Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
i.vasilev
Мнения: 37
Регистриран на: 03 Сеп 2022 07:11
Местоположение: Враца
Автомобил: Corolla Executive 1.5 6МТ MY22
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 4 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от i.vasilev » 16 Сеп 2023 11:13

Имам същата кола от почти година и 16000 километра. Никога не съм имал проблеми с Android Auto, нито съм забелязал свирене като при теб на магистрала. При мен има леко свирене като резонанс, което се чува от задната част на колата между 85 и 90 км/час, но не му обръщам особено внимание. Според мен идва от антената на покрива. Лятото в жегите има едно прискърцване от таблото, което намирам за нормално предвид топлината. Откакто се поразхлади времето нищо не скърца. Другите неща си ги описал доста коректно и са си характерни за модела.

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от Volkata » 19 Сеп 2023 11:46

А с какви телефони ползвате АА, защото и при мен има прекъсване, но мисля че е от телефона и версията на андройда за телефона моят е Хонор 50 и като го рестартирам не прекъсва нооо
Toyota Corolla 1.6 e210

Hursa
Мнения: 4926
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от Hursa » 19 Сеп 2023 12:50

Имах проблем с шауми телефон, но благодарение на колегата - се оправи
vehement написа: 23 Апр 2022 14:28 Здравейте, отново, колеги!

След почти тридневна борба с настройките на телефона (Xiaomi 11 Lite 5G NE), водейки се от Вашите съвети след поста ми, струва ми се най-сетне, че преодолях проблема. Общо взето минах през мъчителен процес на преинсталиране и настройка с началните стъпки на сетъпа на Android Auto, а така също и Google Assistant - оказа се, че при 12-та версия на Андроид, вече вървят заедно, като при сетъпа на Android Auto, някъде от началото още се извежда прозорец на телефона за инициализиране и настройка на Асистента...

Поиграх си да сътворя един документ (PDF), като съм се постарал да опиша таблично и последователно стъпките през, които минах при реинициализацията, сетъпа на Android Auto и установяването свързаността на телефона с мултимедията на колата наново.

Ето и линк към "инструкцийката", която сътворих --> https://1drv.ms/b/s!AgOGXl0Qy06jgvZkry1 ... Q?e=Iy6kbv

Не претендирам за пълна точност, както и дали проблемът е отстранен за постоянно, но поне след няколко-дневни тестове, проблемът с липсата на свързаност между телефона и автомобила, не се прояви... punk.gif
Преди това ползвах хуауей - нямаше проблеми. Сега с асус - също няма.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

method81
Мнения: 105
Регистриран на: 25 Май 2020 16:16
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210 1.6
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 7 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от method81 » 19 Сеп 2023 13:24

Преди ползвах Xiaomi и имах проблеми понякога, сега съм със Samsung S23 и не съм имал никакви проблеми.
Често ядовете идват и от кабела, който нагънат в конзолата прекъсва понякога.

VBZ
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Юни 2023 13:44
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от VBZ » 19 Сеп 2023 22:41

Здравейте. Вече и аз навъртях около 15 хил км и мога да изкажа някои мнения.
Аз ползвам самсунг с20 и нямам проблем със свързаността съпругата ми е с някакъв А серия самсунг и има проблем с един и същи кабел. Колата за цената си е страхотна и бих е препоръчал на всички. Прави ми впечатление, че когато я измият след няколко дни предните джанти потъмняват това се дължи на много меки накладки ли?

i.vasilev
Мнения: 37
Регистриран на: 03 Сеп 2022 07:11
Местоположение: Враца
Автомобил: Corolla Executive 1.5 6МТ MY22
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 4 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от i.vasilev » 20 Сеп 2023 07:37

Ползвам Самсунг S21+ за АА. Със S23 на половинката също няма ядове. Кабелът е някакъв "хубав" от Технополис. Накладките са доста меки и цапат джантите. Времето ще покаже колко ще изкарат.

method81
Мнения: 105
Регистриран на: 25 Май 2020 16:16
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210 1.6
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 7 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от method81 » 20 Сеп 2023 09:04

Предните накладки при мен изкараха 32 хил. км, само че на автоматик (CVT). 50-50 градско-извънградско каране, не съм от най-спокойните шофьори.
Смених ги на третото обслужване на колата.

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от Volkata » 20 Сеп 2023 14:00

Моите накладки на 50 к казаха че са за смяна и ги смених като повече съм извънградско но явно толкова им е ресурса
Toyota Corolla 1.6 e210

joko68
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Сеп 2023 09:31
Местоположение: София
Автомобил: Corolla MY22
Получена  благодарност: 5 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от joko68 » 07 Окт 2023 19:31

Ето и малко обратна връзка от посещението ми в Тойота Запад.

За проблема с медията и прекъсването, казаха, че нямат подходящ диагностик и трябва да се посети Изток. Все пак опитаха и резултата е 50/50, поне ми отчита в MyT пътния пробег, но прекъсването на Андройд Ауто-то си остана. Опитах с настройките на колегата (от форума), но няма ефект при мен.
За стъклата и вибрациите в купето съм меко казано разочарован, че не си направиха труда поне да видят как и откъде може да е проблема. Не че е добре да ми разглобяват колата, за да се разтропа още повече, уж качество от Япония ама си има слабостите и недоизчислените детайли.... От кол центъра ме насочиха именно там, заради страничните стъкла и скърцането в таблото, но по тази тема реално нищо не се случи. Изглежда всичко сглобено в Турция, задължително трябва да се сложи под око и да си с едно наум за него.
Да си знаете, че на първо обслужване няма нужда от смяна на филтри. Опцията беше, ако са мръсни да се сменят срещу 120лв,но не бяха. Това си го пишеше в книжката и апликацията (първо посещение с малко обслужване). Интересното беше, че пръскат филтъра ( някой от вас знае ли къде е позициониран този за купето?) с някакъв спрей и започва да мирише отвратително на гаден ароматизатор. Това по думите на приемчикът е с цел продухване, почистване, ароматизиране и антибактериално действие (дали е така ?! ,никой не знае). Не ми хареса , защото 2-3 дни след това миришеше ужасно в колата.
В MyT уж трябваше да има становище от прегледа, който обаче изглежда пропуснаха да публикуват. Все пак успях да ги накарам да ми сложат поне един печат за историята.
Общото ми усещане е като за леко претупана работа, надявам се в другия сервиз нещата да са по-добре.
Сравнявам сервизния процес и този на обслужване с Омникар Ринг и там хората дори слагат фолио на скоростния лост, волана и покриват с найлон седалките, докато в Тойота нищо от това. Не е нацапана колата, но така показват, че са взети всички превантивни мерки.

И така продължаваме историята....

VBZ
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Юни 2023 13:44
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от VBZ » 08 Окт 2023 12:22

Здравейте колеги. Смених телефона си с Huawei и търся начин да го свържа с автомобила. Някой да е попадал на някакво приложение за да мога да го вържа към АА? Изчетох доста из форумите но не мога да намеря решение.

VBZ
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Юни 2023 13:44
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Корола
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от VBZ » 16 Дек 2023 11:00

Здравейте. Преди 6 месеца смених чистачките и от 1 седмица стържат все едно са на 2 години. Попаднах на кофти партида или си карат по половин година някой има имал ли е същият проблем?

dracunculus
Мнения: 1225
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 57 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от dracunculus » 16 Дек 2023 11:21

Здравей. С чистачки и аз нямам много късмет до сега. Поне аз си намирам онлайн такива на DENSO....карат по най-много при мен поне.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Аватар
WoLF
Мнения: 2644
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 258 пъти
Получена  благодарност: 119 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от WoLF » 16 Дек 2023 13:56

Някой чистачки идват с прозрачен протектор, който често не се забелязва при монтаж и си ги ползват така хората. Питах един на шега доволен ли е от новите чистачки, а той сериозно ми обяснява как били страхотни. Ами ако свали протектора как ли ще са tooth.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

method81
Мнения: 105
Регистриран на: 25 Май 2020 16:16
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210 1.6
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 7 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от method81 » 18 Дек 2023 08:04

Според мен е от партидата.
При мен:
- оригиналните на колата изкараха 1 година
- смених ги с Denso от интернет - 6 месеца
- оригинални - 6 месеца
- последно пак оригинални повече от година и още са ок
Оригиналните ги купувам от ТМ Ауто Изток в София.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3359
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти

Впечатления Тойота Корола 2021 седан 1.5 бензин ръчни скорости

Мнение от mfandakov » 18 Дек 2023 08:11

Много отдавна не купувам чистачки,понеже след няколко месеца започват да стържат.
Реших си проблела с пера,обаче камионски пера.
Поръчвам ги винаги са по дълги от моите,монтирам и режа остатъка.
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mancho123 и 43 госта