D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Публикувай отговор
vfr800
Мнения: 466
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 67 пъти

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от vfr800 » 04 Дек 2023 17:46

geniya написа: 04 Дек 2023 14:39 Това с Бай Ганьо и спирането на дизеловите автомобили не го разбрах!
Няма нищо за разбиране. Понеже системата подлежи на манипулация и на някои хора не и дреме за околната среда се взимат мерки да се продават автомобили ,чиито системи да не подлежат на манипулация. Електромобили, биогорива и т.н.

Аватар
WoLF
Мнения: 2645
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 258 пъти
Получена  благодарност: 119 пъти

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от WoLF » 04 Дек 2023 19:13

Филтъра за твърди частици не е за околната среда. Тези частици са дразнители за дихателните пътища и пряко убиват около 50 000 човека годишно доказано и колко още недоказано...
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
mapamop
Мнения: 4084
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 294 пъти

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от mapamop » 23 Дек 2023 14:24

ivo.andreev написа: 04 Юни 2023 07:49 Засега не го намирам,
Едното място е тук: https://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?p ... B0#p385281
За другото трябва да си спомня че беше писано за някакво отпушване на тия тръби с парче твърд многожилен кабел (?). Никак няма да ми е лесно, предвид бензиновата ми кола, която няма DPF.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

panda_robi
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Яну 2024 22:34
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis t25 2.2 D-CAT
Получена  благодарност: 1 път

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от panda_robi » 02 Фев 2024 08:34

Здравейте колеги,
Извинявам се за дългия пост, но като гледам писаните неша по темите във форума сметнах, че всяка подробност е от значение. Нов съм във форума и от съвсем скоро съм собственик на Toyota Avensis T25 2.2 D-CAT 177к.с. 2007г Vin : SB1EB56L40E079887 в град София. Взех я от едни автоджамбази ...., които бяха вежливи и културни, като ми казаха, че последно колата била на техен приятел който разкарвал хляб с нея. Купих я с този двигател, защото беше на много изгодна цена+ това градското каране ѝ е колкото да излезне от града, евентуално занапред бих я ползвал и малко по често в града, но всеки уикенд пътувам на някъде и не би трябвало това да бъде проблем за който и да било дизел(надявам се).
Пиша в тази тема, тъй като и аз имам сходен проблем, на който търся рационално решение. А ето и проблема:
Когато я гледах за покупка видях, че леко изпушваше бял дим от ауспуха и лека миризма на недоизгоряла нафта(не беше кой знае колко студено), предположих, че като всеки дизел си прави някаква регенерация, тъй като след има-няма 5 минути спря. Да де ама тва пушене след като я купих забелязах, че си продължава от време на време за малко този пушек и предположих, че просто се е задръстила от седене и градско каране и съответно след като оправих документите я изпънах до Пловдив и обратно и по целият път си подпушваше. Казах си, че явно е много задръстена и купих 1 добавка на XXXX, прикачам и снимка, след като сипах добавката и напълних резервоара с обикновен дизел и започна да пуши сиво и светнаха лампите check engine, trc off и vsc. Закачих я на диагностика в близкия сервиз (XXXX) където не ми казаха точната грешка, но ми казаха, че колата не си харесвала горивото. Споделих им че съм сложил добавка и ми казаха това повече да не го правя, че нямало смисъл само парите да си давам и да шашкам колата+ да направя извънградското каране на по високи обороти. Така и направих, от София до Калотина държах оборотите около 2500-3000 и за около 25 минути не спираше да пуши след което спря, но аз продължих още 5 минути за всеки случай, видях, ще спря да пуши и успокоих оборотите. Стигайки границата подпуши за около 5 секунди и това му беше чак до Ниш без проблеми. Като спрях там-пак дим и се ядосах. Прибрах се на спокойно каране и ми направи впечатление, че дали ще карам агресивно, дали ще карам спокойно все си харчи по 8/100 извънградско, което ме дразни още повече. След 1 седмица престой на паркинга пак отидох до Пловдив, този път с още по агресивно каране и пак си пуши когато и колкото си поиска. Понеже жената е от Кричим там я закачихме на диагностика(някаква, която чете от OBD-то) при неин познат да види какво ще си покаже за дюзите, диференциалния датчик и като цяло всичко квото може да покаже, да се види... Ами всичко си е в перфектни норми с абсолютно минимални отклонения, дори диагностика остана впечатлен и ми каза, че най вероятно 5тата дюза се ебава, но не може да я хване с диагностиката.
Та от там идва и питането за съвет, къде да я закарам и кой разбира от тези неща, защото се двуомя за махане на дюзата и дпф-а или пък търпи някакво рециклиране? Намерих и в гугъл някаква за 130лв. Дали е същата нямам идея, струва ми се много евтино, ето и линк XXXXXX
Това което съм забелязал е, че маслото и антифриза също не мърдат като ниво, единствено в маслото има миризма на нафта и самото ниво е малко над максимума, но това предполагам, че е заради регенерациите нон стоп, държи си нормални обороти, няма прекъсвания в двигателя и има цялата мощност на света.
 ! Съобщение от: slowtraveler
Мнението бе одобрено, но силно приличаше на търговско съобщение, направено единствено с цел 'трупане на точки' за интернет реклама...
Затова е поразчистено от линкове... Ще видим дали потребителя и мнението ще останат тук...

panda_robi
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Яну 2024 22:34
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis t25 2.2 D-CAT
Получена  благодарност: 1 път

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от panda_robi » 02 Фев 2024 08:59

Поста далеч не е с цел реклама, сметнах, на база изчетеното по форума, че ще бъде полезна информация въпросните подробности, разбира се щом е проблем нека останат скрити, при интерес мога да ги споделям и на лично съобщение smile.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 54 госта