Софтуер за диагностика на Toyota

Публикувай отговор
Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от JapCar » 06 Апр 2014 18:58

jim_beam написа:с твоя кабел поне може да видиш дали ще ти покаже налични ъпдейти и ако има в сервиза ще ти ги направят.на моя модел показва 4 или 5 ECU-та:abs,engine,4wd и разни други.
Аз знам, че има доста по-нови версии от моята, но не съм го виждал с кабела. Виждам само моята, къде ги виждаш?
като вкл. твоя кабел миналото лято интересното беше,че ми се активира автоматично индикацията за сервизни интервали,която никога досега не бях виждал.
Нали видя, че гледахме само живите данни и изчистихме грешките, другаде не сме ходили...не знам как се активирало.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от jim_beam » 06 Апр 2014 21:19

като се свържеш с колата и избереш там всички опции на модела ти се отваря главния прозорец с листата от ECU-та,които се поддържат.в началото всичките са в жълто,но като чукнеш на бутона отляво 'данни' някои от тях стават бели,т.е. виждаш кои може да се наблюдават с програмата.също така отляво има един бутон 'ECU update',като го избереш пак излиза една листа,като пред имената има кутийки за избиране.избираш да кажем всичките и отдолу на стрелката вдясно.изчакваш малко да ги провери и накрая при мен най-горе на първото ECU излиза един номер в графата калибриране ID или нещо такова,обаче само дотам.нямам представа когато избереш твоя модел дали ще ти излезе такава опция,но по всяка вероятност да.
поиграх си малко като избирах последователно различни варианти модел,версия,които са в под-листата за моята кола.в крайна сметка винаги се стига до същите резултати с единствена разлика броя на поддържаните опции за наблюдение.като последния вариант явно беше за актуалния модел,понеже имаше дори наблюдение на ECU за задната врата.понеже на немски се разбира,че става въпрос за отваряща се нагоре,явно електрическа.та при тия по-новите версии просто повечето функции при мен си остават в жълто,един вид не се поддържа тяхното наблюдение.
в общи линии като че ли изкл.бибипкалото на коланите се оказа главното предназначение на кабела и вече бих могъл дори за кеф да си откачам и пак закачам акумулатора. tooth.gif bash.gif cool.gif
ще се види на сервиза дали наистина тази калибрация е някаква нова или просто става въпрос за наличната в момента,но засега е неясно дали изобщо ще могат да се теглят и ъпдейтват тия файлове в домашни условия и с този китайски кабел.

иначе индикацията за серв.обслужване най-вероятно автоматично се е активирала с избора на подмоделите,където се чудихме кой да изберем.но пък тя се нулира много лесно с бутоните на дисплея,така че няма грижи.факт е,че смяната на маслото би могло да става дори на 30к или 2 год. според начина на експлоатация.нали тази индикация се въвежда точно с цел long life service,разбира се при използване на подходящо масло.то това си е псевдо такъв в сравнение с други автопроизводители,които стигат до 60к,но пак си е нещо.мазда и хонда стандартно правят на 20к смяна на масло,така че проблеми няма.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от JapCar » 06 Апр 2014 22:08

jim_beam написа:също така отляво има един бутон 'ECU update',като го избереш пак излиза една листа,като пред имената има кутийки за избиране.
Ще пробвам някой ден...
А поигра ли си да направиш кратък запис на живите данни(червеният бутон долу в дясно) и после можеш да ги пускаш, или пък с графиките?
Когато гледам живите данни и съм на "Primary..." (основните данни), опресняването на данните става за около 5000ms, а когато направя да гледам
само инжекторите, опреснява за 500ms. При теб как е?
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от jim_beam » 07 Апр 2014 11:05

ами онзи ден си играх и записах някакви данни,ама не се вижда нищо интересно.
снощи любопитството надделя и им платих стинките за 1 час достъп,изненадата беше голяма,защото изведнъж вместо да те пуснат да разгледаш възможни сервизни указания и др.,които дори без да си платил се виждат в една дълга листа,те отрязват дори и от тях. mad.gif точно те ме заинтригуваха,понеже в началото без да си платил още ти показват над 120 различни начина за действие при различни дефекти,всъщност това са указания за собствените им сервизи.но оттам се вижда какви проблеми са възниквали за даден модел,защото някои от файловете са именувани директно така,че се разбира за какво става въпрос.то не бяха катализатори,съединители,ск.кутии,загуба на антифриз поради натрупване на нагар по буталата,горене на масло на сменени двигатели,егр-и и т.н. направо страшно.обаче вдясно срещу всеки файл има символче за кинтите,и затова ги платих.след което воала изчезна всичко и ми подадоха дървото. tooth.gif
да не говорим за някакви ъпдейти за екю-та.успях да сваля няколко инфо-файла за модела и това беше.предварително бях променил акаунта на независим сервиз уж да пуснат нещо повече,ама не.нещастна работа!страницата им е толкова лошо направена,чудиш се къде да търсиш,някакви филтри,които след като избереш показва някаква грешка,мъка.
извод>не си струва ама хич! offtopic.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
TATI
Мнения: 2753
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от TATI » 07 Апр 2014 16:41

Аз да питам. Някой като си е купувал кабелаците, дали евентуално са му пратили и този стария модел, че королата ми е набила някаква грешка и искам да я прочета? Ако е и от/в София, цена няма да има.
Ето за този кабел иде реч: http://www.aliexpress.com/item/TOYOTA-2 ... 14868.html
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от JapCar » 07 Апр 2014 20:11

jim_beam написа: извод>не си струва ама хич! offtopic.gif
Да имаш достъп до всичко звучи много хубаво за да е истина...Всъщност професионалистите как имат достъп до тези файлове и ъпдейтите за EKU?
Малко не стана ясно за 1 час колко файла свали и какъв беше проблема, че не си доволен? Малко е времето за да се ориентираш ли?
Ако файловете са текстови, не става ли по-бързо с копи/пейст в някоя текстова програма или има и картинки?

PS. Не отговори колко милисекунди ти е опресняването , което питах вчера в поста около 8pm...Питам, за да видим дали не зависи от процесора, фърмуера на различните кабели или тясното място си е софтуера на програмата...
Един пич споделя, че е успял да подобри значително бързодействието, но е с Win XP. Аз преди време опитвах неговите предложения набързо, но не намерих разлика...Трябва по-задълбочено да опитам. Ето какво споделя той:

So I am posting this hopefully it helps someone.
I first purchased a Toyota "Mangoose" device to use with techstream. The device worked fine, correctly identifying vehicles, doing active tests, etc. The problem was the live data and graphing was very poor. Response times of 7000ms. So I sent the Mangoose back to China and ordered a Xhorse 3n1 MVCI to replace it.
The Xhorse device had the same problem, if not a little bit slower! I started to suspect that the root cause of this was the software, not the device. When I used the OBD diagnostic function of techstream instead of the full program, response time from the device improved.
I have all of my diagnostic software on separate partitions so there is no interference.
I installed a new XP pro
Very Basic install! Take out *everything* that is not needed! You must make sure that as little programs as necessary are running while running techstream
NO anti-Virus
NO Microsoft Defender
Install techstream and apply pill
Install 3n1 drivers - I am using 1.4.6

Run Techstream, connect to your vehicle. Once connected, press ctrl-alt-del to bring up task manager
click processes tab
find "techstream.exe" in the light and RIGHT click
click "Set priority" and set to HIGH. Do NOT select realtime
Exit task manager

Doing these takes changed live data response time from 8000ms to 500ms or so. Very very BIG improvement!

Another thing, when using graphing functions, change the display type to "meter"
The other graphing functions do not work very well at all.
So, I am hoping this helps people get their techstream running well.
Michael
Последно промяна от JapCar на 07 Апр 2014 20:47, променено общо 1 път.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от JapCar » 07 Апр 2014 20:17

TATI написа:Аз да питам. Някой като си е купувал кабелаците, дали евентуално са му пратили и този стария модел, че королата ми е набила някаква грешка и искам да я прочета? Ако е и от/в София, цена няма да има.
Ето за този кабел иде реч: http://www.aliexpress.com/item/TOYOTA-2 ... 14868.html
Май не предлагат и този адаптер с диагностичния...В eBay има по £4-5:
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksi ... &_from=R40
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
TATI
Мнения: 2753
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от TATI » 07 Апр 2014 20:22

Аз го дадох този линк само заради снимката на кабела, който ми трябва. Иначе има един комплект, този + МиниВСИ-то + софтуера в един английски сайт за 23 или 29 паунда. Най-много и аз да си купя разни кабели. Ей го на: http://www.carsets.co.uk/wholesale/mini ... tream.html
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от jim_beam » 07 Апр 2014 20:38

файловете са само pdf има и картинки вътре,проблема е,че ме допуска само до няколко от тях.за свалянето ги свалих бързо,не са големи.
професионалисти могат да дърпат калибриращи файлове май само ако платят годишния абонамент от 2400Е плюс ддс,луда работа.някой тук спомена,че из нета се намирали такива за уса модели,но не и за тукашните.подозирам,че тия от тойота не си поплюват и преследват подобни действия и хора.последно в немския рав форум се принудиха да изтрият всички файлове(същите пдф,за които говорих),понеже били лицензирани,и в последствие затвориха форума.негодници... thumbdown.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от JapCar » 07 Апр 2014 20:49

jim_beam написа:файловете са само pdf има и картинки вътре,проблема е,че ме допуска само до няколко от тях.за свалянето ги свалих бързо,не са големи.
професионалисти могат да дърпат калибриращи файлове май само ако платят годишния абонамент от 2400Е плюс ддс,луда работа.някой тук спомена,че из нета се намирали такива за уса модели,но не и за тукашните.подозирам,че тия от тойота не си поплюват и преследват подобни действия и хора.последно в немския рав форум се принудиха да изтрият всички файлове(същите пдф,за които говорих),понеже били лицензирани,и в последствие затвориха форума.негодници... thumbdown.gif
Ясно...
Аз редактирах/добавих в предния си пост нещо докато си писал това, виж го.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от jim_beam » 07 Апр 2014 21:23

не съм наясно с бързодействието в реалтайм,някъде има ли индикация за това?ще пробвам в края на седмицата,че нямам много св. време.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от JapCar » 07 Апр 2014 21:48

jim_beam написа:не съм наясно с бързодействието в реалтайм,някъде има ли индикация за това?ще пробвам в края на седмицата,че нямам много св. време.
Е, когато имаш време, няма нищо спешно...
Когато гледаш живите данни, това е най-долу в ляво (под и в дясно от бутона Close) и е ....ms
В ляво от бутона за графиките има падащо меню със стрелка надолу, от където може да се избере кои данни да се гледат. По дифолт е Primary (всички основни данни) Колкото повече са, толкова по-бавно опреснява. В ляво от падащото меню е бутона с двете червени стрелки, от там можеш да избереш само тези които искаш (именуваш го и се появява в падащия списък). Когато са по-малко опреснява по-бързо.
При мен на Primary е около 5000ms, което си е 5s и е твърде бавно, за да хванеш някакви бързи промени.
Също не мога да си обясня защо стойностите за инжекторите се променят само на пр. ход, при увеличаване на оборотите замръзват...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от ss_mitko » 07 Апр 2014 22:25

TATI написа:Аз да питам. Някой като си е купувал кабелаците, дали евентуално са му пратили и този стария модел, че королата ми е набила някаква грешка и искам да я прочета? Ако е и от/в София, цена няма да има.
Ако искаш мога да ти услужа с кабела да си прочетеш грешките. Моя кабел е този. http://www.carsets.co.uk/wholesale/mini ... tream.html

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от jim_beam » 21 Апр 2014 14:22

излязла е нова версия 9.10.37,ето>
http://stream.toyota-motor-europe.com/t ... 7_NDSI.exe
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Софтуер за диагностика на тойото

Мнение от JapCar » 21 Апр 2014 16:58

jim_beam написа:излязла е нова версия 9.10.37,ето>
http://stream.toyota-motor-europe.com/t ... 7_NDSI.exe
A как я отключваш, пак ли с промяна на онази стойност от 0 на 1?
Аз съм с 10.00.026, но до сега се убедих, че разлика с по-старите няма, освен да са вкарани и последните модели, което е интересно за професионалистите...
Откри ли някакъв начин да се гледат дюзите и в движение? Май е възможно само на празен ход, като тръгнеш показанията не се променят...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot], djofra и 4 госта