Колкото и непрофесионално да звучи - просто не ми харесва модерната концепция на повечето коли. Изглеждат някакви супер обемисти отвън и ми приличат на сапунерки. Например - Civic, Accord, Sonata, Buick LaCrosse CXS, Avalon, Ford 500... мога да давам още примери. В същото време, как пък Dodge успяха да пуснат голяма семейна кола която да изглежда добре? Да, Charger... Дори вагона им - Magnum, изглежда по-добре от изброените горе.

Просто мисли...
Subaru Impreza III Hatchback (2009) - 2.0R MT, 150 hp
Toyota Avensis (2000) - 2.0 D-4D (личен рекорд - 4.1л/100км) - SOLD
Toyota Corolla LE (2000) - 1.8, 125 hp - SOLD

Аватар
TheOrcrist
Мнения: 129
Регистриран на: 19 Сеп 2006 05:53

Мнение от TheOrcrist » 29 Дек 2006 21:23

Е кое му изглежда по-добрето баш па на charger-a изглежда си като station wagon и това си е. Както каза и ти в момента повечето коли на пазара изглеждат като сапунерки, а останалите пък на поодялана с теслата тук таме тухла. Вече и bmw си изкалпазаниха "класическия" дизайн и мерцедес зеха да правят сапунерки така че за външен вид няма една кола дето като я видя и да кажа "е ся тва изглежда страхотно". Среща се от време на време нещо което да ти задържи погледа за извесно време ама чак да ахнеш - няма вече такива коли wink.gif
А пък якия спор за инвестициите така и не го разбрах откъде почна след като в оригиналния текст на първия пост не се говори за инвестиции... на въпроса "so what" - ми морално удовлетворение един вид за собствениците на toyota. Да се кефят хората, че притежават кола от най-продаваната марка... защо всичко винаги трябва да има някакъв финансов келепир?
The End is at hand!

plpenov
Мнения: 82
Регистриран на: 07 Окт 2006 14:05
Местоположение: KAZANLAK

Мнение от plpenov » 29 Дек 2006 21:58

Така като чета мненията , всичко ми звучи като едно време с рокендрола или по точно мелодичния рок, никой не го възприема като нещо реално , но всеки който има допир до него го възхвалява. По същия начин, сега аз немога да приема как по младото поколение в момента могат да слушат рап , след като на мен не ми харесва, но в крайна сметка това си е действителността , ако на някой не му харесва нещо , по добре да не го гледа , слуша или чете!!! Новите автомобили търпят своето развитие , а това че на много хора не им харесват , май си е техен проблем , щом има кой да ги купува!
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D

Аватар
hyankov
Мнения: 1417
Регистриран на: 11 Сеп 2006 22:05
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от hyankov » 29 Дек 2006 22:08

plpenov написа:Така като чета мненията , всичко ми звучи като едно време с рокендрола или по точно мелодичния рок, никой не го възприема като нещо реално , но всеки който има допир до него го възхвалява. По същия начин, сега аз немога да приема как по младото поколение в момента могат да слушат рап , след като на мен не ми харесва, но в крайна сметка това си е действителността , ако на някой не му харесва нещо , по добре да не го гледа , слуша или чете!!! Новите автомобили търпят своето развитие , а това че на много хора не им харесват , май си е техен проблем , щом има кой да ги купува!
Е така е, така е...
Който не му харесва да не купува. Именно за това казах че ако имам пари за семеен седан няма да си купя Тойота. Сега вече сме на едно мнение нали?

Бхахахаха, на къде отива света

Toyota Corola Verso - да не е Toyota Corolla Verso?
Subaru Impreza III Hatchback (2009) - 2.0R MT, 150 hp
Toyota Avensis (2000) - 2.0 D-4D (личен рекорд - 4.1л/100км) - SOLD
Toyota Corolla LE (2000) - 1.8, 125 hp - SOLD

Tzoncho
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Яну 2007 16:14

Мнение от Tzoncho » 23 Яну 2007 14:40

седя си, чета си и както обича да казва Юлиан Вучков - гледам и не вярвам на ушите си :censored: !!! Относно дизайна на Тойота за Европа съм съгласен с повечето от вас че нямат особено впечатляващ външен вид, но както не ведъж съм казвал съотношението цена- качество при Тойота определено е несравнимо! По отношение на дизайна за тези които имат претенции просто да посетят този сайт http://www.lexus.com/ и предполагам спора относно визия ще приключи!!!

П.С. - за тези които ще кажат: "Да ама това е LEXUS" ще напомня да не забравят кой ги произвежда!!!
Play Golf, don`t drive it!!!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 50 госта