Toyota Auris 1.6

Модератори: zi_zi_top, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
chukov
Регистриран: 28 апр 2005 17:30

Toyota Auris 1.6

Мнениеот chukov » 15 апр 2018 21:42

Здравейте,
Имам Ярис 1.3 vvti на 19 години и една Корола Версо

Замислям се да сменя Яриса с един Аурис, че е малко по-голям.
Искам бензинов мотор и да му сложа газов инжекцион. Не искам дизелов. Версото е дизелово.

Та въпросът ми е е следния: предполага, че 1.6 е по-добър мотор за това по-тежко купе. Върви ли добре колата с него и какъв е грубо средният разход на гориво? Не ме интересува извънградско, а смесен разход.
Динамична ли е колата с тоя мотор или е тежко купето дори и за него?
Моля да отговорят хора, които са карали такъв.

Благодаря предварително
http:/www.penchochukov.com
Yaris P1

Миланов
Регистриран: 04 яну 2010 16:18

Toyota Auris 1.6

Мнениеот Миланов » 16 апр 2018 21:26

Имам Тойота Корола със същия двигател, която съм закупил нова преди 8 години. Определено 1.6 двигателя е за това купе. Според мен върви много прилично , а след 4000 оборота още по- добре. След изтичането на гаранцията и бе монтиран ГИ лично от мен. Вече съм минал 70000 км. на газ и не съм имал никакъв проблем. Никога не ми е светвал чек за каквато и да е грешка. Разхода на гориво е окола 20 % повече, отколкото на бензин. При 140 км. на магистрала гори около 10 л. Отдавам го на това, че съм с 5 степенна скоростна кутия и оборотите са по- високи, отколкото ако беше със 6 скорости. Но то зависи много и от качеството на горивото. Смесен разход не мога да ти дам, защото едно е да караш градско в София, друго е в града в който живея. Ами това е. Ако нещо друго те интересува , с удоволствие ще ти отговоря. Поздрави.

Потребителски аватар
Рошко
Регистриран: 09 ное 2008 14:41
Контакти:

Toyota Auris 1.6

Мнениеот Рошко » 16 апр 2018 23:27

chukov написа:Източник какъв е грубо средният разход

Такъв... :thumbsup: Колкото до динамиката - не е тромав, но не е и бегачка. Ако това ти дава някаква представа за динамиката, докато карах такъв, ходих на тест драйв на Renault Clio RS с 205 к.с. атмосферен мотор и слизайки от 124 к.с. семеен хеч, очаквах "УАУ ефект", а се оказах крайно разочарояан.
Изображение Toyota Auris HSD 2015 Facelift Powered by 豊田 佐吉 and 豊田喜一郎
Изображение

metro_d4d
Регистриран: 10 мар 2016 09:11

Toyota Auris 1.6

Мнениеот metro_d4d » 17 апр 2018 08:56

Не е ли доста 10 на магистрала при 140.... на бензин колко гори примерно 8.5 при тази скорост?

Потребителски аватар
chukov
Регистриран: 28 апр 2005 17:30

Toyota Auris 1.6

Мнениеот chukov » 17 апр 2018 11:00

Не става дума за бегачка. Нямам такива очаквания към нея. Искам като влезе в оборот да може лесно и бързо да се изпревари. Минавам Шипка по 2 пъти месечно. Там много важно предимство е динамичното поведение на колата. Все пак 124 коня не са малко. Но преди да реша да купя Версото с дизелов мотор, пробвах Версо с бензинов 1.8 (124 к.с мисля беше) Ами не е за това купе тоя мотор. Колата тромаво набира.
Нямам никакви особени изисквания към колата.
На королата 1.6 и на Ауриса не са ли различни моторите? Королата май беше 110 коня или греша?
http:/www.penchochukov.com
Yaris P1

Потребителски аватар
v_shopov
Регистриран: 29 май 2013 16:31

Toyota Auris 1.6

Мнениеот v_shopov » 17 апр 2018 11:53

Аз съм с Корола 1.6, 124 к.с. Смятам, че двигателя е подходящ за колата, без да предлага някаква супер динамика. Не съм се чувствал несигурен при изпреварвания (на 4000+ обороти) , при изкачване колата си поддържа скоростта (за ускорение понякога се налага да се включи по-ниска предавка, ако наклона е много голям). За разхода съдя единствено по показанията на компютъра (колко са реални не знам :D) - на равно с темпомат на 90-100 км/ч моментен разход 5.9 - 6.0л/100. За Нова година пътувах София-Виена-София - със скорост на магистралите колкото е позволено (темпомат на 120 - 130 км/ч по GPS), след като се прибрах в София, компютърът показваше среден разход 7.1л/100 за цялото пътуване. Климатика не го изключвам никога, не знам до колко влияе на разхода.

П.С. Приятел с дизелов автомобил 150 к.с., ми каза, че Королата не върви :D. Предполагам има значение на каква динамика си свикнал...
Toyota Corolla 1.6 VVTI, 91 kW, 2008

Върни се в “Общи технически въпроси”