Защита против кражба - Prius XW20 2007

AlexPP
Мнения: 87
Регистриран на: 24 Ное 2015 17:05
Местоположение: Бургас

Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от AlexPP » 24 Ное 2015 17:11

Здравейте,

Купих си Prius 2 2007-ма година от една автокъща. Оставих капаро днес и утре ще го платя и ще си го взема, обаче до колкото разбирам няма табели в КАТ и може да почакам доста докато го регистрирам. Та мисля да оставя колата на платен паркинг. Какво мога да направя, че да не могат да го запалят? Примерно да му извадя един два бушона, но кои?
Последно промяна от Akima на 25 Ное 2015 01:42, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Добре дошъл.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Защита против кражба на Prius

Мнение от slowtraveler » 24 Ное 2015 20:16

Добре дошъл колега, моля попълнете си профила (местоживеене)...

По въпроса - предполагам изваждането на бушона за ECU ще реши въпроса....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7133
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 34 пъти
Получена  благодарност: 70 пъти

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от Akima » 25 Ное 2015 01:58

  • КАСКО?
  • Платен паркинг?
  • Снимка на всички релета в двг.отсек и после вадиш и прибираш - тъпо но факт.
  • Не вади малкия акумулатор - да нямаш ядове.

Тук обикновено даваме съвети как да си поправи човек колата,а не как да я счупи. :whistle:


Изображение
Изображение

Успех и чесито. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

AlexPP
Мнения: 87
Регистриран на: 24 Ное 2015 17:05
Местоположение: Бургас

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от AlexPP » 25 Ное 2015 13:08

Приуса го закарах с пътна помощ на платен паркинг тук до нас. И когато има номера (дано да е скоро) ще отида да го регистрирам. Довечера ще огледам кой бушон/реле да му извадя.

Като дойде време за регистрация не мисля пак да ползвам пътна помощ. Ще го закарам без номера, пък каквото стане.

memorex

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от memorex » 25 Ное 2015 16:44

Каско ако направиш няма да важи против кражба.Сигурен ли е паркинга???

gena_bs
Мнения: 863
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 97 пъти
Получена  благодарност: 23 пъти

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от gena_bs » 25 Ное 2015 18:02

За съжаление ако решат да го крадат, спасение няма!
Това с релетата ще спре само тези, които искат да я отнесат на собствен ход. Ако дойдат с колесар или репатрак няма да ти помогне.
А пък за паркингите - няма разлика дали е на улицата или там! Само в това, че си плащаш.
Независимо дали пише платен, предплатен, охраняем или други нищо не значещи термини.
В общия случай "кибикът" на вратата / бариерата е само касиер. Следи да се регистрираш и/или платиш при влизане и да не отпрашиш без да си дал останалото на излизане.
Аз не бих рискувал да купувам кола, след като знам, че номера няма да има скоро. Оптимистичният срок е края на годината.
Не, че наличието на рег. номер в Булгаристан гарантира нещо, но поне можеш да си направиш Каско.

Потърси някой самостоятелен гараж (клетка) под наем на сигурно място. Не знам актуалните цени в момента, но преди няколко месеца варираха от 70 до 100лв. / месец в зависимост от района.
Пусни някаква сигнализация и известяване по SMS, за да си спокоен, доколкото е възможно.

AlexPP
Мнения: 87
Регистриран на: 24 Ное 2015 17:05
Местоположение: Бургас

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от AlexPP » 25 Ное 2015 18:14

Паркинга е сигурен. По принцип тези коли крадат ли ги?

За всеки случай сложих "бастун" на волана и извадих бушона за EFI и сега бензиновият двигател не пали. Пак е нещо.

Иначе колата е чудесна. Отвътре е като нова. Има 2-3 малки външни забележки. Но бенз. двигател работи малко като шевна машина. Нещо такова: https://www.youtube.com/watch?v=YdYr4ntnKCE

Това ли му е нормалния звук на този двигател?

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 108 пъти

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от BOz » 25 Ное 2015 18:40

Двигателят работи като шевна машина когато е на "D". Ако е на "R", то измества газоразпределението и шума омеква, като шевоподобието почти изчезва. Но няма много общо звука с този от клипа.
Не е трябвало да вадиш никакъв предпазител на ЕФИ-то. Трябваше да издърпаш главния предпазител на голямата батерия. Както и да е, свършен факт.
А защо просто не ѝ направиш едно каско? Нима мислиш да караш такава кола без каско?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от Рошко » 25 Ное 2015 18:44

BOz написа:А защо просто не ѝ направиш едно каско? Нима мислиш да караш такава кола без каско?
В момента няма номера в КАТ и не може да я регистрира, съответно и да направи каско колегата. Именно затова пита какво може да направи, за да се защити доколкото е възможно от кражба.

AlexPP
Мнения: 87
Регистриран на: 24 Ное 2015 17:05
Местоположение: Бургас

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от AlexPP » 25 Ное 2015 19:02

BOz написа:Не е трябвало да вадиш никакъв предпазител на ЕФИ-то. Трябваше да издърпаш главния предпазител на голямата батерия. Както и да е, свършен факт.
А защо просто не ѝ направиш едно каско? Нима мислиш да караш такава кола без каско?
Каско ще и направя като я регистрирам.

Този бушон за голямата батерия в същата кутия с бушони дето е бушона за EFI ли се намира (в дясно в двигателният отсек)?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от slowtraveler » 25 Ное 2015 19:51

BOz написа:...Не е трябвало да вадиш никакъв предпазител на ЕФИ-то....
Що? Така предполагам, че евентуални крадци биха се стреснали от 'светналия' екран и 'повредения' автомобил....
Иначе относно паркинзите - пазят от дребни кражби... Мисля бях споменал - на братовчед ми бяха откраднали в течение на няколко месеца няколко нови LC от платени паркинги с видеонаблюдение...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

memorex

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от memorex » 25 Ное 2015 20:15

1.6 VVT-i написа:
BOz написа:А защо просто не ѝ направиш едно каско? Нима мислиш да караш такава кола без каско?
В момента няма номера в КАТ и не може да я регистрира, съответно и да направи каско колегата. Именно затова пита какво може да направи, за да се защити доколкото е възможно от кражба.
Както споменах преди това каско ще направи и без регистрация само по рама но кражба няма да важи ,което си е ....
Колегата по–горе е споменал за гаража ,това е .
Нерегистиран автомобил на паркинг си е здравей муцка я ела със мен.Аз пуснах една темичка за номерата ,та да видим кой какво мисли.Работата отива на 2016.

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 108 пъти

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от BOz » 25 Ное 2015 20:48

1.6 VVT-i написа:
BOz написа:А защо просто не ѝ направиш едно каско? Нима мислиш да караш такава кола без каско?
В момента няма номера в КАТ и не може да я регистрира, съответно и да направи каско колегата. Именно затова пита какво може да направи, за да се защити доколкото е възможно от кражба.
Може да се направи каско преди да бъде регистрирана. Просто след като се регистрира се прави добавък, описващ регистрационния номер на автомобила.
Все пак съм прочел мнението на колегата, за да дам този съвет.
slowtraveler написа:
BOz написа:...Не е трябвало да вадиш никакъв предпазител на ЕФИ-то....
Що? Така предполагам, че евентуални крадци биха се стреснали от 'светналия' екран и 'повредения' автомобил....
Иначе относно паркинзите - пазят от дребни кражби... Мисля бях споменал - на братовчед ми бяха откраднали в течение на няколко месеца няколко нови LC от платени паркинги с видеонаблюдение...
При махане на предпазителя на ЕФИ-то се нулират много настройи, които си е направила колата.
Отделно да речем се нулира и един километраж, който показва за последно кога са изтривани грешките в ЕКУ-то на хибридната част. Съответно колата не може да мине и през Тойота, за да си вземе гаранция за хибридната батерия докато не направи определен километраж. А лично за мен това е задължително да се направи, предвид цената на хибридната батерия при евентуален проблем с нея. Съвсем примерно го казвам.

Трети съвет - недей да караш колата до КАТ за регистрация без номера. Дал си толкова пари да купиш тази кола, то прежали едни 30-50лв и си закарай колата с рапатрак за регистрация.

Четвърто - за работата на двигателя. Направих клип, за да видиш как трябва работят тия Приуси. Нарочно го направих веднага след старта, за да видиш изменението на звука на двигателя, след като влезе в работен режим. На 28-тата секунда на клипа се чува очевидната промяна, точно когато вариатора променя газоразпределението:
https://www.youtube.com/watch?v=xfpyX4fUyKQ

Успех с колата.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2841
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от iovkito » 25 Ное 2015 21:18

slowtraveler написа: Мисля бях споменал - на братовчед ми бяха откраднали в течение на няколко месеца няколко нови LC от платени паркинги с видеонаблюдение...
Не го ли вписаха в черните списъци на всички застрахователни дружества? laugh.gif С доста пари са олекнали покрай новите му придобивки. Как точно ги крадат от охраняем паркинг? В София си платих , защото не исках да остана без катализатор или кола и паркингът беше ограден с метална ограда и порталът също беше доста стабилен. Трудно би успял някой да излезе , освен ако не иска да открадне напълно потрошен джип.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от slowtraveler » 26 Ное 2015 08:10

Няма как да го впишат, защото автопарка е доста големичък...
Просто смени марката - вече 6-7 години не са му пипали колата...
Кражбата - ами като всяка кражба - появяват се двама юнаци, човъркат там нещо около ключалката, влизат и колата тръгва.... Махат на пазача (или пазача е бил до тоалетната - нямам спомен вече - отдавна бяха случаите)
Записано на видеокамерата при последния случай
Полицията го викала на разпит - 'те тия двамата дето ти отварят колата познаваш ли ги?" :censored: (който вече явно е афектирало братчеда и след което си взе друга марка СУВ)...
Резултат от 'разследването' - май не е имало никакъв...
Само му бяха останали комплект джанти с гуми, и няколко комплекта седалки трети ред - още с найлоните tooth.gif

Относно компа на EFI - не виждам нещо притеснително от това да си забрави параметрите - за 100-200км ще си ги е 'научил'... Предполагам при сваляне на малкия акумулатор ефекта е същия. А съпругата на приятел с Лексъс на няколко пъти е оставала без ток и не е имало проблем (освен срама - хибриден лексъс да иска ток от голф-дизел tooth.gif ).

Виж ако наистина е свързано с възможността да ти дадат разширена гаранция за батерията и това зависи от 'временни' данни в ЕФИ - безусловно е добре да се ползва тази възможност...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 71 госта