Софтуер за диагностика на Toyota

Публикувай отговор
Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от lederman » 24 Юни 2014 16:01

Щом е така, това добавя още 1+ за китайските кабели :)
аз обаче не бих се престрашил (например) подмяна на калибровка на ECU-то с китайски кабел ...
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от Vesko » 24 Юни 2014 16:22

lederman написа: цитат: https://techinfo.toyota.com/techInfoPor ... qtinfo.pdf


"The Techstream software has been modified to meet the SAE J2534 standard for vehicle interface
modules. While there are many J2534 devices available, Toyota can not validate all of them. The
Mongoose MFC/PRO is an elegantly packaged VIM that is competitively priced. We have done
extensive pilot testing with the Mongoose MFC/PRO and have received overwhelmingly positive
feedback from Technicians and Region/Area Office personnel. While we can not claim the Techstream
Lite will support all Techstream functions, we tracked over 2000 Mongoose MFC/PRO connections
during pilot and we estimate the Techstream Lite / Mongoose MFC/PRO set will perform 95+% of all
functions.
We are actively working to address any Techstream Lite bugs found when using the
Mongoose MFC/PRO VIM. "
Което всъщност означава, ча софтуера би вървял с всеки един кабел, който работи по J2534. Без значение дали е китайски, български или оригинален. Би работил и със ЕЛМ, стига някой да напише съответният интерфейс/драйвер за вин по стандарта J2534.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2841
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от iovkito » 01 Юли 2014 12:48

Ето ги дюзите на един авенсис т27 , на 200 000 км. Пиезо инжекторите явно не са толкова лоши.
http://prikachi.com/images.php?images/75/7439075n.jpg
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от JapCar » 01 Юли 2014 19:37

iovkito написа:Пиезо инжекторите явно не са толкова лоши.
[/url]
Щом слагат само такива вече, значи са читави...ама кел файда, ако не могат да се ремонтират евтино вместо да се сменят 4-те в комплект... biggrin.gif
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от jim_beam » 26 Юли 2014 16:48

наскоро ходих да ми сменят маслото и още някои дреболии и исках да ми ъпдейтват ecu-то.искаше ми се да разбера дали са успели да направят нещо и днес си играх с моя кабел и техстрийма.значи преди на engine ecu показваше калибриране на мотор и ECT: ID 34247400.
сега показва motor und ect calibrierungs id:342f6000.
значи нещо са правили по въпроса.
в заключение мисля,че номера на калибр.файл който се показва от техстрийм не е наличен ъпдейт ами актуалния в момента.а дали има нещо за актуализиране вече би трябвало тойота да гледат в някаква тяхна си база данни,предполагам е така.
иначе си поиграх в тест-режима,вкл. и изкл. перката на радиатора и разни др.функции,които не всички функционираха.май не успях да прецакам нещо,което е най-важно. laugh.gif

единственото,което леко ме притеснява,е лекото увеличаване оборотите на празен ход.днес изчаках малко след запалването и след няколко сек. се нормализираха сами.интересна работа,преди не съм забелязвал такова поведение,освен през зимата в студовете.всъщност напоследък имам доста къси разстояния,та да не би акумулатора да е паднал,но не ми се вярва.дано да не е нещо фатално,че скоро ще се пътува... unsure.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от baba_metca » 20 Авг 2014 13:44

Здравейте,

Опитвам се да се вържа с Techstream-a. Взех си кабел и уж инсталирах всичко. Пускам Techstream, давам Vehicle Info и ми излиза един прозорец, на който автоматично ми намира Model Code и Vehicle Spec. Обаче трябва да въведа в опциите вида на ECU то си. А аз не го знам. ма ли начи някой да ми каже от къде да го намеря това ECU какво е. Става въпрос за Auris 2009, 1ADFTV

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от Vesko » 20 Авг 2014 18:48

baba_metca написа:Здравейте,

Опитвам се да се вържа с Techstream-a. Взех си кабел и уж инсталирах всичко. Пускам Techstream, давам Vehicle Info и ми излиза един прозорец, на който автоматично ми намира Model Code и Vehicle Spec. Обаче трябва да въведа в опциите вида на ECU то си. А аз не го знам. ма ли начи някой да ми каже от къде да го намеря това ECU какво е. Става въпрос за Auris 2009, 1ADFTV
Трябва да го пише в талона ти. Пурвите букви от модела. Има го и на метална планка на вратата на водача
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение


baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от baba_metca » 11 Ное 2014 18:47

Vesko написа:
baba_metca написа:Здравейте,

Опитвам се да се вържа с Techstream-a. Взех си кабел и уж инсталирах всичко. Пускам Techstream, давам Vehicle Info и ми излиза един прозорец, на който автоматично ми намира Model Code и Vehicle Spec. Обаче трябва да въведа в опциите вида на ECU то си. А аз не го знам. ма ли начи някой да ми каже от къде да го намеря това ECU какво е. Става въпрос за Auris 2009, 1ADFTV
Трябва да го пише в талона ти. Пурвите букви от модела. Има го и на метална планка на вратата на водача
Оказа се, че не е нещо свързано с модела на ECU-то а с опциите му. Има някакви опции които дали ги има ECU-то или не и си избираш. Но няма никакъв проблем да избереш нещо грешно, защото после просто не излизат данни за него и/или дава грешка ,че го няма. Тъй като аз не знаех кое го има и кое не, ги пробвах всичките. Така или иначе си видях каквото ми трябваше без значение коя опция съм избрал. Благодаря за отговора все пак.

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от miso25 » 13 Дек 2014 16:59

Колеги, помагайте. Свалих и инсталирах моследната версия на Techstream-a, но имам проблем - не мога да свържа колата с ПС-то. Следвам стъпките как да активирам самата програма, но нищо. Явно е, че аз правя нещо грешно, но какво??? Явно нещо с настройките бъркам.... Нито на автоматично, нито на ръчно не може да намери и свърже с колата. Иначе съм с XP и доколкото четох не би трябвало да имам проблем. Кабела ми е китайски...:) Ако има значение като отворя програмата TechDoc бутона не ми е ативен.

ПП. Нещо не мога да вмъкна снимка на програмата.
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от Rudy » 13 Дек 2014 18:09

miso25 написа:Колеги, помагайте. Свалих и инсталирах моследната версия на Techstream-a, но имам проблем - не мога да свържа колата с ПС-то. Следвам стъпките как да активирам самата програма, но нищо. Явно е, че аз правя нещо грешно, но какво??? Явно нещо с настройките бъркам.... Нито на автоматично, нито на ръчно не може да намери и свърже с колата. Иначе съм с XP и доколкото четох не би трябвало да имам проблем. Кабела ми е китайски...:) Ако има значение като отворя програмата TechDoc бутона не ми е ативен.

ПП. Нещо не мога да вмъкна снимка на програмата.
а драйверите на кабела инсталира ли?
Изображение

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от miso25 » 13 Дек 2014 18:16

Да, но въпреки това нямаше ефект. Махнах последната версия на софта и инсталирах 8.30.ххх и като слезна до колата ще пиша дали има резултат. Разликата, която забелязах е, че като стартирам самата програма има доста повече бутони в лявата част.
ПП. Сега като се опитвам да се вържа с колата ми иска да регистрирам софта, давам му ключа, които имам към кракнатат версия и ме препраща на официалната страница къдеро да въведа username i password????
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от Rudy » 13 Дек 2014 19:34

Остави юзър и парола - намери C:\Program Files\Toyota Diagnostics\Techstream\Env\IT3System.ini (или като ти е пътя до файла)
намери раздела:

;===========================================================================;
;Available Function Setting
;===========================================================================;
[AvailableFunction]
MinorFunction=1
TISFunction=1
UserFunction=1

Промени TISFunction=1 to 0

това ще махне част от бутоните в ляво, но всичко, което ти трябва ще работи.
Изображение

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от miso25 » 13 Дек 2014 22:16

Това беше едно от нещата, които направих, но пак нямах успех. Мисля, че в последствие направих нещо положително, но утре ще го проверя и ще пиша дали е станало. Благодаря за съветите.
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от miso25 » 14 Дек 2014 14:15

Като натисна Connect Vehicle след известно време ми излиза следния прозорец - Vehicle Connection Wizard (S301-22). Отодлу ми се отваря прозорец, в който да въведа Model Code - и въвеждам първите букви от модела, отодлу имам още един прозорец за Vehicle Spec - давам модела на двигателя давам NEXT и ми се появява друг прозорец, който казва -"A communication error with engine ECU occurred. Please confirm that Engine ECU is properly installed." Идеи някакви????
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта