Турция : колега с регистрация в HGS?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
peterhr
Мнения: 584
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Турция : колега с регистрация в HGS?

Мнение от peterhr » 10 Окт 2023 21:13

Малко от моя опит преди 2 месеца.
Регистрацията в бърза и ако не стане на момента, значи има разминаване в номера на паспорта. Няма нужда от чакане дни или часове. При мен регистрацията на гише преди години е била с предния паспорт, който аз нямах като номер. Но им писах мейл и след 2 дни ми отговориха и ми пратиха номера и успях да се регистирам, макар и със стария номер на паспорт.

В приложението отрицателен баланс не успях да видя. Пишеше, че имам останали 5 лири и това си това си стоя докато не заредих. Не ми показа примерно -75, а си показваше колко имам останали. Просто тези 75 не ги взима докато не вкарам пари. Заредих в поща. Там по-малко от 200 лири не искаха да заредят.
Пари заредих последния ден. На границата изрично питах дали имам да плащам нещо, полицая ми обърна монитора и каза - "Чисто ти е досието". И наистина нямаше нито един ред на монитора.

След 2 дни сметката ми в приложението намаля, реално тогава си бяха взели парите.
Понеже питахме на много места за плащането и системата им, на почти всички места казваха, че на излизане от Турция се плаща, стига да си бил в Турция по-малко от 14 дни. Явно след 14тия ден започват "глоби".

На този линк, посочен по-нагоре, НЕ успяхме да си купим стикер в 1:30 през нощта. Казаха, че само зареждат. НО бяхме 2 коли, аз имах стикер, другата кола не и така и продължихме напред, едната без стикер. Купи си последния ден на връщане. На входовете на магистралите си теглеше талонче и се отваряше бариерата. Аз минавах в десните ленти и ми пишеше, кое колко струва и колко пари имам останали.

В няколко бензиностанции питахме, но казаха че НЕ продават стикери и винаги ни пращаха към пощите им.
Самото приложение е доста постно, един път успях като бяхме още в България и заредих пари. Но после като бяхме в Турция винаги на последната стъпка се спъваше и даваше грешка, че банката не може да потвърди плащането. В приложението може да се избират и дребни суми за зареждане, докато на гише казаха, че минимума е 200лири.

Разходка до малко след Кушадасъ е около 85 лири в посока (всички възможни магистрали). Моста на Дарданелите беше около 245 лири в посока (той се плаща на място на бариерата с карта или кеш).
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

r34c7
Мнения: 235
Регистриран на: 09 Фев 2017 18:43
Местоположение: Дупница
Автомобил: AT220 4A-FE
Благодарил/а: 28 пъти
Получена  благодарност: 42 пъти

Турция : колега с регистрация в HGS?

Мнение от r34c7 » 14 Окт 2023 13:46

Моля за помощ от някой, който успешно е зареждал с негова карта през приложението. Сметката ми е на минус и вече съм с разни наказания, че е на минус, а не мога да заредя успешно с три различни карти от 2 банки. Давам номера на винетния талон на ЛС, превеждам за услугата по изипей, банков, наложен...каквото кажете.
Баба Яга - Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Турция : колега с регистрация в HGS?

Мнение от slowtraveler » 14 Окт 2023 15:43

Не мога да помогна, защото нямам регистрация, но не е ли по-добре да им пишеш какво точно си пробвал и за кой акаунт, за да се види какъв е проблемът? Защото ти имаш желание да платиш и си пробвал, а проблемът е в тях...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

r34c7
Мнения: 235
Регистриран на: 09 Фев 2017 18:43
Местоположение: Дупница
Автомобил: AT220 4A-FE
Благодарил/а: 28 пъти
Получена  благодарност: 42 пъти

Турция : колега с регистрация в HGS?

Мнение от r34c7 » 14 Окт 2023 15:50

Пробвам всичко, банките казват, че не виждат опит за достъп до парите след допълнителното потвърждение на транзакцията. В грешката пише "проверете с банката"...

В най-лошия случай ще направя еднодневна екскурзия до Истанбул, тамън за рождения ден на жената :D
Баба Яга - Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: BladeBG и 63 госта