Кой и къде е служил в казармата ?!

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
mfandakov
Регистриран: 20 апр 2015 21:00

Мнениеот mfandakov » 03 апр 2018 16:38

Явно при Вас е било така,при нас бе наряд,наряд,наряд.бетон бетон и пълно със задници шефове.
Наряд на погреби в размирно време.недоспали 19/20 годишни момчета.
Кажи де е хубавото. tooth.gif
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!
Телефон за оплаквания 0888695238

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 03 апр 2018 17:18

Абе моята казарма бе много кратичка, ама си бе 'наряд-гарнизон-наряд-гарнизон' и от време на време - домашна отпуска :)
Успяхме да направим май около 30 наряда...
Една нова година изкарах наряд на хубаво място - една топла стаичка на майната си, но с печка (другите постове си ни бяха в снега с гъбината :) :) Да, сам бе малко скучно (ако не се смята ножа и АК :) ), ама пак си бе добре на топлото...
Интересно бе да се гледа града в далечината с фоерверките :)

За шефове - при нас не е имало панаири, защото поделението бяхме известни в целия район (с разпасаността си)... Не, че не ни е спирала ВП... Дори и ни е прибирала, ама като чуят откъде сме, и дърпат едно конско и ни пускат... А 'конското' бе в стил - извинявайте момчета, ама не може с бойни униформи да си пиете в бар в центъра на Ямбол - все пак имаме традиции в този град, и някой от посетителите (вероятно бивш военен) се е обадил - трябва да реагираме, затова - не се връщайте в същия бар :) )
Полковникът пък (шефа на поделението) ни питаше кога ще се уволяваме, че да може да планира заявките за храната :)
Абе цирк си беше :)
Не знам дали съм писал преди това, ама първата ни тревога бе трагична... А след седмица ще има проверяващи от София...
Дойде един старлей (разжалван капитан) и се опита да въведе ред... Явно е бил много крив, защото след ден в града някой го бе пребил зверски и бе доста време в болница (така и не се появи при нас повече). Предполагам - някой от предходните поделения - при нас дори не успя да се изяви както трябва...
Та наближава проверката и вечерта полковника идва и казва...
- Такааа, утре тревогата ще е в 5 часа. Ясно ли е?
- Тъй вярно!
- Заключвате спалното отвън с катинар (спалното ни бе отделна сграда), спускате завесите и не мърдате. Ако искате - гледайте си видео, правете какво искате, но не се показвайте. Ще кажем, че това спално не се използва tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
mfandakov
Регистриран: 20 апр 2015 21:00

Мнениеот mfandakov » 03 апр 2018 20:35

Ами явно при нас е било така яко по устав,и с много офицери натегачи.
Командира на батальона му се плачеше от ВКР то което бях напил веднъж така яко че се беше опикал в съня си.
Полковника не искаше да ме види защото ме мислеше за човек на ВКР-то ,а ВКР го бе срам защото за да скрие че се е напикал бе набутал чаршафа в една външна тоалетна. Това с ВКР бе преди да влезна в казармата ,но той си бе там на служба преди да пристигна и аз там.
Когато се бе напикал хората бяха решили да го изхвърлят през прозореца на хижата,и аз ги отказах.Абе циркове,но за това пък бичех наряди след наряди,и само когато ми писнеше ходех с един камион за бира в едно село до Маказа,и понеже другите офицери се усещаха че нещо ВКР-то ме пази, за това пък те ме чанчиха по устав.Не бе добре,мразех тази казарма и това си е. bash.gif bash.gif
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!
Телефон за оплаквания 0888695238

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Мнениеот Airfan » 03 апр 2018 22:56

Аз имам 25 караула и не помня колко наряда, но да кажем 40-ина. Нарядът ми тежеше повече, а караулът беше по-приемлив. Бях парашутист-разузнавач и май бяхме от тези, на които обръщаха повече внимание да се научат да си играят на войници. Не бяхме просто ОХР. Имахме поне 3 пъти в седмицата занимания по планините, често среляхме на фона на останалите ми приятели по другите поделения. Стреляхме с разни екзотики, включително със заглушител и оптика на калашника. Гадното беше тичането - редовно и по много. Гаджето ме остави на 10-ия ден, абе.... те такива неща.
Изображение

Потребителски аватар
Рошко
Регистриран: 09 ное 2008 14:41
Контакти:

Мнениеот Рошко » 04 апр 2018 14:03

Airfan написа:Източник Бях парашутист-разузнавач и май бяхме от тези, на които обръщаха повече внимание да се научат да си играят на войници

мАни ни нас... При нас и яденето беше ядене, и дрехите бяха дрехи, и обувките - обувки... :) За други поделения какви мизерии съм чувал... Ние с теб си бяхме галеници на съдбата, че случихме на поделение! tooth.gif
Изображение Toyota Auris HSD 2015 Facelift Powered by 豊田 佐吉 and 豊田喜一郎
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 04 апр 2018 14:14

Въпреки, че бях по време на 'издиханията' на казармата, нямам никакви претенции към 'обоза'...
Нови униформи, нови кубинки... Качествени и като се размачкат - удобни (що локви съм влизал ей-така да видя дали няма да пропуснат)..
Храната - нормална столова храна (е все пак бях след студентските години, така, че всичко ми харесваше :) ) , но качих над 5кг... (поделението си имаше и свинарник, който се охраняваше особено зорко, щото ракета Земя-Земя или отровното гориво нямаше кой да открадне, ама прасенце - моооже :) )...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
krasengn
Регистриран: 19 мар 2016 00:11
Контакти:

Мнениеот krasengn » 04 апр 2018 14:35

В моето поделение в Търговище бяхме 40 войника общо. Храната никога не стигаше, но беше добра - готвеха готвачка и войник готвач. Дояждахме си от лавката.
Дрехите и кубинките не бяха нови, но не лоши.
Работата ни беше да даваме през ден 24ч караул на три поста - охрана на поделението. През свободното време работехме поддръжка района на поделението и помощ в складовете на старшините. Почти всеки ден се пращаха войниции да работят в различни фирми в града.
Сутрин на развода всеки старшина си взимаше по няколко войника. Като роби. Няма военни раноти.
Понякога офицерите имат стрелби и тогава с тях отиват войници да им прислужват - сервиране храна, миене чинии, палене печки с дърва, опъване палатки, миене гилзи от снаряди...
Polski Fiat 1500 (1980) --> VW Passat 1.8 RP Combi (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

Потребителски аватар
veso_hds
Регистриран: 13 май 2012 12:06

Мнениеот veso_hds » 04 апр 2018 15:50

И аз да кажа!Страхотна казарма изкарах!Бях телефонист на централа.Даваш смяната и после футбол,волейбол, тенис на маса,чист бридж и други глезотийки.В командния пункт имаше и около 40 мацки волнонаемни,заедно дежуряхме....... tongue.gif
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 04 апр 2018 16:34

krasengn написа:Източник През свободното време работехме поддръжка района на поделението

Това беше първото нещо, което страшно много ми направи впечатление като влязох. Всеки камък, всяко дръвче и клонка бяха на място, боядисани, окастрени, полирани. А не подозирах, че това ще ми бъде за сметка на свободното време.
И до ден днешен не съм виждал асфалт, който да е чист. Ама да няма песъчинка в "порите" му. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
Xeku
Регистриран: 27 сеп 2004 15:33

Мнениеот Xeku » 05 апр 2018 11:30

На вчерашния ден, преди 21 години беше последният ми ден в казармата wink.gif
Година и половина (4 октомври 1995 - 4 април 1997 ) в 32000 - Лом и 22300 - Горна Баня. Видял съм всичко - и са ме били, и са ме юркали, безброй караули и наряди, хванахме и виденовата зима, та и бая глад имаше по едно време, както и голяма вероятност да се наложи да излизаме с машините за да "браним" София. Като цяло - важен и полезен момент от вечността... Тогава завиждах на тези от моите приятели, които успяха да скатаят казармата, ама за себе си не съжалявам, че съм минал и през това.

rzamen
Регистриран: 15 апр 2018 21:11
Контакти:

Мнениеот rzamen » 15 апр 2018 21:33

4-ти километър в Гвардията! Като новобранец прескачахме оградата и пиехме бира в съседните жилищни блокове и ни идваше на гости една сладурана... Но после сожиха камери и ни дебнаха яко.... не можеш да мръднеш. набор 2000

tora
Регистриран: 22 яну 2016 11:37

Мнениеот tora » 16 апр 2018 06:17

Къде има жил. блокове там?

color
Регистриран: 03 май 2017 20:24

Мнениеот color » 16 апр 2018 13:59

kaltcev.72 написа:Източник Детската градина на Добри Джуров или школата за радисти и телеграфисти демек сварзочници в Бистрица Софийска като Помощник Командир на Взвод чин младши сержант

И аз бях там, но 83 -85 година. Мл.сержант на 4-ти взвод :)
Toyota Avensis D4D 2.0 126hp
Nissan Primera P10 1.6i 102hp

Потребителски аватар
skydiver
Регистриран: 05 май 2015 23:55

Мнениеот skydiver » 17 апр 2018 00:14

Airfan написа:Източник Аз имам 25 караула и не помня колко наряда, но да кажем 40-ина. Нарядът ми тежеше повече, а караулът беше по-приемлив. Бях парашутист-разузнавач и май бяхме от тези, на които обръщаха повече внимание да се научат да си играят на войници. Не бяхме просто ОХР. Имахме поне 3 пъти в седмицата занимания по планините, често среляхме на фона на останалите ми приятели по другите поделения. Стреляхме с разни екзотики, включително със заглушител и оптика на калашника. Гадното беше тичането - редовно и по много. Гаджето ме остави на 10-ия ден, абе.... те такива неща.

Същата история..., само дето моето гадже издържа...
В Пловдив ли беше твоята служба?
Toyota RAV4.2 1AZ-FE SOL edition
Nissan Primera GT х3

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Мнениеот Airfan » 17 апр 2018 09:51

skydiver написа:ИзточникСъщата история..., само дето моето гадже издържа...
В Пловдив ли беше твоята служба?

Мда, в Пловдив
Изображение

Върни се в “Off Topic”