Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
nov
Мнения: 832
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от nov » 30 Ное 2023 09:58

mapamop написа: 30 Ное 2023 09:33 Не. Има технологични отвори за тампоните на радиатора на мотора
аз това на майтап го написах, почти не съм виждал Тойота БЕЗ наченки или с корозия по точно тая греда
mapamop написа: 30 Ное 2023 09:33 Но това са единични случаи морга да продаде едни 7-8 моста за примерно 3 години, при условие че примерно има място за точно 6 коли в халето.
Хахахахаха.........е, разбира се, че е така , кой би си помислил обратното?
LEXUS написа: 30 Ное 2023 09:50 Изглежда ти си фанатикът, защото единствено и само критикуваш Тойота, не не казваш и дума за ръждата при другите марки.
А бе Лексусе бе, а бе стига с тия други марки - нали сме Тойота форум, да си гледаме в паничката.Щом всички сме в този форум, значи все със нещо Тойота ни е спечелила пред другите марки, нали така, но това не значи , че не ръждясват повече от моя Кадет 86-та.
LEXUS написа: 30 Ное 2023 09:50 Фанатикът не означава само вманиачен защитник на нещо, без да приема критично отношение, фанатик може да бъде и вманиачен в критичността си човек. Който не отчита или неглижира доказателства против неговата гледна точка, теза или предубеденост.
Напълно едно голямо празнословие струи от този изказ, твърдо вярвам, че си политик/депутат във водещата партия в момента.Ти си човекът олицетворение на израза ти до втората запетая, който съм цитирал - не отричаш че НЯМА ръжда, но от 9 дола вода смъкнА, че половината са единичен случай айде застани зад ЕДНА теза и си я заЩиЩавай.......
LEXUS написа: 30 Ное 2023 09:50 Преди години на БМВ се откъсваха целите задни мостове.
Държа да отбележа - само на Е46 и то преди фейса.
LEXUS написа: 30 Ное 2023 09:50 Но там никой никого не е обезщетил, независимо 2 метра под земята или жив
За политиката на Тойота спрямо клиента две мнения няма - държат си на клиентите, както и със сервизната акция за възглавниците таката, така и за колбеншмит сегментите и т.н., докато (айде да намеся другите марки, да не си тъжен) при други марки се гонят по съдилища и адвокати за доказване на правотата на клиентите, държат се надменно с клиента и т.н.Това е ФАКТ - така е, евала на Тойота за това отношение.

Аватар
mapamop
Мнения: 4136
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 93 пъти
Получена  благодарност: 310 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от mapamop » 30 Ное 2023 10:14

LEXUS написа: 30 Ное 2023 09:53 Не говорите за ръжда по Пежо,Рено,а само таратор каза. И т.н
Още доста нагоре ти писах че се насочих към Тойота защото не гние като Мазда и Хонда, няма странни Електронни проблеми и изгнили кабели, и не мирише на мъхъл и гнилоч като Рено.
Защото няма гниещи кабели като Форд, и не плюска масло като ВАГ.
Защото частите за Субару са с проблемна доставка и боксера е капризен за подръжка мотор.
Защото Опел масово троши кормилна рейка и вече гние сериозно.

Това беше сценария от юли 2019, да се насоча към Авенсиса, който си ми харесваше на визия и возия още откакто се бях возил Русе-Варна, в един чисто нов на 3 дни от магазина.
Някъде около 10 дена четох и тук като нерегистриран за дизелите, маслояда и т.н. реших че е приемлива покупка.
За моя знаех че ще е със ръжда, но не очаквах че ще е с неконтролируем полуразпад. Предпочетох ръждата, която уж е малко, и изглеждаше малко пред другите 7 броя със размазани мотори.
Яд ме е че имаше две бройки 2.4 бензин 168 коня, с много по-добри купета, и съвсем прилично работещи мотори, обаче моя с когото ги гледахме беше много против тях. "Скъпо било да се сложи газ, и не били хубави тия мотори за газ". Предвид че четвърта година нямам газ, и не планирам да имам, май си беше грешка да не ги погледна. А бяха и със почти 2000 лева надолу като цена.
Не плюя безцелно марката - просто за мен реалността се разминава с много от писаниците тук, във английските форуми, статиите и то не за една бройка пред очите ми. Не са само моргаджийските екземпляри - нали се сещаш че са минавали покрай гаража и форумни екземпляри, и такива странични в сервиза на братовчедите и на приятел ...
Вероятно е да дъм видял доста повече бройки от теб, и мнението ми е синтетика от всичките. За разлика от при теб и вестниците които четеш май...
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
nov
Мнения: 832
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от nov » 30 Ное 2023 10:32

mapamop написа: 30 Ное 2023 10:14 и не мирише на мъхъл и гнилоч като Рено.След 2000-та година Рено и ръжда са толкова противоположни понятия, че няма накъде повече, пожелавам си Тойотата да е толкова ръждива, колкото Рено са ръждиви - ще бъда безкрайно щастлив ако постигнат този факт.
Кое Рено след 2000-та мирише на мухъл и гнилоч???????????????????????????
mapamop написа: 30 Ное 2023 10:14 просто за мен реалността се разминава с много от писаниците тук,
и за мен
mapamop написа: 30 Ное 2023 10:14 За разлика от при теб и вестниците които четеш май.
Моля ти се, линкове - не вестници.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3719
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от LEXUS » 30 Ное 2023 10:36

nov написа: 30 Ное 2023 09:58 А бе Лексусе бе, а бе стига с тия други марки - нали сме Тойота форум, да си гледаме в паничката.Щом всички сме в този форум, значи все със нещо Тойота ни е спечелила пред другите марки, нали така, но това не значи , че не ръждясват повече от моя Кадет 86-та.
Това че е Тойота форум не е забранено да се говори за същите проблеми и при други марки. Иначе се внушава,че тези проблеми са само при Тойота
nov написа: 30 Ное 2023 09:58 Напълно едно голямо празнословие струи от този изказ, твърдо вярвам, че си политик/депутат във водещата партия в момента.Ти си човекът олицетворение на израза ти до втората запетая, който съм цитирал - не отричаш че НЯМА ръжда, но от 9 дола вода смъкнА, че половината са единичен случай айде застани зад ЕДНА теза и си я заЩиЩавай.......
Разбира се,че са единични случаи, ти само от единични случаи правиш генерални изводи.Ти си фокусиран само в ръждата при Тойота, но това е твой проблем, в реалността ръждясват всички марки.
nov написа: 30 Ное 2023 10:32 Кое Рено след 2000-та мирише на мухъл и гнилоч???????????????????????????
Леле този се засегна :D :)
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3719
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от LEXUS » 30 Ное 2023 10:41

mapamop написа: 30 Ное 2023 10:14 Не плюя безцелно марката
С което признаваш,че я плюеш, но с каква цел,ако не е безцелно? ОК, разбрах, заради писанията,които я възхваляват. Ами все пак ти си правил избора на кола. Мисля,че разбираш от коли и купета.
mapamop написа: 30 Ное 2023 10:14 Вероятно е да дъм видял доста повече бройки от теб, и мнението ми е синтетика от всичките. За разлика от при теб и вестниците които четеш май...
Знаеш ли, в 21 век не е необходимо да си видял повече бройки коли от другия, защото твои колеги, собственици и др. публикуват това,което те са видели. Така че тогава техният сбор е по-голям от твоя опит. Аз досега не съм оспорил това,което си видял, опита ти и наблюденията ти. Оспорвам само,че е насочено само и единствено срещу Тойота, като че ли други марки не ръждясват,а самият ти написа и за други ръждясали коли и мерцедеси, и рена и т.н. За да е справедлива една критика, тя трябва да не е фанатична и едностранчива.
mapamop написа: 30 Ное 2023 10:14 Още доста нагоре ти писах че се насочих към Тойота защото не гние като Мазда и Хонда, няма странни Електронни проблеми и изгнили кабели, и не мирише на мъхъл и гнилоч като Рено.
Защото няма гниещи кабели като Форд, и не плюска масло като ВАГ.
Защото частите за Субару са с проблемна доставка и боксера е капризен за подръжка мотор.
Защото Опел масово троши кормилна рейка и вече гние сериозно.
Така по-ми харесваш :D nov каза,че Опел е приключил с ръждата! Както и Рено,ама ти му разваляш убедеността.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
nov
Мнения: 832
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от nov » 30 Ное 2023 11:00

LEXUS написа: 30 Ное 2023 10:36 Леле този се засегна
Много ясно, тънкообиден съм, като теб.
LEXUS написа: 30 Ное 2023 10:36 Иначе се внушава,че тези проблеми са само при Тойота
тактично се измества фокуса от Тойота
LEXUS написа: 30 Ное 2023 10:36 Разбира се,че са единични случаи,
Ама много ясно, аз друго не съм си мислил.
LEXUS написа: 30 Ное 2023 10:41 Както и Рено,ама ти му разваляш убедеността
Момче, Рено не ръждясват, ако въобще ръждясат е вследствие удар.Дано Тойота се научат да ръждясват толкова, колкото Рено в последните 15 годиН.
Последно промяна от nov на 30 Ное 2023 11:03, променено общо 1 път.

Аватар
nov
Мнения: 832
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от nov » 30 Ное 2023 11:02

LEXUS написа: 30 Ное 2023 10:41 че е насочено само и единствено срещу Тойота
Ама.........не сме общ автомобилен форум, а форум на Тойота нали така? Нека не изместваме фокуса от така любимата НИ марка.

Аватар
mapamop
Мнения: 4136
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 93 пъти
Получена  благодарност: 310 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от mapamop » 30 Ное 2023 11:23

LEXUS написа: 30 Ное 2023 10:41 Оспорвам само,че е насочено само и единствено срещу Тойота
Да ти допълня, че сега се присетих:
Имам приятел, който живее в Англия. КараШЕ Аурис D4D 2.0/126hp, 2007 края като производство. Продаде го заради изгнилите задни носачи, изгнилите греди на купето отзад под багажника, изгнилите прагове отзад под пластмасовите прагове, че нямаше къде да се вдигне на крик. Отделно радиатора на климатика се разпадаше и надуваше цялото купе със "хероин" (алуминиев оксид, или хидроксид мисля да му беше името на "халюмина" като се свърже с водата). Цената за смяната на радиатора беше 550£ + 6 часа труд х 160£/час. Живее в район в който има много дъжд, но почти няма сняг, или ако има сняг е примерно до 3-4 сантиметра. Няма химия, защото и почти няма поледици, за да не кажеш че е от химията (макар че трябва да е предвидено че има).
Отделно хвърли SCV клапан и 2 дюзи, след като беше сменена една преди година. Продаде я на скраперите, и тръгнахме да търсим Ярис или Аурис след 2010 година заради данъка, с предимство бензин, но можеше и да е печка. В крайна сметка стигна до покупката на раКИА Ceed 2013, бензин.
От огледани поне 10-15 Ауриса и 10 Яриса, на около 160 километра/100 мили около него, като години между 2010 и 2015 нямаше НИТО ЕДИН който да не бълва "хероин" през парното, и да няма гнило по ребрата на купето, подкалниците и окачването. Но това са единичен случай с масова проява....

Още една случка от последната година: Авенсис-Версо 2006 година, 2.0VVT-i автомат, от мой контакт във Фейсбук, докато още се навъртах там:
Търсеше 77201-44171, преди да е успял да си изгори последните 15 литра бензин в резервоара. Причината е защото е отишъл със изобщо негниещата си Тойота на бензиностанцията да зареди, и е наводнил бензиностанцията с бензин, понеше тръбата за горивото е изгнила и се е скъсала изцяло на 2 части. Но това не кара колата и не е проблем да се кара така. Той и така я кара към 2 месеца, с парцала в тръбата да не плиска бензин, защото тръбата беше "Само оригинална и на 2 месеца доставка".
LEXUS написа: 30 Ное 2023 10:41 като че ли други марки не ръждясват
Теб какво те топли че аз съм болен от настинка, при условие че живееш и работиш на друго място? Нищо... хич даже, докато обаче ти не се осополивиш и не откриеш че си се разболял от същото като мен. И пак може да се спори около това дали е съвсем същото.
Мен какво ме грее че другите гният, при условие че засега не планирам да имам бройка от тях? На фона на мантрата (ти) "Ма те не гният, бе! ИзвАОПще!". И nov, ти го каза кратко ясно и точно - имам Койота и плюя Койота, ако имам ВАГ и не ОК ще го плюя и него. Кое не е ясно?! В крайна сметка няма как да си взема негниещи калници от Рено примерно и да ги сложа на моята, или на Реното да му сложа панелите от вратите на моята че не гният. Или на някой ВАГ със гниеща задна врата да нашия моята. Имам Койота и плюя нея, всъщност не я плюя, просто снасям реалността за следващите след мен, да нямат моите свръхочаквания към легена който ще си купят. И да си знаят в какво се забъркват.
Когато реша да настъпя друга мотика, ще се боря с нейните недостатъци и ще мрънкам другаде. Съответно ще млъкна тук, завинаги или за дълго поне. Предполагам че когато този ми автомобил приключи, ще си спестя настъпването на същата мотика, и ще пробвам с друга. Засега се старая да отдалеча моя си леген от моргата, колкото се може за по-дълго. И усилията и цената в пари на които го правя ме "възпаляват".
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
LEXUS
Мнения: 3719
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от LEXUS » 30 Ное 2023 11:34

nov написа: 30 Ное 2023 11:00 Момче, Рено не ръждясват, ако въобще ръждясат е вследствие удар.Дано Тойота се научат да ръждясват толкова, колкото Рено в последните 15 годиН.
Питай таратор дали Рено не ръждясват :D
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

dracunculus
Мнения: 1234
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 59 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от dracunculus » 30 Ное 2023 11:35

Опел беше споменат някъде....и Рено. Моят допир с тези марки: Корса C от 2003, купена нова тогава от тъща ми, карана от нея и жена ми, сега е работен кон на баща ми, на около 190 000км, ГАРАЖНА кола, винаги добре гледана- корозията е безобразно много, обаче добре скрита. Преди 3год. сменяха преден мост, защото беше пред изпадане, оказа се, че климатикът капе върху него (така е явно винаги било) и беше корозирал там. Подкалници, прагове, врати.....под. Ще гледам да направя снимки май месец (ще съм в София), ако има интерес....пишете. Братчедът на жена ми караше една Астра на 15-16години преди време, на която крикът ѝ влезе в купето, при опит да я вдигне за смяна на гума. Беше изгнила къде ли не, разкара я. По повод на Рено- не разбирам от френските марки, а и говоря за кола на 28години, та може би не е релевантно, но дядо ми кара едно Рено 19, което от над 15години (а тогава беше още не толкова старо) започна да гние феноменално. В момента е в уникален вид. Споменатите случаи може и да са отделни случаи, не знам. А и както казах, всяка марка корозира, въпрос на конкретния случай е
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line ->
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
LEXUS
Мнения: 3719
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от LEXUS » 30 Ное 2023 11:40

dracunculus написа: 30 Ное 2023 11:35 А и както казах, всяка марка корозира, въпрос на конкретния случай е
Абе всяка марка корозира/ БЕЗ РЕНО/ и е въпрос на конкретния случай и конкретни фактори, но тук се коментират само корозиращи Тойоти, ако коментираш други корозиращи марки си фанатик. :D w00t.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3719
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от LEXUS » 30 Ное 2023 11:41

nov написа: 30 Ное 2023 11:02 Ама.........не сме общ автомобилен форум, а форум на Тойота нали така? Нека не изместваме фокуса от така любимата НИ марка.
Нали не сме фанатици? :D w00t.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
nov
Мнения: 832
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от nov » 30 Ное 2023 11:48

dracunculus написа: 30 Ное 2023 11:35 По повод на Рено- не разбирам от френските марки, а и говоря за кола на 28години, та може би не е релевантно, но дядо ми кара едно Рено 19, което от над 15години (а тогава беше още не толкова старо) започна да гние феноменално.
Ако 19-ката е сглобявана в Турция - да гние, но нека се има предвид, че последната 19-ка е 96 година ВСЕ ПАК, на мой приятел 19-ка 92-ри набор, гаражна - ела да видиш тенекия и има ли ръжда, за сметка на това първия Меган и Лагуна гният зверски, но те са модели доста преди 2000-та година
LEXUS написа: 30 Ное 2023 11:40 Абе всяка марка корозира/ БЕЗ РЕНО/
Лексусе от нямане кво да кажеш се превръщаш в "дай си ми куклите, на си ти парцалките" - незнам още кой колко РЕАЛНИ примера да ти даде, то едва ли е и нужно повече, инатиш се , като магаре на мост, но фактите са си факти. Ако ти кажа, че Рено гние сега на обяд шси поръчаш ли обяд и ще оставиш ли на сервитъорката 20% бакшиш от сметката (макар, че в народното събрание кюфтаците са ви без пари ), та...........да Рено гние, но на 1 изгнило Рено се падат ПОНЕ 30 яко изгнили Тойоти, да не кажа повече.
Тараторя ти даде пример и от Англия, аз ти дадох пример от Лондоня, коли на реални километри - няма сняг, не пръскат с препарати - освен ако не си над Единбург, офффффффффф ама аз забравих ама той морски климат и солен беееееееееееее, ми тогава другите що не гният толкова,м?

Аватар
nov
Мнения: 832
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от nov » 30 Ное 2023 11:53

LEXUS написа: 30 Ное 2023 11:41 Нали не сме фанатици?
Аз съм реалист - казвам както плюсовете, така и минусите СПОРЕД МОЯТА гледна точка, ама гледам 90% от писалите в темата споделят МОЯТА гледна точка, друго?
Питай, готов съм да поема и философска градивна критика, както и похвала за поведението си разбира се tooth.gif
Идеалния автомобил за мен би бил тенекии и пластмаси на Ауди/Волво - двигател на Тойота /Лексус с куатро задвижване - фул екстри с работен обем минимум 4 литра ,чисто нов ставащ за газифициране и струващ не повече от 60 бона нов , като най-добре тук ЗА МЕН се вписва хц60 с Т6, но вече ги няма нови, а като нов предполагам е бил доста над 60к.
Та аз съм реалист...............наричам нещата с истинските им имена.

Аватар
nov
Мнения: 832
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Една година с РАВ4 ХА30 3ZR-FAE

Мнение от nov » 30 Ное 2023 11:55

LEXUS написа: 30 Ное 2023 11:40 но тук се коментират само само корозиращи Тойоти
Е....................нали сме Тойота форум, най-малкото ще е обидно за останалите членове да се коментира защитата против корозията и други плюсове на средностатистическа френска марка, тогав апък някой, като теб ще каже, че съм ПРЕДАТЕЛ :)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 3 госта