Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
VBZ
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Юни 2023 13:44
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от VBZ » 23 Юни 2023 14:16

Здравейте. Закупих Корола 1.5 11/21 г преди 2 месеца на 35 хиляди км. Първите ми впечатления за колата ми са ,че е много добра. Направих тест и по магистралата и по планински път и на двете места се държи страхотно. Тествах няколко автомобили и нови и втора ръка и мисля,че това беше най добрият избор който направих. Та сега за двигателя-върви прекрасно ускорява си добре за това купе ( мислих си че ще върви по-малко). Единствената забележка за този автомобил са светлините само дневните са лед но другите неща компенсират това. Има много асистенти и системи за сигурност. Наложи ми се да спра рязко на магистралата и искам да кажа ,че колата има много добри спирачки. Ами това са първите ми впечатления пожелавам на всички безаварийно каране.

VBZ
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Юни 2023 13:44
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от VBZ » 09 Юли 2023 21:41

Здравейте. Пиша отново по темата този път аз бих искал да попитам колегите с по дълъг стаж и километри.
Днес на магистралата при не много силен вятър едвам удържах колата в лентата вятъра ни мятъше като лист хартия. Исках да попитам това нормално ли е за този автомобил или аз имам проблем с окачването?

Поздрави и приятна вечер.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от slowtraveler » 09 Юли 2023 21:54

Нормално е за всеки автомобил... Колкото по-тежък и с по-ниска скорост - толкова по-малък е този ефект.. Вятърът бе силен вчера и днес..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Lwerewolf
Мнения: 530
Регистриран на: 09 Юли 2018 04:07
Местоположение: София
Автомобил: gws191l 08, zze121 03, aw11 86
Получена  благодарност: 4 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от Lwerewolf » 09 Юли 2023 23:11

По-тежък + по-ниска скорост + по-"аеродинамичен" (ще рече - нормално SUV да го усеща повече от седан).
gs450h 07/2008 ML/radar cruise w/o APSSS, corolla e12 11/2003 3dr sol 3zz-fe

method81
Мнения: 105
Регистриран на: 25 Май 2020 16:16
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210 1.6
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 7 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от method81 » 10 Юли 2023 13:53

Нормално е, за съжаление доста се усеща на нашите автомобили. Въпреки аеродинамичната и ниска форма окачването е доста меко (за моите представи).
При вятър и подминавайки някой тир например доста нестабилно се усеща. Същото забелязвам и при завои с висока скорост по магистралата.

Hursa
Мнения: 4926
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от Hursa » 10 Юли 2023 19:43

На ауриса (стария) страничния вятър се усеща повече. Той е по-висок, оформен по-като "градска" кола - по удобен за често слизане/качване. Королата е по-стабилна, по-твърда, по-ниска, а и страничния и профил е по "обтекаем" (това по сравнение със стария аурис smile.gif). Но силния страничен вятър си се усеща при всеки автомобил - явно в различна степен. Според мен - играе голяма роля и профила на гумите. При тесни гуми с висок борд - се усеща по-значимо - деформират се повече (в резултат на страничния "натиск"), в резултат на това - се "носи" странично.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

VBZ
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Юни 2023 13:44
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от VBZ » 12 Юли 2023 20:15

Може би вятъра наистина е бил доста силен коментирах и с други хора които са пътува до Бургас в този ден. Просто съм свикнал на комби на 15 години което не мърдаше от пътя и с 140 км. Иначе колата е страхотна . Съпругата ми ходи в Тм ауто за някакъв ъпдейт но не можа да ми обясни за какво някой може ли да ми каже за какво става въпрос?

Аватар
memorex
Мнения: 813
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от memorex » 12 Юли 2023 20:30

Сравнете теглото на старите и новите автомобили .
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

Hursa
Мнения: 4926
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от Hursa » 12 Юли 2023 21:09

Може да не сте попадали на силен страничен вятър със старата кола. smile.gif Ако не е страничен - не се усеща така силно. Достатъчно е да е под ъгъл спрямо "курса" на автомобила за да се усеща много по-слабо. Съвременните автомобили не са особено леки. Особено, ако се сравнява комби със седан. Сравнете теглото на първата корола със сегашната smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

zangelov
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Май 2023 13:21
Местоположение: Kyustendil
Автомобил: Toyota Corolla MC'23
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от zangelov » 04 Авг 2023 15:54

Здравейте, преди седмица и аз се сдобих с Корола 1.5 бензин, механична трансмисия - ниво Екзекютив. Първи впечатления - автомобила е доста смарт, много системи за безопастност, с приложението МоятаТойота имаш връзка с автомобила и доста функционалности. За двигателя не съм много ентусиазиран, може би защото досега съм карал турбо-дизел 150 к.с., така че 123 к.с. са ми малко изглежда. При изпреварване по леко нанагорно усещам липсата на турбо и мощ. Но всичко останало е ок. Изминал съм 600 км, разход среден 5.8, предполагам около 30 процента градско каране.

Аватар
WoLF
Мнения: 2643
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 257 пъти
Получена  благодарност: 119 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от WoLF » 04 Авг 2023 16:44

Конете тук ще идват по-нагоре в оборотите и затова така я чувстваш, а и като цяло са по-малко :whistle: Честита и дълго време да те радва!
ИзображениеИзображениеИзображение

VBZ
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Юни 2023 13:44
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от VBZ » 08 Авг 2023 10:11

Здравейте колеги. Искам да попитам с приложението MY TOYOTA мога ли да следя движението на автомобила или само когато е в спряло положение на едно място?

Аватар
stereo_man
Мнения: 221
Регистриран на: 22 Юни 2010 18:54
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от stereo_man » 08 Авг 2023 15:25

Май е само, когато е спряла да се движи. Поне на тези преди 2023 е така
Corolla E12;
Corolla E210

joko68
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Сеп 2023 09:31
Местоположение: София
Автомобил: Corolla MY22
Получена  благодарност: 5 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от joko68 » 16 Сеп 2023 10:10

Здравейте,

дойде време и аз да споделя малко мнение за колата Corrola от My22 с ниво Executive, 1.5 ръчни скорости. С нея сме заедно от около 13000км и над 6месеца. Достатъчно време за обективно мнение.

Нещата, които ми харесват:
-Отличен дизайн, много красива кола.
-Обем на багажника е изключително голям и достатъчен за иначе леко тясно изглеждащата задница.
-Резервна гума в комплекта, което е супер плюс на Тойота, за разлика от измислените китове за възстановяване в други автомобили.
-Комфорт при возене и при управление на дълъг път. Без умора , защото седалките са достатъчно удобни.
-Местоположение на въздуховодите, без да се налага да трябва да правих куп настройки за да ти е нормално охлаждането или отоплението в купето.
-Разход на гориво в града и извън него - до сега успях да си докарам общ смесен разход около 6.5л/100 при положение, че не пестя гориво нито в градски, нито в извънградски условия. При скорост от 140км/ч се движим в почти 4000об и това изглежда, като да си в сериозен разход, но пък всъщност е доста икономична въпреки това.
-Достатъчно добра аудио уредба и като качеството на звука и като сила
-Адаптивния темпомат в комбинация със следене на лентите е супер удобна функция, когато си уморен или когато си леко разсеян. Предотвратяване на потенциално опасно приближаване до колата отпред също е страхотно, но има и минус, който ще опиша в нещата, които не ми харесват.
-Спокойно ускоряване, без да се създава впечатление за спортен автомобил, което и търся. Подходяща за по-млади шофьори, за да не им създава чуство за турбо рали състезатели.


Неща, които не ми харесват:
-Ниска шумоизолация в купето над 130км/ч , особено в задната част на колата.
-Прескърцвания от пластмаси в предната част на таблото от решетките на предните говорители при павиран път - за нов автомобил доста ме изненада.
-Леко неприятен резонанс на грапав асвалт при пониски обороти и подаване на газ , който предполагам се появява от това, че мотора е трицилиндров.
-Писукане, свирене в лявата част на колата от страничен вятър или сблъскване с насрещен такъв под определен ъгъл, което намирам за супер изнервящо при дълъг път.
-Постоянно прекъсване на Андроид Ауто , смених два смартфона и поне четири различни кабела, но въпреки това след зареждане на АндроидАуто и пуск на навигацията , след някакво време за секунда се самоизключва и отново включва, което е голям проблем, ако очакваш команда от навигацията , а тя се е разкачила.
-При активен темпомат, приближаване на колата отпред ,но в активно разминаване с вече изпреварваща кола отляво и въпреки активиран мигач за маневра то колата пак намалява и набива спирачки и това генерира допълнителен разход на гориво, сваляне на скорост и нужда от повторно наваксване. Разбира се това не е точно проблем на Тойота, а на манталитета на шофиране в България, но е натоварващо в един момент, когато колата си самонатиска спирачката, а ти си в режим на изпреварване.
-Леко усещане за не толкова добра устойчивост в задния мост при преминаване през трамвайни релси или малко по къси, но релефни неравности в завой.
-При дълъг път се събират супер много насекоми по предницата.
-Не е подходяща за дори и леко по неравен терен, защото рискуваш да повредиш иначе толкова красивата предна броня. Доста внимавам къде паркирам, как паркирам, дали мястото, на което отивам е с добър път. Отчитам го като минус, защото при едни 2-3 см височина повече нямаше да има тези притеснения.


Това, което съм планирал да сигнализирам в Тойота е за вибрациите от таблото, свиренето при движение по магистрала в лява лента с по-висока мантинела,системното спиране на АНДРОИД АУТО мултимедията и някой възможности за активиране на изпращащи фарове, които навярно не са активирани предварително. Като цяло съм доста доволен от автомобила и бих препоръчал на свои приятели и познати.


Моля колегите с такива да споделят дали при тях са забелязали неща, които описах, интересно е дали това са нормални минуси за модела или се касае за частен случай...

Hursa
Мнения: 4926
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от Hursa » 16 Сеп 2023 10:55

Не съм много съгласен с плюсовете, които сте описали, както и с мекия изказ по отношение на минусите smile.gif Но пък не съм имал подобни проблеми с андроид ауто.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], t28 и 52 госта