Филтър гориво Авенсис Версо д4д

Аватар
mapamop
Мнения: 4083
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 294 пъти

Филтър гориво Авенсис Версо д4д

Мнение от mapamop » 18 Сеп 2023 10:34

repijouns,
Лично моето мнение е да започнеш с покупката, вземане назаем или каквото прецениш в тая посока, на кабел/преходник/уред (наречи го както ти е удобно) за Techstream. Ако ти е проблем намирането на софтуера ми драсни едно лично. Ако ще купуваш, съм пуснал преди време тема за "кабели" пробвани лично от мен и от други колеги - за да не настъпиш грешната мотика със китайската продукция. Харесай си нещо от там и виж какво е писано за/против.
По спомен за 1CD-FTV двигателя, който е най-вероятно същият или почти същия като влаганият във Авенсис Т25, по сервизно ръководство си пише че след всяка смяна на SCV клапан/ите/ се прави реинициализация на помпата, през Techstream. Силно предубеден съм че друг софтуер и/или кабел ще го направи успешно или "както трябва" - може и да стане, но много вероятно е да не стане и нещо да се ошашка по електрониките. При всички случаи винаги ще има едно съмнение за резултата.
Идеята на реинициализацията е да се открият новите параметри на новият/новите клапани и да се ползват ефективно. В момента от гледна точка на горивната електроника, клапана не е сменян и се ползват параметрите на стария износен клапан.
Ако и след реинициализацията нещата не се променят, си реши дали и какви клапани ще си купиш - не ти давам директен отговор, защото означава да ти броя парите. А съм против тези неща.
След това е ясно че пак ще има реинициализация. Кабела ще си изкара парите на второто четене и триене на грешки, предвид цените за "закачане с диагностика" на сервизите около мен, и на трето предвид цените които ми цитираха че искат "копърките", които само четат грешки и не правят никакви интерпретации на данните.

Имам бегъл спомен че след смяна на SCV имаше изискване за префлашване или обновяване на софтуера на горивния компютър. Почти съм сигурен че това беше релевантно към помпите с един клапан и никак не съм сигурен за кой мотор се отнасяше. Така че си мисля че няма да ти се наложи да препрограмираш софтуера на ECM-а, но ще ти се наложи да ресетнеш помпата. Дори и "чисто профилактично за спорта", бих го направил, за да няма съмнение в резултатите след цялото упражнение.

Всичко по-горе са си лично мои размисли, житейска логика и мнение - може да ме отсвириш директно, без да има някакви лоши чувства от моя или твоя страна.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

repijouns
Мнения: 31
Регистриран на: 23 Авг 2021 18:41
Местоположение: Nürnberg , Mittelfr
Автомобил: Avensis verso
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Филтър гориво Авенсис Версо д4д

Мнение от repijouns » 18 Сеп 2023 11:33

mapamop,
Огромно благодаря за информацията и обясненията! worthy.gif
Чета внимателно всеки отговор и си водя бележки.
Почват да ми се проясняват някои неща. Благодаря!
Колега Таратор ще ти пиша на лични,ащо е удобно за малко разяснения.
Поздрави
Наско

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Филтър гориво Авенсис Версо д4д

Мнение от veso_hds » 18 Сеп 2023 13:16

Аз съм сменял на равката 2-та клапана и няма никаква реинализация.Не знам обаче ако е с 1 клапан как стоят нещата-говоря за 1CD-FTV.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
mapamop
Мнения: 4083
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 294 пъти

Филтър гориво Авенсис Версо д4д

Мнение от mapamop » 18 Сеп 2023 14:20

Довечера ще погледна в сервизното, за кои помпи и двигатели се отнасяше. Но предвид че нещо не е наред с тая кола, клапана е китайски, и много вероятно допуските му са далеч от фабричните, си мисля че наличието на надежден диагностичен уред си е нужда, а не екстра. Отделно и една рекалибрация (ако е възможна) може да спести поне временно някакви пари. Така или иначе са похарчени някакви пари, за китайска стока. Със нов "истински" клапан е относително по-ясна историята.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

repijouns
Мнения: 31
Регистриран на: 23 Авг 2021 18:41
Местоположение: Nürnberg , Mittelfr
Автомобил: Avensis verso
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Филтър гориво Авенсис Версо д4д

Мнение от repijouns » 25 Ное 2023 22:09

Благодаря за информацията и обясненията.
Вече съм в процес на проучване за диагностика.
Като има развитие, ще пиша пак.
Поздрави

repijouns
Мнения: 31
Регистриран на: 23 Авг 2021 18:41
Местоположение: Nürnberg , Mittelfr
Автомобил: Avensis verso
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Филтър гориво Авенсис Версо д4д

Мнение от repijouns » 25 Ное 2023 22:23

Здравейте колеги, отново.
Темата и сагата с моята Тойота приключи.
Искам да изкажа благодарност към всички колеги ,които писаха по темата. Извинявам се, ако съм обидил или неразбрал някой от Вас.
Искам да изкажа искрена благодарност към колегата Таратор, който положи нечовешки усилия да ми помогне за разрешаване на проблема.
Все още се учудвам на всеобхватните му познания!!!
Сагата беше дълга и тягостна, но Таратор не се предаде до последно, когато продадох колата. bow.gif
Оказа се, че твърде много кабели са рязани и наставяни с годините, и затова имах много проблеми с колата. Така и не успях да я възстановява, въпреки многото нерви и пари, които налях в нея.
Радвам се, че от всичките проблеми, вече си имам приятел в Русе!
И наскоро си купих мечтаният Мултиван Т4 ТДИ. punk.gif
Поздрави и весели празници на всички.
Бъдете здрави.
Наско

Аватар
mapamop
Мнения: 4083
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 294 пъти

Филтър гориво Авенсис Версо д4д

Мнение от mapamop » 25 Ное 2023 23:34

Оказа се че това животно има CAN и той е изведен до радиото. За тия които не са сменили радиото да си знаят че според сервизното ръководство има процедура да си четат грешките на дисплея на радиото w00t.gif
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

iv4o21
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Юли 2016 10:14
Местоположение: Sofia

Филтър гориво Авенсис Версо д4д

Мнение от iv4o21 » 30 Ное 2023 22:44

Споделете процедурата, плийз.

Аватар
mapamop
Мнения: 4083
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 294 пъти

Филтър гориво Авенсис Версо д4д

Мнение от mapamop » 01 Дек 2023 01:58

iv4o21 написа: 30 Ное 2023 22:44процедурата
Не става на всичките три вида радиа влагани в тоя модел. Дръпни си сервизното ръководство от vnx.su и виж с какво радио става и кои са бутоните.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта